Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Nemačka
+0 / -0
0
Nemacka - Srbija
Jaga
23. avgust 2011. u 15.11
Zdravo
Da li ste primetili drasticnu razliku u izvestavanju o poseti Merkelove Beogradu u srpskim i nemackim medijima.
Neverovatno. Voleo bih da vidim snimak te konferencije za novinare posle susreta Tadica i Merkelove, pa da sam procenim ko vise laže.
Ako dakle neko nadje link ka tom snimku, neka ga postavi ovde.
Pozdrav,
Jaga
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
23. avgust 2011. u 15.50
to je uvek tako nasi vecito drugacije predstavljaju stvari od pravih razgovora...
+0 / -0
0
rizling
24. avgust 2011. u 01.51
Nebih rekao. Mi nismo isti mentaliteti? Ti tu nevidis stvari istim ocima kao nemci. Bar kada si dosla?
A još ekonomski i politicki interesi. Nemci su bili od glavnih aktera da se Yuga razbije, to im odgovaralo. A sada neće nešto da urade u nasu korist.
Teško pada, ostali smo sami. U corsokaku. Ostao jedino bog da nam pomogne.
+0 / -0
0
Hobbit
24. avgust 2011. u 16.07
O cemu se radi? Kako je koja strana izvestavala o toj poseti? Izvinjavam se, ali ne stizem da gledam ni jednu televiziju, videla sam da je Merkelova bila u poseti Srbiji i to je sve sto znam od prilike :-(
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 03.03
Ovaj put su zvanicno rekli nasoj vladi. Ako hoće Srbiju u evropu, mora da priznaju kosovo.
Sad na nama da odlucimo.
Šta da odluce neće biti lako. I to sa velikim lomovima.
+0 / -0
0
anytime
25. avgust 2011. u 05.24
>>Ovaj put su zvanicno rekli nasoj vladi. Ako hoće Srbiju u evropu, mora da priznaju kosovo<<
Cemu ta laz, rizling? Odakle tolika potreba za sirenjem dezinformacija kod tako osetljivih tema?
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 05.38
Nego šta su im rekli?
Kaži ti. Ajde cekam odgovor.
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 06.00
Evo pa procitaj, ovo.A OTVORI oci na zadnji pasus, clanka.
Vidim da neznas šta znaci diplomatski jezik, sa televizije. Ona ili oni kad daju saopštenje to je upakovano dobro. Samo ako to razmotas vidis šta je?
Merkelova - dobre i loše vesti
B92 24.08.2011 10:35
A Srbija dan posle posete nemačke kancelarke Angele Merkel analizira poruke koje je jedna od najmoćnijih žena evropske politike poslala iz Beograda.
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić zadoljan je što je Nemačka podržala evropske integracije Srbije.
Sa druge strane, Jeremić ističe da je na žalost saglasnost Beograda i Berlin kada je u pitanju Kosovo daleko manja.
Jeremić je istakao i da nije došlo do približavanja stavova Srbije i Nemačke po pitanju Kosova, osim da treba sačuvati mir i stabilnost na teritoriji pokrajine i da jednostrani potezi ne vode rešenju problema.
Obnoviti pregovore sa Prištinom, EULEX-u omogućiti rad na celoj teritoriji Kosova i ukinuti paralelne strukture vlasti na severu Kosova, bila je krajnje jasna Angela Merkel.
Zvanični Beograd nije iznenađen zahtevima nemacke kancelarka. To se moglo naslutiti iz ranijih poruka koje smo dobijali, možda je samo oštrina zahteva za ukidanje institucija na severu Kosova nešto što nije očekivano baš u toj meri, kaže ambasador Srbije u Nemačkoj Ivo Visković.
„Tako da je taj zahtev nešto što rukovodstvo Srbije u ovom trenutku apsolutno ne može da prihvati. Oni imaju neke svoje proračune i bojim se da je jedan da mi zbog kandidature i želje da uđemo u Uniju popuštamo u svemu, upoziorili smo, ali nazalost nemacka strana ostala pri svojim tvrdima stavovima”, rekao je Visković.
Visković prenosi da je svoje sagovornike u Berlinu više puta podsetio da je Zapadnoj Nemackoj trebalo 20 godina da uspostavi kakve takve odnose sa Istočnom Nemačkom, pri tome da nisu priznali jedni druge, a da se od Srbije traži da to učini za dve godine. Ni Viskovićevog prethodnika u Berlinu, bivšeg amasadora Ognjena Pribićevića nisu iznenadile poruke nemačke kancelarke.
„Bojim se da pred Srbijom predstoji tezak period. Period u kome ovakve poruke iz Brisela, Londona, Vasingtona.. mislim da ćemo trebati mnogo diplomatske veštine i pameti da iznađemo rešenje za ova pitanje posebno kada je sever Kosova u pitanju.. bilo koja buduća vlada”, kaže Pribićević.
Poruke su došle sa dovoljno visoke pozicije da se mogu smatrati neformalnim stavom Evropske unije o Kosovu i postavljanjem uslova Srbiji – EU ili Kosovo, ocenio je profesora Fakulteta političkih nauka Predraga Simića. Izjave Merkelove jasan su znak da Evropa očekuje da se na Kosovu primeni Ahtisarijev plan i da se sada pred Srbiju postavlja dilema: nastaviti politiku nepriznavanja nezavisnosti Kosova ili promeniti politiku ukoliko želimo u Evropsku uniju.
