Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Film
+0 / -0
0
Povratak sajfaja na velika vrata
NVuk
16. jun 2013. u 22.27
Ne mogu da objasnim razlog zašto se ovo dogadja. Holivud sve radi sa razlogom i isplativost je uvek najbitnija u izboru tema, glumaca, zanra.
Ovog leta odjednom se pojavljuje masa sajfaj blokbastera, gotovo da i nema velikog A filma da nije iz tog zanra.
Pocelo sa tomom kuruzovicem, pa vil smit, pa neizbezni star trek, pa bred pit i sada ga evo i met dejmon / dzodi forster kombinacija izbacuje svoj doprinos.
Ne pamtim da je toliko naucnofantasticnih skupih produkcija izaslo u tako kratkom vremenu.
Jel su se to producenti nalozili od Avatara? Treba 3-4 godine da se projekat izvede, dakle ako su tada, videvsi koliko se para navatao Kameron, poceli da razmišljaju i traže materijal, taman bi dosad zavrsili i pustili u bioskope.
Zivo me zanima kako će sve to proći Zanr prosto dominira ovo leto i zasad se pristojno drže na kasi. Efekti su danas toliko uznapredovali da se može napraviti cudo.
Lično volim zanr, naročito kad ima i nešto saja a ne samo faja, ali ne verujem da sam kao takav u vecini, bar ne u americi.
+0 / -0
0
NVuk
16. jun 2013. u 22.34
Zaboravio sam da tu dodoam još i klasicne stripove iz tog zanra - novog Supermena sa sve Raselom Krouom i poslednjeg Ajronmena sa Dauni Dzuniorom. Čak i komedija This is the end ima premisu kraja sveta.
Nešto se desava.
+0 / -0
0
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
17. jun 2013. u 03.21
Verovatno si na dobrom tragu i verovatno je efekat preslusavanja. Za producente neko njuska šta drugi spremaju pa vade i ubrzavaju projekte iz tog zanra. Ponekad su filmovi katastrofa ponekad sajfaj ponekad melodrame.
+0 / -0
0
car_dusan_silni
(srednjovekovni roler ruler)
18. jun 2013. u 15.48
Samo sam Star Trek hteo da pogledam u bioskopu, sve ostale ću da do-vudujem (aka docekam da izadju na BD).
+0 / -0
0
car_dusan_silni
(srednjovekovni roler ruler)
18. jun 2013. u 15.51
Mada s temom u vezi, mislim da je leto uvek i bilo za ovakav tip filmova...možda ih ove godine ima nešto više nego uobicajeno ali ja lično ne primecujem neku navalu/zatrpanost. Tome možda kumuje i moja odsecenost od bilo kakvog oblika epp i reklame.
nego da priupitam, šta nam je sa dadayom, jedno vreme kao komarac, ne možeš da kažeš dve na forume pre nego sve zatrpa i naspamuje, a eto drugo vreme kao da je u zemlju propao.
+0 / -0
0
fontisa
18. jun 2013. u 16.35
ne prizivaj ga :)
+0 / -0
0
NVuk
18. jun 2013. u 23.08
Nije samo da ih je mnogo, već su zaista oni najjači blokbasteri, ono sto je ranije bilo rezervisano za trilere tipa Mission Impossible, Dzejms Bond, Die Hard itd.
I takođe, za razliku od raznih Prometeusa i sličnih, u ovo se sada masovno upustaju najvece zvezde. Postavke tipa Kruz/Frimen, Dejmon/Foster...
Ono jeste da to nisu vise neki dubokoumni Solarisi, Odiseje, već zesca tempo akcija skoro uvek sa velikom pucnjavom.
Svemir mu ispade kao neki novi divlji zapad, posto se stari malo istrosio.
+0 / -0
0
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
19. jun 2013. u 04.19
To je bjelodano čim Tarantino snima vesterne uz onaku muzeku sto bi napisao vocko ma koliko ga neki od vas voleli.
+0 / -0
0
vocko
19. jun 2013. u 10.56
ovaj s kuruzovitjem nje-sra. isto I malte-ne pa nova verzija invasion of bodysnachers. isto I star drek. možda I najvetje razocharenje barem za mene. ostaqlo je da pogledam vila smita I ovaj sa meta dejmona I baba-djodiku. strip-filmove rachunjmam u drugi zanr pa makar bili I sai I fai
+0 / -0
0
car_dusan_silni
(srednjovekovni roler ruler)
21. jun 2013. u 00.22
Uglavnom reciklaza...ako nije u pitanju Part II ili VII onda je u pitanju reciklaza ideje (kao Oblivion npr).
