Diskusije : Banja Luka

 Komentar
Sad će..
vacuum
20. novembar 2013. u 17.08
...nama 'croatia boy' objasniti istoriju, pa opste poznate cinjenice nisu jasne ovdje.

P.S. nisu igrom u kvalifikacijama zasluzili Brazil, pogotovo ovim usklicima.
vacuum
25. novembar 2013. u 17.00
Bogami izgleda da jesu, evo Poljud je sve shvatio.
BL
(Dr.)
26. novembar 2013. u 15.18
Svakome svačija sramota.Neukusno je i nedeguntantno ispoljavati takve stvari kad već zna da će mnoge to iritirati.
U razgovoru sa jednim poznanikom skrenuo sam paznju na na taj gest,nije se ni njemu „svidjelo”.
Ipak je naveo kao razlog ako Nole može dizat 3 prsta pa to mu je bio odgovor da i oni imaju konja za trku.

Ne znam ludnica,nema dalje.Kako god razmislim ipak u BiH je koliko-toliko
normala.
vacuum
26. novembar 2013. u 18.13
Kakva crna tri prsta, znaš li ti uopste ISTA o ta tri prsta…. to što su Srpski i vojnici koristili tri prsta prilikom pozdrava ne znaci ništa.
Po tome bi treblo kazniti i „dobar dan” i „merhaba” ili bilo kojeg fudbalera koji se prekrsti ili pomoli alahu jer boze moj i vojnici se tako pozdravljaju/mole.

A znaš li šta je „za dom spremni”, ZVANICNI USTAKI POZDRAV! Znamo li ko su bile ustaše?!

Njemacki nacisti su imali zvanicni pozdrav „Sieg Heil”. Sad zamisli Njemackog fudbalera da pozdravlja navijace sa „Sieg” a oni odgovaraju „heil”?!

Mogao je doticni fudbaler otpjevati i „lijepu njihovu” to im je himna ali on se odlucio za nacisticki pozdrav, ko je ovdje lud….

Jeste vi normalni.

Cuj Noleta ovdje petljaju ccc…. gdje će vam obraz.

P.S. A to da je i koliko BiH 'normalna', to je tema za sebe.
Pjer
(svratio samo na 5 minuta)
26. novembar 2013. u 22.33
BL

Neukusno je i DEGUTANTNO ispoljavati takve stvari kad već zna da će mnoge to iritirati.

Vaznije od toga da li nešto nekoga iritira je šta TI promovises svojim postupkom. Taj pozdrav i odpozdrav publike su problem onih koji su ga uzvikivali. I države koja to tolerise.

Inače civilizacijski i kulturni nivo fudbalskih navijaca nije bas jača strana. Ni srpska fudbalska strana nije daleko. Noz-zica-Srebrenica je na istom nivou. Za dom spremni će morati Hrvati sami rjesavati.

Idemo dalje.

Erik_Ajdl
(mislilac)
27. novembar 2013. u 01.47
Pjer, u pravu si, samo sto je ovo izletilo iz usta kapitena fudbalske reprezentacije.

Od navijaca si mogao, možeš i uvijek ćeš ocekivati da pjevaju gluposti, da se vrijedjaju, ali da to javno i na razglas uradi kapiten, no comment.

A trpati Djokovica sa ovom mazgom u isti kos je izlisno komentarisati.

Mislim da nijednom kapitenu Srbije ili BH, ili bilo koje reprezentacije ne bi palo na pamet da tako nešto uradi. Nikada nisam čuo da je to iko uradio osim ovog naturalizovanog Hrvata.
Pjer
(svratio samo na 5 minuta)
27. novembar 2013. u 05.33
„Mislim da nijednom kapitenu Srbije ili BH, ili bilo koje reprezentacije ne bi palo na pamet da tako nešto uradi.”

Na zalost nakon ovoga „briljantnog” poteza vjerovatnoca da neko dodje na ideju da uzvrati necim sličnim se povecala. Nadam se da si u pravu. Ne bih volio da kapiten bilo koje reprezentacije sramoti svoju zemlju kao sto je ovaj „genije” uradio.

Iz hrvatskih medija:
Filozof Boris Buden izjavio je povodom proustaških incidenata na hrvatskim fudbalskim terenima, da „fašizam nije ništa novo, niti je samo hrvatski”.

„Fašizam nije ništa novo, niti je samo hrvatsko. Reč je samo o tome da je on sada vidljiviji i da ide celim frontom. Situacija se zaoštrila, ne samo u Hrvatskoj nego općenito”, rekao je Buden za agenciju Beta.

Prema njegovim rečima, u Hrvatskoj je to samo najvidljivije i najoštrije, a reč je generalno o ofanzivi nove desnice, koja u Hrvatskoj izaziva situaciju koja podseća na devedesete godine prošlog veka.

