Pronasla sam izgubljenog goluba
cipelica
2009-06-07 09:07 PM
Uhvatila sam izgubljenog visokoletaca, ima na prstenu oznaku SHF 2008, 233. Živim u Mississauga, ON. Preko Googla sam nasla da postoji drustvo Serbian Highflyer Club of Canada, i da mu je vlasnik izvesni gospodin Zoran Petrovic iz Bramptona, susednog grada. Zvala sam ga na tel., ali se ne javlja, takođe sam mu napisala e-mail.
Možda ga neko od vas zna, ima puno posetilaca SC iz naše GTA, pa bi mu možda neko mogao preneti ovo. Možda je golub njegov, ili zna način kako da dodjem do vlasnika. Probala sam takođe da otvorim stranicu na Internetu 911 Pigeon Alert, ali mi ne uspeva.
(Ne mogu dugo drzati goluba u kuci, a bojim se ako ga pustim napolje, pojesce ga macke, umoran je i iscrpljen, mada ne deluje bolesno. Moj muž mu je napravio mali kavez, i nahranili smo ga i dali mu vode.)
Hvala!
yusuf2510
2009-06-08 02:06 AM
ako je u dobrom stanju možeš ga slobodno pustiti on će sam doći do svog legla.nego, problem je u tome sto će taj uzgajivac ubiti tog goluba,jer ne ispunjava njegove zahteve.uobicajno golubi koji zalutaju ili ne mogu izdrzati letenje od par stotina kilometara taj gamad uzgajivaca takve ubijaju..zalosno ali je istinito.
TATABRADA
(T.T.T)
2009-06-08 03:38 AM
Slobodno ga pusti čim se oporavi.Sam će se vratiti u svoje jato.
Moguće je da je golub izuzetne vrednosti.
Visoko letači ne padaju samo od iscrpljenosti već i kada ih uhvati nevreme,jako strujanje vazduha,mrak...
Njegov vlasnik sigurno zna vrednost svog goluba i neće ga ubiti tek tako...
Pozdrav!!!