Diskusije : Politika

 Komentar
Upozoravamo javnost da se Vučić sprema..
keser
(Тешем букве)
11. februar 2023. u 04.18
GDF: „Upozoravamo javnost da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić sprema da odbaci francusko-nemački mirovni sporazum o odnosima Srbije i Kosova.”

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/upozoravamo-javnost-da-se-vucic-sprema-da-odbaci-evropsko-mirov no-rešenje-za-kosovo/

Power12345
11. februar 2023. u 07.54
Srbi, Hrvati, Muslimani
ma koliko se vi voleli, mrzeli ...
i jedan , drugi, treći ...ste slični, gotovo isti...
Situacija svetska i obruč koji se neminovno skuplja i steže ..
pitam se ...
koliko je slepih, gluvih i glupih koji sem mržnje drugog osjećaja nema

Draga braćo
Srbi, Hrvati, Muslimani
Svatite da upravo i u vašim redovima sjede ljudi koji čine, rade , sprovode i siju rat i mržnju
zlatiborac
11. februar 2023. u 08.55
Za nepotpisivanje nema svrhe spremati se - i gotova stvar.
keser
(Тешем букве)
11. februar 2023. u 08.59
„zlatiborac
11. фебруар 2023. у 08.55

Za nepotpisivanje nema svrhe spremati se - i gotova stvar.”

Да то су све поверљиви подаци из прве руке од Жалосне Сове. ;-)
zlatiborac
11. februar 2023. u 09.12
Kesere, sve je moguće - 'sva prava zakonom zasticena'.

Inače svima nam je manje-vise poznato da se: diplome mogu steci i bez
polaganja ispita, pa prema tome; čemu spremanje? tj. pojavljivanje...
keser
(Тешем букве)
11. februar 2023. u 09.16
Нема сврхе слажем се.
Само поједине далабу ко што су „неки” мислили да треба спремати и изаћи. ;-)
zlatiborac
11. februar 2023. u 09.39
Sto jes jes, nema zamerke,

„Dok se Mara obuce - svadba se provuce”, - kaže se u narodu...
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
11. februar 2023. u 17.34
GDFје као неки грађански демократски фронт, у коме су се нашли неки петоколонаши, другосрбијанци, про-НАТО-вци и још ко зна који плаћеници и покондирени шљамови, који не представљају ни 0.001% Срба.
Добро је што су се огласили, да јавност види да у Србији постоји и такав кукољ.

Иначе, то што они говоре не значи ништа - нису никакав релевантни извор информација.
Огласили су се јер су видели да се Вучићу под притиском опозиције и јавног мњења сузио маневарски простор и да неће моћи да изврши постављен му задатак, па сад и они, ето, да допринесу ширењу панике у народу.

П.С. Вучић је себе довео у позицију може лоше да прође, било да прихвати, или одбије понуђени ултимативни не-папир. Слично је забрљао и у позицији државе Србије.
dituartu
(eng)
11. februar 2023. u 20.18
Au Keseri pokvari ti pricu i startegiju onoga Brokera, eno covek europejac-otporas prvoborac i skojevac postavlja Bericeve klipove ne zato što mu je drago da cuje novosti sa fronta već sto Beric prica protiv Vucica.

Vezali se otporasi za ove patrijotske komentatore. Samo ih hebe ruski ambasador zadnjim intervjuom,
Milles_Broker
11. februar 2023. u 20.45
Шупљоглави Љигавац !

:)
dituartu
(eng)
11. februar 2023. u 20.58
A i na cirilicu ste presli da mu ga dodatno date po patrijotizmu.
dituartuPoruka negativno ocenjena. Pokaži

dituartu
(eng)
11. februar 2023. u 21.02
П.С. Вучић је себе довео у позицију може лоше да прође, било да прихвати, или одбије понуђени ултимативни не-папир. Слично је забрљао и у позицији државе Србије.
----------------
Na veliku zalost Brokera niti će prihvatiti niti je zabrljao , savrseno radi u koordinaciji sa državama prijateljima Srbije.

Brokeru,.. mozete samo da placete i ridate jer će da ga još dugo gledate kao predsednika.
Ajmo jedan plač kao devojcica ali da bude glasno.
Milles_Broker
11. februar 2023. u 21.49
Ето БОТИНО већ си зарадио за сендвич .

Ако хоћеш и јогурт мораћеш да клекнеш и зинеш .

:)

PC. Broker piše cirilicu na ovom forumu preko 20 godinica

Jadan si ti „covek”
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
12. februar 2023. u 00.02
dituartu,

:: П.С. Вучић је себе довео у позицију може лоше да прође, било да прихвати, или одбије понуђени ултимативни не-папир. Слично је забрљао и у позицији државе Србије.
----------------
>'Na veliku zalost Brokera niti će prihvatiti niti je zabrljao , savrseno radi u koordinaciji sa državama prijateljima Srbije.
Brokeru,.. mozete samo da placete i ridate jer će da ga još dugo gledate kao predsednika.'
- - -

Оно горе сам рекао ја, а не Milles_Broker.
Наравно да Вучић ради у савршшеној координацији са његовим пријатељима, непријатељима Србије.

Пре око месец дана је изјавио да одбија немачко-француски предлог, а затим послао сигнал „пријатељима” да ће се одупирати притисцима све „док штета не буде већа од користи”.

„Петорка” је то разумела, појачала притиске и зачинила усменим претњама санкцијама. Тако су му створили шлагворт да после састанка с њима изјави: „Спремни смо да прихватимо концепт …”, а то образлаже и претњама санкцијама ако се предлог/ултиматум одбије. На тај начин је кренуо у препарирање јавног мњења у Србији на чин капитулације на делу територије Републике Србије. То је било толико отворено, да се опозиција дигла на ноге, а уз њу и један део чланства СНС-а и запретио је расцеп унутар странке (што се заташкава).

Као у некој шаховској партији, после 5 погрешних потеза претходника, он-па-он је самовољно одлучио да преузме игру у своје руке и као премијер, а затим Председник, „велемајсторски” одиграо следећих 15 кардинално погрешних потеза, све на штету Србије.

Да ли су сви ти његови потези резултат грешака, или плана ?
Нормално да је сумњиво да самозвани „велемајстор” (боље речено лелемајстор) ланчано вуче очајно погрешне потезе, а притом се хвали да се лавовски бори за Србију. Довео је Србију у ситуацију на табли да јој прети мат.
Зато је питање „Шта би ти урадио да си на његовом месту?” неумесно, јер би било потребно вратити партију бар 15 до 20 потеза уназад. А да ли је то изводљиво ?
Једино што могу да кажем (да сам био на његовом месту) је да од почетка НЕ бих прихватио следеће преговоре док Приштина не испуни све претходне тачке и да бих цепидлачио на свакој претходној тачки и запети до бесвести.

dituartu, нисам члан ниједне странке у Србији, а о 'Отпорашима' имам врло лоше мишљење и осећај гађења. Патриотизам не доказујем ћирилицом и мани се таквих јевтиних фора и фазона. Питање КиМ је много важније, да би могао себи да дозволиш политикантско зачикавање и надхебавање.
За тебе и keserа не могу да тврдим, али мислим да сте вероватно чланови СНС-а - зато су ваши коментари тако пристрасни и више се бавите одбраном воЏе и његовим опстанком на власти.

Ако је до плакања, уколико Вучић испуни оно што су од њега тражили његови пријатељи, плакаће генерације српског народа, не само у Србији, него и у расејању. Тиме ћемо пљунути на све жртве наших предака и изгубићемо битан део своје историје и националног идентитета.
А то и јесте део плана Запада још од пре 40 година, да нам потпуно промени парадигму. (Проверена информација, из прве руке).

keser
(Тешем букве)
12. februar 2023. u 04.13
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
12. februar 2023. u 16.00
keser,

Какав LOL, кад ниси схватио суштину Харченкових порука !?

„Новости” су Вучићеве новине и циљано су тај део изјаве Харченка ставили у наслов, јер знају да маса људи чита само наслове, а неки онако, на брзину прочитају текст вести и упамте само наслове.
dituartu
(eng)
12. februar 2023. u 20.37
Какав LOL, кад ниси схватио суштину Харченкових порука !?
---------------------
ja mislim da ti nisi shvatio
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
12. februar 2023. u 22.23
d2r2,

>'ja mislim da ti nisi shvatio'
- - -

У реду, онда објасни шта нисам схватио.
keser
(Тешем букве)
13. februar 2023. u 05.19
„dituartu
(eng)
12. фебруар 2023. у 20.37

Какав LOL, кад ниси схватио суштину Харченкових порука !?
---------------------
ja mislim da ti nisi shvatio”

Јасно као дан.
dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 14.13
У реду, онда објасни шта нисам схватио.
---------------------------
Tebi objasniti bi bilo isto kao da objašnjavam daltonisti da je trava zelena, uzaludan posao.
.
Toliko ocigledne stvari ne vidis kada ti ruski ambasador lepo objasni i to tačno u odabranom trenutku kada ste poceli da penite od besnila to ne vidis ali zato vidis kad Cuta i ekipa iz Danasa objave vest Vucic lopov ,krade. kada Cuta i Srbin Info jave Vucic sutra potpisuje predaju Kosova i to tako skoro DESET godina E U TO VERUJES TU TI NE TREBA OBJASNJENJE.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
13. februar 2023. u 17.25
dituartu,

>’Tebi objasniti bi bilo isto kao da objašnjavam daltonisti da je trava zelena, uzaludan posao.
.
Toliko ocigledne stvari ne vidis kada ti ruski ambasador lepo objasni i to tačno u odabranom trenutku kada ste poceli da penite od besnila to ne vidis ali zato vidis kad Cuta i ekipa iz Danasa objave vest Vucic lopov ,krade. kada Cuta i Srbin Info jave Vucic sutra potpisuje predaju Kosova i to tako skoro DESET godina E U TO VERUJES TU TI NE TREBA OBJASNJENJE.’
- - -

Боље реци кратко да НЕМАШ објашњење – да га имаш, знам да би га навео.
То што је Харченко рекао није тешко да се схвати, осим ако вам ум није загађен Вучићевом вишегодишњом манипулативном пропагандом.

Нисам ни поменуо шта говоре 'Cuta i ekipa iz Danasa', тако да и ти потураш и набеђујеш неистомишљеника да би га некако збунио.
Наведи где сам се икада помињао тог Чуту ?
(Иначе, Danas не сматрам поузданим извором информација и отварам њихов сајт само ако се неко од дискутаната позива на њих и прилаже линк).

Бити незадовољан, не веровати уцењеном воЏи, нарцисоидном лажову и критички анализирати све што је говорио и урадио од кад је постао премијер, не значи да неко пени од беснила.
Све је то засновано на свима доступним његовим бројним, документованим изјавама у медији и видео записима, тако да није у питању да ли ја верујем неким Чутама и Мутама, јер се на њихове изјаве, или интерпретације нити позивам, нити ослањам.

Кад сам рекао да keser није разумео смисао Харченкових изјава, да бих му објаснио, навео сам одређене делове из интервјуа. Ако ни ти не схваташ шта је смисао тих дипломатских одговора и колико су они истовремено упозоравајући и охрабрујући за Вучића, ниси у разумевању бољи од keserа, тако да фору о далтонисти можеш да припишеш себи.

Премда нисам портпарол руске амбасаде, одн. амбасадора Харченка, могу да ти детаљно објасним све што је он дипломатски рекао.

