News
Sports
Celebrity
Lifestyle
Forums
Cooking
Classifieds
Forums
:
Religija
+2 / -0
+2
„Ikona zverina”
cobi63
(sportista)
2010-07-02 10:39 PM
„IKONA ZVERINA”
U Otkrivenju u 13. poglavlju spominju se dve zveri.
Prva „zver” predstavlja srednovekovno papstvo koje je kontrolisalo svet 1260 godina.
Ova „zver” je dozivela smrtnu ranu 1798. godine kada je Napoleonov general Bertije zarobio papu i odveo ga u ropstvo.
Pocetak iscenjenja smrtne rane pocelo je 1929. godine kada je papstvo ponovo dobilo svoju državu Vatikan.
U drugom delu ovog poglavlja javlja se „druga” sver:
„I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje i imase dva roga kao u jagnjeta; i govorase kao azdaja.”
Otkrivenje 13,11. Vecina komentatora Biblije slazu se da je ovde reč o Sjedinjenima Admerickim Državama, koje su se u početku pokažele miroljubivo i u svoje okrilje primali sve prognane i potlacene. Bog je uzdignut na prvo mesto a Biblija kao izvor istine.
Dva roga su simboli verske i gradjanske slobode, nacela koja su visoku uzdignuta.. Crkva je odvojena od države.
Međutim, svi smo mi svedoci da u poslednjih nekoliko decinija desavaju se velike promene.
Vecina Protestanata na veliko vrse propogandu o spajanju Crkve i države, a kad god su se ujedinile ove dve institucije Crkva je svaoja ucenja pocela nametati silom.
U prorostvu, govor jednog naroda su odluke njenih zakonadavnih i sudskih vlasti.
„Progovoriti” znaci izdavati zakone od kojih će se neki suprotstaviti i Bozjem zakonu.
Jovan nastavlja: „I svu vlast prve zveri cinjase pred njhom.” stih 12.
Pošto je Amerika protestanska zemlja, bila je potpuno odvojena od Vatikana.
Međutim, prijateljstvo se odvija u poslednje vreme, čak je i ambasadora poslala u Vatikan.
Nije u tom problem za nas, bolje je da su u dobrim odnosima nego da ratuju jedni portiv drugih, ali prorocanstva unaopred objavljuju neverovatna zbivanja koja će se desiti u buducnosti.
„I učini da zemlja i koji žive na njoj poklone se ”prvoj„ zveri.” Otkrivenje 13,13.
Znači da će protestanti Amerike raditi na tome da se u svetu ponovo uzdigne papstvo, a ovo je veoma značajno. To je velika promena od onoga sto su u početku verovali i ucili.
„I učini cudesa velika”. stih 14. To je delovanje spioritizma koga naročito propagira i New Age.
I „druga sver”, (Amerika), zahtevace da se nacini ikona prvoj zveri, koja imade ranu smrtnu i ostade ziva.„ stih 14.
Za reč ”ikona„ u Bibliji, upotrebljena je grcka reč ”eikon„, sto znaci, slika, sličnost, oblicje.
U ovom slučaju reč ikona ne odnosi se na nikakav mrtav predmet kao na sliku ili kip,
jer za nju se kaže da će ”progovoriti„ to jest nešto će zahtevati od ljudi.
Iz svega ovoga vidi se da će protestanti Amerike, napraviti ikonu prvoj zveri, kojoj je izlecene rana smrtna, a to će se učiniti spajanjem Drzasve i Crkvem, jer će tada imati potpunu vlast nad ljudima. U ovom slučaju Crkva će uz pomoć svetovnih vlasti zahtevati pokornost verskim dogmama, a to je uvek vodilo Crkvu duhovnom padu i odvajanju od Boga.
”I bi joj dano da da dade duh ikoni zverinoj, da PROGOVORI IKONA ZVERINA,
I DA UčinI DA SE POBIJU KOJI SE GOD NE POKLONE IKONI ZVERINOJ.„
Otkrivenje 13,16.
Iz ovog jasno proizilazi da se radi o zakonima koje će ”ikona„ izdati svojim proglasom, a oni će biti usmereni protiv onih koji joj se ne poklone, tj ne prihavete njene propise.
Svaki stanovnik zemlje primice oznaku ”zig„ bez koga neće moći poslovati.
