Поред тога што је њихов Апис свирепо побио једну династију, Карађорђевићи су били и повезани с најзлогаснијим комунистима сербомрсцима тог времена - Димитријем Туцовићем (вођом мартовских демонстрација) и Лавом Троцком.
„hajde bar da razmislimo zbog čega najveći trg u Beogradu, onaj na Slaviji, i dalje nosi ime Dimitrija Tucovića, čoveka koji je udario temelje antisrpske propagande na Balkanu i u Evropi, koji Srbima ni najmanje dobro nije doneo, naprotiv, optužio je sopstevi narod da je u Balkanskim ratovima, čineći strašne zločine, imao nameru da potpuno uništi jedan drugi narod, Albance.”
„STARA PROPAGANDA PROTIV SRBIJE IZVOR NOVE ISTORIJE BALKANSKIH RATOVA
Karakteristično je ispuštanje iz vidokruga istoriografije uticaj Austrougarske i njenih konzula i agenata, te katoličkih prvaka na podbunjivanju Albanaca
Pojava reprinta Karnagijevog izveštaja (1914) o bestijalnostima tokom balkanskih ratova, štampanog početkom 1990-tih izazvala je kod nas nesumnjivu stručnu znatiželju. Uskoro, pod ruku nam dolazi knjiga Marije Todorove Imaginarni Balkan kao pukušaj stručnog zgražanja nad plitkom instrumentalizacijom, ali i nova knjiga Noela Malkolma Kosovo: kratka istorija, koji ne haje za rezerve Todorove, i prema rečima jednog drugog pisca, koristi stare propagandne podatke i nekadašnja pisanja na još iskrivljeniji način. No, nisu se samo, kako to navodi Todorova, o instrumentalizaciju ogrešili pisci uvoda i pogovora istaknuti predstavnici politike Morton Abramovic i Džordž Kenan, jednako bi se moglo ići od tačke do tačke kroz ”naučno„ poduprte tekstove na Vikipediji koji obnavljaju priču o zločinima nad Albancima ili instrumentalizaciju sabranih tekstova boljševika Leona Trockog, koji je u ratovima izveštavao za ukrajinske i druge novine. Ponovo se ”iščitavaju„ radovi srpskih socijalista u štampi onog vremena, a posebno brošura Srbija i Arbanija (1914) [Димитрија Туцовића].”
„Тајне везе Троцког и краља Петра I Карађорђевића
”Једна од породичних верзија, која је колала по кући Карађорђевића, око тог Јелениног повратка у Београд, везана је за Троцког и његово протеривање из Русије почетком прошлог века, када је Петар I већ био на престолу.Ниједна европска земља није хтела да прими озлоглашеног руског револуционара осим Србије. Он је тада у Београду боравио неколико месеци, обично је дане проводио у Радничком дому на Славији.Када је избила Октобарска револуција Троцки је у знак захвалности краљу Петру Карађорђевићу помиловао његову ћерку и њу и њену децу допратио до мађарске границе. Такође, говорило се да је тетка Јелена имала дневник о тим данима у време револуције, али он никада није пронађен. А то је велика штета јер би ти записи много помогли да се утврди права истина како је страдала царска породица Романов„, поверио се пред смрт новинарима Томислав Карађорђевић.”
http://tinyurl.com/l8ofnlk