Diskusije : Politika

 Komentar
Касно Вучић пред СБ УН стиже
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
06. jul 2023. u 10.37
О овоме сам покренуо дискусију још у фебруару 2023, а Кесер и D2R2 су нас убеђивали да Вчић зна шта ради, да је такав протокол (као да исти протокол већ није био претходно испоштован неколико пута), да захтев за сазивање хитне седнице СБ УН не би имао сврхе и не би довео ни до каквих резултата, да је лако паметовати иза компјутера, подругљиво питали да ли ће Вучић у петак да призна „Косову” и правили се да не схватају да неће бити „Олује”, него прогона Срба у корацима.
У неким коментарима не другом сајту, један Вучићев бот је у бескрај распредао (читај, давио) да Вучић маестрално и велемајсторски повлачи најбоље могуће потезе. (?!)
Тих дана нас је премијер(ка) Брнабић(ка) усхићено обавестила да „су добили чврсте гаранције од КФОР-а” за безбедност Срба, а после пар дана ту њену изјаву и те „гаранције” демантовали су догађаји на КиМ.
Вучић је чекао, оклевао, „храбро” стискао петљу пет месеци, да би у '5-до-дванаест' најавио да ће тражити хитну седницу СБ УН. Сад, кад су Срби на КиМ дотерани до дувара. У међувремену, током протеклих 5 месеци, Приштина је појачала притиске на Србе и ојачавала своје позиције на триторији „Косове”.

ПОЛИТИКА, Четвртак, 06.07.2023.


Председник Србије: Тражићемо хитну седницу Савета безбедности УН

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће тражити сазивање хитне седнице Савета безбедности Уједињених нација имајући у виду да су животи Срба на КиМ и њихова безбедност угрожени.
„Ствари су се отеле контроли, српски народ је сатеран уза зид и зато ћу тражити хитан разговор са шефом НАТО-а Јенсом Столтембергом било где на планети Земљи, да обавим последње разговоре и укажем на ситуацију, да им кажем шта можемо и шта више не можемо”, рекао је Вучић.
Додао је да ће након тог разговора Србија по први пут због дешавања на КиМ тражити сазивање хитне седнице Савета безбедности Уједињених нација, јер према речима Вучића, Србија жели да се понаша у складу са Резолуцијом 1244, међународно-правним нормама имајући у виду да су животи Срба и њихова безбедност угрожени.

Истакао је да ће на то тој седници захтевати да СБ УН на основу својих овлашћења преузме хитне мере да заштити животе и слободу Срба на КиМ.

„То значи да ћемо захтевати да Савет безбедности наложи међународно безбедносним снагама КФОР да испуне обавезе које им приписују чланови 15 и 9 Резолуције 1244 СБ као и чланови 3 и 4 анекса 2 те Резолуције”, рекао је Вучић.
Под један, према речима Вучића, да моментално на терену онемогуће свако даље деловање безбедносних и других структура привремених институција са седиштем у Приштини које угрожава животе, слободу, безбедности и опстанак Срба на КиМ.
„Под два, да изврше демилитаризацију свих наоружаних албанских формација у складу са Резолуцијом 1244, те ће у складу са одговором постојати и трећа тачка или не”, истакао је Вучић.
Од СБУН ће, према речима Вучића, бити добијен одговор на питање ко има дужност да заштити животе и слободу Срба, да ли су то снаге КФОР на основу овлашћења из Резолуције 1244 или је за то према Савету безбедности надлежан неко други.


https://www.politika.rs/scc/clanak/560673/vucic-kosovo-i-metohija
zoxthegreatPoruka negativno ocenjena. Pokaži

zoxthegreat
06. jul 2023. u 20.00
kosovo je izgubljeno ratom tj nato je napao srbiju u oteo joj kosovo
kosovo može biti povraceno samo novim ratom kada se za njega stvore
novi geopoliticki odnosi u svetu povoljni za srbiju
sve ostalo je sviranjeQ

SimoPoruka negativno ocenjena. Pokaži

Simo
06. jul 2023. u 20.53
Tačno Zoki. alo treba plus no problem.
D-Man
(Analyst)
06. jul 2023. u 23.54
Да су Косово и Метохија изгубљени, шта мислите да ли би Запад толико уцењивао Србију и тражио да призна тзв. Косово? Наравно да не би и то вам је најбољи доказ да ништа није изгубљено (док Србија и званично не призна тзв. Косово).

