Pratite nas na:
Naslovna
Recepti
Predjela
Supe
&
čorbe
Salate
Hleb
&
pecivo
Prilozi
Glavna jela
Deserti
Pića
Zimnica
Posni recepti
Napišite novi recept
Forum
Blog
Galerija
registruj se
Login
Diskusije
:
Kulinarstvo
+0 / -0
0
KopiR pomoć!
jedna_milica
27. decembar 2010. u 14.08
Draga KopiR,
jako mi se svidjela Vasa Jaffa torta, pa sam odlucila da je pravim za drugi rođendan mojoj cerkici, ali me zanima u kome plehu ste pekli kore za tortu (dimenzije pleha)? Na slici vidim da je torta okrugla, ali bih ja radije da bude pravougaonog oblika, pa ako mozete da mi odgovorite na gore postavljeno pitanje ;). I još ovo, je l' bi morala da povecam kolicinu sastojaka ako bi je pravila u pravougaonom plehu?
Izvinite, početnica sam, pa zato ovakva pitanja ;).
Hvala unaprijed na odgovoru.
Pozdrav, Milica
+0 / -1
-1
kopiR
(zivot ide dalje...)
04. januar 2011. u 03.53
Milice, vidim da kasnim i to dosta. Pekla sam u plehu dimenzija R = 26 cm
ti možeš u četvrtastom da je pecesd. Ako peces u plehu dimenzija 26 x 34 cm onda nije potrebno povecanje materijala. Međutim ako je pleh veci onda srazmerno velicini i povecavaj.
Izvini što se ranije nisam javila.
Srećo veselje i veliki pozdrav!
+0 / -0
0
jedna_milica
04. januar 2011. u 14.00
Hvala puno! Na vrijeme ste se javili ;).
Nego imam još jedno pitanjce ;), je l' u smjesu za koru ne ide prasak za pecivo? Vidim da u receptu ne stoji napisano, ali za svaki slučaj da pitam ;). Hvala još jednom.
Pozdrav
+0 / -1
-1
kopiR
(zivot ide dalje...)
04. januar 2011. u 16.15
Ne, nije potreban. mada ako želiš radi sigurnosti stavi na vrh kacicice.
Bas me raduje da sam ipak na vreme stigla.
Pozdrav!
+0 / -0
0
jedna_milica
04. januar 2011. u 16.34
E hvala puno, sad mogu na miru da se pripremam za rođendan moje princeze ;). Ja sam namjerno postavila temu malo ranije za sigurnost da odmah ne primjetite, jer znam da su sad i ovi praznici pa slabo se „trci” za komp ;).
Veliki pozdrav.
+0 / -1
-1
kopiR
(zivot ide dalje...)
04. januar 2011. u 16.44
Milice, javi kako je bila torta, a ako još nešto treba samo pitaj.
Pozdarv!