Forums : Fotografija

 Comment
Carl Zeiss ili Sony Lens ili Sony G Lens
goran_ky
2010-03-22 03:56 PM
Zna li netko koja je razlika između svega ovoga i da li uopste ima neke velike razlike u kvalitetu.
Hoću da uzmem Sony fotoaparat pa da se lakse odlucim na osnovu toga.
Imao sam predhodna dva Sony i nisam bio bas zadovoljan sa kvalitetom slike, sad mislim da da su novi modeli poboljsani pogotovo mislim ako uzmem sa G Lens.
Mislio sam neki Nicon ili Canon ali Sony mi i dalje ima najbolji izgled i najveci i najostriji display.
Govorim o kompaktnim fotoaparatima.
mornar7
(mornar)
2010-03-22 05:40 PM
Imam Minoltu, Sony i druge linije sem Nikona.
Govorim o SLR a verovatno je isto i za kompakt.
Vecina „fotografa” ne može da vide razliku. Ali te male razlike mogu da znace mnogo. To sto nisi zadovoljan sa rezultatom je prvo sto digital sucks pa tako i Sony (a ne objektivi). Sensori imaju mnogo problema koje ljudi pripisu objektivu pa se tako razlike nekako poniste, međutim Minolta APO i G objektivi na filmu prave upadljivo dobre slike (skan sa filma uvek tuce digital). Carl odjektivi su dobri zbog nekih drugih razloga (brzi fokus) ali staklo me ne imresionira ($2000 objektiv treba da ima 4x vise razloga da ga kupim nego neki od 500).
Kod SLR imam izbor Minolta, Tamrun, Sigma i Tokina.
Ne znam kolika je razlika u ceni kod kompakt kamera ali ako nije prevelika vredi kupit sa boljim staklom (često ne vredi). Na koncu konaca software to i onako zamulja na svoj način a onda odes u profesionalnu labaratoriju pa se oni naprave pametni i promene sliku (kao što se meni desilo da obrisu color i preprave u BW jer su mislili da je slika tinted greškom!?! a da ne govorim o pomeranju boja i ostrine u profesionalnim labaratorijama).
I ako ne uvelicavas često slike ta razlika u objektivu ti neće puno znaciti.


goran_ky
2010-03-22 06:04 PM
Evo za model W80 koji ima CZ Lens mogu reći da pravi odlične slike na otvorenom mislim na prirodnoj svetlosti, bilo šta da slikas i bilo koja udaljenost.
A u zatvorenom prostru je već drugacije ...
mornar7
(mornar)
2010-03-22 11:01 PM
To je stvar kamere a ne objektiva.
Skoncentrisi se na trazenje kamere koja ti odgovara i cenu koju možeš da platis a ne stakla i nekih dodataka koji su tu samo da zbune ljude (govorim o kompakt).
CZ nije sto je bio nazalost.

albandi
2010-03-23 03:51 PM
Imao sam a700 sa nekoliko Minolta, Sony, Zeiss lenses. Sony je trenutno
velika konkurencija N C, a Zeiss lenses su fenomenalni. Ja sam imao Zeiss 16-80mm i bio sam prezadovoljan. Kad bih novac nebih bio presudan, kupio bih A900 a Minolta ima jako dobre lense (beercane) je jedan od njih. Nikon, Canon ima mnogo vise lensi i nisu skuplji od Zeiss, Sony linije, zato nevidim razlog kupovine Sony-a.
goran_ky
2010-03-24 12:56 AM
Nisi me razumeo, mislim na kompaktne, jer vidim da sad ovi novi Sony modeli W 310 ... W 380 imaju Sony lens.
Ali nije ni bitno mislim da ću da uzemem Fuji, dolaze sad u aprilu novi modeli, izgledaju ozbiljno.
car_dusan_silni
(srednjovekovni roler ruler)
2010-03-26 11:32 AM
kompaktni aparati su uvek bili najbolji od kanon firme. ubedljivo najbolje slike pogotovo pri losijoj svetlosti.
problem je sto recimo video ne može da se zumira.
linea
(MCSE)
2010-03-26 04:31 PM


Moj sledeći kompakt digitalac posto sam ga već
narucio ali još nisam kuci pa će me cekati kad
stignem... Stari Canon SD1100 IS sam poklonio
sestri a ovo mu je zamena.

Canon S90 (ne zbog mišljenja Ken Rockwella već
je aparat sličan onom koji sam imao.)

http://www.kenrockwell.com/canon/s90.htm

_____Linea____________________________________

alpskiSrbin
(student)
2010-03-26 05:02 PM
Ja sam imao Sony DSC W-80, i radio je dobre slike, ne kao Powershot ali pristojne. Nije tada bio jevtin, 250 eur.

S90, kojeg pominje Linea je zverka u malom. Senzor od Poweshota G serije. Ali cena mu je, bukvalno, tolko kolko sam ja platio Olympus DSLR kit E-520. Bar ovde u Sloveniji, 441 EUR !

Ako bi kupovao dobar kompakt, uzeo bi polovan Powershot G9, mislim da je bolji od novog G11. Radili so downgrade. A G serija je ionako flagship u naprednim kompaktima.

goran_ky
2010-03-27 09:23 AM
Taj S 90 mi se najviše svidja od svih Canon.
A ja sam zapeo za ovaj Fuji samo ga još nema u prodaji, nasao sam samo na amazon, ali saekacu još par dana
http://www.dcresource.com/news/newsitem.php?id=4078
Razmišljao sam i o ovome http://www.imaging-resource.com/PRODS/CPS8000/CPS8000A.HTM
ali mislim da je prvi bolji.

W 80 slika sve odlično ali samo na prirodnoj svetlosti.
 Comment Remember this topic!

Looking for Lava Rock Bracelets?
.