Косово и Метохија су привремено окупирани. То може трајати још 10, 30 или 50 година али се ради о окупацији и територија званично није изгубљена.

Да ли ће се ратом морати изборити враћање КиМ под контролу Србије? То је, на жалост, сасвим могуће.
Србија тај рат не жели и до њега неће доћи због Србије. До тог рата може доћи само уколико га шиптари изазову. Да ли ће Запад и тада пустити своје чедо некажњено, остаје да се види.
cicero99
(historia est mater of studioru)
07. jul 2023. u 00.37
Kao i uvek - bravo D-man na racionalnom komentaru !!! Svako dobro !!!
C99
zoxthegreatPoruka negativno ocenjena. Pokaži

zoxthegreat
07. jul 2023. u 01.01
d-man

ne, srbija želi i treba da želi rat i da povrati kim
jer je to tako jedino moguće. jedna od pretpostavki državnosti je da
imaš vojsku i policiju na teritoriji države. znaci povratak vojske i policije na kim, ako to može mirnim putem to je najbolje međutim to je
manje verovatnije

ali da to bude kad je najpovoljnije za nju i da ga dobije veoma brzo
i bez velikih gubitaka

kim su nam oteli svetski guvdzoni preko svojih slugu i instrumenata
zapadnih zemalja i nato. stoga ne ocekujte da to bude lak zadatak
pogotovu sto su lokalni guvzdoni infltrirani među nama a i postoji veliki broj izdajnika među srbima.

tako nam je uzeta u proslosti i mala azija i grcka au novije vreme
i skadar delovi rumunije

nazalost srbi,bar vecina misle da su nam guvdzoni braca

kao sto frece onaj njahu, vise hiljada godina da ali zabijanja noza u ledja

ko je otrovao cara dusana, bracata qrcite i braca gzuvzonite
ko je potkazao srpku vojsku u marickoj bici?mi smo ucili kao da je svaki vojnik popio po baloncinu vina, nije nego
91 jna stani kreni stani taktika a da ne pricamo o prijateljskoj vatri i namernom napijanju

sve je to bilo organizovano od gzuvzona i njihovih zidara

CAHJAP
07. jul 2023. u 04.25
Kosovo je okupirana Srpska teritorija. Kada se stvore povoljni uslovi, vrati će se u zagraljaj svoje majke, Srbije. Do tada Srbija treba ozbiljno da se bavi porodicom i naraštajem. Tako su šiptari preplavili Kosovo sa najmanje osmoro dece po porodici dok su Srbi imali jedno ili dvoje.
Kosovo nikada niko ne sme da prizna od strane Srpskih lidera i zvaničnika, a u slučaju da se to desi, takvoga treba razapeti na terazijama i poništiti to priznanje. Srbija treba da se reši svakog smeća koje truje omladinu i skreće sa pravog puta. Srbija sa pravim liderom može za relativno kratko vreme da se preporodi a za pola veka da duplira stanovništvo. Ako nemamo naroda da se vrati na Kosovo i Metohiju, i ono svetinja koje vekovima stoje tu çe eventualno ostati prazna zapuštena i drugi narodi će izbrisati sve tragove Srpstva. Naš inat treba da usmerimo ka obnovi države i potomstva i Kosovo, Crna Gora i Republika Srpska će biti u jednoj zajedničkoj državi, Srbiji gde i pripadaju.
Simo
07. jul 2023. u 08.01
Koliko ja vidim Srbi zahtevaju srpske opstine a ne celo Kosovo pa ni to ne može.
D-Man
(Analyst)
07. jul 2023. u 11.11
zoxthegreat,

И ја бих волео да ми већ сутра вратимо КиМ под нашу контролу али то, на жалост, није могуће. Зашто?

