Forums : Film

 Comment
Novi Serlok
pata
(milijarder)
2012-01-02 11:03 AM
gleala u bioskopu. Šta da kažem a da ne srucim kiselinu. Nije mi se ni prethodni nešto dopao. jeste sve skupo i jeste teska scenografija, i mislim da je teško snimiti akcioni film danas, jer se ocekuju cuda, ali ne kapiram zašto pokusavaju da snime akcioni film od serloka? What is the point?
Isto me nervira to koketiranje sa homoseksualizmom, dolazim u iskusenje da ponovo procitam knjigu/knjige da vidim kako je zaista napisano.
inače cenim da Dzud Lou može bez velikog napora da nadglumi Daunija.

Zato osvezenje snimili par novih epizoda serlok serije, juče sam gledala prvu u novom ciklusu i to je bolje. Mada se teško prati, komplikovano je.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-02 01:00 PM
meni andja preporucila da gledam sa decom. ebite me obe ako znam kojoj da verujem. SNGS.
pata
(milijarder)
2012-01-02 01:25 PM
meni:)))

(moja deca nisu velika, pa ne bih umela da procenim da li bi ih takav film zanimao, možda bih ih i vodila, da bi naucili ko je Serlok i kako je imao drugara Votsona i kako je bio strasan dasa. Ne mislim da u filmu ima bilo šta sto je za mene bilo zanimljivo (ne za decu, nego za mene)).
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-02 01:58 PM
Jel' ima golotinje (po mogustvu Votsonova mlada, ova hot redhead i Swedish chick da se dohvate na hen partyju :D)?

Verujem da bi me tako nešto nagnalo na gledanje. Nisam vvideo ni prvi deo ove Ricxijeve fransize, mada mi je Rejc Mekadams bombona.
Realno, kilavo sam motivisan za Holmsa. Citao knjige k'o klinac (valjda sve), mislim da sam ga na nekih dva letnja/zimska raspusta u nekom četvrtom osmnovne ozbiljno studirao uz Agatu i poaroa/Marple, gledao seriju sa Bretom... dosta (obaska sto je ODLICNA ona verija gde Kejn i Kingsli igraju Holmsa i Votsona, s tim sto je sinopsis tu jak... Kejn/Holms je pozerska pijandura a Kingsli/Votson kingmejker i mudrac iz bekstejdza koji na miru resava zločine).
fontisa
2012-01-02 02:13 PM
ja sam se sita ismejala i prava je poslastica da odes sa drustvom/decom i lepo se provedes.

homice nisam primetila osim za/...anciju na racun tranvestita.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-02 02:27 PM
Cekam da se baka i Nuua sa 'tihovima umesaju. Ceka Andjo zar nije jasno u startu da su ova dva fegeti iz upper midlle class koji se drogiraju. Sad neka verzija zanemari i zataska stave nekog zgodnog Olmsa, neka ne.
fontisa
2012-01-02 03:08 PM
jok. ne dobih ni v od vibracije za tako nešto. samo je sherlok bio ljubomoran što se ovaj ženi tj. neće vise provoditi sa njim vreme, ali sve kao na prijateljskoj osnovi.

gledah sinoć engleski brighton rock, bas mi se dopao.
fontisa
2012-01-02 03:13 PM
jes da me niko ne pita..al da kažem ..ipak :)) juče sam se treznila, a ekipica mi isla na plazu na surfovanje. neobično je doziveti novu godinu na 20 i kusur stepeni. nemam osecaj za taj filing :)))
Mexico1
(Trust_Nobody)
2012-01-02 03:20 PM
Hollywood je pao qurcu za usi sa danasnjim filmovima.
Od Sherlok Holmes-a koji vazi za jednu izuzetno nadarenu i inteligentnu osobu zbog neverovatne moći zapazanja i sposobnosti u otkrivanju i najvecih zapleta kad su u pitanju ubistva,napravise top MMA fightera i vrsnog poznavaoca svih vrsta lakog,hladnog i vatrenog naoruzanja...ccccc
Eeee moj Sidney Poitier,ehhhh..
pata
(milijarder)
2012-01-02 04:17 PM
ima golotinje sane. kako za koga. melcet (Stiven Fraj) se svukao skroz, totalno, i nije imalo šta da se vidi.

meni smetalo kad su Votson i Holms zavrsili u zagrljaju u vozu na par santima usta od usta (fuj) a bilo je još nešto pre kraj filma sto mi je isto aludiralo na fegete, sad ne mogu da se setim tačno šta... A i Fraj je pesa, zašto svlace jednog peska skroz na skroz ne razumem?
DjoleUK
(Heretic)
2012-01-02 04:26 PM
Samo je Jeremy Brett Sherlock Holmes.

Svi ostali Šerloci i Holmsovi mogu da mu bombonišu čvabalo.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-02 04:44 PM
Ste se vas dve dogovorile telepatski da me pržite ili vam se optika za musko meso toliko, bas toliko razlikuje?
Babette
(office mite)
2012-01-02 05:11 PM
Mislim kao Dzole.

Jeremy Brett je zapravo i umro od toga sto je bio toliko Holmes.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-02 06:28 PM
Ma to znam baksi no jel fegi ili ne? Ono uz ogradu da je to zamišljeni lik iz Viktorijanske Engleske.
Babette
(office mite)
2012-01-03 03:52 AM
Razmišljati o seksualnosti Serloka Holmsa naravno nije ništa novo, njegov lik je toliko intrigantan i tajanstven da su sve teme otvorene, međutim, tvrditi da je peder je prosto neukusno. Ne zbog fizickog seksualnog cina, nego zato jer je sada moderno biti peder i sad će pederski novi poredak da svojata Holmsa, kao sto će jednog dana i Teslu.
Mislim da je on bio Vodolija ili neki sličan hladan i cerebralan horoskopski znak, covek koji se davao duhom, a ne telom. Takođe mislim da je sa Votsonom bio iskljucivo prijatelj, a da je povremeno umeo da se valja sa nekim od konzumentata opijuma u zagusljivim kineskim pusionicama, jednako kao sto je umeo da zavrsi u krevetu sa kakvom lakom zenom. Poznato je da je gospodin Conan Doyle bio pomalo ambivalentan što se tiče seksualnog ukusa, bas kao i njegov junak, bas kao i najuverljiviji TV Serlok, Jeremy Brett. Dojl je bio i prijatelj sa Oskarom Vajldom, koji je zbog pederluka zavrsio u corci. I to, opet kažem, ne zbog seksualnih sklonosti, jer su svi uvek bili spremni da zazmure na jedno oko dok to radis sa stilom, nego kad ta sklonost pocne da smeta tvom drustvenom imidzu – jer biti peder tada nije bilo u modi kao sto je danas.
pata
(milijarder)
2012-01-03 03:58 AM
>> Ste se vas dve dogovorile telepatski da me pržite ili vam se optika za musko meso toliko, bas toliko razlikuje?

