Diskusije : Trudnice i mamice

 Komentar
Antibiotik vs boginje
smaragdi
(mama jednog prelepog decaka)
04. april 2012. u 18.47
cela prica pocinje u nedelju znaci pre tri dana...kada se probudio nakon lepog spavanja moj sin je zatražio mleko i kada sam mu dala povukao je jedan gutljaj i pozalio se da ga boli grlo.pogledala sam i ustanovial da je balgo crveno ali odlucim da ga odvedem kod lekara.doktorka ga pregleda i prepise Sinacilin antibiotik(nisam bas bila odusevljena ali opet razmišljam da ona bolje zna od mene).popije sirup u 13 h već u 16h osip po stomacicu crveno sitno.opet kod lekara druga doktorka ustanovi da je alergija na Sinaciln,takođe i da dete nije bilo slučaj za antibiotik.kaže da mu dam Presing ili Aerius sto sam i učinila.tako prođe nedelja osipa u ponedeljak ujutru nije bilo.u utorak uzmem dete iz vrtica i primetim da je malo vruc,popodne već temp.pocinje da raste.noc uzasna temperatura ogromna jedva je pregrmesmo,jutros sve ok.apetit nula.odemo kod naše doktorke pogleda grlo usi poslusa pluca sve dobro osim krajnika uvecani i oteceni i prepise Hemomicin.popije dete u 14 h i evo veceras oko 21 h prvih nekoliko sitnih crvenih plikova po stomacicu vratu ispod usne iza uha...tipujem na boginje sto posto.naravno antibiotik do sutra ne pomišljam ali treba stici do sutra.temp. se smirila...pio je mleko pre spavanja.kako da se ponasamo do sutra da li da ocekujem temperaturu opet šta sme jesti šta sme da pije a šta ne?i istusirala sam ga.da li je vase dete nekada konzumiralo antibiotik a desile su se boginje,koliko je to opasno bilo?
resistance
(xxxxoooxxo)
05. april 2012. u 01.53
Moj je nedelju dana pred izbijanje boginja imao uzasan kasalj i temperaturu i dr mu je prepisao antibiotik. Kasalj i temperatura se smirila a odmah posle toga su izbile ovcije boginje al smo ih pregrmeli bez većih problema.
blondinka
(avanturista)
05. april 2012. u 04.52
Rekla bih da su u pitanju varicele jer se pojavljuju plikovi. Antibiotik neće stetiti jer sustinski nema veze sa varicela /one su virus a on deluje na bakterije, to znaš i sama/ a i inače kod sekundarnih infekcija uzrokovanih boginjama /npr. stafilokokne infekcije usled cesanja i slično/ prepisuje se antibiotik kao pomoćni lek koji ne leci varicele, naravno, ali lece infekcije koze ukoliko do njih dodje.
Ukini antibiotik i cekaj da se varicele razviju u punoj fazi.
Sme da jede bukvalno sve sto mu prija. Tecnosti sto vise, ukoliko ga kupaš predji na tusiranje mlakom vodom, koliko god puta dnevno on to želi ako će mu to olaksati svrab. Ja sam svoje tusirala vise puta dnevno, samo je bitno da ne trljas peskirom, ne koristis sampon ili kupku i da ga umesto brisanja utapkavas ili još bolje npr. samo mu obuces bade mantilic pa nek se prirodno susi. Što se temp. tiče, ako predje 38.5 možeš uobicajeno da je skidas cime je već skidas /paracetamol, primera radi/. Važno je samo da pije dovoljno tecnosti i cuvaj ga da ne dolazi sada u dodir sa drugim ljudima jer mu je sad pao imunitet. Najbolje bi bilo da ne ide u obdaniste 3 nedelje, oko 2 nedelje će trebati za boginje makismalno /kod nas je trajalo po 5-6 dana ukupno/ ali ostatak bi trebalo da iskoristi da se „resetuje” jer će mu sada dodatno pasti imunitet.

Što se tiče alergije, nije iskljuceno da je i imao alergiju na penicilin ukoliko mu se stanje smirilo sa Pressingom pa to obavezno proveri kad prodju varicele. Hemomicin nije penicilinski antibiotik a Sinacilin jeste.

TT je za vreme boginja imao ekcem u punom sjaju i mi smo koristili za sanaciju istih ovaj gel od aloe vere, od srca ti ga preporucujem, mnogo je bolji od one bele krec tecnosti sto nasi lekari preporucuju:

http://www.takolako.rs/user/aloe-vera/aloe-vera-esi-gel-sa-vitaminom-e-uljem-cajevca-100-ml/44_754_9907_ 1_0_0/item.jsp

Uzmes stapic za usi, kapnes malo gela i na svaku boginju POJEDINACNO stavljas ovaj gel. Dakle, novi stapic za novu boginju da ne bi sirila dalje kada pocnu da pucaju. Ovaj gel isusuje boginje ali za razliku od belog kreca, kako ga ja zovem, ne zateze kozu, smiruje iritaciju i svrab, daje osecaj rashladjivanja koze.

Ne utopljavaj dete, neka bude sto laganije obucen u sto siroj odeci.
smaragdi
(mama jednog prelepog decaka)
05. april 2012. u 05.50
Blondi sve si bila u pravu vratili smo se od doktorke jedino sto ona smatra da ne treba skidati temp. i da je sada prosao prvi nalet koji je po pravilu najgori pa i neće biti visoke temperature vise osim neke malo preko 37.eto zašto stare diskutantkinje meni uvek vrede. o kozmetici i sminkanju mogu sa kim hoću o ovim stvarima,teško...
majkakg
(mama)
05. april 2012. u 06.19
Smaragdi, nama je savetovano da temperaturu skidamo. Inače, ja sam za Hanu, u decembru, koristila „pox clean” penu za boginje, koja mi je bila potpuno otkrovenje, i ona je obožavala da je maže.
Kad ga tuširaš, možeš da tapkaš i pamučnom pelenom, one su mi još mekše od peškira.
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Oil Diffuser Necklace?
.