+0 / -0
0
anytime
25. avgust 2011. u 06.13
>>EU ili Kosovo, ocenio je profesora Fakulteta političkih nauka Predraga Simića<<
Upravo tako, rizling. Tvoje i profesorevo subjektivno mišljenje. Na koje svako od nas ima pravo, ali se onda u iznosenju takvih stavova nigde ne sme pominjati „zvanicno receno”, već evo kao i kod profesora npr. samo kao procena.
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 06.24
u nasem narodu se kaže:
nije sija nego vrat :)))))) nije trbuh nego stomak :)))))
Slobodni smo da tumacimo kako hoćemo?
Samo izjava je ko sto rekoh DIPLOMATSKA. Zavijena.
Neće otvoreno da kaže . Sad razumela ili ne, tumaci kako ti godi :)))))))
Covek slusa i voli da cuje šta mi odgovara :)))))
+0 / -0
0
Hobbit
25. avgust 2011. u 06.54
Ukidanje paralelnih struktura vlasti na severu Kosova znači da Srbija ne treba da ima ikakve nazovi strukture vlasti na Kosovu (na jugu i tako nema). To znači da Srbi na Kosovu postaju nacionalna manjina i zvanicno. To znači da se zatvara put da se Kosovo eventualno podeli, jer ako nemas vise zvanicnih struktura onda samo na osnovu pobune možeš da trazis podelu teritorije. To je totalno vezivanje ruku diplomatkim merama
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 07.14
E sad onako NARODNIM jezikom:
Priznavanje Kosova.
Teško pada ali tako je?
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
25. avgust 2011. u 07.47
ako izvuku autonomiju u severnom delu onda je to puna kapa, al sumnja ja sam davno reko da je kosovo otislo i da će nezavisno postati.
e sad neke mogućnosti uvek ima, da nedaju neke države koje imaju slične probleme u svojim zemljama, al znamo da vazi i ono sto vazi za druge države ne mora da vazi za srbiju ili ti kosovo.
evo primer kipra, tamo su dozvolili podelu i tolerisu to nama neće dati sigurno.
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 08.55
Kod nas je cista OTIMACINA. Da se udovolji americi i nemackoj. Kosovo nije Kipar. Ili bivša Cehoslovacka.
Na kosovu su vojini interesi i prirodnih bogastava?Kao u IRAKU, silom uzimaju.
Sada toj sili kako se odupreti?
+0 / -0
0
rizling
25. avgust 2011. u 14.17
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/273026/Situacija-je-losa-pred-Srbijom-su-teske-odluke
+0 / -0
0
anytime
26. avgust 2011. u 06.24
Do ukidanja paralelnih struktura sigurno neće doći. I ako se svi kao nešto protive, veca je mogućnost podele Kosova nego da se postavi ZVANICNO uslov priznanja istog.
Ne pita se ovde samo Angela, odnosno Nemacka ciji je stav iznesen. I ako bi nasi imali bar malo smisla za diplomatiju o kojoj rizling ovde piše, bez misica bi mogli promeniti uloge i staviti nas u poziciju da postavljamo uslove. EU daleko vise nije tako atraktivna kao nekad.
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
26. avgust 2011. u 08.22
anytime ti fakticki nemas šta da izvozis tolko u evropsku uniju da bi imao tolko tih povalstica kao npr nemacka najviše profitira zato što je ona najveci izvodjac u evrpi tkao da te carie i jedna valuta samo njoj dobro dolaze.
e sad sto mi nemamo veze sa diplomatijom to se videlo kroz decenije, uvukli nas u tolko ratove a da smo pametni bili da smo se podelili ko cekoslovacka sad bi bili ko bogovo, pa bi se ja pitao da si u evropi ko oni dal bi evropa tolerisala uck? ako nisi bio u EU a svi znaju da se stalno guzimo rusima oni su nas s...ali i dizvolili da srbija bude rascepana i da ne bude nikad vise vojna sila. a sto je najvaznije posvadjali nas i sa rusima i oni digli ruke od nas.
+0 / -0
0
Hobbit
26. avgust 2011. u 10.02
Srpska diplomatija: hoću piskim, neću piskim... A kad to više ne može da prođe, onda daj šta das...
Rezultat uglavnom negativan (ratovi, izbeglice, gubitak teritorije).
Mada, realno gledano, sa politickim dubiozama koje Srbija vuce decenijama, bez vojne moći i jakih saveznika cisto sumnjam da bi i neki veliki profesionalci i strucnjaci diplomate uspeli da se ispetljaju iz ove situacije bez gubitaka.
Najviše me nervira sto niko neće da kaže šta je realnost i kakva je tendencija da se bilo šta promeni i u kom pravcu. Vidite šta prica Tadic: sad je ovako a sutra će možda biti onako... Sacuvaj boze od izjave, kad mi padne na pamet da tako nešto kažem na poslu moram da imam cinjenice na osnovu koji predvidjam takav trend, inače lupam, jelte??
A ako je Merkel izjavila to što je izjavila zvanicno, strasno je glupo zatvarati oci i usi na to što sigurno nije samo njeno lično mišljenje koje se može eto tako zanemariti. Muka mi je od svega toga, Srbija mi lici na teskog bolesnika koji je već 20 godina u fazi negiranja i nikako da prihvati realnost, daj da zatvorimo oci i cekamo da bau-bau nestane.
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
26. avgust 2011. u 13.19
Ja sam to i rekla na diskusiji Politika. Ja msilim (moje mišljenje) da je Srbiji pametnije da konacno prizna Kosovo kao državu, da prihvati taj poraz i da pokusa da se zaokruzi i da zacuva što se sacuvati može. Treba se konacno za svagda ograditi od Siptara, jer realno gledano Kosmet nikad vise neće biti vracen. Ja ne vidim sansu za to. Niti imamo vojsku, niti ekonomiju, niti imamo, sto je najgore, djecu t.j. ljudstvo. Nestajemo kao narod, srpska sela su potpuno prazna.
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
26. avgust 2011. u 13.38
vizantijska krv, dobro rece Hobbit, decenijama vodimo politiku piski mi se ne piski mi se...
e sad ti daj kosovo, vazi vazi, dali smo republiku srpsku krajnu, daj sad i kosovo, sutra ćeš dati još nešto..da se politika pametnije vodila i RSK, i vise teritrije RS i Kosovo bi celo srpsko bilo... sad ko problem sto nam sela pusta, pa šta mi radimo ovde ja od rata nisam posao a ni ti već od manjak perspektive u srbiji jer je vecno takva politika bila.
+0 / -0
0
rizling
26. avgust 2011. u 14.33
A pricajuci sa ljudima iz Srbije , nisu bas za neku vojnu opciju. Kažu da nebi vise živeli sa shiptarima.
A razgovarao sam sa Srbima koji žive u Mitrovici. Kažu da sa shiptarima nemaju problema?
Idu u Pristinu i niko ih ne dira?
Običnim ljudima politicari se služe. A naročito kriminalci svih nacionalnosti.
Koju bilo odluku da donese vlada, donece loma.
Netreba zaboraviti ultra nacionaliste, koji su malo brojni, ali spremni na sve?
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
26. avgust 2011. u 15.53
Stanje na KiMu je posledica decenijske pogresne politike.
Kao prvo Siptari nikad nisu bili autohtoni narod na KiMu. Bilo ih je kao prvo sto su dovedeni od strane Turaka i radili su protiv interesa Srba i spadali u najokrutnije pomoćne turske trupe. Ali i dalje su bili manjina na KiMu sve do kraja II Sv.rata. Kad je Srbija bila rascerecena i pod fasizmom doslo je do najezde Siptara a progona Srba, sto znači da su Siptari bili ilegalni emigranti koje je trebala da ceka legalna deportacija i to odmah posle II Av. rata. To se nazalost nije desilo i zato smo platili veliku cijenu.
Toliko o KiMu. Što se tiče RSK e tu su Srbi bili autohtoni narod i konstitutivni narod nad kojim je bio izvrsen genocid a pocinioci tog genocida ne da nisu kaznjeni nego su i nagradjeni i sad bez ikakvih prepreka ulaze u EU dok se Srbima postavljaju nemogući i uvredljivi uslovi. To je ono ste mene jako boli i sa čim se teško mirim.
To je pitanje koje se postavlja / šta ćemo sa Siptarima koji neće da žive u Srbiji. A zašto se ne postavi pitanje šta ćemo sa Srbima koji neće da žive u bivšsoj BiH?
+0 / -0
0
anytime
26. avgust 2011. u 17.45
Nisam imala ekonomiju na umu Leone, već nešto poput toga da se iskoristi trenutna prasina koja se dize unutar EU, preteci kolaps, nestabilnost valute, šta god. Da bi EU bila potpuna i ispunila njene ciljeve, potreban joj je zapadni balkan. I to stabilan. Ja ne mogu zamisliti da EU sebi može dozvoliti da Srbiju ne primi kao svoju clanicu.
Lepa metafora, Hobbit. Svesna si naravno i rezima tih godina.
Sve dok mi kao psi lizemo svoje rane, dok se ususkavamo u ulozi vecne žrtve velikog, mocnog i neprijateljskog zapada, slabo ćemo napredovati u bilo kome pravcu. Mnogi su zaslepeli od mrznje i nemoci. Malo je onih, koji ovoj državi mogu dati sjaj koji ona zasluzuje - intelektualci, vizionari, ljudi bez te teske, gusljive komunisticke prasine, ljudi bez radikalnog i agresivnog uma i onih bez blago telecih pogleda. Ali ima ih! Da ne bi doslo do zabune; ovde iskljucivo mislim na populaciju, ne na politiku. Na naciju, koja u jednom trenutku kaci Milosevicevu sliku po zidovima i u drugom trenutku je gazi. Pa sve to brzo zaboravi. Da bi sada krivicu i uzroke tražila u vladajucoj koaliciji.
Skrecem sa teme, ali nema veze, ionako zvacemo davno prezvakano. Ja ne zatvaram oci i cenim uticaj gospodje Merkel kao Forbes. Pošto mi je casa uvek polupuna, malo vise cenim ovog gospodina:
http://www.wirtschaftsblatt.at/home/meinung/gastkommentare/gastkommentar-der-westbalkan-gehoert-zur-eu-auf
-zur-naechsten-erweiterung-484355/index.do
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
26. avgust 2011. u 19.29
anytime, znam ja sam naveo samo da mi od evropske unije nećemo mnogo profitirati već oni od nas jer će prodavati njihovu robu srbima.
Vizantijska_krv, najveci zločinci protiv srba su opet srbi koji su se samo za svoju korist borili za vlast dok je hrvatska proterala i pobila srbe u RSK.
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
28. avgust 2011. u 13.05
Vidim da nikome nije jasno šta se desava, zar ne? Pa ovo je sve normalno. Srbija se (preko sulude politike S.Milosevica) upustila u opasnu avanturu iz koje je izasla potpuno porazena. Rezultat je kapitulacija i da se Srbija povuce odakle je dosla, zar ne? Niko nama nije oteo Kosovo nego narod koji živi na Kosovu ne želi vise okupaciju iz Beograda. Uostalom ni vecina Srbije to ne želi ali ne postoji način da se to pitanje postavi i resi na zadovoljavajuci način. Prost narod bi rekao:„Cije su ovce toga je i gora”...Zalost je jedino sto smo se zbog te sulude politike posvadjali sa svima sa kojima smo bili u kontaktu. Zalosno je sto ta politika i dalje živi i sto je dominantna u Srbiji ali sa druge strane i nije to toliko loše. Red je jednom da udarimo u dno ne bi li smo krenuli ka necem boljem...Iole normalan covek može da zakljuci da je Srbija faktor koji jednostavno svima smeta gde god da se okrenes. Prvenstveno sebi pa onda i drugima..