Ovo ne razumem. Je l to pitanje za fonti i mene? Nama se vecina optika razlikuje, pa možda i za musko meso. Samo sto u ovom filmu nije bilo muskog mesa. Bilo je mesiste Stivena Fraja, a on je feget, out of the league. Lou i Dauni su toliko zamaskirani da se meso nije videlo.

Inače i Bret je bio pesa.
Za ovog novog TV Serloka još nisam u toku. Možda bude neki neocekivani tvist i ispadne hetero.
pata
(milijarder)
2012-01-03 04:02 AM
lep post Baba. I pdmah interesantno podpitanje - kako su tretirali fegete i Bi u Viktorijansko doba?
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-03 06:24 AM
Ko i svu seksualnost. Javno se gadili, privatno se razvaljivali pa ko se snasao snasao kao ne teško patio.
kojekud
(citam sa usana)
2012-01-03 07:03 AM
Meni je novi Holms neka kombinacija Harry Pottera i Chuck Norrisa, a isto toliko je i senzualnosti kao u pomenutim filmovima. Znaci, slabo.

Srećna vam Nova
nameless
2012-01-03 01:01 PM
šta fali fegetima? pa i oni su ljudi. ništa manji nego vi koji ih prezirete. da nema pedera nebi bilo ni holivuda, a verovatno ni umetnosti uopste...

so, don't be hatin'

p.s. možda ni „fegeti” ne vole vas?
fontisa
2012-01-03 03:38 PM
bako, mila bako, najdraza bako :)))

moram da ti kažem da se ne slazem sa tvojom iznetom pretpostavkom: „Mislim da je on bio Vodolija ili neki sličan hladan i cerebralan horoskopski znak, covek koji se davao duhom, a ne telom.”

vodolije su je divna, mazna, topla, svestrana bica...komplet ti se daju :)

za ostatak teme o tome da li je holms bio perf ili ne...to me uopste ne zanima. vise me interesuje da li je ikada gajio dublja osecanja prema nekoj osobi jer ne secam se da je bio zaljubljen.
pata
(milijarder)
2012-01-03 03:56 PM
sa ovim se ne bih slozila:

>> da nema pedera nebi bilo ni holivuda, a verovatno ni umetnosti uopste... <<

od kad je sklonost prema umetnosti povezana sa seksualnim opredeljenjem?

fegete ne mrzim, mrzim implicitno poigravanje sa seksualnim opredeljenjem u filmovima gde za takvu akrobaciju nema mesta. U Serloku mi se cinilo da nema mesta, ali možda bi trebalo ponovo da ga procitam
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-03 05:58 PM
E pogledaj Stid pa mi reci za brata i sestru.
fontisa
2012-01-03 06:22 PM
i mene bas zanima ...

ja ti kažem ti si omasio sa tim filmom. ne dovoljno je razvijena prica. ili su moji apetiti (sklonost sa sazivljavanju) porasli da mi nije dovoljno jasno šta je pisac hteo reci.

golotinja me je u jednom momentu smorila jer je skrenula sa teme (grupni seks) a ono muceno dzez pevanje o njujorku kada glavni akteri pizde na NE ZNAM I NEMAM POJMA DO KRAJA FILMA STA (!) ...wtf then?

jesu se kresnuli? ili su zajedno ubili rođene roditelje? ili su patoloski bili zaljubljeni jedno u drugo? ili samo jedno?
mucenik brendon nije čak ni sociopata. zbog toga što ne znam šta je njegov bol u stvari, ne mogu mu pomoći. ajd sestru još i mogu da progutam, nekako super emotivna, impulsivna, tipicno stanje neuroze..

da da da, i nije mi dovoljno da su irci katolici poreklom, it's fu/cking NYC, možda su im roditelji bili hipici kao joakinu feniksu.
fontisa
2012-01-03 06:23 PM
nedovoljno
Babette
(office mite)
2012-01-03 07:27 PM

@andjelija
rešenje za tvoju Vodoliju je jedno od ova tri
1. to je Vodolija rođena od sredine februara pa nadalje prema Ribama, od kojih već povlaci sklonost ka pateticnoj kuknjavi za ljubavlju i opste gledano tu neku dramaticnu emotivnost
2. to je neka vrlo atipicna Vodolija gde si je samo iskopala
3. ona je u podznaku Lav, cime bi se inače i objasnilo to što uopste može da se slaze s tobom i ovo mi se čini kao najlogicnije rešenje :-D

Ako sam sve ovo pogresila, i dalje imam keca u rukavu: Serlok je bio Jarac, rođen 5. januara :-)

Inače, on je preko četvrt veka bio nostalgicno zaljubljen u Irenu Adler, jednu od retkih žena koje je smatrao ravnim svom super-hiper-mega-giga-fanta intelektu.

ovo se slazem s patom:
fegete ne mrzim, mrzim implicitno poigravanje sa seksualnim opredeljenjem u filmovima gde za takvu akrobaciju nema mesta. u filmovima a i sire.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-03 08:14 PM
Alo ekipa!

Mislim ono, svi ste i svja upućeni u svja i svakoga...daj, yebo mu ja mater PROČITAJ te ponovo Sir Arthur Conan Doyle-a.!

Peder,a? A u klinac...ni vidilo...ali ovo već ide u tom smjeru samo tako.

Mrzim što LUPATE kao otvoren prozor.

Čitali kao djeca?

Pa daj majku mu, ima Wiki ako ste tako lijeni da čitate opet.

Dijete pamti većinom samo lijepe stvari, sem ako mu se nije yadesio neki ološ da mu pokvari djetinjstvo..

Ima li ođe svijesti?

Ili je ono...„godina prođe, dan nikad”

a ostala ekipa viče

TONA prođe, gram nikad...

Bem vas zaluđene i sve najbolje...

Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-03 09:25 PM
Srbo, for the record: posto pomenuh da sam citao Holmsa (kao i vecina, pretpostavljam), ovo o Dojlovom ili njegovom pederluku (ili nepederluku) NISAM ni jednom zapetom pomenuo. Nisam tada to video u knjiigama, a mislim i da se u jednom od Dojlovih romana i pominje neka Holmsova bivša riba (ili ovaj prica Votsonu da je umrla). Ko bi se setio. Na samu temu, zadnji Holms kojeg sam gledao je taj sto rekoh (Kejn/Kingsli). Kejn tu juri raskalasne zenske i voli da pije.
nameless
2012-01-03 10:37 PM
„pata,

fegete ne mrzim, mrzim implicitno poigravanje sa seksualnim opredeljenjem u filmovima gde za takvu akrobaciju nema mesta.”

pa za sex uglavnom i nebi trebalo da ima bas previse mesta u filmovima. osim ako se ne radi naravno o nekom ljubavnom, erotskom ili pornografskom filmu. najviše mrzim kad u nekom sasvim običnom filmu bez ikakvog povoda i logicnog objašnjenja iznenada sevne neko dupe, qratz, pi*cka, sise, neko dahtanje, nabijanje uza zid ili šta već, cepanje odece (ovo mi je inače omiljena nebuloza filmske industrije), prosto smesno... mislim ko je od vas ovde ikada cepao i kidao odecu tokom seksa?!? takve scene u filmovima mi služe samo da promenim kanal da deca ne vide gluposti...

