Forums : Operativni sistemi

 Comment
Zabrinuta majka, molim pomoć!
iskrena_za_10
(iskrenost)
2010-01-27 06:25 PM
Dragi moji!
Nadam se da može neko da mi pomogne.
Imam sina koji je 7 godina i u nekim trenucima pocinjem sumnjati da je postao ovisnik o igricama na p.s isto tako i na kompijuteru. Trenutno mu je aktuela jedna igrica GTA (strateske gluposti), koju stalnu gleda preko youtube da bi uspeo da je shvati. Tu se nalaze klipovi koju nisu za njega , neki visi nivoi igrice koju on nije presao. Šta mene zanima? Postoji li ikakva mogućnost da se napravi lozinka ili nešto kako on ne bi mogao da dodje na sajt youtube? Pošto sam ja zabranila sve igrice, izbacila p.s i x box ali on koristi svaku priliku da udje na youtube i da to gleda, čak i u skoli ili kada mi dodju gosti pa se nema 100% kontrola nad njim. Ja se toliko ne razumem u kompijutere da bih tako nešto znala. Zato vas molim da mi pomognete!!
Unapred zahvalna!!!
Scootch
(Web Designer)
2010-01-27 07:22 PM
Ok evo ovako, pretpostavljam da koristite Windows sistem, ako je tako uradite sledeće...

Kliknite na Start pa na run pa pa tu upisite ili iskopirajte sledeće

c:WINDOWSsystem32driversetchosts

pa pritisnite enter

Dobicete jedan text editor sa nekim textom. Idite na kraj tog texta, i pišite sledeće:

127.0.0.1 youtube.com
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 myspace.com

Kada to zavrsite idite na File pa na save... i to je to.

Ja sam tu naveo youtube facebook i myspace... vi to naravno mozete izmeniti ili dodati još, samo u u sledeći red iskopirajte

127.0.0.1 ovde ime sajta koji hocete da blokirate

Nadam se da ste me razumeli, ako ne pišite pa ću pokusati da vam pomognem opet, ili mi se javite na mail [email protected] skype: neven.radulovic

Pozdrav
Scootch
(Web Designer)
2010-01-27 07:26 PM
Mala ispravka upisite na start run

c:WINDOWSsystem32driversetchosts

zaboravio sam dodati između...

Ako koristite Windows Vistu ili 7 onda idite na start i onda tu pišite...

Pozdrav
Scootch
(Web Designer)
2010-01-27 07:30 PM
Ehhhh... Nije do mene već do ovoga foruma, on sklini taj znak sam...

http://www.movtex.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=133

Evo tu sam vam napisao kako treba pa pratite to posto je ovaj forum mala zastario, hvali mu dosta opcija kao sto je npr EDIT!!! :)

Pozz
mostro
(junior member)
2010-01-28 05:43 AM
za blokiranje pojedinih programa, internet konekcije, web sajtova, ogranicavanja vremena koriscenja racunara po danima u nedelji, stavljanje passworda za koriscenje nekih programa i igrica i slične opcije, koriste se „parental” softveri. Njih ima i besplatnih ali su najcesce shareware. Treba potraziti neki koji najviše odgovara po mogućnostima. A evo i par linkova:

http://parental.software.informer.com/download-parental-control-block-aol-aim/
http://www.free-downloads.net/programs/Parental_Lock_Guard
http://www.free-downloads.net/sub_category/Parental_Control_Tools
http://www.parentaltools.net/
http://tinyurl.com/y9cwr79

među najpoznatijima su netnanny.com cybersitter.com cyberpatrol.com
iskrena_za_10
(iskrenost)
2010-01-28 11:26 AM
JOJ HVALA VAM PUNOOO SVIMA:)
pravda_i_istina
2010-01-28 04:13 PM
a nemas u windowsu parental control, pa samo postavis?
 Comment Remember this topic!

Looking for Tassel Necklaces?
.