Србија није спремна ни војно, ни економски а ни политички за тај рат. Једно су жеље а нешто сасвим друго могућности. Наравно, друга би се песма певала да на КиМ нису стациониране НАТО трупе које су ту дошле до остану на дужи временски период. Нису они без везе изградили онолику војну базу на КиМ да нису планирали тамо да остану деценијама.

Даље, ја не волим да заговрам било какав војни сукоб док сам ја хиљаде километара далеко од отаџбине јер то не би било ни фер ни поштено. Мени би лако било рећи како већ сутра треба послати војску на КиМ али би то били и цинично и безобразно од мене.

Мени се чини да је највреоватнија варијанта да ће шиптари испровоцирати оружани сукоб надајући се пуној подршци НАТО пакта. Иако је НАТО на њиховој страни, питање је да ли би их подржали 100% а постоји мала могућност да се МОЖДА не би мешали уколико би Србија успоставила контролу над севером Космента. Кажем, можда али ни сам не верујем у такву могућност пошто би се то на светској сцени тумачило као пораз НАТО пакта а они то никако неће дозволити.
То је неки максимум којем се ми можемо надати у некој ближој будућности али то уопште не решава проблем за Србе на југу Космета којих има више него на северу уколико ме рачуница не вара.

Simo
07. jul 2023. u 12.32
„Србија није спремна ни војно, ни економски а ни политички за тај рат”---
Koji crni rat?
„Србија није спремна ни војно, ни економски а ни политички suzivot sa siptarima u jednoj državi ni pod kojim uslovima. Bili smo zajedno i...
ima li neka sila koja to može popraviti.
Srbija ima stalno neke setnje Srba koji drugacije misle od vlasti plus samo joj fale siptari i njihovi problemi.
Razumno je da su Srbi debelo povredjeni otimanjem Kosova.
Priznati ih zaista ne mora nikad ali normalizovati odnose bar onoliko koliko je to postignuto sa Zagrebom sigurno da može, u protivnom
neka igra traje, najtuznije je sto su oni tražili republjuk a dobili državu dok u toj državi Srbi se grcevito bore za neke opstine i mesne zajdnice.
U Srbije je trebd silikonske sise, napumpane usne, besni automobili,
splavovi, estrada a ne ”strada„
Koja god vlast se oformi u Beogradu ona ne može da se nosi sa samim Srbima kako li će tek da se nosi sa nekima Kur'ima iz Pristine kad vratimo to što je oteto.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
08. jul 2023. u 00.31
SPUTNIK Србија, 7.7.2023.

>>
Зашто је Србија забранилa извоз оружја и муниције

Процена о све сложенијој безбедносној ситуацији у Србији пре свега због ситуације на Косову и Метохији условила је већ извесно доношење одлуке о забрани извоза српског оружја и муниције. Она се, такође, може односити и на спречавање злоупотреба везаних за украјинску кризу, сматра генерал-мајор у пензији, Митар Ковач.
...

https://sputnikportal.rs/20230707/zašto-je-srbija-zabranila-izvoz-oruzja-i-municije-1158221105.html
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
13. jul 2023. u 12.36
Вучић Боцан-Харченку: Неопходно одржавање посебне седнице Савета безбедности УН

https://www.politika.rs/scc/clanak/561710/Vucic-Bocan-Harcenku-Neophodno-održavanje-posebne-sednice-Saveta-bezb ednosti-UN

Вучић са Чен Бо: Светска јавност треба да сазна о тензијама на Косову и Метохији, неопходна посебна седница Савета безбедности

https://www.politika.rs/scc/clanak/561726/Vucic-sa-Cen-Bo-Svetska-javnost-treba-da-sazna-o-ten zijama-na-Kosovu-i-Metohiji-neophodna-posebna-sednica-Saveta-bezbednosti

 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Oil Diffuser Necklace?
.