Sahertorta1
Date: Jan 20, 2011. | Category: Desserts | Cuisine: Austrian
kopiR
Skill Level

Easy
Total Time
Ingredients
| Kora: | |
| 6 | jaja |
| 200 g | putera |
| 200 g | šećera |
| 2 kašičice | vanilin šećera |
| so (na vrh noža) | |
| 200 g | čokolade za kuvanje |
| 150 g | brašna |
| 100 g | mlevenih badema (na krupno mleveni) |
| Glazura: | |
| 300 g | šećera |
| 125 ml | vode |
| 250 g | čokolade za kuvanje |
| Ostali materijal: | |
| 6 kašika | marmelade od kajsija |
Method
Umutiti puter (sobne temperature) sa kristal i vanilin šećerom (dodati malo soli) i žumancima. Čokoladu otopiti na pari, malo prohladiti i dodati masi sa žumancima (promešati). Dodati mešavinu brašna, praška za pecivo i badema (promešati) kao i dobro umućena belanca. Sve dobro izjednačiti, izručiti u pleh postavljen papirom (prečnika 26 cm) i staviti da se peče. Peći na 180°C stepeni 40 – 45 minuta, u zavisnosti do šporeta (probati čačkalicom).
Koru izvaditi iz pleha i ostaviti da se dobro ohladi. Ohlađenu koru preseći vodoravno, naneti marmeladu, preko presečeni deo kore (1/2) malo pritisnuti rukom i 1 h ostaviti u frižider da odstoji. Tortu preliti čokoladnom glazurom, ostaviti da se stegne, seći i služiti.
Glazura: Pomešati šećer sa vodom i staviti da provri. Kada provri, smanjiti temperaturu i ostaviti 5-6 minuta da se kuva. Šećerni sirup pomeriti sa ringle i dodati otopljenu čokoladu. Masu ostaviti da se malo prohladi (uz uzastopno mešanje), a zatim preliti celu tortu.
Napomena:
Po želji servirati uz šlag, a marmeladi dodati 1-2 kapi ruma.
Enter note here
How others made it
Be the first to add a photo of this dish
People who like this recipe
- Rozmari
- bakica
- abetarja
Comments
Submit
More from this author...







No comments posted yet.