Komentar
Rezime
CCCC
19. septembar 2015. u 12.00
1) Ne možeš biti pretendent na zlato a da ti play-maker odigra dvije utakmice u samom takmicenju u kojima u jednoj puca 9-0 za 3 a u drugoj 6-0 za tri
2) Ne možeš ići na zlato ako ti ekipa u principu promasuje slobodna bacanja koja SU NAJJEFTINIJI POEN i po sebi se ne smiju promasivati.
Slobodna bacanja toliko često odlucuju utakmice da mi je frapantno koliko toljaga igra kosarku i ima skor ispod 60% slobodna bacanja.
Nas tim je očajan u slobodnim.
3) Ono šta su izpromasivali u napadu Sale Djordjevic je sve donekle anulirao u odlično postavljenoj odbrani jer može da te ne ide sut ali ne može da te ne ide odbrana. Svaka cast Sale.

Iskreno,..mogli smo proćisamo na sreću kako smo juče igrali,..
epicentar
(student)
19. septembar 2015. u 13.41
Ne možeš osvojiti zlato ako nemas igru pod kosem. Spanija zadnjih 15 napada protiv Francuske ide na Gasola, a mi nasu igru baziramo na sutu za 3 poena, a sut nije konstanta, danas te ide, sutra ne. Imali smo jedinstvenu priliku da osvojimo zlato jer su Spanci I Litvanci dosli na ovo prvenstvo oslabljeni. Teško da će se opet ukazati ovakva prilika.
CCCC
19. septembar 2015. u 14.49
Ne bi bas rekao da mi baziramo na 3 poena.
Djordjevic igru zasniva pretezno na odbrani and pick and roll u napadu.
Trojke nikada nisu bile neki faktor koje bi donijele prevagu u samoj igri,..naravno pomazu, ali se igra ove Reprezentacije nikada nije oslanjalana 'trojku' jer nemamo sada igrača recimo klase Stojakovica koji bi procentualno i realno mogao bazirati igru na trojkama
epicentar
(student)
19. septembar 2015. u 16.32
U utakmici protiv Litvanije od ukupno 58 suteva na kos Litvanije 28 su bili sutevi za 3 poena, dakle gotovo polovina naših suteva su bili za 3 poena. I uporno smo forsirali taj sut iako nas nije isao.
spectator45
(you can`t touch this)
20. septembar 2015. u 14.30
skraceno i uceno dalo bi se reci,svi ti u lille bi od slavnica dalipagica i kompe gubili po tries razlike.tacka
milanche
20. septembar 2015. u 22.39
Iz mog ugla:

sve u svemu, ukupan skor je blago pozitivan. Ne toliko zbog konkretnog rezultata, nego vise zbog toga sto ovaj je ovaj plasman tačno 1:1 u odnosu na kvalitet i trud koji je ulozen.

Dve komponente igre su bile ispod svakog proseka.

Prva - nedostatak kvalitetnog suta i sutera.
Sut se u principu da navezbati, jedino sto zahteva su dobar trener/fiziolog suta
koji bi radio individualno sa igračima, i naravno još koja litra prolivenog znoja posle timskog treninga. U bum-bum takmicenjima tipa evrobasket turnira čak i
kampanjska jednomesecna paznja toj komponenti bi mogla da bude presudna.

Druga - nedostatak killer instikta.
U igri vreme tece i u odredjenom vremenu se mora inkasirati sto veci broj poena. Postoji konacan broj napada, i u tom broju napada se jedan procenat mora realizovati bez obzira na sve, protivnika, publiku, temperaturu u dvorani. U timu mora da postoji najmanje jedan racunovodja koji vodi racuna o toj komponenti. Ako ih ima vise ozbiljnih, utoliko bolje. Na ovom sampionatu
nismo imali ni jednog takvog, a nekoliko tipicnih poenskih raspikuca.

Šta je dobro sa ovim timom ?

Nisam video ni jednu rupu od igrača kakvih je ranijih godina bilo po nekoliko
u timu. Video sam nekoliko igrača u koje imam veliko poverenje. Najpozitivniji
utisak je na mene ostavio Erceg. Mentalno je solidan, stalno između cisto
racionalnog i mangupski promucurnog. Za onog litvanskog centra Valanciunasa je bio prilično neprijatan. Iako ga nicim nije spektakularno sputavao, ali mu je posao učinio prilično tezim.

Raduljica ostavlja pozitivan opsti utisak. Ima mnogo vise tehnike nego sto je
to neki opsti utisak. Mora da nauci klasicnu centarsku igru ledjima prema kosu,
a ako bi proveo neko vreme sa snimcima Olajuwona i usvojio njegove metode
izbacivanja protivnickih centara iz ravnoteze, bio bi monstrum. Apsolutno sam
siguran da za to ima sve potrebne prirodne kapacitete, i samo je pitanje gde će da sebi postavi ciljnu crtu.