За сада ћу те само подсетити на вести од пре 15-так дана, да је Москва овластила Боцана Харченка да се активније укључи у раскринкавање изјава и деловање западних амбасадора у Србији (у циљу заштите националних интереса Србије) и поводом притисака Запада на Србију у вези са КиМ.
Пошто је за овај интервју потребно шире повезивање осталих сродних вести, да би се боље схватило, мораћу вечерас, или сутра да отворим нову тему, у којој ћу хронолошки да наведем и остале релевантне информације.
П.С. У овим дискусијама има и русофоба и мораћу да се припремим и за дебату са њима.

dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 18.11
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=02&dd=13&nav_category=11&nav_id=2288890

------------------
Evo majstore evo ti objašnjenje , ovi će da ti objasne sa srpskog CNN se javljaju, kao pred rusenje Slobe, ista prica, isti igrači, isti mediji, iste budale ih slusaju.
dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 18.56
Nisu problem razne Cute i Brokeri, ti su poznati kome streme, problem su razni Dragasi i ono ga slede , naivne budale koje finansiraju i direktno izvrse državni udar a posle skapiraju da su se debelo zahebali pa se eto kaju ,
Oni se KAJU sto su se malo zeznuli ali drugi put neće eno ih kunu se.
Sad stvarno snaju šta rade.
dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 19.29
problem su razni Dragasi i oni koji ga slede i dive mu se, gledaju u njega kao u kamen mudrost
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
13. februar 2023. u 20.49
dituartu,

Твоја последња 3 коментара и онај претходни немају везе са мојим коментарима о интервјуу Боцана Харченка, за који ја тврдим да ни ти ни твој другар keser нисте разумели, или вероватније покушавате по сваку цену да браните Вучића.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
13. februar 2023. u 22.49
dituartu,

Отворио сам линк који си приложио, кад тамо – чувени b92, одавно познат евро-атлантисички сајт.
Алал ти извор !

А наслов је још „бољи”: ≫ Ćuta i Zavetnica priznali: Cilj je da svi zajedno srušimo Vučića

Смешно откриће, јер су те две опозиционе странке и Двери приликом удруживања у патриотски блок већ тада објавили да то чине да би се супротставили Вучићу и његовом СНС-у, спречили га да не доврши започети посао велеиздаје и срушили га с власти.
b92 је са Твитера преузео вест од 'Детектора лажи', а у наслову вести се каже:
≫ Vučić bio u pravu: I levi i desni zajedno a cilj je jedan – rušenje Vučića!
Баш неки CNN ! Биће да је Вучићев.

Како ти замишљаш улогу опозиције у парламентарном вишестраначком систему ?
Ако је до парламентарне демократије, све странке имају једнак приступ званичој медији.
Протеклих година уљуљкали сте се на власти без опозиције, која ни данас нема равноправни приступ званичним јавним гласилима. Због тога је Србија доведена у компликовану и тешку ситуацију, јер је на власти аутократа, који је узурпирао све институције система и контролише званичну медију. Све одлуке је доносио сам, а ваш СНС му је накнадно све одобравао.

Да је било учешћа патриотске опозиције у власти, Србија не би дошла у овај ћорсокак. Можда би опозиција успела и раније да се уједини и примора Вучића да поштује Устав Србије и не узурпира олашћења која му по Уставу не припадају, а можда би и раније успели да га сруше.

На основу извора на које се позивате ти и keser, могу да кажем да ја пратим изјаве и интервјуе Вучића више него вас двојица и да зато не мора опозиција да ми каже да је он већ 10 година на путу издаје.
Такође, из ваших коментара се види да често пуцате без везе са коментарима дискутаната које нападате, а да вести пратите из Централе СНС-а.
dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 23.36
Izvor B 92 je preneo video snimak sa Tv N1 da Cuta i Zavetnica žele da sruse Vucica zajedno, ti i Broker im se pridruzujete.
I ti želiš da ga srusis kao i Cuta.Znaci na istoj ste liniji
Da li negiras ovo ili ne.
dituartu
(eng)
13. februar 2023. u 23.37
Sajt je atlantisticki i ti ga negiras kao verodostojan ali si zajedno pod ruku sa Atlantistima da srusite predsednika, je li tako ili nije.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
14. februar 2023. u 01.46
d2r2,

>’ I ti želiš da ga srusis kao i Cuta.Znaci na istoj ste liniji
Da li negiras ovo ili ne.’
- - -