ali nazalost danas se sex uglavnom i utrpava bez ikakve veze i potrebe u većinu filmova. jer otprilike kad im fali materijala i ne znaju cime da popune suplju pricu, onda ubace malo golotinje, vatacine i *ebacine. sto je sasvim nepotrebno ako je film već inače sam po sebi interesantan. ali se radi o tome sto vecina nije, pa onda idu na to da kao „shokiraju”. samo ne znam koga uopste vise može bilo šta da „shokira”? tako da mislim da je potpuno svejedno o kakvom se sexu radi, jer je svaki suvisan, bez obzira da li se radi o homoseksualnom, heteroseksualnom ili pak nekom trecem... recimo animalnom...
fontisa
2012-01-03 11:01 PM
dear bako, on je tačno 50/50 u februaru, podznak skorpija :)) i on je nasao mene ! :))) tu mu skidam kapu sto jes-jes :))

bako, da ne znaš šta kažu zvezde za nas lavice (mali lavic) u ovoj godinici? :))
fontisa
2012-01-03 11:08 PM
bako bako bako :)) za prvo si pogodila, tačno je na 50/50 u februaru a podznak je skorpija i on je mene nasao :)) maaaa...najsladje stvorenje na svetu :))

nego, da ne znaš šta kažu zvezde za nas mlade lavice (mali lavic) kakva nam je godina zapisana? :))0
i evo za patu kako se provodimo u LA http://youtu.be/PRxPf8LHcrc
fontisa
2012-01-03 11:09 PM
nešto se desilo sa sc, neće komentare da mi objavi
vocko
2012-01-04 03:12 AM
ja sam vishe za m-gra nego li za tonu. bolje da se radim na tenane nego li odjedared.
znachi filckitj mora se odgleda ako li nishta drugo onda zbog te crvenperke, a sane?
(crvene shoshorkice posebno obozavam u flickitjima. nekako mi dodju...ma dodju mi)
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-04 03:17 AM
Andzo oni su original Irci pa još odrasli u Fkn Dzersiju.
vocko
2012-01-04 03:33 AM
'bemo i mi tebe :)))

i takodjer...
vocko
2012-01-04 03:35 AM
'bemo i mi tebe :)))

i takodjer...
pata
(milijarder)
2012-01-04 04:53 AM
hmmm, taj Stid sam propustila, nisam ni znala da postoji, sa divnim predivnim Fasbenderom.
Super, hvala za tip, mare.

(mada već mislim da mi tema neće lezati)
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-04 01:38 PM
Šta se ovo desava sa comments, odjutros dvaput navratio i pokazuje broj komentara ali ne i nove sve do sad? Pocelo poluraspadanje ovog neolitskog fazona postovanja?
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-04 02:17 PM
Novi Serlok je smarajuca vjezba u besmislenosti, kao i ovaj novi Fincherov.

Zašto, David, zašto?!?!?!?
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-04 02:22 PM
Zasp'o u 20-oj minuti na Fincherovom, možda zato jer sam već sve vidio.

E kad sam poceo da hrcem, onda su me probudili da nas ne bi sramotio pred nepoznatim licima.

Blijedo i pospano gledao u ekran do kraja ne primjecujucu šta se desava na ekranu.

A? Šta bi? Ajd' u pyzdu materinu kad Holivud natjera i Dejvida Finchera da se kompromituje.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-04 02:26 PM
A Serlok stupefied me totally, sto rekli tinejdzeri.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-04 02:31 PM
Gej implikacije nisam ni primjetio, toliki je okrutni napad na moja čula izvrsilo sve ostalo što se izdesavalo na ekranu.

Is it possible that we have already entered the void?
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-04 02:42 PM
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-04 04:32 PM
Cepao. sve cine da učine seks nepotrebnim osim u reklamama. Lavici će da riknu. Ne lagi možda te on nasao ti si ga scepala. Nema na cemu Pato zauzvrat možeš da napravis spisak muskih k i t a u celovecernjim visokobudzetskim filmovima. još jedan hint Bronson.
fontisa
2012-01-04 04:56 PM
mi smo besmrtni covece :)) i najjachi :))

ozbiljno, on mene nasao i bio uporan...i jednog dana pojavi se Sunce :D

boze koliko ga volim !!! totalno sam luda za njim.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-04 05:47 PM
Dobro je, Vocko je shvatio.:-)

Ma lozim vas bez veze, da vidim u kakvom ste mi raspoloženju.:-)

Šta si ti vrijeme zaspao na ovoj tetoviranoj djevojci, jel?
Nije valjda da je tako dosadno, a ?
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 12:49 AM
Nije dosadno, ali je besmisleno.

Kad odgledam ovakve filmove (Serlock i the Girl...), ponekad pomislim kako bi bilo sjajno da ljudi koji prave filmove, pa makar oni bili i Amerikanci, barem daju utisak da su svjesni da u publici, pa makar ona bila i sjevernoamericka, na svakoj projekciji sjedi barem 5-7 osoba koje imaju minimum dva grama mozga i koji ta dva grama, gle cuda, koriste.

Ovako se čini da oni misle da je apsolutno svako ko kupi kartu iebeni idiot bez mozga.

OK, the Girl...

Znamo da je imejk filma koji je izasao prije dvije godine. Koji je idiot dosao na genijalnu ideju da film treba da bude rimejkovan i zbog čega? I da uzalud trosi talenat kakav je Fincherov na ovu glupost? Razumijem da je Fincher samo zaposlen u filmskoj industriji i da otprilike radi šta mu se kaže da radi, ali come on!!!!!!

Film je napravljen samo iz jednog razloga, a to je vjerovatno zato što su istrazivanja pokazivala da prosjecan americki posjetilac bioskopa nema mozak dovoljno razvijen da simultano prati radnju i cita prevod.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 12:55 AM
Sherlock...

Šta reci na ovu glupost (sada) u nastavcima? Koliko je prvi film u ovoj najnovijoj posasti izazvao ako ništa drugo barem znatizelju, nastaviti na tome graditi neki serijal je u najmanju ruku moronski.

Jedan legendarni lik kakav je Sherlock Holmes je neumitno oskrnavljen za generacije koje će graditi svoje mišljenje na ovom moronluku, a sve zato što neko misli da je u redu bezgranicno praviti pare na, po njihovom mišljenju, publici bez mozga.

Daleko od toga da su ova dva filma jedini, ali su sjajan primjer kada nam oni koji prave filmove podviknu sa platna: „You are all a bunch of fyckin' brainless idiots, and we're even making a shytload of money on that premise!!!!”
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 01:02 AM
U jednom trenutku gledanja Sherlocka, izgubio sam se u svojim mislima i pomislio da bi ja ziasta vodio jedan jako isprazan zivot ako bi i u jednom trenutku pomislio da je ovo sto gledam na ekranu moja ideja kaako se zabavljati.

