News
Sports
Celebrity
Lifestyle
Forums
Cooking
Classifieds
Forums
:
Neplodnost
+0 / -0
0
Iskustvo sa imsi
Ania35
(sgas)
2009-05-18 09:30 AM
Pozdrav svima,
htela bih da pitam jel neko imao iskusto sa imsi. Dosada smo prošli kroz 2 vantelesne pa se sada nadamo da ćemo sa ovom dodatnom metodom uspeti. Lekar nam tvrdi da je procenat uspesnosti sa imsi povecan za 20%
Hvala
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
2009-05-18 12:07 PM
Mislis li na ICSI? Ja ne znam šta je imsi.
Ako mislis na ICSI, ja sam ostala trudna putem ICSIja jer je muž imao los spermogram. Ova je tema već puno puta objašnjavana. Šta te tačno zanima, kaži, pa ću ti odgovoriti.
+0 / -0
0
Ania35
(sgas)
2009-05-18 03:28 PM
Imsi je intracitoplazmaticna morfoloska selekcija spermatozoida sto je u stvari pregled spermatozoida pod lupom koja uvecava 6000 puta (normalni icsi uvecava samo 400 puta) te tim putem može da se vidi samo jezgro i odvoje oni spermatozoidi za koje se pretpostavlja da i nakon stvaranja embriona će se zadrzati u materici i dalje razvijati. time se povecava mogućnost da embrion (koji je stvoren i koji je poceo da se deli) nastavi i dalje da se razvija u materici tj. „ugnezi se”. Uglavnom se ova dodatna metoda koristi kod žena koje su već imale nekoliko neuspesnih vantelesnih ili spontanih pobacaja.
iskreno ne znam kako je u srbiji da li primenjuju tu metodu jer ovde gde smo mi (austrija) poceli su da je primenjuju od skora.
ja jedino sto sam pronasla na netu je to da ta metoda otkrivena oko 2004 godine
+0 / -0
0
mariee
(svasta nesto)
2009-05-19 07:47 AM
Za mene je ovo nova informacija. Prosto sumnjam da je neko imao iskustva sa ovom metodom jer je novija. Živim u Svedskoj, ovde ni na jednoj klinici ne rade IMSI metodu, ali to što si opisala zvuci dobro. Mislim da vredi pokusati jer je selekcija embriona i ocena njihovog kvaliteta vrlo bitna. Želim ti sve najbolje i da ti uspe IMSI! Srećna sam kada čujem da su nešto novo otkrili na polju vantelesne oplodnje.
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
2009-05-19 12:44 PM
i ja za ovo nisam čula. Zvuci dobro. Srećno!!
+0 / -0
0
Ania35
(sgas)
2009-05-19 02:22 PM
hvala. i meni je dobro zazvucalo kad mi je doktor to predlozio i ulilo mi još malo nade jer posle dva neuspela pokusaja skroz smo potonuli da ne kažem skoro „digli ruke”. na internetu sam na nekom nemackom forumu citala komentar jedne žene kod koje je to uspelo ali to je bio jedini komentar koji sam nasla vezano za taj imsi. videcemo pa šta bude.
prošli put sam pitala lekara da li ne bi bilo loše da uradim pre transfera i ispiranje materice (to je postupak davanja svoje krvi koju oni mesaju sa nekom tecnoscu i onda ispiraju matericu dan pre transfera a radi bolje uspesnosti zaceca) i on mi je rekao da to ne doprinosi bog zna koliko. zbog svega toga sam pomislila da možda stvarno taj imsi pomaze jer da je hteo da me „vacari” za pare mogao je to i prošli put (posto sve te dodatne opcije se naknadno placaju imsi oko 600 a ispiranje oko 100-200 evra).
sutra idem kod lekara da mi da raspored injekcija i potanko da se dogovorim.
čitam ovaj forum već skoro vise od godinu dana i primecujem da se stvarno razlikuju procedure u srbiji i izvan.najveca razlika mislim da je u stavu da posle transfera treba živeti normalno, ne lezati nego ići i raditi - to kažu ovi ovde dok dole je bas obrnuto.ja sam oba puta lezala i ako su mi svi govorili da ne treba cisto zbog moje savesti.
Ja planiram ako bog da pa sve bude u redu posle transfera da idem na more, pa ne znam jel može plivanje i suncanje da mi naskodi?
pozdravcic
+0 / -0
0
mariee
(svasta nesto)
2009-05-20 05:17 AM
Ania35, zaista ti od srca želim da uspes sa IMSI. Obavezno javi kakav je bio rezultat. Bas si hrabra kada se usudjujes da ides na more nakon embriotransfera. Ja se ne usudjujem da otputujem iako mi se bas ide na more, delimicno jer ne znam da li zaista postoji opasnost od svinjskog gripa, a delimicno i zato što sam imala krvarenja pa ne znam šta bih radila ako bi me to snaslo u nekoj zemlji gde ne poznajem zdravstveni sistem. Mislim da more ne bi trebalo da smeta, ali ipak treba izbegavati velike vrucine. Možda je najbolje ići na plazu predvece. Srećno i javi se!
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
2009-05-20 03:39 PM
Kažu da je plivanje najbolja vezba nako transfera ili za vreme trudnoće, ali treba da izbegavas jako sunce, da ne bi izgorela.
Looking for Unicorn Gifts?
Life Press
100 godina lepote u jednom minutu
Hoćeš da me nosiš na leđima?
Ekstra zdravi doručak – indijske palačinke sa spanaćem
Divna posna fritata torta
Klasična vanila torta
Zob – žitarica koja leči mnoge bolesti
Select a country:
Australia
Austria
Bosnia-Herzegovina
Canada
Croatia
European Union
France
Germany
Montenegro
Netherlands
Serbia
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States of America (USA)
English |
Latinica
|
Ћирилица
© Trend Builder Inc. and contributors. All rights reserved.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Advertising
.