”I učini SVE, male i velike, bogate i siromasne, slobodnjake i robove, te im dade zig na desnoj ruci njihovoj ili na celima njihovim.„ Otkrivenje 13,16.
Oni koji budu verovali u novi pokret i smernice obeju zveri i njihove ikone, primice zig na celo svoje jer će to verom prihvatiti.
Oni koji ne veruju u ispravnost njihopvih nastojanja i zalaganja, primice zig na ruku svoju. Ruka je simbol fizike moći jedne osobe. To znaci postovace te zahteve ne zatro sto u to veruju, nego da izbegnu sukob i unistenje.
Kada se ”GOVOR IKONE ZVERINE„ TJ zakoni koje će se donositi ne bi suprotili Bozjem zakonu, ne bi bilo problema, svi bi bili poslusni pa šta god da se desi. Ali ako ti zakonu budu protiv Bozjeg zakona, vernici neće moći da ih prihvate, primaju i da im se popkoravaju i time će na sebe navuci nevolju i progonstva koje će se desiti neposredno pred Hristov dolazak.
Na kraju tog poglavlja dat je i broj zveri koji je 666. Takođe tu se istice da je to broj coveciji,
sto znači da tu ”zver„ ne treba traziti u zivotinjskom svetu nego među ljudima.”
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-03 03:27 AM
Očito da baš neznaš istoriju.
Neznaš da je i u vrijeme kada su katoličke zemlje bile na vrhuncu moći da su vladale samo jednim djelom Evrope.
I DA NIJE PAPA BIO GLAVNA FACA NEGO POJEDINI VLADAR NEKE OD DRŽAVA.
Čak imaš da je Filip francuski kralj preselio 70 godina papu u Avinjon. Da bi ga mogao kontorlirati i odvojiti od rimskog stanovništva.
Ili u prijevodu ZVJER KOJOJ SE SVI NARODI SVIJETA POKLANJAJU I SVI POZEMLJARI.
Francuska, Španija, Austrougarska i još par državica. To bijaše katolički svijet.
ZNAČI OSTATAK SVIJETA SVI MUSLIMANSKI NARODI, PRAVOSLAVLJE, KINA I INDIJA NISU FERMALI NI ZA PAPU NI ZA KATOLIŠTVO.
Moj Cobi ako piše za prvu zvjer DANA JOJ JE VLAST NAD SVAKIM PUKOM, PLEMENOM, JEZIKOM I NARODOM.
Onda znači to što piše. PA KADA JE TO PAPA ILI I JEDAN KATOLIČKI VLADAR VALADAO SVIM NARODIMA SVIJETA ILI U PRIJEVODU:
PAPA NIKADA NIJE VLADAO ISLAMSKIM NARODIMA, PLEMENIMA...
PAPA NIKADA NIJE VLADAO PRAVOSLAVNIM NARODIMA
PAPA NIKADA NIJE VLADAO INDIJOM I KINOM.
I TU SVAKA PRIČA O ISPRAVNOSTI OVAKO NAKARADNOG TUŽITELJEVOG TUMAČENJA PADA U VODU U PRAH. KO MJEHUR PUKNE.
I DA ZNAŠ IOLE ISTORIJU ZNAO BI DA PAPE NISU NI SA SOBOM VLADALE SKORO PA NIKADA NEGO POJEDINI VLADAR NEKE OD DRŽAVA VLADLAI SU PAPOM I RIMOM. kako je koje katoličko carstvo imalo veću moć tako je papa slušao tog vladara.
Čak imaš da je Filip francuski kralj preselio 70 godina papu u Avinjon. Da bi ga mogao kontorlirati i odvojiti od rimskog stanovništva
Moj Cobi propalo tumačenje i krivo da nemože biti iskrivljenije.
TEK SADA VIDIMO ŠTA ZNAČI VLADATI CIJELIM SVIJETOM I SVIM NARODIMA I JEZICIMA.
I D ATO ZNAČI UPRAVO I ŠTO JE NAPISANO VLAST I DOMINACIJU NAD SVIM NARODIMA NA SVIJETU.
Koji se neće pokoriti preko ikone koja govori ubijede se ostali narodi da se sankcije uvedu i malo po potrebi bombardira i narod savije glavu.
Tek sada Cobi moj vidimo da je i te kako to moguće.