Izadjem napolje, zapalim cigaretu, sacekam kraj slusajuci The Battle of Los Angeles u frendovim kolima. Odatle i saundtrack.

A mass of promises

Begin to rupture

Like the pockets

Of the new world kings

Like swollen stomachs In Appalachia

Like the priest that fycked you

As he whispered holy things
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 01:25 AM
Film je napravljen samo iz jednog razloga, a to je vjerovatno zato što su istrazivanja pokazivala da prosjecan americki posjetilac bioskopa nema mozak dovoljno razvijen da simultano prati radnju i cita prevod.

___________________

Ahahaha..odlično zapazanje.:-)))

Ma nervira i mene šta rade od Sherlock-a, sramota.
Bas sramota.
Koja je to zabava, sto ti kažeš...tragedija.

Vrijeme bi bilo da RATM izdaju novi album, a u klinac vise, dosta je bilo...
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 01:31 AM
Rimejkovanje...

Koliko mogu da shvatim razloge za poneko rimejkovanje, neki mi u posljednjih 10 or so godina nikako nisu sjeli.

Van Sant rimejkuje Psiho scenu po scenu!?!?!?!? What the fyck was the point of that?!?!? Da li je možda mislio da je u boji Psiho bolji? Da on to može bolje od Hickoka? Da možda mladji gledaoci trebaju nešto sto je prijemcivije njihovim shvatanjima? Please tell me, postovani publikume!!!!!! Ajde sto rimejkuju NoćiVjestica i šta ti ja znam, ali nije pristojno rimejkovati The Fuckin' Beatles of horror and slasher movies.

Vanilla Sky je kompletno drugacija prica. Jedan fantastican film je aranziran u turbo-folk maniru, kanonada of cheesy lines da bi se publika sjetila da vjecna ljubav nije samo mit i teatralne glume Tome Kukuruza da bi ga mi la la bla bla. Ali eto, da ne budem bas preostar, ima par scena u Vanilla Sky koje su dobro uradjene, ali to uglavnom kad muzika otkine i kad Toma nije pozvan da preglumljava.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 01:56 AM
A evo, sad su rimejkovali i Straw Dogs.

Zaista je ljudska glupost bezgranicna.
vocko
2012-01-05 04:02 AM
ne znam shta moz' bidne od tih novih straw dogs. chisto sumnjam da tje budne neshto. inache, ovo shto si pisao za rimejkovanje ja pricham godinama na sva usta al' me niki ne zarezuje. vole bre ljudi lepo upakovano i novo gomno...

od rimejka skoro odgledah (po n-ti put) napad na policijsku stanicu br. 13 - nje-sra. zeshtje. al' nije bilo nishta bolje na tv-ju tog vechera.
a kad sam vetj bio u fazonu joce pintera, onda overim notj i rimejkom (njegovog rimejka) the thing. flickitj u stvari na kraju ispada prikvel originalnog rimejka jocinog. barem se meni tako chini da se zavrshava (norvezanin i amerikanka u helikopteru preko snezne pustinje jure djukca-thinga da ga skenjaju pre nego li ovaj dodje do nekog naselja i unishti ljucku rasu

baj d vej a je li bilo vetj neke teme o tome kako svi veliki umetnici (reziseri) uvek i stalno i iznova reziraju jedan flick - obradjuju jednu temu?

a propo ovoga - odgledah sinotjke colombianu. flickitj je odlichan akcioni triler. na samom startu mi je zalichio na nikitu (pata u tebi vetj pita, marki, 'shta je to nikita?', a). rekoh syebi u bradu 'ovo je, roki, neko ko je kopirao luku besona'...kad...zamisli batke moga chuda - na kraju se u odjavnoj shpici pominje njegovo ime. ne videh samo koju je ulogu imao. verovatno producenat. shto me dovodi do zakljuichka da je isti taj luka od kako se pojavio na velikoj filmskoj sceni sa (barem sam ga mladjahni ja tada prvi put spazio na jednom od prvih filmskih maratona u carsko selo - to bejahu vremena 24 hours u bijoskopu - i ni na mochanje nesam ishao dok su projekcije trajale - chudilo batke) 'subway' - kod nas preveden kao 'metro' ako li se ne varam - zasluzan za skoro sve dobre naslove u istoj toj industriji eve - skoro vetj chetres godine.
kakav crni jeshta-stevcha spilbergov...luka ga jede za doruchak.
ako li nekog ne mrzi moz' se pobroje i jednom i drugom poznati naslovi. garant luka pobedjuje...pato...postavi temu o tome koj je bolji i o tome da l' je tachna pretpostavka da svaki veliki reziser slima uvek jedan te isti flick
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-05 04:58 AM
baba u meni bi mogla da izgugla šta je nikita, a ona to sve drzi u lepoj glavi, baba na meni je flik koji nije za one sa slabijim srcem, pata u meni bi rekla nikita je ono sto imaju muzevi i otisla da se provodi, a ja sam ti na rimejk nikite zaspao jedan od retkih filmova.
rimejkovi služe da se popune premijerni termini.
pata
(milijarder)
2012-01-05 04:59 AM
pazi kad sam znala šta je nikita, a gdedala sam i rimejk čak:)
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 05:04 AM
Samo da potpisem sve pljuvace besmislenih rimejkova. Bez zaebancije, ja bih to teskom globom teretio
vocko
2012-01-05 05:23 AM
sva je sretja te imam jak herTz. zato mi uvek u lori najvishe ishla za rukom - poppp chuka! zadnja ruka!

baj d vej, kad smo vetj kod thinga i najpoznatijeg rimejka joce pintera. el gled'o neko sluchajno original (barem ja mislim da je to original) iz pedeset i neke?
to ja gled'o za neku novu godinu pre jedno dvaes' i kusur. chudovishte lichi na ogromnu shargarepicu. i flickitj je simpa do imbecilnosti. sa sve onim fazonima kojima je obilovao taj (u to vreme joshu uvek) pod-zanr, od koga kasnije stevcha spilberg, joca pinter i stariji skot napravishe celi brend po kome je danashnji olivud i najpoznatiji u danashnjih klinaca (koj kjurac matorci pamte neka zlatna vremena i velike dzvezde iza i ispred kamere kad je tu stevcha da nas opravi sa indijane, ajkule i slichna ostvarenja)

ps. imam neki insekat da tje ovaj stariji skot opet da zgrne mnogo dobre parice na prikvel ejlijena
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-05 05:52 AM
bas ništa od bajath repriza ne gledah za novu odmaram sokotjalo.
vocko
2012-01-05 06:43 AM
a ja se navrzo juche i danaske na adama sendlera. upravo skidam da opet pogledim 50 first dates. kol'ko me mrzi da talashkam po kutjevnu kinoteku ejjjj! iovako svaki dan chekam da me shutnu - pa shto onda da malo ne rabim mrezu na poslu? danaske skinuo pet flickitja od sobjajle jutros. i to sve neki bajati - da gi ponovo pregledim sad za bozitjni praznici. sinotjke gledao big daddy sa ovog adama i onog klinca iz prijatelja i cmizdrio sam ki pichkica. (au! lepo moj techa iz bosnu vika - more - 'pizde umiru plachutji'...samo nesam znao da tje se ovo motji primeniti i na mene...kako gadna baba rastem...)

