Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Fotografija
+0 / -0
0
Fotolabaratorija
amaternf
(designer)
31. januar 2012. u 03.11
http://i41.tinypic.com/302cro2.jpg
http://i42.tinypic.com/zvommp.jpg
Kupovina,cuvanje filmova,razvijanje,cekanje, STORE zatvoren, pa otvoren,laborant ima dijareju,kasirka nejma sitnih,los kvalitet razvijenog filma,loše ti podesavanje, upropastio vise od 68.2 % filma (a ne da se vise ispraviti)i onda ANALOGNU sutnes nogom po mogućnosti VOLEJOM.
+0 / -0
0
alpskiSrbin
(Mile)
31. januar 2012. u 04.15
Ček, ček, ja još koristim EOS 3000 N DSLR ;)...nije samo Seeb u pitanju. A imamo i ovako na vanjski disk storing.
Znate kako, recite mi koji aparat če da radi sada u Srbiji na -25 gradusa ili nekome u Sibiru na -40 ? Kad ono bude par dana izvan civilizacije.
+0 / -0
0
mornar7
(mornar)
31. januar 2012. u 04.39
posto sve ostaje na netu skoro zauvek vrati se jednom za 30 godina
pa procitaj ovo. Nadam se da ćeš biti tako dobar fotograf da razumes koliko je svaka reč koju si napisao besmislena i glupa i ne govori bas ništa. Diareja i neka kasirka uticu na tvoje bavljenje fotografijom?! Kakve to veze ima sa analognom ili bilo cime? I to ti labaratorija?
+0 / -0
0
amaternf
(designer)
31. januar 2012. u 11.10
Mornar već plovi kroz vremeplov, i to je pozitivno.Kao sto već sada postoje naocale sa GPS-om,TV-om,i kojekakvim ostalim cudima, vjerovatno da ti ubuduce neće trebati ni albumi jer će sve sto si vidio noseci slične naocale biti i zabiljezeno, a spakovano u tvom djepu velicine jedne male kartice,ili dugmeta na tvojoj kosulji...
Kasirka, dijareja ili ti proljev je figuratvni pristup problemima danasnjice,ali je zato poenta na novoj tehnologiji koja Ti stane na samo mali dio stola.Ovo sa slike je već dovoljno da ti kaže gdje smo.Razne kartice,Stikovi,storage,ti omogućuju da jednostavno pohranis milione slika, filmova, a da ti to stane sve u mali djep od sakoa.Sa svega onog prilozenog na slici možeš da komuniciras sa svojom Wireless i internetskom vezom, tako da tvoji printeri, skaneri,iPodi,pametni telefoni ,androidi bla, bla, bla, idealno funkcioniraju i omogućavaju da bespotrebno gubis vrijeme odlazeci u kopirnice ili foto radnje gdje te opet ceka isto (daj karticu, uguraj je vamo, uguraj tamo, pritisni dugme ljevo, pa crveno i „ko blento” cekas kako fotke ispadaju iz stampaca).
Kao primjer uzmi samo Mobilni Wireless storage GoFlex satellite(odusevljen sam njime) koji je u divnoj bezicnoj komunikaciji sa tvojim iPodom i otvarajuci milione slika koje ti (pa kao primjer:sjedeci u avionu od Toronta -do Frankfurta, krevetu, WCu,kancelariji... ) vadis, sortiras i uz najmanje a dovoljne foto alate sređuješ, korigiras, brises i pravis albume, prezentacije a da u isto vrijeme taj STORAGE mogu koristiti i tvoji ukucani, gledajkuci nešto drugo sa njega, pa i filmove koji su pohranjeni.Wi-Fi, je DANASNJICA, a za trideset godina ne može se ni naslutiti tehnologija, kao sto nismo ni MI mogli sanjati o ovome.
MORNAR, svako plovi svojim morem, i ako ćeš se oslanjati samo nazvijezde, onda slaba FAJDA !Mirno Ti more i cuvaj se nahlade.
