Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Računari i Internet
+0 / -0
0
Kako iskljuciti router
administracija
(administracija)
07. januar 2012. u 15.32
Molio bih za pomoć sve dobronamerne ljude. Naime imam problem sa krdjom preko wireless-a. To se gotovo uvek dogadja posle 24h pa sve negde do 7.(savestan je koliko toliko jer kada downloaduje blokira mi se pristup internetu. Da budem iskren nisam neki strucnjak za racunare, tražio sam po internetu ali nisam uspeo pronaći objašnjenja. Imam modem router ADSL wireless - Netgear i operativni sistem win7 ultimate 32b. Zeleo bih da iskljucim ruter preko kompa ali ne umem. Ponekad se pojavi samo ikona rutera na kompu (samo ponekad) i tada mogu da ga resetujem ali ne znam kako ga iskljuciti jer sam u drugoj sobi i ne ustaje mi se svake noćida ga iskljucujem da bi onemogućio bar jedno vreme pristup u to vreme u nadi da će osdustati. Nije mi zao sto to čini nego sto me blokira subotom i nedeljom kada ostanem posle 24h. Probali smo zamenom lozinke nekoliko puta ali nakon 2 dana isto.
Unapred zahvalan svima
+0 / -0
0
cnct56
(progr.)
07. januar 2012. u 18.36
pa verovatno da si zamenio pogresan pasword, možda si menjao onaj sa kojim ulazis u router a ne onaj koji treba WPA pasword.
+0 / -0
0
Nakamura
(znanje je moć)
08. januar 2012. u 04.04
žica je zakon, kakav crni wireless :))
+0 / -0
0
administracija
(administracija)
08. januar 2012. u 05.54
Sve smo pokusali ali uzalud ovo mi je jedino rešenje u nadi da će odustati. Ocito se radi o strucnoj osobi. Zaboravio sam dodati da on ima MAC i da ge ne vidim na kompjuteru dok drugi komp koji je u nasem vasnistvu vidim na mrezi.
+0 / -0
0
cnct56
(progr.)
08. januar 2012. u 08.41
ja tebi jedno a ti meni drugo, znači da neznas o kom se paswordu radi dok ga ne spominjes. ne moze niko da ti otkrije sifru tako brzo kao sto ti kažeš, mislim da ti mreza UOPSTE nije zasticena!
+0 / -0
0
SM
(System Manager)
08. januar 2012. u 09.52
'Imam modem router ADSL wireless - Netgear i operativni sistem win7 ultimate 32b. Zeleo bih da iskljucim ruter preko kompa ali ne umem. '
U toj kombinaciji (router+modem) ne možeš (i ne treba) da iskljucis router. Treba da iskljicis wifi pristup. Kako se to radi, piše u uputstvu.
Ako želiš bolju informaciju ostavi nabitniji podatak koji si preskocio, a to je tačan Netgear model (marka ne znaci ništa, oni imaju puno uredjaja).
+0 / -0
0
pravda_i_istina
09. januar 2012. u 03.43
da nisi menjao admin password?
http://www.default-password.info/netgear/
+0 / -0
0
administracija
(administracija)
11. januar 2012. u 04.06
Ako napisem sve smo cinili, to znači da smo menjali lozinke i na ulasku u ruter potom na WPA, menjali ruter. Iz centra misle da se salim jer prakticno ne mogu da dokazem suprotno jer sve sto radi radi iskljucivo nocu. Sva ta agonija traje par meseci. Sada su mi instalirali novi NETGEAR DGN1000 (naravno da sam platio) te par dana nemam problema ... ali tako je uvek bilo. Da li ima neki softver sa kojim mogu pratiti svoju mrezu snimati aktivnosti. To bi mi koristilo kao dokaz. Na zalost ja njega ne vidim jer ima Apple da ga mogu videti snimio bih ga, ovako sam nemocan iako samo pretpostavljam o kome se radi.
Zahvaljujem se svima na nesebičnoj pomoći.
+0 / -0
0
nacht_und_nebel
(ilegalac)
11. januar 2012. u 06.17
Idi na
http://support.netgear.com/app/products/model/a_id/12208
, pa u sekciji Documentation skini setup manual i user manual, sve će tibiti jasno.
+0 / -0
0
administracija
(administracija)
12. januar 2012. u 05.57
Dobio sam tu dokumentaciju uz ruter, međutim teško da mogu da razumem kako to uraditi. Pozvacu nekog strucnijeg. Hvala u svakom slučaju.
+0 / -0
0
kushke
(2012)
14. januar 2012. u 17.09
a da ga iskljucis na dugme?
+0 / -0
0
pravda_i_istina
16. januar 2012. u 16.43
menjali lozinke i na ulasku u ruter potom na WPA,
nema sanse da ti neko krade internet, ako si promenio admin/password da niko ne može da ti udje u ruter, i ssid/network key da niko ne može da koristi internet bez kljuca/sifre, već ti je internet provajder los
vidis drugi komp, a ne vidis mac fantoma/uljeza, jer NE POSTOJI
Looking for Oil Diffuser Bracelets?
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.