Diskusije : Trudnice i mamice

 Komentar
Kozmetika i dojenje
babyshamble
(sandinista)
15. april 2011. u 04.19


mojoj vilki (9 meseci) juče izasao kao neki belicast providni filmcic na donjoj usnici, malo spolja i malo iznutra. ne znam kako da objasnim, ali od ugla usana skoro do sredine.
na jeziku, nepcima i unutrasnjoj strani obraza je sve cisto.
sve normalno jede i ponasa se kao i obično.

probala sam da skinem to vlaznim peskiricem, ali se ne skida. izgleda kao kada se ispucale usne pokvase, bez ranica, ali koza na usnama tako izgleda.
razmišljala sam o svemu i jedino sto mi pada na pamet da je moj stariji sin pio iz njenog kljuna pa joj dao (to sam videla), a ja sam pocela posle dve godine da koristim neku malo jacu kremu za lice, koja sadrzi retinol.
koristim je već nekoliko dana i ujutru i uvece. sinoć mi jedan prijateljica kaže da sve i što se maze ide u mleko, o tome nisam imala pojma! sve sam mislila da pocnem sa kremama i losionima, posto mi je koza na telu onako suvlja, a dosadila su mi ulja.
i malo sam se zabrinula.
u stvari vise se brinem sto spava sa mnom i sto je možda usnama dotakla kremu, pa sam sinoć prestala da mazem.

znate li šta je 'safe' da se koristi i da li je stetno posto sam je već koristila?
na netu, kao i obično, negde jeste bezbedno, negde nije.

taheebo
15. april 2011. u 05.31
Zvuci kao da su gljivice u pitanju pa najbolje je do doktora da on potvrdi . Gljivice se pojave kad beba unosi previse alkalnih namirnica ili je iskljucivo na mleku.
Vagabundo_
((bas_tako))
15. april 2011. u 06.27
babyshamble
(sandinista)
15. april 2011. u 06.41


taheebo,
šta su te gljivice na engleskom?
ako mislis na thrush, nema ni jedan od simptoma, bar ovih na netu, da odbija da jede, da slabo sisa, i nema nigde tih patches u unutrasnjosti usta, samo na donjoj spoljasnjoj strani usne i to na pola.
možda tek pocinje? juče joj je to izaslo.

je li to hitno? posto u ponedeljak inače idemo kod doktora na kontrolu.

vagabundo,
e bas koristim njihov lemon oil za telo, odlicni su, ali kao sto rekoh, već su mi 'dosadili', treba mi nešto konkretnije, ali ću izgleda morati da cekam!
babyshamble
(sandinista)
15. april 2011. u 06.43


taheebo,
zaboravih da kažem da je po nekoj lististo sam sad gledala, skoro sve alkalno sto unosi (voce i povrce, sem mesa prakticno), a i dojim je još uvek.
taheebo
15. april 2011. u 07.06
babyshamble , te gljivice koje sam pomenula su iz familije candida a ima ih razlicite. E sad, stvar je u tome sto nije uopste opasno ali treba se na vreme tretirati jer se relativno brzo razvijaju. Simptoma nema nikakvih ,beba je najnormalnija te simptome koje opisuju su tek kad bas se iskomplikuje cela stvar.

Kad sam vodila moju bebu doktoru zbog ovoga i ja sam bila ispanicena i gnjavila sam pitanjima jer kad čujem candida ja se najezim pa tako mi je doktor prilično dobro objasnio ovo za gljivice.
Kako si opisala meni deluje vise kao da je okusila nešto jako vruce ali sigurno nije ti bi to ustanovila. Cela stvar sa ovom gljivicom je to da prepisace vam (najverovatnije) jednu kao tecnost u kojoj možeš umociti dudu ili nešto slično i dati njoj da to lize i za 2-3 dana je gotovo.

taheebo
15. april 2011. u 07.12
Zaboravih da kažem da mislim da nema ama bas nikakve veze sa kremom za lice jednostavno nema logike jer ako bi bila nekakva intoksikacija preko kreme trebalo bi da je konzumirala ogromne kolicine.