+0 / -0
0
rizling
28. avgust 2011. u 14.31
Ovo je postirao jedan ovdasnji posetioc, bas ovde. Pre par godina i izgleda da je tačno ?
Bas pred Uskrs, u Londonu, jedan diplomata koji nas dobro poznaje
zapitao je svoje
goste iz Srbije: Da li je vama tamo jasno da Srbija može i da nestane
kao država, ukoliko
nastavite da se međusobno svadjate? Prosto je neverovatno da ne mozete
da se slozite
oko elementarnih pitanja sopstvenog opstanka. Kako ćete se onda
odbraniti? Deo po
deo zemlje će se odvajati. I? Pa niko u svetu neće primetiti da vas
nema, ionako nigde
vise de fakto niste prisutni, izuzev Haga.
Šta ovaj zabrinuti diplomata nije znao dok je ovako glasno razmišljao?
Mi već dugo uspevamo da živimo od danas do sutra. Ne pitamo se šta će
biti, jer će biti
kako Bog kaže i onako koliko sreće imamo. I za nas vecite optimiste ovo
danas nema
nikakve veze sa onim što je bilo, jer je bilo kako je Bog hteo, i
poznato je da nas nije
uvek sreća sluzila, pri tom su nas svi pomalo mrzeli, i Svabo i Madjar i
Rus, pa siledzija
Amer, i one kurve Englezi, prevrtljivi Francuzi...
A šta bi bilo da nas ne mrzi da mislimo na sutra i kada ne bismo odmah
zaboravljali
ono sto je bilo juče?
Shvatili bismo da godinama živimo u državnim provizorijumima. Da iz
njih ne izlazimo.
I da Srbija nije resila, i još ne resava, svoje državno pitanje, ona je
samo putovala, i još
putuje, kroz istoriju kako su je nosile, i još je nose, razne struje.
I kada bismo hteli da gledamo, šta bismo videli?
Da je Berlinski kongres odobrio Knezevinu Srbiju. Jer velike sile su
pocele da izbacuju
Tursku sa Balkana, a Austro-Ugarska je dobila Bosnu. Da je u Versaju
kralju Aleksandru
poklonjena Jugoslavija. Jer je trebalo upokojiti Austro-Ugarsku. Da je
na Jalti priznata
Titova FNRJ. Jer je Istoku i Zapadu trebala tampon zona. Da je sa
rusenjem Berlinskog
zida srusena i SFRJ. Jer je Nemacka tako htela, a Americi je odgovaralo
da se vrati u
Evropu. Da ni danas Srbija nije, bez obzira sto svi mislimo da jeste,
međunarodno
priznata država. Jer su je sile odlozile u provizorijum državne
zajednice SCG dok ne
odluce šta će dalje.
Šta još gorenavedeni diplomata nije znao kada se cudio nad našim
svadjama?
Srpski politicari se svadjaju još od Prvog srpskog ustanka. I sto su
vise oslobadjali
državu od Turaka te svadje su bile sve zesce. Srbi su plivali i davili
se u okeanima spletki
i intriga. Sve od onda pa do sutra.
Da li se zavrsavalo samo na svadjama?
Nije se zavrsavalo, niti se zavrsilo. Atentati, ubistva, trovanja.
Trovanja?
Bordzije bi mogle da zavide. Mnogi su se politicki protivnici naglo
razboljevali i
napustali ovaj svet a da pre toga nisu ozdravili.
Ali to ne piše u istorijskim udzbenicima?
Tek treba napisati istoriju nasilja i zločina u srpskoj politici, koja
je surovo nalicje
oficijelne, ideologizovane istorije.
Cemu ta podsecanja?
Ne bi nas iznenadilo ubistvo Djindjica, koje je dokaz da smo verni
svojoj proslosti,
mada je nismo svesni.
Ima li nade da se danasnje svadje prekinu i da Srbija jednostavno ne
iscezne?
Ima. Novi svetski rat.
Znaci, dok se drugima ne smrkne, nama ne može da svane?
Do sada je tako bilo. Kada velike sile menjaju kartu sveta mi dobijemo
državni
provizorijum, koji u miru rasturamo svadjama.
Pa neka bude sto biti mora?
Ne mora.
Zašto?
Istorija je puna iznenadjenja.
Kako?
Onako kako pretpostavlja onaj diplomata u Londonu.
Sve sto zasluzi da nestane i mora da nestane.
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
28. avgust 2011. u 15.58
Da da, za sve je kriv Milosevic i njegova politika je suludna a svi drugi na Balkanu su nam bili prijatelji i bili su andjeli samo su ludi Srbi htjeli rat. Da sve je to tako bilo aha :)
Samo meni malo nejasno kako to onda da su prve žrtve rata Srbi?
Zakljucak Srbi su zapoceli rat tako što su napali Srbe ???
P.S: Prije najmanje 150 godina napravljen je plan za otimanje Kosmeta, možda je i za to kriva suluda politika Milosevica, ko će ga znati!
