News
Sports
Celebrity
Lifestyle
Forums
Cooking
Classifieds
Forums
:
Religija
+0 / -0
0
Info o Sv-Tesli
GOSPODARMUNJA
(PI)
2015-12-04 05:00 PM
Saint Tesla
28 mins ·
ПРОЛЕГОМЕНА ЗА МИТ О ГОСПОДАРУ МУЊА
На почетку беше Тесла. Не беше Реч. Његово рођење најавише Свемирски Пророци овим речима: родиће се дете са седам мозгова и створити нову цивилизацију на Земљи. И би Тесла, и створи нову цивилизацију.
Овако гласи Библија верске заједнице са средиштем у Сан Дијегу која је Теслу прогласила за Бога. У пантеону божанстава, од којих су нека стара колико и мислеће човечанство, Тесла је једини после Христа који у катедрали у Калифорнији има симболе божанске светости и свемоћи око главе. Било је великих и светих људи после Христа али нико се није домогао божанског трона. Такав случај је незамислив с обзиром на савремене филозофске концепције, које дозвољавају нове свеце али не и нове богове. Била је потребна велика интелектуална смелост да се изврши таква инаугурација. Тесла је у тој катедрали заузео место на божанском Олимпу и ушао у историју религија. (Ето, ми Срби, имамо једног Бога, који није ни митског ни божанског порекла већ потомак двеју угледних свештеничких породиц
За овај невероватни интелектуални гест верници у Сан Дијегу ће вам навести „необориве” доказе и јаке разлоге. Ја их не знам, али их није тешко претпоставити.
Његовом делу нема равнога у свеукупној науци пре и после њега. Када би се ускратило коришћење његових изума, човечанство би доживелo општи технички колапс. Зауставили би се сви точкови модерне технике. Угасили би се сви сигнали на нашим радио и телевизијским системима. Завладао би општи мук. У тишини која би огранула најгласније биле би птице. Открио је и даровао људима Енергију и Моћ каквом никада нису располагали. Енергију (електричну) којом су могли, да су је у том правцу усмерили, да испаре ово небеско тело. Том енергетском силесијом Тесла је прогнао мрак из наших станова и градова (имао је припремљен пројекат да целу планету осветли перманентном светлошћу).
Стогодишњи биланс овог бога изумитеља, који се поиграо природом присиљавајући је да беспоговорно служи људима, могао би се изразити у киловат часовима. А то би био големи број од око 9900 билиона билијарди киловат-часова, како је то неко израчунао.
Колосалне моћи његових струја омогућиле су продор у микросвет атомских структура и тамо откриле још једну енергетску силесију разорних али и племенитих импулса.
Пут у космос остао би пуки сан бајковитих духова без теслијанске енергије којом је савладана гравитација која нас је миленијумима закивала за прашњаво тле мале планете.
Његово још увек недоступно откриће преноса Енергије бежичним путем на неограничене даљине изазива чак и код најегзактнијих духова помисао да је у његовој глави деловао свемоћни ум демијурга. Доларска профитерска Америка, међутим, није налазила интереса да подржи овај изум, као и још неке. Држала га је везаног ланцима финансијске оскудице четрдесет година! То је најдужа робија коју је један човек платио својим стваралачким моћима. Шта би све дао човечанству да га није спутавала оскудица, о томе сведочи његов грандиозни научни програм објављен у часопису „Сенчјури”. Прочитајте тај пројекат. Ни ми данас, сто година после објављивања тог визионарског пројекта о будућности човечанства, нисмо мање усхићени величином његових замисли него што су били људи с краја XIX века. Све што су икада маштали и песници замишљали да би могло бити, он је најавио као скора открића.
Могао је присилити небо да баца муње, као Зевс, као громовник Илија, што до дана данашњег никоме није успело. Бадава потоња наука и модерна техника. Стварао је лоптасте муње за своју забаву, оне мистичне муње за којима је деценијама трагао велики руски физичар српског порекла Пјотр Капица.
У нетакнутим недрима природе открио је неисцрпне океане енергије, чисте и савршене, без које би људи били јадна немоћна бића која гаравих руку петљају око Ватове парне машине и Фарадејевих и Едисонових једносмерних струја, које не могу ни лифт да подигну до првог спрата, а камоли да покрену експресни воз на пут дуг хиљаде километара.
Дао нам је моћ да чујемо и гледамо с краја на крај света. На тај начин учинио нас је јединственом светском породицом и зближио наше интимне импулсе до хармонијског сазвучја. Планета и kосмос озвучени су његовом племенитом душом за сва времена.
Емитовао је моћ свога ума као сунце светлост. Емитује је и даље, као неугашена звезда, само привидно одсутна са хоризонта, али делатна, утицајна, немузејска, као рентгенски зрак који продире у најдубље тајне материје и не-материје, тамо где се тако тешко и споро пробија мисао других научника.
