Шекспирова завршница
Mister_No
(Bonelli editore)
10. oktobar 2017. u 20.30
У јужноамеричкој зони. На полувремену су остварени следећи резултати: АРГ - ЕКВ 2-1, ПЕРУ - КОЛ 0-0, БРА - ЧИЛЕ 0-0, ПАР -
ВЕН 0-0, УРУ - БОЛ 2-1.

Према овим резултатима табела изгледа овако:
1. Бразил 39, 2. Уругвај 31, 3. Аргентина 28, 4. Чиле 27 ( директно на СП) 5. Колумбија 27 (бараж), 6. Перу 26, 7. Парагвај 25 (испадају).

Видећемо шта ће донети других 45 минута драме. Иначе много бољи и занимљивји фудбал гледамо на овим мечевима, него на утакмицама европске зоне.
Парагвај - Венецуела 0-1

Испаде Чиле, двоструки шампион Копа Америке. У бараж уместо њих одлази Перу, који се никада ту не би нашао да није добио 4 бода за „зеленим столом”. Каква штета да онакав тим не оде на мундијал. :(

Још један шок задесио је Парагвај. Пораз на домаћем терену против већ отписане Венецуеле. Да су победили ишли би директно. Овако испадоше.

У северноамеричкој групи Хондурас води 3-2 против Мексика, Панама и Костарика тренутно 1-1, САД губи у Тринидаду 2-1. Табела пре овог последњег кола: