Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Trudnice i mamice
+0 / -0
0
Pitanje
strelac84
21. oktobar 2011. u 07.35
Da li neko zna nešto o dinamskoj scintigrafiji bubrega?
U pitanj je beba od 8 meseci, ima defomaciju PK sistema i pijelone oko 15mm na levom bubregu, a na desnom 7mm?
Hvala unapred.
+0 / -0
0
Republica
(®)
21. oktobar 2011. u 09.00
Mila, uhhh pa kad ste ovo radili?
Pk sistema bubrega je proshirenje pijelokaliksnog sistema.
I sigurno je u pitanju diletacija a ne deformacija.(mada dodje na isto)
Znaci urin se skuplja iz pijelona(karlice) i otice ,spushta se preko uretera do beshike.Poshto je malenom pijelon uvecan ,znači da se urin zadrzhava>ima neku prepreku.
Odmah kod nefrologa, i uradi urinokulturu da se vidi da nije e.colli uvecana.
Videla sma mail, skupljam podatke i organizaciju i javljam.
+0 / -0
0
strelac84
21. oktobar 2011. u 09.40
Pa on je u aprilu ove godine prvi put imao to proširenje pijelona na oba bubrega po 9mm, i onda su mu radili mickicono i intravensko ispitivanje i to je bilo u redu. On da sada ni jednom Hvala Bogu nije imao nikakvu infekciju, radimo urin i urinokulturu svaki mesec. Kontrolni UZ je bio za tri meseca sto je sada i saznali smo to da je pijelon na desnom 7mm a na levom 15mm. Pritom on nema infekcije nikakve sto je sreća.
I sad nas salju na to ispitivanje DTPA.
Da li neko zna kako se to radi, tek treba da zakazemo na klinickom centru kažu da zovem u ponedeljak.
+0 / -0
0
Neven912
(profesor)
21. oktobar 2011. u 16.59
Ja sam to radila pre desetak godina na VMA.
Secam se da su mi dali nekakav kontrast kroz venu i onda sam lezala na stolu a iznad je bilo neko cudo kao bubanj od ves masine koje sestra pomera i pozicionira ga kako bi snimili bubreg i kanale.
Ovim snimanjem se zapravo gleda koliko je to proširenje odnosno deformacija, a u mom slučaju su gledali i koliko mi rade bubrezi, posto se taj kontrast razliva kroz bubrege.
Kod tog proširenja nisu problem samo infekcije, već i kamen koji se može stvoriti zbog nakupljanja urina.
Želim Vam sve najbolje!
+0 / -0
0
strelac84
22. oktobar 2011. u 03.02
Da li se secate jeste li ostajali u bolnici i kako je bila procedura jel ništa smeli da jedete i pijete ništa nekoliko sati pre i posle.
Meni je to najteze jer on je beba i place mukica jer je gladan a ja ne mogu da mu dam nešto. Tako je bilo kad smo radili mikciono i intrvanesko snimanje bubrega.
Hvala puno!
+0 / -0
0
Neven912
(profesor)
25. oktobar 2011. u 08.22
Toga se zaista ne secam, verovatno nisam ništa jela ali ne mogu sa sigurnoscu reci.
Želim Vam sve najbolje...
Looking for Oil Diffuser Necklaces Sterling Silver?
Life Press
Liječenje blatom
Šišanje kakvo do sad niste videli
Kao da složite čaršaf sa lastišem
Znate li šta su novopazarske mantije?
Totoro jastučić
Trudnički trikovi sa odećom
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.