Питање је без веза, али одговорићу ти …
Нисам у позицији да могу, али да јесам, свакако бих подржао опозицију у рушењу тог узурпатора, јер је деградирао институције Србије и инстититуцију Председника државе.
***

>’Sajt je atlantisticki i ti ga negiras kao verodostojan ali si zajedno pod ruku sa Atlantistima da srusite predsednika, je li tako ili nije.’
- - -

Образложење питања ти је информбировско и глупо-агресивно - покушаваш да наступаш као неки пандурски иследник, на препад, па АПП.

Откуд сад Евро-атлантисти руше Председника !? Да се ниси мало много зафурао ?
Да ли си прочитао да сам рекао у последњем коментару да је наслов вести откривање топле воде ?
Јасно сам рекао да не ценим тај сајт, јер је Евро-атлантистички. (Јел' да ти нацртам?)

Ако ниси знао, Евро-атлантисти управо врше притиске на јавно мњење и на власт у Србији, тј. Вучића, да се приклони Западу и занемари Косово и Метохију, одн. да призна независност „Косове”.

На које форе си закључио да бих ја 'pod ruku sa Atlantistima' да рушим Председника, кад се зна да тај Евро-атлантистички сајт подржава Вучића у циљу издаје ?

Какве везе имају Милица и овај Чута са Евро-атлантистима ?
По теби, ако је тај сајт пренео ову вест (о њима), онда то значи да су Милица и Чута евро-атлантисти !?
Којешта !

По теби, пошто бих и ја рушио Вучића, да могу, онда сам и ја Евро-атлантиста !?

По теби, да је Хитлер поменуо Њутна, ти би закључио да је и Њутн нациста !?
Свашта !

Пробај те шупље форе да потураш неком другом, а ако стварно тако размишљаш, онда си у великом проблему и не чуди ме какве коментаре пишеш.

Да ти чика-Јоцко нешто објасни ...
Није толико важан Председник колико је важна Србија.
И, ако Председник не ваља, мора да се мења.
А следећи ће да размишља и зна да нема незаменљивих.

dituartu
(eng)
14. februar 2023. u 10.36
Образложење питања ти је информбировско и глупо-агресивно - покушаваш да наступаш као неки пандурски иследник, на препад, па АПП.
-------------
Izvodim najprostiji logicki zakljucak ne može biti prostiji, e bas zato što je toliko jednostavno a nemas šta da kažeš postajem policijski islednik.

Slusaj majstore, imali smo identicnu situaciju kada je rusen Sloba,
Tudjman, Alija, Olbrajt, Klintonovi, Taci, ... i naravno Otpor.
Prikljucili su im se razni takvi kao ti koji su procenili da je Sloba izdao pa ga treba skloniti.
Svi zajedno jedni sa namerom drugi korisni idioti sa razmišljanjem samo da ode pa videcemo.

Danas imamo situaciju da je sa jedne strane „patriJotski” korisni idioti pod ruku sa atlantistima ubeđeni da ih izdaje Vucic i hoće da ga sruse a sa druge strane imamo Ruse koji pokusavaju lepo diplomatski da objasne budalama da ne talasaju previse.

dituartu
(eng)
14. februar 2023. u 10.42
Какве везе имају Милица и овај Чута са Евро-атлантистима ?
По теби, ако је тај сајт пренео ову вест (о њима), онда то значи да су Милица и Чута евро-атлантисти !?
Којешта !
----
Ako ti je ovo zakljucak i ako stvarno tako mislis predajem se nemam dalje šta da se raspravlja sa daltonistima.
dituartu
(eng)
14. februar 2023. u 11.34
„Očigledno je da su odlučili da pokažu privrženost Zapadu u borbi protiv mitske pretnje iz Rusije, te su se pridružili kolektivnom ‘lovu na veštice’ pod izgovorom svega onoga što se dešava u Ukrajini. Neprijateljsko ponašanje Podgorice objektivno je zakomplikovalo rad naše ambasade, u kojoj je broj osoblja sveden na minimum”, poručili su iz ministarstva.
------------------
Ovo je odgovor ruskog ministarstva na poteze Crne Gora, prilično nediplomatski je li tako matori.
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.

ponovicu ti da ti udje u glavu pitanje
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.

