Forums : Trudnice i mamice

 Comment
10 nedjelja trudnoća- pitanje
mynyclife
2013-12-19 05:23 PM
Na ultrazvuku od 7 nedjelja 6 dana se vidjelo da je trudnoća stara 6 nedjelja 7 dana i trazeno je da se ponovi ultrazvuk za dvije nedjelje. Na tom ultrazvuku je receno da se vidi gestational sac ali ne i yoke sac i da je moguće da su se povecali hormoni i da to pokazuje trudnoću ali da nije doslo do razvitka ali da se moraju uraditi nalazi krvi i ukoliko porast bude mjeren hiljadama - tipa ako je do tada bilo 10000 da sad mora biti 100 000 ili vise da bi rezultat bio dobar,u suprotnom to i nije bas dobar znak.. doktor je obavio pregled prije ultrazvuka i rekao da je sve u redu.. nije mi jasno.. da li je neko imao slično iskustvo? moram da cekam susret sa doktorom da bi mi on na osnovu nalaza krvi rekao šta dalje..
Milica83
(raspevana)
2013-12-19 06:01 PM
Ako je ok trudnoća beta hcg treba da ti bude cetvorocifrena, koliko tebi iznosi?
mynyclife
2013-12-19 06:17 PM
Ne znam tacnu cifru ali ono sto mi je rekla žena koja je radila ultrazvuk jeste da meni beta jeste cetvorocifrena ali da sada ukoliko je sve u redu treba da bude mjerena stotinom hiljada da bi to bio dobar rezultat?ovo se desava u Americi,NY.. ni meni nije jasno ali ona je to tako objasnila.. i dok je radila ultrazvuk izgledala je kao da ni ona ne umije da objasni šta tačno vidi.. jer na prvom ultrazvuku mi je rekla da je plod tu ali da je manji nedjelju dana a na ovom sad kao da ga uopste nema.. ne znam vise šta da mislim sjutra će mi biti gotovi nalazi krvi..
Tina
(:-))
2013-12-20 05:22 AM
Prolazim kroz iste stvari kao ti, bas sam pisala dole ispod. Još uvijek se ništa ne znam, ali je u mom slučaju vjerovatno u pitanju spontani, samo je pitanje dana. Nadam se da si vece sreće i da je samo nesporazum u datumima. Meni su rekli da bi trebali da vade krv serijski, u razmaku od 48 sati minimum da bi potvrdili. Ja sam izvadila 2 puta i otisla na put. Kada se vratim moram da nastavim sa analizama.

U svakom slučaju sve najbolje!
SarenaLazaOriginal
2013-12-20 11:59 AM
Ja od juče razmišljal da li da se javim na ovo ili ne jer ne znam da li valja uopste javljati se na temu na koju nemas nikakvu pozitivnu podrsku.
Evo sa Tininim javljanjem ipak odlucih da kažem da ovakve price zvuce najblize spontanom pobacaju ili nenormalnim razvojom ploda.
Moj zadnji spontani je bio veoma sličan ovoj situaciji. Prvi ultrazvuk super, vidjelo se srce kako lijepo kuca ali je beba izgledala nedelju dana manje nego ocekivano pa su mi rekli da dodjem na drugi ultrazvuk za nedelju dana. Na drugom ultrazvuku je srce znatno smanjilo brzinu kucanja a nedelju dana kasnije, srcane radnje nije vise bilo nego samo gestational sac. Spontani se desio ali tijelo još uvijek nije ocistilo samo sebe. Ja sam odlucila za D&C i time je bilo zavrseno sve (prije toga sam imala još nekoliko spontanih i nakon jedng D&C se rodio nas treci sin pa sam zato i ovaj put odlucila za D&C, nekako mi se cinilo kao dobra opcija da se sve ocisti i krenemo opet iz početka).
U mom slučaju se ispostavilo da je ovaj zadnji spontani prouzrakovan hromozomskim poremecajem bebe, veoma čest slučaj, Trisomy 22, slično kao i Down Syndrom, desi se, nema razloga za brigu za sledeću trudnoću već se jednostavno tako desi. Bilo mi je dobro to znati jer za ostale spontane smo dobili 'normalne genetske rezultate' a spontani su se ipak desili.

