Forums : Fotografija

 Comment
Poznaje li netko ovu tehniku..
Seeb
2009-09-14 01:54 PM

Svidja mi se ovako prikazana arhitektura na ovim fotografijama..
i bio bih veoma zahvalan ako netko zna nešto o ovoj tehnici, te dali je komplikovano ovako nešto slično dobit jer bih rado nešto slično probao..
ako se ipak radi o grafickim programima i sl. onda ništa:))

Malo je taj sajt cudno postavljen ali ako kliknete na te male brojeve iznad onda prikaze slike pod tim brojem..

http://tinyurl.com/qdomq8

alpskiSrbin
(student)
2009-09-14 02:11 PM
Sigurno je koristio artistic filter...posterize i slično.
Seeb
2009-09-14 02:21 PM

Hvala na odgovoru!

Sad sam na drugom kompj. pa ću kasnije vidjet oko toga, znam da
ima tamo na PS čitava paleta koje-kakovih fitera ali nisam sa time radio..

Gore iznad može se izabrat i druga tematika osim arhitekture..
meni se ovakov izrazaj čini dosta interesantan..
linea
(MCSE)
2009-09-14 04:03 PM


Seeb,

Za fotose koje ste postavili koristili su
kombinaciju progama; Gertrudis Photo Painter
i Lucis Art ED... Već sam davno pisao o
njima na SC ali je kako vidim vreme da se to
ponovi.

Pogledajte primere pod Gertrudis i LucisArt ED
i sve će vam biti jasno.

http://www.gertrudisgraphics.com/

http://www.lucisart.com/lucisart-3-de.htm

http://www.lucisart.com/lucisart-3 -effects-features.htm

Ako vas interesuju ovi programi... javi te
mi se... [email protected]

pozdrav...

-Linea-
linea
(MCSE)
2009-09-14 04:09 PM


Još davno napisao sam i uputstvo kako se
koristi LucisArt ED... tu su i primeri.

http://advancemc.com/LINEA/FOTO/LucisED/
_linea_
photographer
(dipl)
2009-09-14 06:47 PM
Photoshop je alat bez ogranicenja za likovne stvaraoce.
Program koji u rukama dvojice majstora daje neocekivanei razlicite rezultate.
Neko će predlagati bolje ili gore programe međutim umetnik
ostvaruje svoju ideju sa raspoloživim tehnikama i kad je slika gotova
on nekim drugim programo može ostvariti nove kreacije .
Svaka sirova fotografija je novi izazov.
Za samo minut dva sam napravio mali primer na kom se može raditi neiscrpno. Artistic filter u PS, (color balance na prozoru kuce) itd
http://img147.imageshack.us/img147/3604/img8349copy.jpg
volens_nolens
(.)
2009-09-14 09:08 PM
Rubber stamp ili sponge filter u fotoshopu, boja je manipulisana sa levels il channels.
Seeb
2009-09-15 07:18 AM

Hvala svima na javljanju i pojasnjenju za ovu vrstu fotografije..

Kod arhitekture ovakovim izrazom kao da dolazi do jaceg isticanja linija i osnovne forme objekta, kako ja to vidim..
ali bih eado volio cuti prof. fotografe i one koji razumiju o cemu se ovdje tačno radi, ili kako bi se strucno obrazlozilo šta se tu ustvari kod slike mjenja, šta naglasava a šta ne?

Linea je ovdje isto fino rekao par rjeci oko tog:
„Tako obradjeni snimci imaju mnogo jacu dinamiku, vise supastelni i imaju jednu ostrinu, dinamiku koja često prija oku i vise privlaci paznju. Po meni ako se detalj na snimku pretera on vise nije prirodan ali često bas ta njena neprirodnostima svoju draž i čini da slika bude neobična i interesantna.”

Linea poslat ću kasnije email, naravno da me interesuje iako su
vjerovatno ti programi na engl., nešto malo znam ali kao sto sam rekao meni se ovakav izraz svidja i rado bih pokusao. Iako jasno i kad se nauci koji su tačno tu alati potrebni i kako se sa njima radi, trebat će još dosta vjezbanja do nekih rezultata, uostalom kao i u svemu:))
Seeb
2009-09-17 06:59 PM

Linea vidio sam email i puno se zahvaljujem kao i na prilozenim programima, sutra ću pokusat vidjet samo malo probno kako to funkcionise:))
Linea znam da se već pripremas za put pa ti želim ugodno putovanje i da prođe onako kako si planirao!

-Evo imam jedan malo interan ne mali problem i mislim da neće bit neki veliki problem da ovdje zamolim za jednu pomoć oko prevoda sa engl. Ja razumijem odprilke o cemu se radi ali bih ipak da znam tačno šta je napisao. Inače taj stariji Amer iz Floride se za nedelju dvije seli i prodaje svoju zbirku Jukeboxa (nešto sam već kupio od njega i na putu je) ali bih rado od njega kupio i sve preostale jukeboxe. Vrlo teško je ionako pristao na početku da suradjuje sa mnom i sad je tek malo olabavio:)) i sad me tek kako vidim prvi put pozdravio:)) pa da kod prevoda ne uradim neku grešku i sl...
(kad mi žena cuje da opet kupujem jukeboxe prebit će me:))

-evo taj njegov email koji sam upravo primio:
„M..., Let me send you pictures of what I have for sale...most of my collection is going. The Seeburg V will not be cheap...nor will it be expensive..it is a nice working unrestored box...with of course a working title drum.I will send you pictures tomorrow of all the jukes...there are many you have not seen...I do not want to move them...I also do not want to give them away...I had a well known appraiser/auctioneer here yesterday...offering 20,000 for all the jukes...there are many...and all are nice unrestored, unmessed with machines...all have records with them, Regards and thank you, D..”

Hvala unapred!

linea
(MCSE)
2009-09-17 08:57 PM

Seeb,

poslao sam Vam na email...

srećno...

_Linea____
Seeb
2009-09-18 06:03 PM

Linea puno hvala!

-Vredi li sto ovaj programcic od NIK-Software „Tiffen dfx”
http://www.shutterbug.com/equipmentreviews/software_computers/1107tiffen/
-Evo slike obradjene sa tim programom
http://www.flickr.com/photos/35849385@N00/
Seeb
2009-09-18 06:24 PM

Evo još neki programcic, isto izgleda može fino da sliku popravi:))

http://powerretouche.com/index.htm

 Comment Remember this topic!

Looking for Tassel Earrings?
.