Uskršnji slatki venac
Date: Jan 20, 2011. | Category: Desserts
kopiR
Skill Level
Easy
Total Time
1 hour
Ingredients
5 kom | jaja |
125 g | mlevenig lešnika |
125 g | butera |
100 g | čokolade (otopljena) |
2 kašike | prezli |
100 g | šećera |
2 kašičice | vanilin šećera |
100 g | iseckane čokolade |
so (na vrh noža) | |
Glazura: | |
250 g | čokolade |
3 kašike | slatke pavlake |
Ostali materijal: | |
100 g | marmelade od kajsija |
Hladan buter |
Method
Dobro umutiti buter (sobne temperature) sa kristal i vanilin šećerom, dodati umućena žumanca, so, otopljenu čokoladu, prezle, lešnike (promešati), iseckanu čokoladu (promešati) i dobro umućena belanca. Masu sipati u kalup podmazan hladnim buterom i staviti da se peče. Peći na 180°C 20 minuta, smanjiti temperaturu na 160°C i nastaviti sa pečenjem još 25-30 minuta u zavisnosti od šporeta. Pečeni kolač ostaviti 10 minuta u kalup da stoji, okrenuti na papir za pečenje posut kristal šećerom i ostaviti da se ohladi. Ohlađen kolač preseći vodoravno, premazati umućenom marmeladom, preliti čokoladnom glazurom i ukrasiti po želji.
Glazura: Čokoladu pomešati sa slatkom pavlakom i na slaboj temperaturi otopiti. Otopljenu čokoladu ostaviti 2-3 minuta da se hladi (uz mešanje) i preliti kolač.
P.S.
Kolač seći nozem blago premazanim uljem.
Enter note here
How others made it
Be the first to add a photo of this dish
People who like this recipe
- bakica
Comments
Submit
More from this author...
Blogs...
Rösti od krompira
Rösti je tradicionalno švajcarsko jelo od naribanog i prženog krompira, veoma jednostavno za pripremu i…
Punjene lignje i ražnjići sa kozicama
Još jedno jelo koje su deca smazala u dahu… a meni u ovim tmurnim danima morska hrana diže raspoloženje…
Tartiflette
Delphine je francuskinja koja u Hrvatskoj živi od 2001. godine, a od 2011. vodi svoj kulinarski blog u kojem…
Sendi - May 15, 2007.
Sva cokolada padne na dno kalupa i zalepi se, a testo ne naraste. Sve se može popraviti kad se kolac prelije cokoladom i pospe lesnicima. Jako je ukusno, i efektno izgleda.