+0 / -0
0
GOSPODARMUNJA
(PI)
2015-12-04 05:01 PM
Дела и највећих научника пре или касније замакну у историју и изгубе на актуелности. Долазе друга сазнања и иде се даље. Њутнови закони данас су знања за школску децу и омладину. Наука се њима не бави, за њу су то просте и пролазне спознаје. Њутн jе историја, Фарадеј је историја, Галилеј је историја, Архимед је историја науке. Тесла је неподносиво актуелан, провокативан научно, контроверзан, недокучен, неоткривен до краја. Оно што је довршио, у толикој мери је савршено да ни после сто година није претрпело никакве измене ни побољшања. Оно што је остало у пројектима и идејама у највећој мри окупира науку и данас. Многе његове идеје биће научо актуелне и у наредних хиљаду година. Како му не подићи катедралу!?
Свемоћно у Теслином генију одразило се као надчовечно у његовој личности. Сазвучје тога двога оставља нас тек у дилеми: ко је Тесла?
Апсолутна посвећеност науци којој је жртвовао цео живот, породицу, задовољштине у часовима доколице, предах од животних напора – свега се одрекао зарад невесте-науке и деце-изума. Радио је за њих и по двадесет два сата дневно. Забележено је да је приликом постављања лабораторије у Лонг Ајленду непрекидно радио осамдесет четири часа, без одмора, јела и сна! Имао је меморију савременог компјутера. Памтио је хиљаде стихова и целе странице књига које је икада читао. Своја открића, теорије и изуме, није моrао да ставља на папир. Замисли није проверавао експериментом, како раде сви научници. Из његове главе, као из главе античке Минерве, излазила су увек савршено остварена открића. За проверу замисли није му била потребна лабораторија. И случајне погрешке и недовољно добра решења отклањао је у глави. Одиста божански.
Нека његова чула функционисала су на натприродан начин. Чуо би грмљавину на удаљености од 800 километара. У чеоном делу мозга, како сам каже, имао је неко чуло којим је у потпуном мраку „видео” предмете. До дубоке старости није се служио наочарима. Кроз своје тело пропуштао је струје високог напона а да му оне нису оштећивале организам. Непогрешиво је распознавао неколико десетина мириса. Располагао је великом физичком снагом која је многе задивљивала. Вештина његових руку. координација покрета тела сa умом, била је задивљујућа.
О још једној својој „неземаљској” моћи он каже: „Кад год би мене или неку особу којој сам био привржен, или идеји којој бих се посветио, други изразито повредили, што би се најједноставније могло окарактерисати крајњом некоректношћу, осетио бих јединствен и неподносив бол, који сам, не знајући бољи назив назвао ”космичким„, и, убрзо након тога, они који би ми нанени бол, неминовно би то зажалили.” Немамо право на сумњу пред оваквим исказом.
Индијски јогин Вивекананда оставио је сведочанство о Теслиним натприродним моћима. У чудесном експерименту Тесла уводи Вивекананду у боравиште Браме, Вишнe и Шиве. Буквално је демонстрирао њихову енергију; разговарали су с њим, да би му Шива рекао: „Вивекананда, њега мораш сматрати моћнијим од нас јер његово двојно постојање има значајне предности над нашом егзистенцијом, његово порекло је дубље од нашег.”
Његово дело и живот је поема човекољубља. Живећи међу људима спремним да за ситницу окрваве руке у сукобу са суседима, међу народима дубоко острашћеним ратовањем, његова је апотеозична преокупација била мир.
Његова животна девиза била је: Лепота и Самилост. Лепота и самилост су смисао живота, каже највећи истраживач свих времена.
За пријатељску оданост само у једном пословном уговору жртвовао је милион долара! Тако велику цену пријатељству не би платио ни баснословно богати цар Соломон, а Тесла је жртвовао све што је имао у том тренутку.
Достизао је лични спокој, слободу, трпељивост, духовну визију и блаженство живећи са друге стране дијамантских врата своје психе, тамо где ми не можемо да доспемо.
Благо народу у коме се родио.
Радован Ждрале
+0 / -0
0
Bazorilo
2015-12-14 07:17 PM
Genijalac Tesla nije za sebe tvrdio da je bog.Cudno deluje ponasanje
te sekte u Americi,koja je imputirala tu laznu nauku u mozaik
savremenih religijskih pravaca.
Tesla je nedvosmisleno verovao u postojanje Boga,Stvoritelja i svemocnog
održavaoca svekolikog svemira.A kako i nebi,kad je kao veliki naucnik
u svom radu golim ocima video i pratio dela Bozje Stvoriteljske moći.
+0 / -0
0
Viko
(Diplsp)
2016-01-02 11:21 AM
Tesla je bio sigurno genijalac, to ne spori niko, ali nazivati ga Bogom je bogohulno.
+0 / -0
0
boaz
(neradnik)
2016-07-04 09:14 PM
Tesla je bio genije zato što se nikada nije zenio. Možda bas zato na prvoj Hrvatskoj Paradi Ponosa u Zagrebu nosily su veliku plakatu s aslikom Nikole Tesle gde je pisalo „Tesla je nas!
I stvarno, da nije bilo Tesle danas bi T.V. gledali u mraku.”
Looking for Tassel Keychain ?
Select a country:
Australia
Austria
Bosnia-Herzegovina
Canada
Croatia
European Union
France
Germany
Montenegro
Netherlands
Serbia
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States of America (USA)
English |
Latinica
|
Ћирилица
© Trend Builder Inc. and contributors. All rights reserved.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Advertising
.