Da li ti je to dovoljno da skapiras poruku ruskog ambasadora ili treba da ti se crta.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
14. februar 2023. u 12.12
dituartu,

∷ Какве везе имају Милица и овај Чута са Евро-атлантистима ?
По теби, ако је тај сајт пренео ову вест (о њима), онда то значи да су Милица и Чута евро-атлантисти !?
Којешта !
----
>’Ako ti je ovo zakljucak i ako stvarno tako mislis predajem se nemam dalje šta da se raspravlja sa daltonistima.’
- - -

Какав црни далтонизам, кад ниси у стању да схватиш противуречност коју си написао.
Кад си поставио линк, ниси приметио како је формулисан наслов и одакле је пренесена вест. (Слаба ти моћ запажања).

Да си довољно шире политички информисан, знао би ко у коју тикву дува.
Провери следеће, па се јави ако ти нешто није јасно:

1. Већ из лажи у тенденциозно сроченом наслову се види да је намера да се дискредитују Милица и тај Чука:
>Ćuta i Zavetnica priznali: Cilj je da svi zajedno sručimo Vučića;

Чуј, ПРИЗНАЛИ, бок'те, а опозиција то јавно објавила од почетка !?
А сад као, 'признали'!?

2. Евро-атлантисти подржавају улазак Србије у ЕУ и НАТО, а опозиција је против тога.

Евро-атлантисте не тангира страдање српског народа; међу њима има петоколонаша и другосрбијанаца.
Евро-атлантисти и неке НВО, заједно са западним менторима, пазе да им Вучић не измакне контроли – подржавају га у сваком погрешном кораку, на штету Србије.
А пошто га и вас двојица слепо подржавате, ви сте на истој линији као и он и Евро-атлантисти и западни амбасадори.
Зато си глупо и подло покушао да ми потуриш да ја „pod ruku sa Atlantistima …”.

3. Као и остали у опозицији, Милица и Чука су против Вучића, СНС-а и против Евро-атлантиста.
Зато је про-Евроатлантистички b92 покушао да дискредитује Милицу и Ћуту, а то ће чинити и другим опозиционарима.

И треба да се предаш, јер си показао да си кратког и уског видокруга и да не успеваш да потураш рог за свећу.
Можда и није чудно што до сада ти и keser нисте успели да прокљувите шта Вучић ради и како манипулише јавним мњењем.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
14. februar 2023. u 13.07
dituartu,

≫„Očigledno je da su odlučili da pokažu privrženost Zapadu u borbi protiv mitske pretnje iz Rusije, te su se pridružili kolektivnom ‘lovu na veštice’ pod izgovorom svega onoga što se dešava u Ukrajini. Neprijateljsko ponašanje Podgorice objektivno je zakomplikovalo rad naše ambasade, u kojoj je broj osoblja sveden na minimum”, poručili su iz ministarstva.
------------------
>’Ovo je odgovor ruskog ministarstva na poteze Crne Gora, prilično nediplomatski je li tako matori.
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.

ponovicu ti da ti udje u glavu pitanje
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.
DA LI SI CUO OVAKVE TONOVE ZA SRBIJU.

Da li ti je to dovoljno da skapiras poruku ruskog ambasadora ili treba da ti se crta.’
- - -

Само потврђујеш колико си политички узак и неук кад се ради о дипломатији.

Односи РФ са Црном Гором и са Србијом су квалитетно различити, а дипломатски језик има градације.
РФ настоји да не поремети, већ да одржи и унапређује односе са Србијом, док је у дискретном, скоро отвореном дипломатском сукобу са Црном Гором.
Од тога зависе и поруке које се тим земљама упућују – према свецу и тропар.