Sve u svemu, meni se čini da je ovo slična situacija i da se radi o spontanom pobacaju. U desetoj nedelji bi se bez ikakvih problema trebala da vidi srcana radnja.
mynyclife
2013-12-20 12:30 PM
Beta je 45 000 uradjen je opet ultrazvuk ali se nazalost opet vidi samo gestational sac i nema ploda :( doktor kaže da je najvjerovatnije doslo do pobacaja.. uzasno tuzan i ruzan osjecaj.. ali opet hvala Bogu,imam zdravu bebu,biće i drugih Boze zdravlja,samo mi je bilo predivno roditi dvije bebe u kratkom razmaku i gledati ih zajedno kako rastu.. no dobro,biće! meni je zakazana kiretaza za sledeću nedjelju, ne znam kako to izgleda niti šta me ceka ali eto,što se mora.. ja nisam imala nikakvog krvarenja ni ništa pa zato mora da se ocisti.. danas su mi rekli da sam 8 nedjelja a prije dva dana da sam 10.. ne znam vise ali uglavnom ultrazvuk sigurno ne laže,tako je kako je,iako bih ja voljela da je drugacije.. zaista se nadam da ću ovo iskustvo ostaviti iza sebe i da se vise neću suocavati sa ovakvim problemima.. hvala vam mnogo na javljanju,nadam se da će sve mamice koje se možda i suoce sa sličnom dilemom imati srećan ishod!
SarenaLazaOriginal
2013-12-20 01:35 PM
Ja sam ostala trudna sa našim trećim sinom jedan mjesec nakon kiretaze (četvrtog spontanog). Zato, nemoj da mislis da ne možeš imati dijete blizu u godinama sa prvom bebom, za 2 mjeseca može biti sasvim nova sreća. Samo korak po korak, ovo prvo zavrsi pa ćeš dalje vidjeti. D&C se radi pod anestezijom tako da nemas nikakvih briga, ništa ne boli, i oporavak je lagan, i nakon prve menstruacije (za 4-6 nedelja), možeš ponovo da radis na novoj trudnoći.
SarenaLazaOriginal
2013-12-20 01:38 PM
Kad ti budu radili ovaj D&C, možeš traziti da urade genetski test ploda da vide ima li genetskog razloga za spontani. Ovaj Trisomy 22 je veoma čest i nije uopste za brigu. Meni je bilo u stvari lakse znati da je bio hromozomski poremecaj pa da znaš onda da priroda radi po planu, i da je sve u stvari kako treba biti.
Možda i tebe to interesuje pa rekoh da ti kažem u naprijed jer to možeš da zahtjevas da urade genetski test (ako te interesuje).
mynyclife
2013-12-20 03:05 PM
Od srca ti hvala Sarena lazo,ovo su savjeti zlata vrijedni kakve nekad djevojka/žena ni od majke ne može da dobije! definitivno ću traziti da urade taj test da bi otkrili ukoliko je moguće šta je u pitanju! prva trudnoća mi je bukvalno bila skolska,niti jedna briga,niti jedna sumnja osim onih normalnih strahova nove trudnice.. zato me ovo ovako pogodilo.. ali biće dobro,kao sto ti kažeš,na novoj bebi može da se radi relativno brzo! najljepse hvala,ljubim te !
tea_27
2013-12-20 04:28 PM
Zao mi je sto prolazis kroz to.. Znam, nije lako.

Kiretraza je mali hirurski zahvat pod anastezijom gdje će ti ocistiti ostatak trudnoće.
Meni su nudili pilule koje pokrenu ciscenje. Ali posto sam bila već u 11 nedelji, i zbog rizika da se sve ne ocisti prirodno..izabrala sam kiretrazu.
Brzo zavrsili, kao i oporavak nakon. Trebala sam mirovati par dana.. Nike bilo bolova i velikog krvarenja. Sledeći ciklus dosao kao po satu.

Biće dobro.. Biće i bebica.

Srećno i brz oporavak ti želim.
cacika85
2013-12-26 07:39 AM
Zdravo svima! :)

Ja sam 11 nedelja trudnoće,i doktor mi je zbog nekim malih kontrakcija koje imam ,prepisao Magnezijum Direkt 3 puta dnevno,to su granule koje se tope u ustima.Međutim,evo već četvrti dan kako ih pijem,imam jako meke tj.tecne stolice.Da li je neko imao slično iskustvo??Da li da smanjim na 1 dnevno?Jel na pakovanju piše da je dozvoljna jedna kesica dnevno ,a ja sam pila tri.
mynyclife
2013-12-27 11:00 AM
Hvala Tea.. kiretaza prošla dobro,sad slijedi oporavak..

Što se tvog pitanja za pilule tiče,ja zaista mislim da je najbolje da pozoves doktora koji ti ih je prepisao i pitas ga da li je to jedan od normalnih simptoma ili da smanjis dozu,nemoj smanjivati sama,bez konsultacije sa doktorom.. sve najbolje.
cacika85
2013-12-28 01:57 PM
Hvala na savetu,

Zvala sam doktora ,i rekao mi je da predjem na sumeci magnezijum,i sada je mnogo bolje,samo još da se smanje grcevi i kontrakcije.
 Comment Remember this topic!

Looking for Unicorn Gifts?
.