Forums : Nemačka

 Comment
Odahnuo sam
Jaga
2012-03-22 04:11 PM
Dobro vece svima

Slučajno sinoć pogledah epizodu „Sulejmana velicanstvenog”. Nisam ja primarno gledao, nego moja majka, a ja malo seo uz nju.

Grozim se inače i naše narodne muzike a kamoli svih tih turskih serija.

Ali sam se nešto milsio, šta ako se ja grozim tih truskih sranja, a posle bude da pola recnika delimo sa turcima.

Ali oduhnuo sam kada sam uvideo da taj turski ništa nisam razumeo.

:)

Pozdrav,
Jaga
Leon01
(ekonomista)
2012-03-23 06:44 AM
ako ti ne razumes ne znači da nema ;)))

ima možda trecine al jezik živi takoda su mnoge reci drugacije izgovaraju...

moje komsije su turci tako kad zasednemo u basti da grilamo mi pricamo o stvarima sve što se jede skoro se isto izgovara i kod njih kao npr. patlidjan, tursija, sarma...ama sve isto.

a za ostalo pa ne razumes ni vranjance kad gi pocnu pricaju po svoje ;)
kriska
(Kakve su ti misli, takav ti je)
2012-03-29 11:10 AM
Što se Jago grozis naše narodne muzike? Srpska izvorna muzika je predivna, ne racunam sad ovaj turban folk koji poslednjih godina hara našim prostorima, ali i to će se polako iskoreniti.
Nisam gledala ni jednu epizodu te Turske serije, ne volim da pratim serije vise volim da odgledam dobar film, ali nasi su poludeli za tom serijom.
Nemoj slučajno u to vreme kad je na TV-u da ih nazoves telefonom i ometas :)
U Srpskom govoru ima puno Turskih reci, ali ima i pregrst Nemackih.
 Comment Remember this topic!

Looking for Unicorn Gifts?
.