Провери какве поруке се шаљу из Кремља према чланицама НАТО-а и према Америци (и обрнуто), да би могао да уочиш разлике. Провери и какве изјаве дају амбасадори западних земаља и Србији.

Да ли си икад био члан неке делегације за међудржавну сарадњу ?
(Ја јесам и лично сам радио на формулисању и потписивању протокола сарадње, који је одобрио државни орган).
Да ли си имао директне разговоре и/или размењивао имејлове са амбасадором неке земље ? (Ја јесам …).

Зато не уображавај да понављањем промашених питања можеш да успеш - не можеш из твоје празне главе ништа да пренесеш у моју главу, већ може да буде само обрнуто.
Смешно је колико се ти и keser (коме је све „јасно као дан!?”) упињете да натурите твоје плитко и буквалистичко схватање Харченкових дипломатских одговора. А још је смешније да би ти некоме да нацрташ !?

dituartu
(eng)
14. februar 2023. u 14.20
Односи РФ са Црном Гором и са Србијом су квалитетно различити, а дипломатски језик има градације.
РФ настоји да не поремети, већ да одржи и унапређује односе са Србијом, док је у дискретном, скоро отвореном дипломатском сукобу са Црном Гором.
------------------
A zašto sa Srbijom ovako a sa C.Gorom onako, isti narod , biće pre da je u pitanju državno rukovodstvo doticnih država i odnos prema RF i izdaji.

Pre će biti kao sto rekoh da ti ništa ne kapiraš, ovo ti je toliko jednostavna logika da bi i deca iz osnovne skapirala.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
14. februar 2023. u 15.29
dituartu,

>’A zašto sa Srbijom ovako a sa C.Gorom onako, isti narod , biće pre da je u pitanju državno rukovodstvo doticnih država i odnos prema RF i izdaji.’
- - -

Изгледа да си тек сад почео да схваташ коме, зашто и какве поруке и сигнали се упућују. Преостаје да се потрудиш и откријеш разлоге.
Jocko4
(ɹǝʌɹǝsqo)
15. februar 2023. u 00.29
Изгледа да је Захарова, за сваки случај, нацртала Вучићу и Дачићу, ако им није јасан смисао Харченкових порука у неколико интервјуа.

>>
Захарова открила који је прави циљ Запада према Србији

Циљ Вашингтона и Брисела према Србији је да сломе политичку вољу српског руководства и натерају га да се придружи санкцијама Русији, изјавила је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

„Доследно подржавамо Београд који се бори за суверенитет и територијални интегритет, у борби за део своје земље – АП Косово и Метохију. ИНСИСТИРАМО ДА СЕ КОСОВСКИ ПРОБЛЕМ, КОЈИ ЈЕ КЉУЧАН ЗА СРБЕ, РЕШАВА НА ОСНОВУ МЕЂУНАРОДНОГ ПРАВА У ОКВИРУ РЕЗОЛУЦИЈЕ 1244 САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ УН. ДАЈЕМО ПОДРШКУ НАШИМ СРПСКИМ ПАРТНЕРИМА КАДА ЈЕ ПОТРЕБНО ДА СЕ ОДБИЈУ ЛУКАВИ И АГРЕСИВНИ ПОТЕЗИ ЗАПАДЊАКА, КОЈИ ПОКУШАВАЈУ ДА УМЕСТО РЕШЕЊА ПРОБЛЕМА ПОДМЕТНУ ЛАЖНЕ КОМПРОМИСЕ”, РЕКЛА ЈЕ ЗАХАРОВА.


https://tinyurl.com/yw5ew5zz
dr-mors
16. februar 2023. u 16.34
GDF: „Upozoravamo javnost da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić sprema da odbaci francusko-nemački mirovni sporazum o odnosima Srbije i Kosova.”

//////////////////////

potpisace taj sporazum i još će da pita: ima li da potpisem još nešto?!

Potpis će pravdati: 'ako ne potpisem, uvesce nam sankcije'-ukratko,-„srbi će naiyebati a ja neću da srbi naiyebu... ”
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Tassel Necklaces?
.