Znači NIKADA KATOLICI I PAPA NISU VLADALI NIČIM DRUGIM DOLI SVOJIM NARODIMA TO JEDNO KRATKO VRIJEME DOK IM VLAST NAD TIM NARODIMA NE PREUZE ZVJER.
Ostatkom svijeta, a to je mnoštvo naroda, plemena i jezika NIKAKAV UTJECAJ NISU IMALI.
KO ŠTO NITI DANAS NEMAJU NIKAKAV UTJECAJ NI NA MUSLIMANE NI NA INDIJU I KINU NI NA PRAVOSLALJE.
NI NA NARODE KOJI NEKADA BIJAHU KATOLICI NEMAJU AMA BAŠ NIKAKAV UTJECAJ I MOĆ. Ta abortusi, razvodi, bludništvo svuda moj Cobi .
Moj Cobi kako su vam samo uvalili potpuno krivo tumačenje da bi sakrili nastup prave zvjeri. Igrom brojkica vas omađijali da ne možete prepoznati istinu.
Sada je vrijeme zaslijepljenost duhom tužiteljevim maknuti. SADA JE VRIJEME ODBACITI TUŽITELJA PREMA BRAĆI VJERNICIMA.
Ta vjernici NE GRADE OVAJ SVIJET I NE VLADAJU NJIME. Nego ovo je svijet UJEDINJENIH GREŠNIKA, a vjernici ćute iznenađeni događanjem i brzinom promjena.
+0 / -1
-1
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-03 03:52 AM
Prva zvjer.
Jedna joj glava bijaše kao na smrt zaklana. pretpostavlja se da je to bila Njemačka nakon 2. sv. rata.
Ili neka od država u ovoj ekonomskoj krizi. Koja će biti tako ekonomski uništena da će joj ostatak zvjeri to jest drugi EU narodi pomoći i izliječiti je.
Svejedno jedna ili druga varijanta ista priča. JER ZVJER JE JER NEGIRA SVO DUHOVNO NASLEĐE VJERNIKA. ODBACUJE GA U PRAŠINU.
Crveni zmaj joj bez rata predade svoju veliku moć i prijestolje svoje. Ta crveni zmaj je silom negirao vjeru i ubijao vjernike bilo koje vjere. I ZATO BI MU LAKO DA PREDA VLAST ZVJERI KADA JE ISTA PRIRODA ATEISIČKA I PROTUBOŽJA PRISUTNA.
Zabranili su pominjanje Hrišćanstva u svom ustavu. Premda hiljadu godina ti se narodi nazivaše hrišćanski.
Zabranjuju krstove i raspela u školama. TA ONI SU PROTIV SVAKE VJERE. Mada svoj vjerski simbol,a to je petokraka ističu svuda na zastavama, na novcu, na televiziji u državnim institucijama. DA PETOKRAKA ZVJEZDAJE NJIHOV VJERSKI I RELIGIJSKI SIMBOL htjeli to oni ili ne.
Vjera tobože treba da bude individualna stvar u četiri zida. Tako naučavaju. Samo što su u ta 4 zida ubacili ikonu koja govori i koja od vjere i posvećenja napravi prašinu. I Duh umrtvi do kraja.
ABORTUSE proglasiše vrhuncem civilizacije, razvode kao prirodno stanje, bludništvo ko potrebu čovjekovu,...
Prva i druga zvjer to je zapravo cijeli zapadni svijet. Ovog časa kako su svoj duh nametnuli svim narodima to je cijela zemljina kugla. JER SVUDA JE DOŠAO POTROŠAČKI MENTALITET I IKONA ZVJERI I ABORTUSI I RAZVODI.
Samo se još Muslimani odupiru abortusima i razvodima. Ali za 30 godina šta će biti I SA NJIMA.
To je ono što s ezbiva na duhovnom polju ljudske rase. TO JE ZATIRANJE VJERE I MICANJE OD DUŠE.
I iskoristili su svađe vjerskih zajednica i optuživanja. JER ETO TOBOŽE IM SMETAJU KRSTOVI I RASPELA DA NE NARUŠAVA PRAVA ONIH DRUGE VJERE. marame islamske eto da ne narušavaju prava hrišćana.
A SRŽ SVEGA JE OBRAČUN SA SVIM RELIGIJSKIM ZAJEDNICAMA. STVARANJE TAKOZVANOG SEKULARNOG TO JEST BEZBOŽNIČKOG DRUŠTVA PO SVIM OBILJEŽJIMA SVOJIM.