+0 / -0
0
amaternf
(designer)
31. januar 2012. u 11.45
Za ALPSKOG
http://i40.tinypic.com/j9c6rm.jpg
Davno prije POTOPA, trebao sam snimati jednu sahranu i bilo je veoma hladno.Upola snimaka sam napravio zbog hladnoce koja mi nije dala okidati u odredjenom trenutku.FIASKO !Danas, u ovim mojim hladnim krajevima najbolje je u dzepu od kosulje imati malu kamericu S95 ili S100 ,naravno Canon, i uvijek ti je topao, i pri ruci.:-)
+0 / -0
0
MUSASHI66
31. januar 2012. u 14.53
Jel to kao moderni DSLR aparati ne rade dobro na hladnoci??
http://landscapephotographyblog.com/camera-craft/canon-eos-5d-mark-ii-cold-weather-test/
http://www.doo
bybrain.com/2009/12/06/canon-eos-7d-has-superb-weather-sealing/
+0 / -0
0
linea
(MCSE)
31. januar 2012. u 14.56
alpski,
Pre par dana bio sam malo napolju i
nosao sam Nikon D700 na -12C sto ni
malo nije prijatno. Namerno sam ga
stavio u mali ranac koji nema nikakvu
izolaciju jel onaj foto ima čak 2cm
one penaste gume i izolira svuda okolo
ne samo aparat već svi podeoci su
izolovani. Drzao sam aparat u ruci
(posle pola sata prsti mi se kocili)
ali D700 je okidao i fokusirao bez
problema. Poneo sam čak i rezervnu
bateriju. Setaosam se oko 45 minuta
i za to vreme samo mi je baterija
pala za jedan podeok (ono jedno
rebarce koje pokazuje koliko je pun)
Nema... vidi se da su ga Dzaponezosi
napravili kako valja jer je odradio
sve svoje.
Još pre dve godine kad sam bio gore
na severu kod Madjarske granice
sliako sam jedno celo popodne (oko
tri sata) napolju na -22C sto je
bilo fenomenalno sa svim injem
na drvecu i ogradama. D700 radio ko
bombona.
Što se S95 tiče ja ga nosam po maloj
tobici koja mi je na ramenu i tu su i
dve rezervne baterije. Imam i iPhone
3GS koji mi se danas „preladio” jer mi
se u jednom trenutku zbog brze promene
temperature telefon iskljucio. Odmah
sam probao S95 ali on je besprekorno
startovao i bio spreman na skljocanje
iako je napolju bilo -5C.
Tako da je teško reci kako ovi uredjaji
radi i koliko je koja firma posvetila
toj stavci paznje. Mislim, ne tvrdim,
da bi Nikon D700 odradio dobro i Sibir
i Aljasku ako covek zna kako da postupa
i kojim principima da snima. Ako su
baterije uz telo negde a aparat uskladjen
sa temepraturama gde je storniran i
koliko dugo će vremena raditi na
ekstremnim temperaturama mislim da bi
aparat radio bez greške.
________________linea_________________
+0 / -0
0
amaternf
(designer)
31. januar 2012. u 16.38
Znao sam dozivjeti i -55 , no nisam tada eksperimentisao sa slikanjem mada imam fotki i iz takvih uvijeta, gje je sve potpuno bijelo.Grane, kora, iglice sve je kristalno bijelo..Zrak je tako GUST da ti se čini da bi ga mogao sijeci nozem, kao ledenicu.Čak osijecas da i motor auta nekako cvili.Jedino sto besprekorno radi je RADIO.On svira, ne staje ! :-))))))))))))))Da sam probao CANONA, vijerovatno bi i on imao svoju muziku! :-))))))))))))
+0 / -0
0
amaternf
(designer)
31. januar 2012. u 17.29
na -30
http://i42.tinypic.com/23mo22f.jpg
http://i42.tinypic.com/2
će3dz5.jpg
http://i41.tinypic.com/25qcenl.jpg
+0 / -0
0
MUSASHI66
01. februar 2012. u 09.33
Amater, gde ovo slikano? Sjajni prizori. Malo mi smeta pikselacija na nebu, ali sama planina je super.
