Tv tuneri
MUSASHI66
2009-12-01 07:47 PM
Dodao sam juče stari TV Tuner u moj kompjuter, koji na zalost ne radi sa novom tehnologijom. Pošto sam se sad napalio na ideju da ga imam i da mogu da snimam sve sto volim, odlucio sam da se bacim u potragu za dobrim tv tunerom koji radi sa kablovskom iz zida, bez kutije.
Jesu li bolji unutrasnji ili USB modeli? Imate li iskustva sa nekom kompanijom?
srle
(djavo)
2009-12-02 02:07 AM
upozorenje, za USA podrucje
nijedan tuner ti neće raditi sa enkriptovanim digitalnim kanalima
hvatati će jedino analogne (kokasijalni kabl), ClearQAM (HD i obični digitalni kanali sa kablovske) i OTA (over the air - sa antene) HD signale ako imaš Vistu ili Windows 7.
MUSASHI66
2009-12-02 09:28 AM
Analogne kablovske vise nema u USA, svi kanali su digitalni, ako se ne varam. Imam COmcast Cable, na dva TV-a imam kutiju, ali pored kompjutera je samo kablo iz zida koje ima spliter - jedno za TV drugo za kablovski modem za internet.
Imam Windows 7 Home Premium sa i7 Core 920, ATI 4670, 6GB DDR3 Ram, i trenutno Hauppauge ili kako se već zovu karticu koju sam izvukao iz starog HP kompjutera, ali slika secka kao luda. Razmišljao sam i da je izvadim i vratim u stari kompjuter i da probam sa njim i da vidim jel to radi, to ću najverovatnije i morati kad stignem.
srle
(djavo)
2009-12-02 07:55 PM
varas se, sve kablovske i dalje nude analogne kanale u dogovoru sa državom. analogni signali se više ne emituju preko etra.
pogledaj šta je na analognim kanalima 1-20.
neke kablovske su pocele konverziju ka cisto digitalnim kanalima da ustede na frekvencijama
inače kod mene na win 7 pro tv kartica ati theater 650 pro radi bez problema, čak je u stanju da snima MEPG format @1080i sa 5.1 zvukom