Ateisti i ujedinjeni grešnici i okultne grupe gle preuzeše potpunu vlast nad narodima zemlje.
+0 / -1
-1
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-03 04:02 AM
Vidiš moj Cobi kako zvjer iskoristi svađu između različitih vjerskih zajednica oko prašine i forme.
Da eto zadovolji i jedne i druge MIČE SVE ŠTO NA HRIŠĆANSKU VJERU PODSJEĆA DUŠE. da tobože ne ugrozi prava onih drugih.
I šta se zbije. Ateisti i okltnjaci sretni jer NEMA RASPELA DA IM NUTARNJE DEMONE UZNEMIRAVAJU. Druge vjerske zajednice sretne jer eto nema tih „paganskih” obilježja. Muslimani sretni takođe.
A u srži zvjer najsretnija JER MIČE IZ SVIJESTI NARODA SVIH VJERU I VJERSKE SIMBOLE. Jer to bijaše nekada u narodima kojima to bijaše temelj vjere ti simboli.
Ta tako će lakše nove simbole nametnuti ljudskoj svijesti i savjesti. Lakše će biti djelovanje preki ikone koja govori.
Imamo takozvane sekularne države ili u prijevodu BEZBOŽNIČKE DO KRAJA.
Imamo novi oltar u vim kućama svijeta i novi kalež ali iz kog se pije nauk zvjerinji, osvetništvo, bludnost i hedonizam...
+0 / -0
0
D_T
(%)
2010-07-03 04:50 AM
hedonizam... (neko je pomenuo hedonizam)
http://www.youtube.com/watch?v=4yZoIi9NUiQ
+0 / -0
0
D_T
(%)
2010-07-03 06:47 AM
http://www.youtube.com/watch?v=yOXepvYt8-c&feature=related
+0 / -0
0
D_T
(%)
2010-07-03 08:54 AM
http://www.youtube.com/watch?v=OMgbushUR_U&feature=related
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-03 10:42 AM
Kako nastade grad Dubai i zašto ima neke cudne zgrade u obliku zmije ili piramide itd
odjednom se stvori taj novi grad
bas cudno
+1 / -0
+1
cobi63
(sportista)
2010-07-03 04:51 PM
Mihovilov
(dizajner)
03. јул 2010. у 03.27
Očito da baš neznaš istoriju.
Neznaš da je i u vrijeme kada su katoličke zemlje bile na vrhuncu moći da su vladale samo jednim djelom Evrope.
I DA NIJE PAPA BIO GLAVNA FACA NEGO POJEDINI VLADAR NEKE OD DRŽAVA.
Mihovilov, hvala ti sto si dao komenatar na ovu moju tem, to je za pohvalu.
Ti si se suprotio mojoj izjavi da je papstvo valadalo 1260 godina a to istorija potvrduje.
U pravu si da papstvo nije zvanicno vladalo u svim zemljama sveta.
Da li je papstvo valdalo i nad Vizantijom u kojoj su živeli pravoslavi?
Zvanicno nije, ali opis sledreceh slučajeva će nam rasvetliti to pitanje.
PRVO
Obrati paznju na izjavu Vizantijskog vladara Justinijana koji je 533. godine poslao rimskom biskupu Jovanu II:
„Zurim se da upoznam Vasu Svetost sa svim što se tiče prilika u Crkvi, jer je nasa nsjveca zelja uvek bila da sacuvamo jedinstvo Vase Apostolske Stolice, Jer mi ne želimo, što se tiče stanja u crkvi, da se o bilo cemu raspravlja, iako su problemi bili jasni, a da Vasa Svetost unapred ne bude s time upoznata, BUDUCI DA STE VI GLAVA CELE CRKVE i mi ćemo se truditi da povecamo cast i autoritet Vase Stolice.”
Crkvena istorija str. 134.
Ciji ugled i autoritet su postovali Vizantijski Carevi?
Obrati paznju na izjavu pravoslavnog patrijarha Josifa o potrebi kompromisa sa katolicima:
Godine 1438. papa Eugen IV sazvao je sabor u Feraru, kasnije u Florenci. Svrha sazivanja ovog sabora bilo je ujedinjenje Katolivke i Pravoslavne crkve. Pravoslavna delegacija nazvana je Grcka, iako su u njoj bili i drugi episkopi, a katolicka Latinska delegacija.