Kad je bilo zadnji put nešto originalno u ovom zanru?
p.s. slusam Dan Carlin's Hardcore History podcast u Mongolima tj Dzingis Kanu i njegovom osvajanju...sve preporuke, i onda se setih da „Mongol” nisam pregledao i upalim sinoć...mnogo mi se svidja. Nazalost zaspao sam na pola pa ću (možda) da ga zavrsim veceras.
+0 / -0
0
fontisa
24. jun 2013. u 14.58
bilo je...district 9.
a evo novog filma koji jedva cekam, isto iz kuce tvoraca district 9
http://www.youtube.com/watch?v=-RSDaRttpzk
da vam nešto objasnim jednom za svagda...sve sto ima knjigu je mnogo jeftinije uraditi nego da se pravi film na osnovu originalnog filma, zbog mogućnosti tuzbe. j
vecina studija ima gomilu otkupljenih prava i onda recikliraju...zato imamo toliko marvelovih, dc junaka na platnu, zato imamo sve moguće obrade od dika (neko rece tomica se sad bacio na sci-fi...mislim vuk) pa nije vuche, tom je dugo već u tom fazonu: minority report, war of worlds, vanila sky...pre se bavio vise dramama i patriotizmom.isto vazi za hobite.
zašto se rade americki remakes? ista prica ...zbog autoriskih prava. holivudu je jeftinije da vide kako će neki strani film da odsljaka po svetu a onda da otkupe prava za snimanje na engleskom. mnogoooo se vrti oko birokratije i para.
+0 / -0
0
fontisa
24. jun 2013. u 14.59
a ne mora ni strani da bude...može i domaći kao što se skoro desilo sa spajdermenom. potpuni fenomen kojom je brzinom snimljen i koliko je zaradio...iako je kompletna postava promenjena.
+0 / -0
0
fontisa
24. jun 2013. u 16.45
a jel neko gledao novog supermena?
htela bih koju reč, dve o njemu sa nekim da raspredem.
da pocnem od toga koliko dugo ga ocekujem...nada umire poslednja i onda kada se desi, sve krene sjajno i bajno, dodje nadrogirani snajder sa kinezima i jb/e nam milu mamu sa CGI borbama...i borbama...i borbama...i borbama...
kao da su dva lika rezirala jedan film. prvi deo sjajan. toliko divnih scena, vrlo kreativnih, doduse nazire se jevrejshtina ali ajd ignorisacu to. likovi se lepo razvijaju, dobro uradjena secanja. zamerka mala je drmusanje kamere. ali i to može da se ignorise. i naravno amy adams koja mi je antipaticna. ali dobro. suvise lepih novih stvari, dobre fotografije i naučno fantasticnih ideja ima. e onda dolazi druga polovina filma koja ...pa ne znam zašto nisam izasla iz bioskopa. pocela sam da se gusim od toliko napada borbi, potpuno bezidejnih i u jednom trenutku uzasno dosadnim i besmislenim. tu me je film potpuno izgubio.
zao mi je, bas tugujem sto je loše uradjen.
krenula da gledam i anu karenjinu sa kirom koju volim, i nisam mogla da nastavim. smor.
+0 / -0
0
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
25. jun 2013. u 04.42
Ko voli kiru ne treba ni da živi.
Tomica je vrlo ilustrativan. Osim Eyes wide shut i Rain Man zaista ne mogu da se setim filma gde on glumi, ne znam koliko zasluge treba da pripisem reziserima.
+0 / -0
0
fontisa
25. jun 2013. u 14.10
volim kiru, you cocksucker :)
pride and prejudice mogu da gledam ...pitaj vocka koliko puta :)
+0 / -0
0
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
25. jun 2013. u 15.22
Sto je babi milo to joj se i snilo.
Babs izvini ne odnosi se na tebe.
+0 / -0
0
fontisa
25. jun 2013. u 16.39
stvarno nema ni babe a ni srbe sto godina...samo zapazam.
+0 / -0
0
car_dusan_silni
(srednjovekovni roler ruler)
30. jun 2013. u 20.30
I ja sam se zasitio tih blokbastersovskih SF „novog doba”.
Recimo Iron Man 3 sam probao da sagledam celog i nisam uspeo...mislim da sam sada na 2/3 filma a prošlo je nekih mesec dana kako sam poceo.
Prema Supermanu sam ravnodusan...zeleo bih da ne diram uspomene iz detinjstva i da ga zamaptim onako kako ga se secam od tada.
Ostalo sve mi je skenj zesci, ajd da kažem prijatno me iznenadi MI sa Tomislavom već pomenutim i to mogu da progutam u nastavcima.
Ponajbolji film kojeg pregledah (licni utisak) i koji me se dojmio a nisam to ocekivao je End of Watch.
Looking for Unicorn Gifts?
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.