Ja sam pravila i ispao mi je super.
Malo je onako kompaktan, nije bas vazdusast, jer u tijesto ne idu zumanca nego samo bjelanjci. I nema previse ukusa osim vanile i slatkoce, ali djeci je bio fora. Ja nisam chocoholic tako da je i meni odgovarao.
Što se boja tiče, šta ja znam, nisam neki food nazi, puno toga groznijeg cesce jedemo s ostalom hranom, gaziranim sokovima itd. Malo u kolacu jednom godisnje, nije neki problem.
Nisam koristila premaz iz recepta nego buttercream sa wilton-ovog sajta. Kojeg je ispalo puno manje, ali bilo ga je taman dovoljno. Možda je i bolje jer nije bas bio katastrofalno sladak hehe.
Ako si još uvijek ZA da ga pravis, prevescu ti ja u naše mjere. I treba ti kvalitetna i jaka boja za kolace, da dobijes ovu jacinu. Ja sam koristila Americolor gel boje. Ako koristis one obične tecne, bezobzira koliko stavis, crvena će ti npr. izaci roza, plava, svjetloplava itd.
Evo ga nas kolac :)
http://s225.photobucket.com/albums/dd4/mimasis/?action=view¤t=IMG_4797_zps4e228b5e.jpg
http://s225.photob ucket.com/albums/dd4/mimasis/?action=view¤t=IMG_4827_zpsca286da1.jpg