Da bi bila na sigurnom naravno je bolje da danas vidite doktora ali ni ponedeljak nije daleko a kad se gljivica siri ide posle i preko jezika pa prema grlu. Nije u nekoj opasnosti
una_una
15. april 2011. u 07.51
baby, možda je trush, a možda i nije. ja sam imala trush dok sam dojila, a beba nije imala niti jedan jedini simptom (mene su boljele grudi). pedijatrica je ipak bila prepisala meni kremu za grudi, tablete, a bebi nystatim kapi, jer je to bio jedini način da se rijesim gljivica (trebalo mi je skoro 3 mjeseca).
ninocka
15. april 2011. u 09.38
Taheebo,
u pravu si, ali samo delimicno. Jeste da su potrebne velike kolicine hemikalija u kremi da dodje do toxikacije, ali se zna da i najmanja doza ide u mleko.

BabyS, tek sad videh da krema sadrzi retinol. Obavezno izbaci iz upotrebe sve kreme koje u sebi sadrže retinol dok god dojis. U kremama se nalazi pod imenom retin, ret-A, i ostale varijacoje na temu.

I meni zvuci kao da su gljivice u pitanju. Najbolje je da nazoves pedijatra danas, mada ne verujem da je hitno, ali cisto ga nazovi jer ide vikend, bićeš ti mirnija.
babyshamble
(sandinista)
15. april 2011. u 10.40

hvala vam devojke!
nema sanse da dobijem doktorku, stalno ima nekoga, a ova sa recepcije ne govori engleski.
možda ću sutra otici u lokalni walk in, jer ne mogu sa njih dvoje sad u ordinaciju.

zvala sam snaju i bas kod nje bila patronazna i ona kaže da se gljivice ramnozavaju u ustima, a na usnama se pojavljuju kad je već skroz rašireno. ona misli da joj nisu bas ispucala usta od vetra, a ovde je bas vetrovito zadnja dva dana, a usne su joj stalno vlazne.
sad sam još jednom gledala cela usta, nema nigde ništa. ja na grudima nemam ništa niti me bole, a ona jede normalno.

vila je sad u 10. mesecu, nema ni jednog zubica, sve zivo stavlja u usta, ali na šta god naidje. kada nema ništa na dohvat ruke, stavi rukav u usta i zvace.

a samo mi je još ta krema falila u zivotu!
još sam bas gledala na netu, kažu da može da se stavlja na lice pri dojenju, ali ne u ranoj trudnoći. zato sam i pocela, evo zavrsih brzo.

ninocka, bila sam ubeđena da sam ti rekla za retinol, sad sam i proveravala email, ali nisam!
S_Girl
15. april 2011. u 11.57
Uhhh Baby ne znam šta bi moglo da bude, ali mogu da ti preporucim da koristis Burt's Bees, cleanser/scrub i kremu. Ja odkako njihove proizvode koristim koza mi se oporavila. Toplo preporucujem.

Sretno! Nadam se da nije ništa strasno.
S_Girl
15. april 2011. u 11.58
Zaboravi stranicu, ali verujem da već znaš o kom proizvodu je reč

http://www.burtsbees.ca/

JoannaL
15. april 2011. u 15.08
Baby, ako ona sada sve zivo stavlja u usta, da se nije povredila? Ogrebla? Nekada dobiju mehuric prilikom sisanja koji kasnije prsne i ostane neravna povrsina koja izgleda kao da se ljusti.
Ja stvarno mislim da tvoja kozmetika nema veze s tim, iskreno, osim ako ne stavljas na bradavice/grudi i okolo.
Malo je starija beba za trush (soor) , ili yeast infekcije, ali sve je moguće. Može li slicica, da dobijem jasniju sliku?
babyshamble
(sandinista)
18. april 2011. u 16.29
s_girl,
bas volim tu kolekciju, koristim stalno, tj. koristila sam za ruke ;hand salve' sa bradatim dekicom i onu malu od limuna.
samo sto sam sad spala na sapun i vodu!

joanna,
izgleda si bila u pravu, ne stigoh ranije da ti napisem- sutradan ujutru kada se probudila nije ga vise bilo na usnici. znaš šta cemu je dusu uzela nekoliko dana pre toga? onom 'tvom' safe feeder-u hahah, ali nemackoj verziji, koja je dosta grublja, pa smo mislili da je od toga, jer sam unutra stavljala neki keks za desni. sad su joj crvenaksto oko usnica, kao od vetra!
hvala ti puno i hvala vam svima!
 Komentar Zapamti ovu temu!

Looking for Unicorn Gifts?
.