Onaj momenat kad je napravio nepotreban faul na oko minut pre kraja
utakmice sa Litvancima spada pod onu tacku 2 (killer instikt) - fokus na igri
i stalna paznja na tome šta se sme, šta se ne sme i šta se mora i kada.

Osim njega, potreban nam je bar još jedan klasican centar sa osecajem za
loptu, dodavanje i sa solidnim sutem. Nisam video ni jednog.

Bjelica, Nedovic, Bogdanovic - izgleda mi da će biti bolji kako vreme ide.
Naročito mi je interesantan Nedovic. Jednog trenutka u karijeri će mu se
ukrstiti odlične fizicke predispozicije sa pamecu i igrackom zreloscu, i
radoznao sam da vidim kako će to tačno izgledati, i da li će eksplozivna
smesa proraditi u pravom trenutku.

Teodosic - ako ne poradi na odbrani i sutu, može da ide samo silaznom
linijom. Kosarkaska inteligencija je tu, ali ako te jednom procitaju a ne dodas
ništa u međuvremenu svom arsenalu, nema kuda da se ide.

Markovic - deluje solidno, i mislim da mora da bude u timu u narednim
prilikama, ali kao drugi/backup bek. Ako se pojavi neko mladji, brzi, solidniji,
prodorniji, valjalo bi da mu ustupi mesto.

Šta su timski dobro radili ?

Manje-vise sve ostalo. Odbrana i defanzivni rebound - vrlo dobro do odlično koliko sam uspeo da primetim u onim utakmicama koje sam odgledao.

Takticki - samo malo kasno - su poceli da bilduju lične greške na protivnickim
kljucnim igračima protiv Litvanije. Da su sa time poceli ranije, ulazeci u kontakt
pod kosem umesto insistiranja na trojkama, stvari bi znatno drugacije izgledale.

Da stvari budu tuznije, ostali timovi sa kojima su igrali su pokazali prilično los
ukupan nivo igre, i ovo sto ih je poubijalo je bas bilo previse loše da bi prošli.

Perspektive za buducnost:
Postoji solidna osnova, i to je uglavnom deo koji se teze stice. Ako se poradi
na organizaciji napada, mentalnim pripremama + intenzivnom suterskom
treningu - može da se ocekuje nešto bolje u buducnosti.
spectator45
21. septembar 2015. u 07.03
sve u svemu slavnicu ni do koschice.to je faktum
neshy
(fisherman)
21. septembar 2015. u 16.14
Mnoge stvari nisu stimale u zadnje dvije utakmice i teska srca moram da kažem da je ipak Sale jedan od glavnih krivaca za obadva poraza a za onaj prvi protiv Litvanije 100%. U toj utakmici imali smo 2 puta po 5 minuta i jednom četiri minuta a da nismo postigli poena. Ukupno 14 minuta od 40 bez poena. Sutirali smo 6 od 28 za 3 poena. Znaci promasili smo 22 suta za 3 poena sto je bilo 66 potencijalnih poena a izgubili smo sa 3 poena razlike. Sa druge strane sut za 2 poena nam je bio odličan tako da su samo 3-4 od tih 22 promasene lopte bili sutevi za 2 poena i 50% od njih ubacenih mi bismo dobili utakmicu. Ruku na srce mi nemamo sutera za 3 poena na koga se možemo pouzdati i zbog toga taj sut treba zabraniti ili ga limitirati na 5-6 pokusaja po četvrtini. Pa kakav je to igrac koji na 2 kljucne utakmice za medalju od 15 pokusaja za 3 poena ubaci nulu. A na tog igrača se oslanjamo kada je najteze. To je zalosno da on sam to ne vidi a da i dalje pokusava. Ni Bogdanovic ništa bolji. Bjelica je jedini pogadjao ponesto. Ni Erceg od 3 pokusaja za trojku nije pogodio ni jedan. Ovo su utakmice gdje izgubis i ispadas i tu zivci rade a oni nemaju zivaca kada je gusto. Druga je prica kada se vodi 15+ razlike ili u kvalifikacijama kada se možeš vaditi. Ovo je bolji tim 2x od Litvanije a uspio je izgubiti zbog neadekvatno postavljene igre i forsiranja suta koji se već u prvom poluvremenu raspao. Tu je bilo na treneru da prilagodi igru situaciji i izvuce maksimum od igrača ali neiskustvo je učinilo svoje