Cilj je bio da se ujedine na četiri predmeta:
1. Ucenje o ishodjenju Svetog Duha i o dodatku filioque u Simbolu vere,
2. ucenje o cistilistu,
3. upotreba kvasnog ili beskvasnog hleba u evharistiji, i
4. papin primat.
Vrlo je zanimljivo pratiti kako su rasprave tekle i do kakvih su zakljucaka dosli.
„Grci (pravoslavi) su tvrdili, da duse odmah posle smrti tela ne primaju potpuno blazenstvo i potpunu kaznu, nego da imaju samo neki predosecaj blazenstva ili kazne, koje će nastupiti tek posle strasnoga suda.” (J. Popovi}, Opca crkvena istorija, II str. 137)
„Latini su... ucili da duse potpunih pravednika i samrtnih gresnika odmah posle smrti tela primaju potpuno blazenstvo odnosno potpunu kaznu, a duse, koje su natovarene oprostivim gresima, posle smrti prvo se vremenim kaznama ciste od svojih greha u cistilistu. I među samim Grcima nastade nesloga, delom iz rivalstva, a delom zbog toga, sto su neki već tada hteli na svaki način sprovesti uniju, kao sto je car zeleo, dok su drugi hteli samo takvu uniju, koja neće povrediti ortodoksiju.” (Isto, str. 138)
Pošto nisu mogli da se sporazumeju, rešeno je da se svaka strana najpre međusobno sporazume.
Ovo je najvaznije:
„Kada Grci ostadose sami, trudio se car da ih na svaki način zadobije za latinsko ucenje o ishodjenju Svetog Duha.
Pre svega se obratio patrijarhu, koji se jako razboleo i preklinjao ga da doprinese za spas otadzbine. I zaista je uspeo da nagovori patrijarha Josifa, te je ovaj sazvao sve oko svoje poselje, na kojoj je ocekivao smrt, i iznosio im je, da potreba otadzbine trazi da se popusti, a od pravoslavlja se time ne žrtvuje bas toliko da se covek ne može spasti. Na to svi, osim petorice, primise ucenje o ishodjenju Svetog Duha od Oca i od Sina.” (Isto, str. 139)
Patrijarh je izjavio: „Mnogo se drzalo da se ocuvaju dobri odnosi sa rimskim papom, covekom od ugleda, jer vremena bejahu teska.” Isto
Iz ovoga se jasno vidi da su odgovorni u Crkvi prihvatili kompromis iz politickih razloga. Car je ocekivao vojnu pomoć od Zapada i da bi ta potreba bila zadovoljena, žrtvovana je doktrina, ucenje Crkve. Papsko mišljenje veoma je bilo cenjeno.
Drugi primer:
„I 11. veku papa Grgur VII proglasio je da je Rimska crkva savrsena. Takođe je naglasi da Crkva nikad nije pogresila niti će pogresiti.
On je tvrdio da ima vlast da obara i podize careve, i da niko ne može da promeni njegovu odluku, dok on ima pravo da menja odluke drugih.”
Kosmicki konflikt str 47.
Miho, da li ti je poznato da kad je papa jednu zemlju stavio pod interdikt, svi poslovi su stali. Sud nije radio, niko se nije mogao vencati, krstiti, nikakvi ugovori o kupoprodaji nisu se smeli praviti itd.
Kada se to desilo sa Nemackom za vreme Henrika IV car je bio primoran da bos kao prosjak dodje pred papu i trazi oprostoaj.
Miho, zar za tebe to nije bio autoritet koga su ljudi morali postovati?
Treci primer:
Da li ti je poznato da Katolicka Crkva danas nije clan Svetskog Saveta Crkava. Pa ipak taj svetki ekumenski pokret ne raspravlja o nijednom predmetu niti donosi bilo koju odluku bez prisustva i ucesca katolicke delegacije.
Koliki je vekovima bio uticaj Katolicke crkve, a koji je i danas, nabolje svedoci milijardu i sto miliona katolika danas u svetu. Zapamti, da su vise nego polovina hrišćana u svetu katolici.
+1 / -0
+1
cobi63
(sportista)
2010-07-03 05:13 PM
Mihovilov
(dizajner)
03. јул 2010. у 03.52
Prva zvjer.
Jedna joj glava bijaše kao na smrt zaklana. pretpostavlja se da je to bila Njemačka nakon 2. sv. rata.
