Forums : Neplodnost

 Comment
Helikobakter Pylori i IVF
MashaUK
(Finansijski Savetnik)
2009-06-01 05:36 PM
Ja se izvinjavam ako se ponavljam (posto sam istu poruku ostavila još na nekim forumima) ali iz očaja pokusavam da dobijem mišljenje sto većeg broja ljudi.

Jel poznato nekom da Helikobakter Pylori može da bude uzrocnik neplodnosti?

Već dugo muku mucim sa tim skotom i ne mogu da ga se resim ni antibioticima niti cajevima. Imam visok FSH (19.9 poslednja analiza krvi) i upravo sam uradila moj prvi IVF koji se zavrsio neuspesno. Od 5 folikula koje sam proizvela sa najvecom stimulacijom (Menopur 450 iu), dva nisu dovoljno porasla, od preostala tri samo su uspeli da izvade jedno jajasce koje se nije fertilisalo, embriolog kaže zato što nije bilo dovoljno zrelo.

Kako god, moj nutricionista kaže da ni ne pokusavam sledeći IVF dok god se ne resim Helikobaktera. Ne znam šta da mislim i šta da radim, vreme mi istice. Bila bih zahvalna ako ima neko sa sličnim iskustvom da se javi.

Unapred zahvalna
vaxa
(pravnik)
2009-06-02 03:23 AM
Ne verujem da Helikobecter direktno može da utice na neplodnost.Verovatnije je da je problem u FSH.Pozdrav
slavojka
(trgovina)
2009-06-02 10:31 AM
ne ne može ona da prouzrokuje neplodnost
u to sam ubeđena jer moj poznanik ima tu bakteriju već dugo vremena
i eto žena mu je opet trudna po drugi put
mnogo sreće ti želim
MashaUK
(Finansijski Savetnik)
2009-06-02 04:06 PM
Hvala na odgovorima. Izgleda da sam protracila dragoceno vreme. U octobru 2008 sam trebala da krenem sa prvim IVF-om, ali sam ga otkazala po savetu moje nutricionistkinje dok ne izlecim Helikobakter. Zana me ubedila da čim se vresim Helikobaktera ostajem trudna 100%. Od octobra do sad sam mogla da imam već tri pokusaja. Tako mi i treba kad sam kreten i hvatam se za slamku.
protina-kci
2009-06-03 08:11 AM
Ja sam u januaru uzimala antibiotike radi iste bakterije i nisu hteli mi u istom ciklusu da pocnu sa simulacijom .
mariee
(svasta nesto)
2009-06-03 10:59 AM
Masho, na osnovu uradjenih studija na zivotinjama H.pylori utice na proces zaceca i trudnoću jer deluje na pokretanje imunog odgovora u organizmu. Ostaje da se isto ispitivanje uradi i na ljudima. Evo možeš procitati rad o tome na internetu, ukucaj na Google. Helicobacter pylori Infection Negatively Influences Pregnancy Outcome in a Mouse Model. Za iskorenjivanje H. pylori treba koristiti po dva antibiotika u kombinaciji a uz antibiotike treba uzimati i H2 blokatore. Ako ti se infekcija ponavlja trebalo bi da uradis rezistentnost bakterije na antibiotike, tj. antibiogram. Srećno!
Trudy
2009-06-04 06:27 AM
A Japanese study published April 1, 2009 in the journal Cancer Prevention Research found that eating as little as 2.5 ounces of broccoli sprouts daily for two months reduces the number of colonies of H. pylori bacteria in the stomach by 40% in mice and humans. This treatment also seems to help by enhancing the protection of the gastric mucosa against H. pylori, but is relatively ineffective on related gastric cancers. The previous infection returned within two months after broccoli sprouts were removed from the diet, so an ongoing inclusion in the diet is best for continued protection from H. pylori.[39]
Evo ovaj lek ti neće smetati dok pokusavas.

Poz
MashaUK
(Finansijski Savetnik)
2009-06-04 04:01 PM
Trudy,

Nasla sam tu informaciju na netu pre par nedelja i narucila i organic broccoli seeds i sprouter da ih uzgajam ali mi bas ne polazi za rukom. Pola zrna ne uspe da mi proklije, dok druga polovina već preklijava i kiseli jer nije u frizideru. Osim toga uzasnog su ukusa.

Jedem dosta zrelog cveta broccolija, gotovo svakodnevno, sto u supi sto stimovanog, ali fazon je da se jedu broccoli sprouts a ne zreli broccoli jer su klice 50 puta delotvornije.
MashaUK
(Finansijski Savetnik)
2009-06-04 04:14 PM
Mariee - videla sam već ranije taj clanak na netu. Tražila sam bilo kakav dokaz koji bi povezao prisustvo bakterije sa sterilitetom i sem toga ništa drugo nisam uspela da nađem Ginekolozi i neki drugi doktori sa kojima sam pricala o tome su me belo gledali i rekli da nikad nisu čuli ni na kojoj konferenciji ili naucnom seminaru kojima su prisustvovali da je neko to dvoje doveo u vezu. A moja doktorka/nutricionista kaže da je trudnoća nemoguća dok god se ne resim bakterije. Ja sam pratila svoj instikt i odluccila da je poslusam. Problem je jedino sto nikako vise da se otarasim te bakterije uprkos svemu sto sam do sad probala. Nisu pomogli ni dve ture antibiotika, niti prirodni cajevi.

mariee
(svasta nesto)
2009-06-04 04:27 PM
Masho, Nadam se da si uzimala i lekove tipa omeprazola pored antibiotika. Bilo bi dobro ako možeš negde da odradis gastroskopiju radi uzimanja uzorka iz zeluca, kako bi se uradila analiza osetljivosti bakterije na antibiotike tj. antibiogram. Možda je u pitanju soj koji reaguje samo na odredjenu vrstu antibiotika. Obično se terapija vrti oko 3 antibiotika amoxicilin, klaritromicin i metronidazol pa se prave odgovarajuce kombinacije. Ako budes isla u Srbiju radi IVF-a, pokusaj možda da odes i kod nekog dobrog gastroenterologa kako bi dobila pravi savet. Mnogi ljudi muku muce sa ovom bakterijom tako da sigurno postoje i dobre smernice za njeno iskorenjivanje. Držim ti palceve da se resis te napasti.
MashaUK
(Finansijski Savetnik)
2009-06-05 08:18 AM
Mariee - ma pila sam triple pack terapiju, dva razlicita antibiotika (od toga je jedan bio Amoxicilin) i blokator kiseline i nije pomoglo. I to sam radila dva puta, jednom u octobru 2008, pa u martu 2009. A da ti ne pricam koliko sam litara nekog smrdljivog caja za zeludac popila od octobra. Gde kod krenem vucem svoje flase sa sobom, ko da sam notorni alkos.

Jedna ljubazna dusa sa drugog foruma mi je savetovala doktora sa VMA koji je pomogao njoj, muzu, majci i prijateljici. Sigurno ću ga probati čim dodjem u Beograd, navodno radi i privatno)

Valjda će nešto upaliti.
mariee
(svasta nesto)
2009-06-05 09:05 AM
Masho, idi kod tog lekara kada ćeš već putovati za Beograd! Želim ti puno sreće!
 Comment Remember this topic!

Looking for Tassel Necklaces?
.