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
28. avgust 2011. u 17.31
„Čitava Jugoistocna Evropa je naše dvoriste. Veliku, centralisticku državu pod srpskim vodstvom, potpomognuta Rusijom, treba onemogućiti”. Fridrih List, nemacki nacional-ekonomista, 1842. godine.
Steta sto List, Naumann (autor dela „Mitteleuropa”), Rathenau i ta čitava nemacka „liberalna” bratija iz 19. i ranog 20. veka nisu prevedeni na srpski. Nacisti, Genser, Sreder, Merkelka samo su nastavili da hodaju tim putem.
Sigurna sam i da je za ovo suluda politika 90tih kriva :)))
+0 / -0
0
anytime
29. avgust 2011. u 04.47
Bas steta sto ta dela nisu prevedena, ne bi onda svaki drugi Srbin morao da prepisuje jednu recenicu od drugog, koja je potpuno izvadjena iz konteksta. Možda bi čak u tom slučaju aktivirao sopstvene sive celije.
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
29. avgust 2011. u 05.00
Pa to i ja tvrdim Njemci su nam uvijek bili prijateljski nastrojeni i nikakvo nam zlo od njih nije doslo :) Nego je to sve izvadjeno iz konteksta :)
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
29. avgust 2011. u 08.29
ko kaže da su te knjige i istorija tacne...eto vam najnoviji primer, ceo svet piše istoriju sad da smo mi krivi za sve...možda jesmo za nešto, a to da nismo znali ništa o diplomatiji i cinenicnom stanju na terenu, ono ako neznas šta radi svet onda koju strategiju imaju, prihvati onaj maximum koji uopste nije bio los, al ne nasa politika je bila takva ono sto je naše mora da se ostvari makar i svi poginuli. e kad si ga preterao i na kraju okrenuo ceo svet protiv sebe sad nam kriva te nemacka te ovi te oni. da su nemci terali svpoju politiku to stoji al si mogo i autonomiju u hrvatskoj sa državom u državi da imaš i kosovo da zadržiš. e a sad će da vidimo dal će nam ponude još jednom severni deo ko državu u državi???
a sve dok ima problema na balkanu amerika ima opravdanje prisustva u regionu.
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
29. avgust 2011. u 09.38
plan 4z je Milosevic htio da potpise ali Srbi iz Krajine nisu htjeli.
Na kraju krajeva ja držim tezu da smo mi sebi prije svega krivi jer nikako nije moglo na dobro izaci da ulazimo u državu sa istima koji su nas potamanili, a još uzasnije da nam je predsjednik te države Hrvat. Pa to je isto kao da su Jevreji posle II Sv. rata izabrali Njemca za predsjednika Izraela. ??? To nadobro nije moglo izaci nikako.
Srbi su toliko katastrofalnih gresaka napravili da ne nabrajam da je dobro da imaju i ovo sto imaju!
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
29. avgust 2011. u 11.42
Koja je dodirna tacka Srbije i Vizantije?
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
29. avgust 2011. u 12.53
rođena u srbiji i srpkinja je li dovoljno da imam pravo na svoje mišljenje bez tvrdnje da sam u pravu ?
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
29. avgust 2011. u 14.10
Vizantijska_krv, bila je velika politicka igra oko tog podpisivanja tada...a takvo mišljenje su na zalost srbi imali u RSK zato ni nemaju ni kuceta ni maceta vise u toj državi a eto tudjmana nema vise.
+0 / -0
0
rizling
30. avgust 2011. u 06.39
Ko je kriv?
Za mene ovaj za tebe onaj. To bi trebali istoricari da sednu i pocnu da pišu nasu istoriju?
Kakav stav zauzimaju prema D Mihailovicu,Titu i Slobi. Bas bih voleo da znam šta deca u skoli uce o ovoj troici?
Sada dli Srbija može bez vodje (diktatora). To je pitanje? Kolko sam živeo kod Tita i Slobe osetio sam , narod je bio najsretniji. Kod oboice narod se pretvarao u fanatike.
Sada živeti u vise partiskom sistemu i zemlji bez temelja. Treba biti mudar i jak.
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
31. avgust 2011. u 08.17
nešto sam čuo ko da rehabitovali cica Dražu.. o mislosevicu sigurno se još nisu dogovorili, a tito ko tito...
i čuo sma na nekoj diskusiji al ne znam dal je tačno da za te stvari šta će se u udjbenicima staviti da je zaduzen neki gospodin Hrvat?
a istodiju, hm pa istoriju će ti pisati pobednici ko uvek, a ovi nasi zbog visepartijskih sistema i tako tih stvari neće se nikad sloziti oko naše istorije.
mislim vidi primer RSK, sad ko će o tome pisati? po srbima je to bilo srpsko, hrvati bi najradije da se ne spomene nikad ta Krajina, a mi srbi se svadjamo ko je kriv sto nema vise RSK, bez cinjenica da zbog politicke intrige neki ljudi, nisu hteli da prihvate taj plan koji ti je zagarantovao državu u državi i sad je nema vise nikako :(
+0 / -0
0
rizling
31. avgust 2011. u 12.40
Sad ostale oci za plakanje. Izgubljena Kraina i Kosovo. Nadajmo se da će na tome ostati, i da je narod nešto shvatio, sazrio.
Sada pod hito treba da se organizuju, ovu nastupajucu krizu da prezive. Jer još jedan, veliki stres dokrajcio bi naciju.
Ostaje nam jedino BOG , ako hoće da nam pomogne. Kao priatelj i neki spasioc.
+0 / -0
0
T_I
(Brak istih polova samo u paklu)
01. septembar 2011. u 20.39
Katolicko protestantska govna moraju da dodu na svaku temu da je useru tvrdnjama da je za svu tragediju srpskog naroda kriv pokojni Milosevic ..