Ili neka od država u ovoj ekonomskoj krizi.
Miho, ponovo hvala sto si odgovorio na ovo.
1. da li si ti siguran da je „zver Nemacka dravava”?
2. Koji prorocki ili istorijski dokaz imaš za to?
3. Kakve veze ima „rana Nemacke države' sa hrišćanstvom na celome svetu?
Vidis, Miho da je to utopija.
Ti dalje kažeš ili NEKA OD DržavA u ovoj ekumenskoj krizi.
Pa koja druga bi mogla doći u obzir?
Vidis Misho da je to lutanje po maraku.
Reč je o instituciji koja je vekovima imala veliki uticaj na Crkvu, na kompletno hrišćanstvo, a ako to nije papstvo reci nam ko je?
------------------
Svejedno jedna ili druga varijanta ista priča. JER ZVJER JE JER NEGIRA SVO DUHOVNO NASLEĐE VJERNIKA. ODBACUJE GA U PRAŠINU.
Miho, ne zaboravi da Zver koja imade ranu smrtnu i rana joj se isceli, nije samo politicka institucija, nego i VERSKA. Ona se predstavlja kao verna, a ne ateisticka.
Drugi tvoji komentari po mome mišljenju nisu vredni da se o njima diskutuje.
Miho, ti iznosis svoje mišljenje, koje ja cenim, ali nijednu od svojih izjava nisi nicim potkrepio. Nemas nikakve dokaze nego svoje vlastito mišljenje, a tu je problem.
Ni ti ni jas nismo pape, niti ikakvi autoriteti, zato je potrebno da svoje izjave potkrepimo dokazima, jer bez toga nema diskusije o Otkrivenju, to nije politika ni sport.
”
+1 / -0
+1
cobi63
(sportista)
2010-07-03 05:28 PM
D_T
03. јул 2010. у 04.50
hedonizam... (neko je pomenuo hedonizam)
Prijatelju D_P,
na ovoj temi niko nije postavio ništa o „hedonismu” pa cudi nas da si toliko pogresio, ili je to tvoj dobrinos da tako skrenes ucesnike od teme na druge gluposti.
Budi ljubazan pa nam objasni zbog čega si to stavio u ovu temu.
Tema o hedonizmu je ispod ove.
Drugo, mi nemamo nikakve veze sa ovakvin nacinom bogosluženja.
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 04:01 AM
Cobi ti si zarobljen Starim zavjetom i sve želiš tumačiti kroz Salamona i Davida. To te stopira da vidiš današnjicu. jer ti hoćeš njihovim očima danas gledati. Nemoguće je to.
Zašto Njemačka. Pa ako hoćeš ne bijaše ubitačnije sile po Jevreje od Njemačke u cijeloj istoriji Jevrejskog naroda. Praktično u zadnjih mnogo vjekova ne bijaše takve pogrobne sile koja se okrenula direktno na njihovo zatiranje.
I NE BIJAŠE NIKADA TOLIKO DJECE NAMJERNO UBIJENO U CIJELOJ LJUDSKOJ PISANOJ ISTORIJI KO ŠTO hitlerova njemačka TO NAPRAVI. I NE BIJAŠE NA VEĆEM PROSTORU ODJEDNOM ORAGIZIRANO TOLIKO UBIJANJE MALENIH NO ŠTO NJECI NAPRAVIŠE.
Namjerno govorim malenih. Da bi svatio veličinu zla. Jer za čas zaboravimo zlo koje je nekom drugom rađeno. Jedino pamtimo zlo koje je nama rađeno.
Svati toliko velik taj zločin bi koliko i zločin crvenog zmaja pa i veći.
I TO JE JEDAN OD GLAVA VJEROVATNO PRVE ZVJERI. JER ZVJERSKI SU PLODOVI NJENI BILI.
Nema magije tu sa ovim ili onim tumačenjem. To je prašina i izmišljotina dokonih baba. NEGO ZLO JE KONKRETNO ZLO I NEPRIJATELJ BOŽJI.
I zato gledamo veličinu zla koje napravi pojedino ljudsko carstvo. Gledamo koliko je protubožjeg u njemu.
Nema većeg zla nego UBIJANJE DJECE NEČIJE. Nema većeg zla od toga. Ravno tom zlu je ubijanje masovno vjernika zbog nenasilne vjere svoje. Ta i oni ko djeca ili jaganjci idu u smrt.
