Diskusije : Trudnice i mamice

 Komentar
Spavanje sa detetom
AnaMila
(srecna mama)
27. mart 2012. u 00.27
Sasvim mi je normalno kad roditelji i mala beba ili dete dele krevet, ali kad čujem da majka jednom nedeljno ide da spava pored svog 12-godisnjeg sina pomislim da tu nešto nije u redu sa majkom ili detetom.
Skoro sam opet čula za sličan slučaj, majka ima 3 sina,periodicno prespava kod najstarijeg od 11 godina. Je li vama to normalno ili ja preterujem?
Komunikativna
(($))
27. mart 2012. u 03.39

Zavisno od zrelosti deteta. Ako se decak oseca da je prerastao mazenje sa mamom, onda verovatno neće ni hteti da spava sa mamom u krevetu jer mu nije vise cool. Meni se čini to sasvim normalnim dok se deca sama ne udalje u svom pubertetnom svetu.

Kolika su tvoja deca pa ti je sve to cudno?
Nana101
27. mart 2012. u 04.40
Pa ne vidim tu ista loše. Ja sam volela sa svojom babom da spavam kad god sam mogla, čak i u tim godinama.
soyuz
(letach)
27. mart 2012. u 08.16
Meni je to, malo onako, kriticno..Možda zato što imam zensku decu i zato što su takvi karakteri da su samostalne u smislu spavanja. Uvece čitamo, mazimo se u nasem krevetu, pricamo, ali kad se ode na spavanje, to je to, svako u svoj krevet. Mislim da je kljuc u polu, posto ne znam ni jednu 12godisnju devojcicu koja spava npr sa tatom u krevetu(možda gresim, možda ih ima, i ne kažem da je to nenormalno per se, meni lično je pomalo nepromereno godinama).
dajanara
(professor)
27. mart 2012. u 12.23
Meni je to neobično/cudno.

Koja je svrha toga?

skoljka
(student)
27. mart 2012. u 14.18
Ni ja nisam pobornik ideje. Kad sam bila tih godina spavala sam s bakom često, ali to nisam voljela ni malo, imali smo nedostatak prostora i kreveta, zato nismo mogli drugacije. Inače sam mnogo zeljela da imam svoju sobu i krevet negdje od 10 god pa navise.
U muzevoj familiji imam takav slučaj, djecak 11 god spava s bakom...ne znam, njima je ok, pa je onda i meni ok:). Ne vjerujem da će ostaviti neke posljedice, samo je meni cudno da to dijete ne trazi svoj prostor.
samo_broj
28. mart 2012. u 17.01
a meni je cudno da tracite sate i dane na glupava razmišljanja šta drugi rade u vlastitoj kuci.
tamara
29. mart 2012. u 02.53
koja glupa tema i morbidno razmišljanje.pustite decu da budu deca.nema mi ništa gore nego kad neko „zabrinuto razmišlja”o tudjoj deci.
megi35
(Eurokrem +Plazma=Palačinka)
29. mart 2012. u 03.29
U muzevoj familiji imam takav slučaj, djecak 11 god spava s bakom...ne znam, njima je ok, pa je onda i meni ok:). Ne vjerujem da će ostaviti neke posljedice, samo je meni cudno da to dijete ne trazi svoj prostor.
.
--------------------------

Interesantno kako je ljudima, vremenom postalo čudno da deca od 12-12 godina spavaju sa mamama, bakama, tatama... a pod normalnim se podrazumeva da su sa 11-12 godina već uveliko u pubertetu, seksualno aktivni, piju, drogiraju se, abortiraju...

Pustite decu da budu deca. Ne moraju da uđu u pubertet sa 10 godina...
blondinka
(avanturista)
29. mart 2012. u 08.24
Ja sina od 13 god još uvek mazim i ljubim i još uvek se desi da svi zaspemo skupa, sa još i mladjim bratom zajedno u krevetu, gledajuci neki film. On je još uvek dete, nije usao u pubertet niti to smatram nekom morbidnoscu, nama je to sasvim ok.

Mislim da u ovom svetu inače poplava zagledanja u tudje kuce i tudje stilove zivota, valjda da se manje bavimo svojim sopstvenim :)
megi35
(Eurokrem +Plazma=Palačinka)
29. mart 2012. u 08.44
Mislim da u ovom svetu inače poplava zagledanja u tudje kuce i tudje stilove zivota, valjda da se manje bavimo svojim sopstvenim :).

-----------------------
Ili da bolje zataškaju svoj način života i dešavanja... ;-)
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Chakra Necklaces and Bracelets?
.