Diskusije : Berza

 Komentar
Questrade i tfsa
malimx6
(KOCOBO)
28. april 2013. u 22.12
jedno glupo pitanje prije nego sto otvorim racun.
Recimo da otvorim TFSA u questrade, kupim dionicu i onda hoću da je prodam. Gdje onda te pare idu kad prodam dionice?

ocigledno da će vam biti smjesno ali bolje da ispadnem budala sada nego da puknem para lol
stef
(zgubidan)
29. april 2013. u 12.59
otvoris TFSA povezes ga sa svojim checking racunom, uradis transfer para.
onda kupujes i prodajes i sve pare sede tu na TFSA.
Kad odlucis da dignes, prebacis pare na svoj checking account opet.
to je to.
malimx6
(KOCOBO)
29. april 2013. u 17.20
hvala na odgovoru. probacu pa šta Bog da :)
malimx6
(KOCOBO)
29. april 2013. u 21.09
e još jedno pitanje kad sam već otvorio ovu temu. Da li ima minimum # of trades per month?
da li imaju neke provizije ako ne radim puno trades?
stef
(zgubidan)
30. april 2013. u 03.03
ne placas ništa ako ne trgujes.
2909
(System eng)
04. maj 2013. u 12.46
Placas 19.99 svaka četiri mjeseca ako imaš manje od 5000.00 na racunu.
malimx6
(KOCOBO)
05. maj 2013. u 18.53
to nisam nigdje procitao. jel ima negdje na njihovom sajtu?
Profesor-Kanada
(Profesor)
09. maj 2013. u 09.24
Bitcoin

Bitcoin is a virtual, or digital, currency, and it's taking the world by storm. Four years ago, when it was invented, a bitcoin was valued at US$0.10.
Pocetkom 2013 godine, jedan bitcoin je vredeo $13.00US, prošle nedelje
cena je bila $240.00US.

Porez na zaradu na 'bitcoins' je kapitalna dobit/Capital gains.
malimx6
(KOCOBO)
09. maj 2013. u 12.42
kakve veze ima ovo sa questrade?
Profesor-Kanada
(Profesor)
09. maj 2013. u 17.28
Ima veze sa temom 'TFSA'.
TFSA je oslobodjen od poreza.
2909
(System eng)
11. maj 2013. u 16.19
Imaš i na sajtu ali nazovi i pitaj.
orisni
(diskutant)
12. maj 2013. u 12.19
Ni ovo nema bas direktne veze sa Questrade, ali savetovao bih ti da ni ne kupujes pojedinacne akcije nego samo fondove. Da vidis zašto, možeš da procitas neku dobru knjigu o investiranju npr. sa http://bogleheads.org/readbooks.htm
malimx6
(KOCOBO)
15. maj 2013. u 17.08
da li zna neko da li se cuu može kupiti kroz tfsa u questrade?
da li je CUU penny stock?

kad sam pricao sa questrade, posto sam otvorio racun i napokon je approved ali moram još pare da prebacim, i ovaj mi kaže da je to penny stock i da se ne može kupiti sa tfsa već moram da otvorim margin account.

da li neko zna nešto o ovom?

hvala
Taurus
15. maj 2013. u 22.05
To nije tačno, ja imam racun kod questrade-a, i možeš da kupis bilo koju akciju sa TSX and TSX Venture, nema razlike. Meni je na TFSA sve u CUU , tu imam nešto oko 31 hiljadu CUU akcija, znaci samo napred.
malimx6
(KOCOBO)
16. maj 2013. u 19.57
hvala. Nazvao sam posle opet i neki kinez se javio i kaže da može.
malimx6
(KOCOBO)
16. maj 2013. u 22.33
Radi mi racun sada, ali ne radi platforma.