od ovih novijih ostalo mi joshte da ulovim neki kasvetan linak za daunlodovanje the ides of march i zavrshio sam gadjanje. barem ja mislim. (nikako da ubodem neki dobar. linak mislim)
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 09:33 AM
Nisam ni gledao orginal Straw Dogs, jesam ovaj novi neki dan i meni i nije tako los.Marseden, Bosworth i Skarskkardov sin su dobro odradili posao, ne znam, meni je OK.
I tu sam čuo ovu stvar od The Monkees..u stvari, ja nemam pojma jesu li to stvarno oni ili je neki remix, ali mi je pjesma strava.
A cudno, za mene metalca.

http://www.youtube.com/watch?v=_7-i_hSwxMc

Mada vidim slabu ocjenu na IMDB za film, dosta slabije od Peckinpah-ovog ostvarenja.
Moram to da nađem

Od novijih...prije samo dvije godine je izisao dobar vampire-flick „ Let The Right One In ”, isto svedski..i ne vidim nikakvu poentu amrickog remake-a „ Let Me In” koji je, kao i Psiho, BUKVALANA kopija orginala...samo na engleskom.

Cudom da se nacudis.
vocko
2012-01-05 09:52 AM
da srbice, mora da nadjesh matorog pekinpoa i odgledash u originalu. to tju morati da se pomuchim i protalashkam po kutjevnoj kinoteki. a netju mnogo da talashkam jer otprilike znam 'di su mi ti diskitji sa pekinpoa. odavde mi gi priredila jedna cica iz novoga sada i poslala emajlirano.
shto se majmuna tica - nesam gi slushao ali mi pesmica zvuchi dobro. uvek se nekako znalo - kuj slusha ove (sadashnje babe) iz rollingstonesa - taj je dasa
a kuj slusha bitlse - taj je ficfiritj koji bi da tera modu
prvo shto sam ikad nabavio za slushanje beshe neki tribjut to beatles/johnlennon. i to se beshe vrtelo vrlo kratko vreme (dok god sam bijo zaljubljen u jednu stariju shkolsku drugaricu)...sve dok ne nabavih stounse. mada...i posle sam pribegavao sitnim lukavstvima...kad upoznam neku finu cicu - ja je prvo obrlatim na the beatles, pa kad se malko upoznamo - opichim na stounse

daklem, srbo, shto bi rekli ovi grki anglosasi
sam peckinpah's straw dogs is a must!!! sa sve tri uzvichnika
kad ga odgledish tje si prichkamo o impresijama. a probaj da nabavish i knjigu. ja svojevremeno chit'o. beshe neko izdanje knjige-festove premijere. tako sam dosho u dodir i sa miris žene. al' originalle a ne al pacinovu verziju...
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 10:31 AM
Već nasao i skidam.
Torrenti su cudo.

Monkees..sem ove, ja mislim da eto ne znam NIJEDNU njihovu stvar, ne bih znao ni ovu da eto ne odgledah re-make...
fontisa
2012-01-05 02:38 PM
da 'pametnjakovicima' objasnim zašto se rade rimejci...ZBOG PARA ! ko vas tera da ih gledate?!

Babette
(office mite)
2012-01-05 03:04 PM
Nikad neću gledati rimejk Straw dogsa, ako javim da sam gledala, banujte me.

Inače ja gledala Funny games od Hanekea njegovu rimejkovanu verziju za USA, a skinula sam i original isto njegov. Scena po scena, sve isto. I dalje tupim sivu masu da skontam zašto to.

Jedini rimejk koji mi pada na pamet da mi se svidja vise od originala je Narayama Bushiko iz 83, onaj prvi iz pedeset i neke mi bas mnogo teatralan, a drugi, bas pravo ljudski.

Sad, kad se radi o obradama knjiga, ne znam koliko ima smisla govoriti o „rimejku”. Serlok je sniman bar 50 puta na sve nacine, Engleska, Rusija, Amerika, crtani, pevani, TV, srebrni ekran, ovakav onakav, saso mange, da li su to rimejci, ne bih rekla, jednako kao i Orkanski visovi, samo što se secam gledala sam jedno 4-5 verzija, kao i fkn Hamlet, i druge tako poznate face, Ana Karenjina i tako to.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-05 03:42 PM
E eba ga baba ko da gledaš pornic ponovo oce li da se uzmu na kraju. Naivna si ko erska mlada na ovoj diskusiji jedini dva bana su bili RayBanJelacic i Crven Ban.
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 03:50 PM
da 'pametnjakovicima' objasnim zašto se rade rimejci...ZBOG PARA ! ko vas tera da ih gledate?!

___________________

Šta će ti navodnici? Tojest, šta je GLUPO u tome da se kaže da je BESMISLENO rimejkovati scenu-po-scenu Psiho? Mislim, CEMU? Ko će to da gleda? I koju (filmsku, estetsku, kakvu god) KORIST ima od toga?

Pazi, ima rimejjkova koji su omaz nekome, i to mogu da respoektujem (mada mislim da se lep omaz može dati i u sceni/citatu)? Recimo, poludeo sam onomad kad sam čuo da Soderberg radi Solaris, onda pogledao, i video da covek tu nema nikakvih pretenzija nego veliki respekt prema Andreju. OK.

Oko para, razumem ako se otkupe prava za japanski/svedski eksplojtejsn-triler/horor, prebace na engleski, utrce dve-tri poznatije glumice u mokrim potkosuljama, obrne se kinta (jer engl. je prohodniji) srećni rimejkeri, srećni originalni autori, everyone's a winner. Vise sam i ja uzivao gledajuci Saru Misel i Dzenifer Koneli nego onu Japanku.

Ali rimejk Straw Dogs ili Psihoa je, prosto, nekultura. Kao da mneko krene da ponovo piše Uliksa ili Majstora i Margaritu sa sve slicicama i interaktivnim platforms. Cemu?
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 04:05 PM
Ja nisam gledao originale filmova I Spit On Your Grave i The Last House On The Left. Remakes su meni OK. Gledao neko?

Ali me zato Rob Zombie izbacio iz takta sa remake-om Halloween-a.
Kakvo smece.
E ako je i to zbog para, onda...

Original je bre nezaboravno remek-djelo, što se Rob bez veze trpao tu?
Da orignal SAD puste ponovo u bioskope, namlatio bi opet vise love od Rob-a.
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 04:09 PM
Ana Karenjina i tako

___________

Čujem da OPET snimaju i da će Kira Najtli igrati Anu. Mala je smaracica i bas za te uloge (mada literarnu Anu Kareninu videla nije jer ona bese rasna zenska s oblinama koliko se secam knjige a inače je Sofi Marso tu bila sjajan kasting). Nego, ovo sto kažeš. Ubise s tim literarnim rimejkovima rimejkovih rimejkova. Knjiga valja kad se jednom prebaci u film a da pritom bude relativno opskurna (velika slava nekog dela samo je OPTERECENJE jer ekranizacija je uvek povod za polemiku jel' uslo/nije uslo u scenario sve sto treba). Pogotovo klasik na iljadu strana kao Karenjina. Gde imaš roman epohe i pricu (između ostalog) i o jednom drustvu u metamorfozi. Ljvin recimo i onaj treci burazer Koznisov. Znaci ROMAN u ROMANU bukvalno. A u filmu toga nema nego samo Ana/vronski jer bi inače film bio dug kao dve godine.

Bas gledam neki dan World According To Garp opet. Jedno 70% romana je izbaceno u filmu jer bi film inače trajao 17 sati. A opet odlicna stvar.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 04:10 PM
Sjetih se i remake-a - The Omen.

Brrrrrr...stresoh se kako je to loše...
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 04:12 PM
Prave i remake Carrie.
OPET.

Ma nema Hollywood vise nikakvih novih ideja, možda sve i da hoće, nešto originalno i dobro ne mogu da snime.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 04:21 PM
Slazem se sa Sunny-em.
fontisa
2012-01-05 04:29 PM
dragi san, stavila sam pod znake navoda zato što mi stvarno nije jasno o cemu zaista pricate...ako je jedini razlog kinta, zbog kog se rimejk pravi šta ima da mozgate i tupite o tome?! ko vas tera da gledate?! bolje da ne kažem šta sam umesto „pametnjakovica” htela da stavim.

ne znate koliko mi nenormalno zvucite sa ovim pricama.

pokusavate da nađeteumetnost u nečemu sto nije napravljeno da bude.
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-05 04:41 PM
Nacice tebi baba neki oroskop i sto si dzangrizalo. Pa će posle da tazis zapis.
fontisa
2012-01-05 04:48 PM
ja?! :))

em sam super vredna danas i radio pusta moje omiljene pesme (osim sto mi je gmail pokvario dobro jutro sa novim izgledom)...em bre, sve je jasno ko na dlanu :) nema šta da uprezes sive celije.

Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 04:49 PM
Možeš da stavis šta 'oćeš, pa onda ja, pa kome pre dosadi. Ako ćemo da se glupiramo. Razgovor se vodio na temu rimejkovanja KLASIKE (i Psiho i Straw Dogs to jesu). Nastupila si krajnje uvredljivo (bez ikakvog povoda). „Da objasnim vama pametnjakovicima”, „zvucite mi nenormalno” i slično, naravno da nije prihvatljiv način razgovora odraslih ljudi (ako ni od koga nisi dobila takav vokabular ovde, a nisi). A sad ispada da nisi ni reagovala na temu. Stvarno ne bih da se svadjam i nadtavljam, vidi sama šta si napisala, yebiga sada.

Kakvi su ti to fazoni 'preskocite ako vam se ne svidja„? Pa nije me niko nikad TERAO da gledam neki film. Ovo je forum 'Film' i razgovara se o filmovima, ne razumem šta to tebe lično proziva ako kažem da je retardirano rimejkovati Straw Dogs. ”
fontisa
2012-01-05 04:57 PM
whatever

svako uvek fura na svoju vodenicu...nastavite sa razgovorima.
ako šta može da me izludi je ljudska bezobzirnost (na primer pola tvog posta odise bezobraznim provokacijama i neistinom ...ali naravno to ti ne vidis)...

rekoh o rimejcima šta imadoh.
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 04:59 PM
pokusavate da nađeteumetnost u nečemu sto nije napravljeno da bude.

-----------------

Onda se ili nismo razumeli, ili (opet) ne pokazuje skripta sve napisane komentare. Pomenuti su filmovi Psiho i StrawDogs, i o NJIMA sam pisao (a i ostali, ako se ne varam). A oni svakako spadajuu klasike i, 'umetnost' (btw, nisu mi ni izbliza omiljeni Hicovi ili Pekinpoovi filmovi ova dva naslova). O rimejkovima komercijalnih eksplojtejsnova sam napisao šta mislim. Stoji gore i ja te komentare vidim. Ostali!?
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-05 05:02 PM
E aj sad stvarno.

na primer pola tvog posta odise bezobraznim provokacijama i neistinom ...ali naravno to ti ne vidis

________

KOJIM bezobraznim provokacijama, ama bre, Andjo? I KOJOM neistinom? STA je tebe ovde LIčNO uvredilo i prozvalo? Evo mRTAV OZBILJAN pitam CIME sam te 'provocirao'. Ovo zvuci kao da sam ti opsovao majku ovuda, ili slično. Ajde stvarno da se ne napadamo za stvari koje NISMO rekli.
Babette
(office mite)
2012-01-05 05:04 PM
Ja nigde ne videh neke uvrede, osim za snimache rimejkova, ali oni svakako ovo ne čitaju.

Za fonti sam sigurna da neće praviti rimejkove, ona ima ko će da joj piše scenarije :-D
MarkizDeNoviSad
(Sinter)
2012-01-05 06:07 PM
Ona sama:)) To sto je mrzi da cita pa se udala za knjizevnika ne znači da se ne zna ko je u kuci glavni za film i filmske tehnike pisanja.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 07:09 PM
Uvreda ovdje nema.
Kulturna diskusija od vecine ( ne svih ) ucesnika o flimovima na diskusiji film.
nameless
2012-01-05 07:34 PM
šta znaci nije bilo uvreda? nema neki fajt? pih...onda nema sanse da čitam sve sto ste kuckali...
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 07:45 PM
Možda da se ti i ja, nameless, ne javljamo uopste.
Jes` vidio kako nam obrisase prošle postove bez ikakvog povoda, samo zato što ne volimo ono djubre od „covjeka”?
Uzas.
nameless
2012-01-05 08:09 PM
nisam primetio, ali nema ni veze... ja ću da se javljam samo ako se zakuva neki dobar virtuelni fajt... a ovo fino prepucavanje na note ostavljam nekim drugima, finijima od sebe... hehehehe... ne znam, ali za igranje lastisa i drzanje za rukice nikad nisam bio preterano zainteresovan...

;)
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 08:35 PM
Ako bi argument „zbog para” bio uzet kao konacan i neoboriv argument za sve budalastine koje ljudi rade, onda bi efektivno svaki vid komunikacije među ljudima postao potpuno deplasiran i svi bi cutali, ne samo na ovoj diskusiji nego i uopste.

Ljudi se prostituisu i postaju makroi zbog para, ubijaju stotine hiljada „komada neprijateljske civilne sile” po Iraku i drugim destinacijama zbog para i čak su i KUD Idioti bili tamo samo zbog para.