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
02. septembar 2011. u 02.38
Ja mislim da se celom svetu smucio i dozlogrdio srpski novovaspostavljeni pravoslavni zivalj koji je u svakom dogadjaju faktor koji smeta. Taj isti narod je birao Slobodana Milosevica sve do kraja kada je taj isti „vozd” predao vlast još gorem (Koštunici) jer se zapetljao kao pile u kucine pa vise nije znao „gde udara”. Taj isti narod je (od Triglava pa da Vardara) uvek bio goloruk i nenaoruzan sa ugrozenim pravima te je „samo” branio svoju nejac i „pravoslavni zivalj”. Nije raspad SFRJ poceo Slovenijom nego je raspad poceo Gazimestanom kada je „veliki vozd” postrojio goste i rekao da će srpsko pitanje biti resavano ako je potrebno i oruzjem. Možeš misliti. Komunista resava nacionalno pitanje. Nama je uvek bilo drago da se neko neprijatno oseca jer tako radimo i u svakodnevnom zivotu. Mi smo odbili sve moguće planove pomirenja i razgranicenja od Z4 pa nadalje sve u cilju da izgubimo sve sto nam se nudi samo da drugima bude loše. Mi smo spremni i da gubimo i pola milijarde evra godisnje zarade na Kosovu zbog iracionalnih razloga koji kad malo bolje pogledas nisu ni iracionalni. Srbija je manje vise mafijaska država koja jedino funkcionise u sukobu i anarhiji gde se umesto zakona vlada uredbama i gde se otima i krade. Zato je uvek vodjstvu „serbskome” uvek trebala neka krajina, sever Kosova, enklave i kantoni da bi moglo sto vise i vise da se pokrade i otme prvenstveno od države pa onda od gradjana...
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
02. septembar 2011. u 03.24
I ja se slazem, da nije bilo govora na Gazimestanu Hrvatima ne bi na pamet padalo da Srbe izbacuju iz Ustava Hrvatske i da ih proglasavaju nacionalnom manjinom.
Da nije bilo tog govora ne bi ni prve žrtve bili Srbi (napad hrvatske vojske na selo Sijekovac).
Da nije bilo govora ne bi ni Srbima u bivšoj BiH bio oduzet status konstitutivnog naroda. Tu se slazemo, govor je bio najbitniji dok su svi drugi na Balaknu '90tih govorili govorom mira, tolerancije, razumjevanja a samo se Srbima ratovalo dok su drugi bili, pa možemo reci andjeli.
Meni samo jedno nikako ne ide u glavu ali stvarno.
Kako je moguće da su Hrvati i muslimani imali pravo da se odvoje od Jugoslavije a Srbi su morali po svaku cijenu da ostanu u Jugoslaviji u malom tj. u BiH? Hrvati i muslimani imaju pravo na samoopredejeljenje a Srbi nemaju, interesantno.
YU ne može a Yu u malom može i mora. Onaj ko ovo može da obajsni treba mu dati Nobelovu.
+0 / -0
0
Pilot_
(opste_prakse)
02. septembar 2011. u 04.54
Nije raspad SFRJ poceo Slovenijom nego je raspad poceo Gazimestanom kada je „veliki vozd” postrojio goste i rekao da će srpsko pitanje biti resavano ako je potrebno i oruzjem.
____________
U tome i jeste poenta.Nije Milosevic stvorio Gazimestan i kosovsku krizu, već je ta ista kriza stvorila njega.Nijesam suguran da bi u praskozorje balkanskih desavanja bilo ko drugi da je bio na njegovom mjestu isao nekim drugm putem.
Svakom laiku je jasno da je pokusao da se osloni na Rusiju i Kinu, ne vojno koliko u smislu brane od krvoloka iz Vasingtona.Tu je kiksao debelo.Zar nije bio u pravu da su Srbi u HR bili državotvorni narod?Za BiH da ne pricamo.
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
02. septembar 2011. u 05.36
@Vizantijska_krv: Drago mi je sto mislis da zasluzujem Nobelovu nagradu jer ja uporno iznosim tezu o početku raspada SFRJ. Glavni grobar SFRJ je bio Njegovo Komunisticko Preosvestenstvo Josip Broz Tito i njegov Ustav iz 1974.godine. On je udario temelje bratoubilackog rata jer je to odlika svakog diktatora kad oseti da mu je kraj blizu. Dakle, posle mene potop jer ni svet vise nema smisla mojim odlaskom sa scene. Josip Broz Tito je veoma perfidno u Ustav ugradio da svaka država clanica (republika) ima pravo na samoopredeljenje ali pod uslovom da joj to ostale odobre tj. da se slože. U toj situaciji kvake 22. kada uzrok može biti posledica ili poseledica uzrok potreban je bio samo jedan inicijator da dodje do haosa. Formalno, svi su bili u pravu ali prakticno niko nije. Pošto su svi imali pravo na samoopredeljenje ali je ono bilo ograniceno pristankom ostalih rat je mogao da pocne onog momenta kada je Slobodan Milosevic dosao na vlast.
