Šumsko iznenađenje
Datum objavljivanja: 24. dec. 2010. | Kategorija: Deserti | Kuhinja: Srpska
Mirjana (posetilac)
Sastojci
Za testo: | |
2 | belanceta |
2 kašike | vode |
100 g | šećera |
1 kesica | vanilin šećera |
4 | žumanceta |
40 g | skrobnog brašna |
40 g | brašna |
2 kesice | praška za pecivo |
Za fil: | |
3 | belanceta |
150 g | šećera |
1 | žumance |
250 g | gotovog sladoleda od lešnika |
Za dekorisanje: | |
300 ml | slatke pavlake |
šumsko voće |
Priprema
Od belanca i vode ulupajte čvrst sneg postepeno dodajući šećer i vanilin šećer. Na kraju umešajte žumanca i brašno pomešano s skrobom i praškom za pecivo. Pleh obložite podmazanim pek-papirom i sipajte testo. Pecite 10 min na 180°C, a gotov biskvit prevrnite na krpu.
Kalupom za tortu, kao modlom, izvadite koru koju ćete staviti na dno kalupa. Za fil ulupajte belanca u čvrst sneg, postepeno mu dodajući šećer, a na kraju umešajte žumance i omekšali sladoled. Masu sipajte u kalup, preko kore i stavite na kratko u zamrzivač. Kada se malo stegne preko sladoleda fila stavite sloj preostalog biskvita koji ste isekli na komadiće i vratite u zamrzivač.
Pre služenja ulupajte slatku pavlaku, pa izvadite tortu iz kalupa i oblno je premazite umućenom pavlakom. Dekorišite šumskim voćem
Upišite ličnu belešku
Po istom receptu
Budite prvi, dodajte svoju sliku!
Članovi kojima se dopada recept
- sova
Komentari
Pošalji
Još od istog autora...
Blogovi...
Rösti od krompira
Rösti je tradicionalno švajcarsko jelo od naribanog i prženog krompira, veoma jednostavno za pripremu i…
Punjene lignje i ražnjići sa kozicama
Još jedno jelo koje su deca smazala u dahu… a meni u ovim tmurnim danima morska hrana diže raspoloženje…
Tartiflette
Delphine je francuskinja koja u Hrvatskoj živi od 2001. godine, a od 2011. vodi svoj kulinarski blog u kojem…
Nema objavljenih komentara.