Vesti
Sport
Celebrity
Lifestyle
Diskusije
Kuvar
Oglasi
Diskusije
:
Trudnice i mamice
+1 / -0
+1
Radijacija stigla i do nas, dobih danas ovaj e-mail
biserplavi
(dizajner)
01. april 2011. u 08.39
Svicarska je upozorila gradjane da sutra i prekosutraprelazi radioaktivni oblak iz Japana preko Europe.Preporuka:ne izlaziti bez prijeke potrebe. Po dolasku kuci dobro ocistiti cipelekrpom, koja se poslije baca.Ne ostavljati hranu na otvorenim terasama i ne kupovati zelenilo narednihnekoliko dana.Poštovani,
prijatelj koji radi u EDF (područje nuklearne energije), dobila sam ne baš smirujuću obavijest o posljedicama radioaktivnog oblaka koji će dotači Europu danas ili sutra i bit će ovdje najmanje 10 dana nakon što će se radioaktivna ispuštanja u Japanu završiti. EDF je predložio svojim zaposlenicima, da se zadržavaju u zatvorenim prostorijama, što je više moguće, (posebno djeca) trebaju izbjegavati svježe voće i povrće, prije svega svježe organske proizvode u rizičnom razdoblju.
Tuširanje može uspješno očistiti od radioaktivne prašine u zraku.
Dakle, neko vrijeme biću neekološka: konzervirana, smrznuta hrana, dugo tuširanje
za cijelu obitelj.
Vi odlučite. Teško je znati bit tih preporuka i znati što misliti o ovoj cijeloj situaciji, ali osoba koja me je obavijestila je nuklearni inženjer i vjerujem pravi izvor informacija. Vjerujem da je bolje biti oprezan nego žaliti kasnije. Svakako bi htjela na ovu temu više informacija.
Radije bih znala, da je prijetnja istinita i kako se mogu barem djelomično zaštititi, nego sama laž, da je sve u redu, a zatim (kao za Černobil), tek poslije puno godina priznaju, da su lagali o posljedicama i zračenju.
Definitivno ću se pokušati pridržavati preporuke.
... što ne bi trebalo biti teško.
+1 / -0
+1
biserplavi
(dizajner)
01. april 2011. u 08.40
i šta još da radimo dsa bismo se zastitili?
+0 / -0
0
mojaporodica
(Dizajner)
01. april 2011. u 09.31
Ako je ovo prvoaprilska sala, onda je stvarno jadno...nekim ljudima treba oduzeti dozvolu da koriste „humor”...
Ako nije sala, svakako da se treba probati zastiti, mislim suludo da ne...
+1 / -1
0
S_Girl
01. april 2011. u 10.00
Verovatno je sala, jer nigde u vestima nema ništa o ovome. Nekome je ocigledno dosadno.
+0 / -0
0
Gala06
01. april 2011. u 10.03
Danas ne verujem nikom! Videcemo sutra...
+1 / -0
+1
six_feet_under
01. april 2011. u 10.13
SALA??! To mi nije ni palo na pamet...posto mislim da bi bilo krajnje bolesno kad bi se neko ovako uzasno SALIO! Svakako hvala na info, iako ja lično nisam u evropi, može i ovde da dodje komotno tako da...
+1 / -0
+1
Komunikativna
(Sto mozes danas ne ostavljaj z)
01. april 2011. u 10.19
Mail ti kasni. Radijacija je stigla još pre par dana.
+0 / -0
0
biserplavi
(dizajner)
01. april 2011. u 14.07
Radijacija je stigla u evropu ,a dali je stiglo i do nas ja ne znam,ja sam danas dobila ovaj e-mail ali uppste nisam je razumela kao aprilska sala ,zato ako neko nešto zna neka nas obavesti meni nije zao sebe koliko mi je zao male dece i mladjih ljudi,jedva smo docekali ovo proleće e sad bog zna .
+0 / -1
-1
ludaja
01. april 2011. u 15.23
2012...
+1 / -0
+1
BEHEPA
01. april 2011. u 21.24
Da je „radijacija” stigla u Srbiju, znamo već nekoliko dana. U Kaliforniji je bila već prošle nedelje, presla preko Amerike. Elem, ako je u Srbiji, onda je i u Svajcarskoj, i to ne od danas ili juče. No, kažu, da je toliko umanjena i oslabljena da nema naročite bojazni. Kažu. Da li verovati? Kako god, mi ne možemo tu puno toga, nazalost.
+0 / -0
0
Blonde
(astrologer)
02. april 2011. u 19.27
Mislim da smo kontaminirani u mnogo manjoj meri nego 1999 pa eto živimo! Bez panike i radujte se prolecnom suncu! :)
+0 / -0
0
paukovaca
(obaram s nogu)
05. april 2011. u 09.19
u Srbiji ništa ne govore o tome opsirno.
samo su rekli da je neznatno povecano, ali da nije opasno.
evo na ovom zvanicnom sajtu ima nekih informacija: na svakih pola sata se promene beleze i objavljuju:
http://www.srbatom.gov.rs/cir/images/stories/zracenje/index.htm
Looking for Oil Diffuser Necklace?
Life Press
Kako napraviti voštane trakice za igru
Napravite krevet od ormarića
Dete vam je previše stidljivo? Pomozite mu
Napravite sami ukrase za dom
Napravite zvučnu igračku za klince od malih plastičnih čaša
Transformišite svoje emocije
Izaberite državu:
Australija
Austrija
Bosna i Hercegovina
Crna Gora
Evropska Unija
Francuska
Holandija
Hrvatska
Kanada
Nemačka
Sjedinjene Američke Države (SAD)
Srbija
Švajcarska
Švedska
Velika Britanija
Latinica |
Ћирилица
|
English
© Trend Builder Inc. i saradnici. Sva prava zadržana.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Marketing
.