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
02. septembar 2011. u 06.39
neki ovde malo i brkaju babe i zabe, cuj milosevic je kriv za rat, nije al je kriv za sve sto je na stetu srba islo kad je poceo rat, zato što je od tog trenutka kad je sve krenulo ratom svatio šta može da uradi i da može vecno da vlada ko tito tako je on to zamislio...
a pitanja oko raspada i sto ovaj onaj nema pravo a drugi imaju je logicnan... cilj je bio da se nikad ne stvori velika srbija, tj. da se svi srbi udruže, to nikad ne bi dozvolili hrvati a hrvate su nemci podržavali a nemci su sila i pokretac evrope kao sto su one *urve englezi i francuzi naravno koji su u nato i videli problem u tome jer je srbija još uvek sa rusima dobar prijatelj, nato hteo sve vreme da se proširi na istoku sto je dosnekle i postig o stigo do ukrajine.
ako ne svatimo da svet nije nikad podržavao komuniste i komunisticke nastrojene zemlje onda nećemo nikad svatiti zato je moralo da dodje do raspada SFRJ.
ja ne znam o cemu vi pricate, dal se neko seca onog snimka pre rata na nekom sastanku u nekom podrumu gde se prerovarao raspad SFRJ a vojska je spionirala i snimak imala, i vojska je odlucila da ne uhapsi te ljude, naravno vojni vrh je hrvatski bio.
a slovenc i hrvati dobro poznavali ustav iz 74 izgleda samo srbima nije bio poznat taj ustav?
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
02. septembar 2011. u 07.00
Nije nego su konstitutivni narodi imali pravo na samoopredjeljenje a ne republike crtane po Titovim granicama.
Samim tim ako Hrvati i muslimani preglasaju Srbe u parlamentu bevse BiH, oduzmu im status konstitutivnog naroda, proglase ih nacionalnom manjinom i proglase nezavisnu BiH je ilegalno. To nikako nije moglo biti učinjeno legalno ali je učinjeno ilegalno. Njemacka i Vatikan su po diktatu SDA-a pogazile Međunarodno javno pravo i priznale države (Hrvatsku i BiH) koje se nisu mogle priznati. To je izazvalo krvavi gradjanski rat.
NIKAKO ne može biti legalno da Hrvati i muslimani (preteca Bosnjaka) imaju pravo da se odvoje od YU a Srbi (konstitutivni i najstariji narod u bivšoj BiH nad kojim je izvrsen genocid) nemaju pravo da se odvoje od YU u malom. Tu nema ama bas nikakve logike, čak ni 1% logike.
Rat se mogao izbjeci jedino ako se predstavnici tri konstitutivna naroda dogovore a nikako da se dva naroda dogovore, preglasaju treci, izbace ga iz Ustava i proglase nekakvu tamo državu zvanu BiH koja bi po mogućnosti trebala da se gradi na „Islamskoj Deklaraciji”.
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
02. septembar 2011. u 09.22
Srbi bas imaju cudan osecaj za pravdu. Recimo pitanje Kosova i Vojvodine. Da se srbi vode principima koje propagiraju za Kosovo sutra bi se odrekli Vojvodine jer nikada i nije bila u sastavu Srbije. Međutim, srbima su veliki licemeri. Jedna im prica odgovara na Kosovu a druga u Vojvodini. Nadalje, Srbi su dobili Vojvodinu kao ratni plen raspadom Austrougarske jer su bili na strani pobednika toga rata. Međutim, u zadnje dve decenije Srbija je uvek, ali uvek, bila na strani gubitnika tako da ne vidim razloga po cemu to ona pretenduje na Kosovo. Izgubili smo sve ratove i red je da platimo ratnu odstetu. Nema sa kime se nismo posvadjali, pobili pa i izgubili. Od Slovenije pa do Libije. Uvek se kladimo na pogresnog konja. Evo i sada smo se kladili na Gadafija. Devedesetih smo se kladili na ruske puciste protiv Jeljcina a onda kuku lele kad nam Rusija okrenu ledja. Kad god smo mogli nešto protiv USA to smo i radili i nije ni cudo sto nam se odbija o glavu. Ma, srbi su čuo i pomoći nam nema...Kakva svetska pravda i kave trice i kucine. Mi smo problem sami sebi a da ne pricam kakav smo problem drugima...
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
02. septembar 2011. u 12.22
Srbi su vjekovima zivjeli u Vojvodini i sluzili su u odbrani AU od najezde Turaka, znaci sluzili su toj istoj AU. AU se raspala na komade i izguvila poslije I SV. rata u kome je ta ista AU napala i ubila 62% srpske muske populacije. AU je bila tamnica naroda i potpuno neprirodna tvorevina kao i EU.
Siptari su naseljeni od strane Turaka na KiMu i sluzili uvijek protiv Srba i spadali u pomoćne najsvirepije turske trupe a protiv srpskog naroda.
Najveca najezda Siptara se ipka desila kad je Srbija bila okupirana od strane fasista u II Sv. ratu kad su Siptari naseljeni na KiMu i listom sluzili Hitleru. Da su Srbi bili iole normalan narod uslijedila bi deportacija Siptara koji su dosli za vrijeme II Sv. rata.
Uporedjivati ove dvije stvari može ili neko ko nema blage veze sa istojom, ili neko ko nema blage veze sa logikom, ili možda neko ko nema blage veze sa oboje :) Nio Hrvatska nikad nije postojala, znaci li to da je postojanje dansnje Hrvatske licemjerno?
+0 / -0
0
sirchulle
(CAD Designer)
02. septembar 2011. u 14.44
Ja u sustini mogu dosta dugo da se raspravljam sa ljudima ali sa mitovima i legendama teško tako da odustajem ovoga puta. To je svakako bespredmetna rasprava unapred osuđena na propast...
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
02. septembar 2011. u 16.16
Pa tu se slazemo, čitava srpska istorija je ustvari izmišljotina, mit i legenda, tako da je bezpredmetno uopste o njoj raspravljati. Evo sad čak i Siptari pokusavaju da proture da su oni izgradili sve manastire na Kosmetu i da je to njihovo nacionalno blago s obzirom da nemaju niti jedno obiljezje na KiMu ipak se nadam da će na taj način uspjeti da „dokazu” svoje dugorocno postojanje na tamo.