Veličina zla koja se malenima napravi U KRATKOM ROKU govori o veličini zvjeri. O stravi koju ostavi iza sebe.
I zato gledamo SA SVOJIM OČIMA SADA. SLUŠAMO SADA DUHA SVETOG. ON NAM MOŽE JEDINI POKAZATI.
Cobi ta ova Evropa koliko god bio sada privid je glavni dio prve i druge zvjeri nažalost.U samo zadnjih 100 godina ONA POBI VIŠE DJECE I NENAORUŽANIH I VJERNIKA (i zapad i istok) no ikada što bi pobijeno u pisanoj istoriji.
Iz zločina i krvi i muke miliona po cijeloj Evropi od Atlantika do Urala ona je nastala.
ZLO JE ZLO. I na konkretno zlo Otkrivenje upozorava. Ne na neko imaginarno tobože iskrivljivanje nekog ranijeg poimanja. Ta kukolj će biti sa pšenicom skoro do kraja.
NEGO ZBOG ZLA KONKRETNOG I OPAKOG, SUROVOG I BEZ MILOSTI.
Znam reći ćeš pa u Starom Zavjetu je naređeno da se i djeca neprijatelja i svi trebaju ubijati PA ZATO MI NEVIDIMO ZLO U TOME.
E viđeli vi ili neviđeli zlo TO JE ZLO I TO SU ZVJERI.
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 04:14 AM
Cobi OTKRIVENJE JE DATO ZA SVAKU DUŠU NA ZEMLJI.
To jest i za Hinduse i za MUslimane i za Hrišćane. Za svakog. I pisano je tako da je svak može razumjet. Da je maleni mogu razumjet.
Ima samo par riječi i tragova na koje Otkrivenje upućuje i gdje mudrosti treba. I to se posebno naglasi.
Ali sve ostalo daje se malenim dušama. da na bazi događaja oko njih prepoznaju o čemu se radi.
I Hindus i Musliman ako čita gle vidi ikonu-kip koji govori. GARANT NEMOŽE PROMAŠITI. Jeri u njegovoj je kući I JEDINI KIP-IKONA KOJA PROGOVRI JE TO. Nema druge I NEMOŽE POGRIJEŠITI.
Da se svi narodi pokoriše toj moći i sili.
I to i Hindusi i Muslimani gle jasno mogu vidjeti TU SILU KOJOJ SE NJIHOVI VLADARI KLANJAJU I SLUŠAJU JE.
Nema greška da će I ONI JASNO VIDJETI ŠTA ZNAČIO JAO VAMA ZEMLJO I MORE. Vidjeti preko ikone koja govori kako kao da krv teče po moru. dA ĆE SE I ONI SKLANJATI OD SUNCA KOJE PEČE.
Nema teorije, a da i njihovi duhovni vođe NE PREPOZNAJU KALEŽ MJKE BLUDNICA ZEMLAJSKIH I DA NE VIDE KAKO IM TAJ KALEŽ STADO U BLUDNIKE PRETVARA.
O ima tu dosta što će sve duše čista srca JASNO PREPOZNATI BILO KOJOJ VJERI PRIPADALI.
TA ZA SVE VJERNIKE SVIJETA BI DAT PROROČKI DIO.
Pravedan je Bog i misli na dušu dobre volje miljenike Njegove. Pravedan je i mudar On.
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-04 12:14 PM
pa već sada zbog zidova i iluminata pocelo je JAO SUNCU JAO MORU, pa unistise sve zaljeve, i meksicki sada...I muslimani vam ne valjaju. Oni su mali misevi za ove, mali mravi naspram stete sto ovi nanose cijelom svijetu, preko unija, svjetskih vojski, naftnih kompanija, placenih ubica. A ma sto me nervira kad oni putem medija prodaju ljudima pricu da su muslimani najopasniji i da su oni napravili neke stvari. Kad pocne rat Izrael- Iran nadam se da će Iran pobijediti. Iran nije okupiro Srbiju i skoro cijeli svijet ko oni.
