Bolji izbor Nikon D5100 Canon 600D (T3i) ili?
Straza
(trazitelj)
23. maj 2011. u 17.20
Treba mi vase mišljenje.
Uskoro nameravam obogatiti svoju skromnu 'foto altiljeriju'sa jednim Dsrl-om.
Straza
(trazitelj)
24. maj 2011. u 17.05
Što se tiče ugradjenog motaora u telo i ja mislim da je to veoma bitan detalj,ako mislimo brzo delovati u odredjenim trenutcima.Mislim da je to potrebno danas,kad je brzina zapravo stil zivota;)
Ne znam da li canon imaju svi ugradjen motor za auto fokus,ako da to im je velika prednost.
Sad ova 2 megapiksla koja Canom 600D (T3i) pruza,možda i neznace mnogo ako nije u pitanju rad na krop fotografijama.
D5100 opet ima jednu prednost,posto radi HDR fotografiju,sam ne znam koliko uspesno,ali među ostalim ima i te efekte koje Canon nema.
Gledajuci neka poredjenja oko ostrine fotografije Canonova izgleda za klasu cistija(ako nelazu)oni koji upoređuju ovva 2 modela.
Što se tiče Canon EOS 60D,koji si ti kupio,to je ipak sa klasu bolji model od ova dva pomenuta.
Možda bi bilo lepo uporediti i treci model Sony a55.Čini mi se da i on ima neke svoje prednosti u odnosu na Canom 600D (T3i) i Nikon D5100