Ja se nekad pitam da li uopste Srbi postoje ili je to neki virtuelni narod s obzirom da nacije i novi jezici na Balkanu nicu kao pecurke poslije kise.
Mada, znaš kako, nije bitno da si u pravu bitno je da si srećan :)
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
05. septembar 2011. u 05.51
šta ćemo na takvom smo mestu da se uvek preko nas velike sile nadmecu...
mi smo vecito imali ocigledno loše savetnike... u lošim vremenima smo imali loše vodje, hteli smo na dve stolice sa jednim dupetom i to nam se osvecuje, kad ti je trebalo nešto od amera uvalio si ga rusima...a rusima si ga bas često uvalio, ameri davali kredite dok je tita bilo naravno kako bi prkosio rusima..kad nam je trebala njihova pomoć kasno je bilo nemacka se ujedinaila rusija se raspala, oni su morali da gledaju da zastite daljnje proširenje nato-a na istoku a ne da ti sacuvaju granice i autonomije koje smo imali...
mi to nismo znali da procenimo i predvidimo i zato nam se sve to desilo...
evropi nije stalo do nacionalizma zato se i ujedinjuje a mi držimo do toga...
možda će se ta svest opet vratiti al za sad niko ne razmilja o nacijama već o EU stanovnistvu, ko neka moda, moderno je da se mesamo i nastane neka mesovita EU „nacija”?
istotija je zapisana negde, al se važne stvari ne uzimaju u obzir već neke nebitne zato se polako predstavlja i stvara druga slika o srbima...
smao ti kao naraod kad si pristao na rat sa Natom, trebao si da znaš šta ti posle poraza sledi, sad se pravimo ko naivini i ne razumemo nepravde? sve nam je pre početka rata nudjeno nismo prihvatili već smo preihvatili rat, pa čak i rat sa Natom na kraju... i sad trazis joj neku pravdu od tih istih sto si izgubio rat od njih???
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
05. septembar 2011. u 15.05
Evropi je i te kako stalo do nacionalizma EU je EU a država je država i te kako.
Dodji u Dansku pa ćeš vidjeti je li im stalo do nacionalizma ili ne.
Nego imam jedno pitanje nevezano za temu.
Koliko vremena treba da bi se provjerio biometrijski dokument na pr. vozacka dozvola.
Evo ovdje u Danskoj mi kažu da će im trebati 3 mjeseca ?????
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
06. septembar 2011. u 04.04
Vizantijska_krv, ne znam ni ne čujem nešto o toj danskoj, osim sad kad su za raspust uveli kontrole na granici po prvi put čujem nešto..sigurno da imaju problema i tako to oni još nisu spremni ko franzuzi, holandjani, nemci, italijani gde im je pola nacije pomesano...
po meni treba otvoriti samo oci..gledaj reprezentaciju fudbala, kosarke, gledaj atleticare, ma to sve crno, sareno njih takvi ljudi prestavljaju u svetu a ne neki tamo plavi..
znamo da se i bune dosta njih, al onima kome je loše u državi a onima kome je dobro boli ih uvo..
po meni evropa ne tezi ka nacionalizmu za koju godinu ćeš imati sisteme gde će da uvoze strance da im održavaju ekonomiju i tako to, samo naravno ne bi da dolaze najgori...
e sad ako EU propadne, a sad su ka najboljem putu, e tad će možda opet da se rodi nacionalizam kao reakcija na propalu politiku i zavaravanje naroda sa EU-om. mislim treba biti slep da ne vidis, sto sam ja godinama pricao, da grcka, sto svaki normalan covek vidi od kamena se ne razvja ekonomija, spanija ko niko nije ni sumnjao isto, onda irska, šta oni proizvode? madjarska, samo psenica im raste, mada o njoj se ništa ne cuje, portugalija? rumunija bugarska šta oni ekonomski ima da nude...a naravno unija je videla tu potencijal da im njihove firme tamo ulazu, al dokle bre i u šta da ulazes, odkupis par državnih firmi i nama ništa vise, a državni radnici imaju povlastivce kao nigde i šta tad? mislim odkupi ti zeljeznicu grcke a oni povlastice koje kapitalista neće i ne može da plati... e takvi sa tim povlasticama su nacionalisti ono da im se ne oduzme to a ostali boli njih uvo za nacionalizam. jedino smo mi još izluđeni tim nacionalizmom.
što se tiče tvog pitanja, ne znam ja još ništa biometrijsko nemam.
+0 / -0
0
Vizantijska_krv
06. septembar 2011. u 12.38
jedino smo mi još izluđeni tim nacionalizmom
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Hrvati nisu oni su tolerantni i zato ulaze u EU.
P.S. Sto je kod normalnih naroda osnovni osjecaj za pripadanje jednoj naciji i njegovanje kulture i tradicije to se u slučaju Srba tumaci kao ultranacionalizam, zaludjivanje necionalizmom i druge besmislice koje ni po jednom parametru nisu tacne.
P.S.S. nemas pasos niti vozacku?
+0 / -0
0
Leon01
(ekonomista)
06. septembar 2011. u 16.01
jesu hrvati al su oni sitna riba za EU.
al to je cilj neke EU da se izgubi taj osecaj za pripadnost i sopstvenu kulturu...
P.S.S. ma imam al sve to staro još nema ništa novo ni vozacku ni pasos na mom payosu piše još uvek jugoslavija ;)
Looking for Tassel Earrings?
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.