Taurus, da li znaš možda da li treba neki setting da promjenim da bi radila platforma? ucita je 100% i onda mi kaže da ne radi i da probam da izbrisem cookies i tako te gluposti, ali neće uopste da radi.
Taurus
17. maj 2013. u 06.26
Najbolje ti je da njih nazoves, oni će ti sigurno pomoći.
Oni imaju vise platformi, instaliraj IQ Edge verziju.
malimx6
(KOCOBO)
17. maj 2013. u 06.41
dobro, hvala
malimx6
(KOCOBO)
17. maj 2013. u 06.44
da li se placa iq edge?
malimx6
(KOCOBO)
17. maj 2013. u 06.51
opet ja sa pitanjem :)
usao sam u iq essentials. kad ukucam cuu kao predlog mi daje cuu.vn (copper fox minerals inc.). jel to isto kao i cuu.v tj. copper fox metals inc?
na poslu sam pa ne mogu da instaliram ništa, zato koristim web interface.
malimx6
(KOCOBO)
17. maj 2013. u 20.37
e samo da kažem da sam poslao 'order' i hvala svima na pomoći :)
Taurus
17. maj 2013. u 21.53
IQ Edge se ne placa ništa I daleko je bolji I profesionalniji nego bilo koja druga opcija gde se koristi web browser. IQ Edge je program koji se instalira na kompjuteru I ima deleko bolju grafiku, pogotovo za grafikone (charts) kao I sve druge opcije. Dovoljno je samo da odes na myquestrade I instaliras ga, koliko ja znam, možeš da zadržiš obe verzije.
Sa IQ Edge inas besplatan streaming za TSX I NYSE, TSX Venture kasni 15 minuta...
Moj seting je drugaciji ali evo pogledaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=X3UBZwgzeOk&list=PL984401F7ADDC4F8C&index=6&feature=plpp_video
malimx6
(KOCOBO)
19. maj 2013. u 00.10
hvala Taurus, instlirao sam IQ Edge juče. Izgleda bolji, ali nisam se puno igrao. pogledacu i video, hvala.
malimx6
(KOCOBO)
22. maj 2013. u 17.49
taurus, kako sa questrade-om da kupim cuu, recimo, po trenutnoj cijeni? ako im platforma 15 minuta traje, kako da posaljem order?
do sada sam slao LIMIT order, stavim cijenu i to je to. Cekam ali posto su im dionice otisle gore zadnji par dana, ne mogu nikako da kupim.

Imaš li savjet? hvala
Taurus
23. maj 2013. u 06.19
Na IQ platformi, u glavnom meniju, u gornjem delu, klikni na „Order entry” kad se otvori tu treba da klines na „Snap quote” i dobices trenutnu informaciju koliko je bila zadnja cena po kojoj je zavrsena transakcije, kao i Bid-Ask cene.
Da bi bio siguran da ti prođe nalog, poslaji limit cenu koja se trazi, znaci „Ask” cenu i nalog će odmah biti popunjen, ili umesto „Limit” opcije postavi „Market” , u tom slučaju ne treba da upisujes cenu jer će ti broker kupiti akcije po najnizoj mogućoj ceni i tvoj nalog će istog momenta biti popunjen, akcije će biti kupljene.

Juče je cena malo skocila, sacekaj malo danas da vidis dali će da padne, mada na krajnji izhod, kad god da se to desi, par centi ti neće praviti veliku razliku, dali kupio po 0.67 ili po 0.70 ako budemo uspeli da ih prodamo po 2 ili 3 dolara bićeš veoma zadovoljan da si ih uopste kupio po bilo kojoj danasnjoj ceni.
malimx6
(KOCOBO)
23. maj 2013. u 11.48
Hvala Taurus. Juče sam poslao limit order za 70c i odma jutros su mi kupili 500 komada. Sad sam poslao za 69c cisto da vidim hoće li kupiti :) praticu cijenu pa ću još uzeti.
malimx6
(KOCOBO)
23. maj 2013. u 11.56
Šta znaci ono Bid size i Ask size?
malimx6
(KOCOBO)
23. maj 2013. u 12.00
e još jedno pitanje :)
posto sam već rekao da nisam nikad ovo radio, i sam si rekao da nije bitno po kojoj cijeni kupujem jer kad ode na 2-3 profit će biti značajan. Moje pitanje je, ko će to da kupi po 2-3 dolara kad ode gore? :)
možda glupo pitanje ali bolje da pitam :)
Taurus
23. maj 2013. u 20.41
Bid & Ask size?
To bi morao znati pre nego sto krenes sa investiranjem, ali to znaci koliko se ukupno prodaje ili potrazuje akcija po toj ceni. Treba znati da tu treba dodati još dve nule, znaci ako na Ask size piše 5 samo 500 shares možeš da kupis po toj ceni, ako hoćeš vise onda moras da platis po sledećoj vecoj ceni ili da cekas da ponovo padne cena.
Ako ti postavis limit order, broker će ti kupiti onoliko koliko ima. Pripazi I na duzinu trajanja tvog ordera, ako si postavio „Day” znaci broker će ti kupiti po toj ceni samo do kraja dana.
Imaš na questrade sva uputstva, čak I video instrukcije, tu ćeš najbolje saznati.

Drugo pitanje - ko će da kupi naše akcije... to ćeš cuti ovde, inače sve zavisi kakvu ćemo ponudu dobiti od kupca. Oni mogu da nam ponude kes ili čak njihove (TCK) akcije ili kombinaciju, ne sekiraj se, kad dodje do toga ti ćeš imati dovoljno vremena da se raspitas ili ovde ili čak da zoves kompaniju...
malimx6
(KOCOBO)
23. maj 2013. u 22.41
kako da nađemte video klipove? ono sto sam tražio na jutub sve je nešto po minut-minut i po, kao neka reklama. ništa nisam naucio iz toga :)
Taurus
23. maj 2013. u 22.50
Na questrade web sajtu
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Tassel Earrings?
.