+0 / -0
0
alpskiSrbin
(Mile)
01. februar 2012. u 10.11
Па урадио би неколико слика... ако би урадио, онда би се батерија истрошила. Ови новији што имају електронски окулар би се смрзли, дакле неби ништа видели. Само обичан оптички финдер ваља.
у Сибиру би то изгледало још лошије него овако :
http://www.youtube.com/watch?v=DxoYP749CzQ#t=0m25s
Надам се да пробам једног дана. За сада сам тестирао на -17 степени, Олимпус мју компакт, ЛЦД је радио. Баш ме занима до које темп ради...рецимо у каталогу за Олимпус Ц-5060 кажу да ради до -20 степени.
Где је то било -55 степени ?
+0 / -0
0
alpskiSrbin
(Mile)
01. februar 2012. u 13.52
Seeb evo jedne alpske :
http://tinyurl.com/77hsx3e
+0 / -0
0
amaternf
(designer)
02. februar 2012. u 08.28
MUSASHI,
Ako je BOG dao da uzivas u lujepim prizorima planina to je dao u British Columbiji.Ne nazivaju je dzaba BEATIFUL British Columbija.
I skitanje po Northern Rocky Mountains Provincial Parku je nezaboravan dogadjaj.
Alpe su ljepe ,ali ovaj raskos one ne mogu stici.Susjedna Alberta je već prerijska Provincija i tu dolazi do extremnih hladnoca koje ponekad dostizu i do -55,sto sam par puta dozivio.Voznja u autu je bezbjedna,ali samo ISPRAVNOM!Ali U slučaju zastoja i iz bilo kojeg razloga, može biti kobna.Zato u prtljazniku moras imati dodatnu zimsku opremu (eskimsku)svijece,hranu,jer u protivnom postajes FRIGEDAIRE.:-))))))))))O nastavku setnjom je vrlo opasno.
+0 / -0
0
linea
(MCSE)
02. februar 2012. u 12.31
Ne sumnjam u te zime. Jedne godine smo
bivša žena i ja krenuli u Klivlend Ohajo
iz Cikaga i nagde na I90 kod Erie, uhvati
nas snezna oluja. Snega koliko nisam u
zivotu video. Već sam iskusio nešto slično
pa smo u kolima imali cooler sa sendvicima,
grickalicama, vodom, cokoladicama i ostalo.
Zastoj na putu je bio 11 SATI!!! Kola iza
nas bila sa troje dece. Familija očajna.
Svi smo bili zavejani. Ljudi nisu znali
šta da rade... Mi im podelili hrane, kaže
da smo ih spasili jer nisu poneli Ništa.
Mi smo imali laptop u kolima, pun rezervoar
pa smo gledali filmove, citali, igrali
igrice dok su neki bogami imali traume.
Jedva su nam procistili put jer u protivnom
bi bilo gusto. Sneg je pao skoro metar
u roku od dva sata. Nisam mogao ni da
pretpostavim šta priroda može.
Napolju je bilo samo oko -12 ali bas je bilo
nezgodno. Jeste da samo imali u pokrivace
i sto kaže amater svecu i ostalo ali
nije bas prijatno tako kad te nešto strefi.
Ne mogu zamisliti tako nešto u nekim
planinama, u nedodjiji kad covek ne zna
kako da nastavi. GPS može pomoći da covek
vidi gde je a telefon može biti spasonosan
da covek javi vlastima da je zavejan ali
i pored toga... neprijatno.
_________________linea________________
+0 / -0
0
alpskiSrbin
(Mile)
02. februar 2012. u 13.54
Na Androidu je aplikacija za takve stvari, pošto imaju telefoni GPS, samo pritisneš dugme i šalješ Moto savezu poziciju i oni dođu po tebe. A u autu imam uvjek (bar zimi) spavačau kesu, debelu.
Looking for Oil Diffuser Necklace?
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.