E sad, to što smo potpuno bespomocni što se u naše ime ubijaju ljudi po vukoiebinama svijeta zbog para, to ne znači da moramo cutati. To nas, između ostalog, čini i ljudskim bicima, svjesnim da prikupljaju informacije i formiraju zakljucke, pa i, ako bas mora da zavrsim tako mada mi nije bila namjera, zauzmu i odredjene eticke, estetske, itd. stavove.

„Zbog para i tacka” je krajnja vulgarizacija ljudskog identiteta.

Ja gledam filmove od svoje seste godine sa djecackim entuzijazmom. I mada nisam toliki „umjetnicki puritanac” da bih diskvalifikovao sve što se u filmskoj industriji radi „zbog para” i bez postavljanja pitanja idealisao sve što se u filmskoj industriji radi sa so called umjetnickim ciljem, ipak postoji neka minimala preko koje ne mogu da predjem.

Prvo, mislim da treba da postoji svijest da što se tiče pravljenja filmova, kao i u svemu drugom, nismo na ovu tacku u prostoru i vremenu pali sa kruske ili sa Marsa. Dakle, od onoga koji pravi filmove ocekujem da postuje ono sto je uradjeno prije njega i sto je definisalo filmsku umjetnost kao takvu, a ne da nespretno tetura kroz filmsku umjetnost k'o pijani slon kroz staklaru. Rimejkovanje Psiha i Straw Dogs je, po mom mišljenju, upravo takav slučaj. Nema opravdanja. Ova zaiebancija sa Sherlock Holmes-om je, opet po mom mišljenju, drugi takav slučaj.

Drugo, koliko god da sam ja zastupnik toga da mladje generacije treba da preispitivaju i čak i ruse sve autoritete ako mogu, poželjno je da to rade na posten način, sa odredjenim ljudskim integritetom, liznim izrazom i svijescu o sirim posljedicama njihovog rada.

Treće, ocekujem da mene kao gledaoca postuju kao osobu sa mozgom. Ne zbog toga sto sam platio kartu, koga boli ona stvar za 10-ak or so dolara, nego iz jednostavnog razloga zato što sam ljudsko biće sa mozgom. Ako ja, kao gledalac, prihvatim argumentaciju „zbog para” kao jedini zakljucak u takvoj nekoj diskusiji, to ne govori skoro ništa o meni, nego upravo mnogo vise govori o njima koji to rade zbog para, pa čak i o stanju opste kulture u tom drustvu. Koliko god da pojedine strukture sjevernoamerickog drustva smatraju da su bogom dani i nepobjedivi u svom pozeljnom i nasiroko propovjedanom sljepilu, jedan dan doći će djavo po naplatu. Uvijek dodje, kako na privatnom, tako i na sirem drustvenom nivou.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-05 08:50 PM
Veoma argumentovan i odličan post.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-05 09:15 PM
I dodatak što se tiče rimejkovanja. Po mom nekom shvatanju, postoji nekoliko vrsta, bez obzira da li je obrada knjizevnog djela u pitanju ili ne. Neki primjeri;

Psiho rimejk je scena za scenu. Nejasno zašto, jer ne vjerujem ni da je bilo posebno finansijski isplativo, pogotovo ne sa Anne Heche u glavnoj ulozi.

Novu verziju Straw Dogs nisam gledao, ali ne vidim nijedan razlog zašto bih. Stara verzija je, ne bih rekao perfektna, ali konacna i jedina ziatsa opravdana. Rimejk može samo da pokvari.

Abre Los Ojos i Vanilla Sky su, što se mene tiče, dva potpuno razlicita filma. Prvi je kompleksna analiza ljudske percepcije, povrsnosti, grijeha i iskupljenja a drugi je pretenciozan i cheesy ljubavni film sa par dobro uradjenih scena. Eduardo Noriega razbija Tomu Kukuruza na rastavne dijelove, ako se slučajno sjetite da kad ste high poredite kako su ova dvojica glumacki odradili posao u ova dva filma.

Kjubrikova Lolita je klasican kjubrik, na momente čak tongue in cheek. Ova novija verzija je zaista tragicna prica o ljudskoj slabosti.

Spoorloos je izvanredan beskompromisan film. Krajnje depresivno, ali izuzetno dobro odradjeno. The Vanishing je tipican americki produkt hranjenja na kasicicu „osjetljive americke publike”. Tu je čak isti reziser u oba slučaja.
SrboPeuljanac
(Sanjar)
2012-01-06 01:14 AM
Odgledah orginal Straw Dogs upravo sad.

Pa, sumnje nema, orginal je bolji. Remake se drzao blizu orginala, ali nije ono, kadar po kadar.
Razlikuje se prica u malim, ali primjetnim aspektima.
Reziserski se nema šta reci, Pekinpah je doktor za ovoga koji je napravio remake. Kao sto je i Dustin mnogo bolji od Marsden-a ( iako je James Woods DESET puta boli u ulozi matorog a i dobio je vise prostora za glumu, kao sto mi se i Kate Bosworth vise dopala u ulozi Amy).
ALI - Straw Dogs ni u kom slučaju nije bas takav classic kao Psycho da se ovaj remake ne može gledati.
Može, i te kako može.
Neke scena orginala su ipak izgledale amaterske u poredjenju sa danasnjim ostvarenjem, mada ok, lako je graditi kada osnovni temelje i ideju imaš. Ali ne tako lako, ipak ima truda i u ovome novom.
Mislim da je ovaj reziser pokusao, kao i Soderling, da da pristojan omaz Pekinpah-u i - uspio.
A i lijepo je napisano odmah na kraju filma na osnovu čega je snimljen - prvo spomenut Pekinpah, tek onda knjiga.
A da, nije zanemariti ni huligane - takođe dobri u novom filmu.

Sve u svemu - dok sam ovo gledao, cijelo vrijeme sam pomišljao na pjesmu Thin Lizzy-„ Whiskey In The Jar ” i obradu iste od Metallice.

Drago mi je postoje obe verzije, jer Whiskey In The Jar nije toliko poznata pjesma da bi je mladja generacija ikada čula da nema obrade od Metallice.
Kao sto ni Straw Dogs nije toliko poznat film i zato neka ovog remake-a, da vide i mladje generacije dobru pricu.