„Stranke se svađaju oko ćirilice i oko definicije braka, a istovremeno su u Hrvatskoj prošli tjedan povećali satnicu za radnike na 60 sati, poslodavci imaju pravo otpuštati trudnice. Nitko se zbog toga nije uzbuđivao, a pogotovo to što se naziva ljevicom a što u stvari podržava te neoliberalne promjene”„Ali, jedna je stvar jako dobra: Hrvatska je pukla, Hrvatska se raspala i u Hrvatskoj je došlo do jednog generalnog konflikta, to je otvorena rana koja se više ne da zalečiti i to je ono što je najpozitivnije. A tako treba i u Srbiji. Ne treba lečiti otvorenu ranu, već treba ići u otvoreni sukob sa tim snagama”, ocenio je Buden.

Dodao je da ne samo da su se devedesete godine vratile, nego su danas i puno opasnije. „Devedesete su imale neku perspektivu izlaska, nekakvo svetlo je, barem u glavama, bilo na kraju tog tunela. Međutim, sada nema svetla na kraju tunela”, ocenio je Buden.

Prema njegovim rečima, i desnica, i hrvatska levica, i sve parlamentarne stranke imaju jednu te istu politiku kada je reč o neoliberalnoj transformaciji društva. „One se svađaju oko ćirilice i oko definicije braka, a istovremeno su u Hrvatskoj prošle sedmice povećali satnicu za radnike na 60 sati nedeljno, poslodavci imaju pravo da otpuštaju trudnice. Niko se zbog toga nije uzbuđivao, a pogotovo to što se naziva levicom a što u stvari podržava te neoliberalne promene”, kazao je Buden.

Boris Buden je u Novom Sadu učestvovao na tribini Arkzin u Novom Sadu, koja je bila posvećena „jednokratnom povratku” antiratnog magazina Arkzin, koji je izlazio u Zagrebu, devedesetih godina prošlog veka. Buden (1958) je filozofiju završio u Zagrebu, a živi i radi u Berlinu.

U Novom Sadu je održana i izložba Šta je Arkzin (Was ist Arkzin).

Tribinu i izložbu organizovali su novosadski Centar za nove medije kuda.org i Multimedijalni institut iz Zagreba, u saradnji sa Nezavisnim društvom novinara Vojvodine i uz podršku Zavoda za kulturu Vojvodine, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, Fondacije za otvoreno društvo, Evropske kulturne fondacije i Galerije SULUV.

http://www.jutarnji.hr/piše-boris-dezulovic-pa-dobro--gdje-su-već-sve-te-ustaše--usrase-se-ustaše-/1142462 /
Pjer
(svratio samo na 5 minuta)
27. novembar 2013. u 05.36
Komentar Dezulovica:
http://tinyurl.com/p3sbrwm
vacuum
27. novembar 2013. u 06.41
Pogotovo ovi „to je svugdje prisutno”, „nije samo Hrvarska” bla, bla, bla... tačno je da toga ima svugdje ALI u „lijepoj njihovoj” su ubjedljivo naj jači što se ovoga tiče (u čitavoj Evropi)... od Tompsonovih koncerata i skupova ('covjek' ladno napuni stadion), do otvorenog sovinizma i mrznje prema svemu Srpskom, prema Srbima poovratnicima zadnjih 15 godina pa do ovih rusenja ciriličnih tabli i na kraju i 'zvanicnih' ispada... ipak je ovaj fudbaler predstavnik zemlje.

A država - E TO JE ONO NAJBITNIJE - nezavisna DržavA hrvatska NE REAGUJE, ili krajnje mlako povremeno kao predstava, nekih 3000 evra, (ovo je jedna od 'jačih' kazni).

E tu je problem kod Hrvata, ZATO STO DržavA i vlast NE REAGUJE.
JBGA meni njihova sutnja znaci samo „stara NDH”, podržavaju ustaštvo, ponavlja se konstantno od 1992 pa do 2013 evo...
ZNAJU LI ONI TAMO, UCE LI UOPSTE U SKOLI ko su bile ustaše, ocito ne, neda im država, suti na tu temu.

P.S. i ovo čim neki incident izbije
vacuum
27. novembar 2013. u 06.44
P.S. i ovo čim neki incident izbije poredjenje sa Srbima, dosta vise, govorite ima toga svugdje pa poredite sa sličnim slučajevima u Holandiji, Norveskoj, Poljskoj... kanite se vise Srba.
vacuum
27. novembar 2013. u 07.03
BL
(Dr.)
27. novembar 2013. u 13.54
Neka prica ko šta hoće,ali za MENE je Djole legenda i humanitarac u svakom pogledu.Živio Ti nama Djole!
Pjer
(svratio samo na 5 minuta)
01. decembar 2013. u 09.36
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Tassel Necklaces?
.