Za Psycho se ne bojim.
Toliko je genijalan da klinci i dan danas ipak radije pogledaju orginal.
Samo moje mišljenje.
vocko
2012-01-06 03:33 AM
upravo tako moj srbice. ja upravo negde gore rekoh da jedina korist od rimejkova u muzici ili filmu jeste ta da se neki novi klinci zapitaju 'brate, da li je ovo original ili je ponovo odradjeno?'
i možda - da nabave originale i uzivaju u njima
zato sam za varijantu da se snimaju rimejkovi i preradjuju muzichki klasici. od sto klinaca koji chuje/gleda taj rimejk/obradu, nek svaki deseti (mnogo je ali bih voleo da nije) bude zaintrigiran - mashala!

bata mi skinuo serloka sa torenta. doduse losa kopija ali moracu da ga overim cisto da vidim da l' tje mi se svidi i s kim se ovde slazem/ne slazem po pitanju istog
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-06 08:04 AM
Ama, ljudi, pa niko i ne kaže da treba ZABRANITI rimejkove, nego da ono..there's the time and the place. Ovo sto kaže Dolazivrijeme, OK je ako nove generacije hoće da preispituju stubove i postavku umetnosti kojom se bave, i da redizajniraju gajbu, ali predmetni film (Psiho) NIJE rimejkovao MLAD reditelj, nego jedan Gas Ven Sant (odgovoran za neke od najboljih filmova snimljenih ovih dekada... da je uradio samo To Die For, dovoljno). Znaci, covek uzeo KADAR PO KADAR da rimejkuje film. Šta je to nego dosada i egzibicija jednog reditelja iz establismenta, koji eto, ima dovoljno para (tojest dace mu ih studio) p taman da ekranizuje telefonski imenik? Bolje bi bilo da je tu kintu potrosilo pet mladih reditelja za koje niko nije čuo. Jer niti će Ven Sant ostati upamcen po ovome, niti će iko pretpostaviti ovo pravom Psihou.

Oko Straw Dogs, on jeste 'remakeable' sto kažu, ali opet mislim da će Pekinpoov film ostati najreferentniji (lično, meni taj film nije naročito omiljen, od Pekinpoa su mi najdrazi The Ballad of Cable Hogue i Junior Bonner i nadam se da ih niko neće rimejkovati tako što stavi Toma Kruza umesto Robardsa ili Estona Kucera umesto Mekvina:D). Prosto, ti filmovi su ZAVRSENA remek-dela, koji govore o jednom vremenu kojeg vise nema (Junior Bonner u realnom vremenu, a Cable je semova elegija o kraju Starog zapada). Dakle, DANAS to NEMA taj kontekst.

Ima tu još nešto. Film traje već 110 godina kao kontinuirana delatnost. Postao je već ozbiljno polje ljudskog stvaralstva i sad je barabar sa literaturom ili muzikom. Znaci, POSTOJE stvari koje su danas „Rat i Mir” ili „Bozanstvena komedija” filmske umetnosti. I ne mislim da je pametno rimejkovati ih. Možeš i ceo Rat i Mir da 'procitas' na Vikipediji za pet minuta pa to opet nije to. Evo rekoh već gore: premda smatram da se Tarkovski NE DIRA, dopao mi se Soderbergov rimejk jer se vidi koliko covek ustvari voli i postuje Andreja. I onda nije ni loše sto je to rimwejkovo jer će moza nekog gluypavomg klinca navesti da vidi original (Vocko copyright).

A oko zanrovskih rimejkova, OK. Ako se postuje originalni reditelj i film, može tu sjajnih stvari da bude. Ja jako volim The BNight and the City Zila Dasena recimo. I JEDNAKO mi se svidela sjajna obrada Irvina Vinklera par decenija kasnije.

A o ovim eksplojtejsn hororima, sleserima i ostalom, ne treba trositi reci: UOPSTE nije sporno da se rimejkuju, jer i služe neku direktnu komunikaciju s publikom u datom trenutku. Drugim rečima, zašto ne staviti Kidmanicu ili Jessicu Biel u tako nešto, ako postoji predlozak od ranije? Samo rekoh, ekstravgancija tipa „evo radim Psiho scenu po scenu jer imam para i može mi se” je bezveze.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-06 03:44 PM
„Ima tu još nešto. Film traje već 110 godina kao kontinuirana delatnost. Postao je već ozbiljno polje ljudskog stvaralstva i sad je barabar sa literaturom ili muzikom.”

Valjda je problem filma kad se poredi sa literaturom i muzikom u tome sto je relativno novija umjetnost koja zahtijeva značajnu finansijsku podrsku da se pravi, pa samim tim i zaradu.

Finansijska podrska je danasnji problem i sa literaturom i muzikom, ali obje ove umjetnosti, kao i ostali vidovi umjetnosti, su imale vremena da prodju kroz doba „finansijske nevinosti”, kad su autori zaista stvarali iz unutrasnje potrebe da ispricaju nešto malom krugom ljudi, pa makar siri krug ljudi nikad to ni ne vidio ni čuo.

Svejedno, big business i u literaturi i muzici danas uglavnom gleda komercijalnu stranu, a ne ono sto je zaista napisano ili odsvirano. Ponekad je to opravdano jer ima ljudi koji konstatno prave kvalitet, ali ponekad je bogami i umjetnicki kompromis zescih razmjera.
Svejedno, u literaturi ni dan danas nikom ne pada na pamet da sjedne i bukvalno prekuca Zločin i Kaznu, doda nekoliko možda efektnijih pridjeva i da to proda kao rimejk.

E, tu možda lezi i najveci problem filma. Već decenijama se raspravlja u filmskim krugovima kome napravljeni film zaista pripada. Producentima i izdavackim kucama koji placaju sve sa jedne strane, reziserima iz autorskih razloga sa druge strane, ili tu pravo glasa imaju i ostali saucesnici, scenaristi, kamermani, glumci, autori muzike, itd. Čak i sama montaza je vid posebne umjetnosti koja može da „make or break” film. Zbog ove kolektivne umjesanosti i finansijskog aspekta, ponekad u filmu na holivudski način je sve moguće i sve prolazi, pa i gorepomenuto „prekucavanje Zločina i Kazne”.
dolazivrijeme
(Sve moze ali i ne mora.)
2012-01-06 06:14 PM
Da ne otvaram novi topik

Mir Boziji

Hristos se rodi
Sunchaser
(Legendarni producent)
2012-01-07 09:20 AM
Vaistinu se rodi

U pravu si oko ovoga, naravno. Film je skupa igracka. Mada i svaka druga forma komunikativnog staralastva zahteva podrsku finansijskog nivoa, sto i sam primecujes. Međutim, covek MOžE da piše i ako ne živi od toga a ima neku potrebu i/ili talenat (mada je lepse kad mu je to daily job [pa dozivi afirmaciju za zivota). Jer za pisanje treba kompjuter, ili papir i olovka. Za muziku notna sveska i instrument. Vajar može da uzme komad kamena ili drveta, sve i ako ga niko ne podrzi. Slikar isto. Ali za film treba para to begin with. Čak i ovaj nou-badzet kosta (festivali, makar viral-kampanja, kakva-takva produkcija). Dobra vest je sto danas ima talentovanih ljudi koji mogu da aplouduju ono sto rade - ukoliko im sama tema ne zahteva neka sredstva - na Youtube(a losa sto to niko neće videti ukoliko iza njih ne stane neka ozbiljnija produkcija i menadzment).

Pitam se da li bi danas neki Mekas ili Rogozin imali sličnu vidljivost kao pedesetih (mada je i tada iza tih dokumentarista sa RL-snimcima stajala fondacijska filantropija).
 Comment Remember this topic!

Looking for Tassel Keychain ?
.