+0 / -1
-1
-speranza-
2010-07-04 12:18 PM
kad Iran pobijedi, oslobodice se sve zemlje od okova Europske unije, oslobodice se zemlja Srbija i postati opet kao sto je nekada bila, pravoslavna a ne lažno « demokratsko » maslo koje su oni s vremenom unijeli i uspjeli su !!! Antikrist koji će zasjest u Izrael je već izjavio kako je uspio okrenuti skoro cijelu zemaljsku kuglu protiv Boga i reko je, gledaj ljude kako troskare ko stoka, gledaj kako su isprani mozgovi medijima, gledaj ih ni zrno duse više ne vidim u njima. Kaže, uspio sam i blago meni. Još samo da zasjednem na tron u Izraelu i osvojim njihova srca putem satelita.
+0 / -0
0
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 01:17 PM
Speranza srž si pogodila samo varijante razvoja mogu biti različite. Ali srž je tu.
Tako mora biti jer svaka duša I TO BAŠ SVAKA NA OVOM SVIJETU mora pokazati kakva jest.
zato je i nastupilo vrijeme takozvanih „sekularnih” odnosno BEZBOŽNIČKIH DRŽAVA. Gdje se i najmanji znak vjere miče i briše.
Ateistički umovi to jest duše koje svjesno odbaciše Boga. Djelatna zabluda da ljudi mogu igrati se Boga će i onaj dio duša koje IZ KORISTOLJUBLJA samo idoše za vjerom i Bogom SADA ĆE MISLEĆI DA IM VIŠE BOG NE TREBA NAPUSTITI PUT I ONE.
To jest kukolj sazrijeva i SAM SE ODVAJA OD PŠENICE. Više mu vjera ne treba. Ta uvjek ju je samo iskorištavao maksimalno za ispunjenje svojih želja i žudnji i mržnji i požuda.
Sada gle vjera kukolju postaje balast. Maske padaju polako.
I gle umjesto poklika arkanđela Mihajla „TKO JE KAO BOG” (ne, nema tog ko je kao Bog) te duše uzeše parolu „KO JE KAO zVJER”.
I finalno odvajanje duša biće po vlastitom izboru svake duše. TA PREMA SEBI SVAK BIRA SLIKU BOGA SVOG . TO JEST APSOLUTNU ISTINU I NAJVEĆE ŠTO TA DUŠA MOŽE ZAMISLITI I POJMITI I PRIHVATITI.
I zato one duše koje prihvate zvjer kao svoj vrhunac. SAMO SU SEBE ISPOLJILE I POKAZALE ČEMU ŽUDE I ŠTA ŽELE.
Tih razina biće i jeste to konačno razdvajanje duša na ovoj planeti. Toga nikada do sada u ovom obliku nebijaše od potopa na ovamo na ovoj planeti.
Zvjer je zapravo sublimacija svih žudnji, požuda strahova pozemljara to jest mrtvih duša. To je izraz njihove prirode. Takvog robovlasnika te duše žude. To je sazrio korov i gle nije zlatne boje ko pšenica.
I gle pšenica koja takoše sazrijeva vidi daje ona zlatne boje, a korov zelene. Da ona može drugu dušu nahraniti, a korov samo sebe.
+2 / -0
+2
cobi63
(sportista)
2010-07-04 01:37 PM
Mihovilov
(dizajner)
04. јул 2010. у 04.01
Cobi ti si zarobljen Starim zavjetom i sve želiš tumačiti kroz Salamona i Davida. To te stopira da vidiš današnjicu. jer ti hoćeš njihovim očima danas gledati. Nemoguće je to.
Miho, hvasla na komenatru.
Nisi u pravu. Ja uzima celo Sveto pismo od Mojzija do Otkrivenje, jer je to sve Bozja reč.
Uzima za argumente ono sto je lično Hristos uzimao i njegovi ucenici.
Uzuima celo Sveto pismo kao i prvi hrišćani.
Čitaj prva polgavlja Dela apostolsik. Koji Zavet je Petar citirao na dan Duhova?
Koji Zavet su naveli Petar i Jovan posle izlecenog bolesnika kad su ih staresine saslusavale?
Iz koga Zaveta je Stefan uzeo materijal za svoju poslednu propoved pre kamenovanja? Dela 7,
Eto Miha ja nastojim da sledim njihov primer, a ciji primer ti sledis?
------------------
Zašto Njemačka. Pa ako hoćeš ne bijaše ubitačnije sile po Jevreje od Njemačke u cijeloj istoriji Jevrejskog naroda. Praktično u zadnjih mnogo vjekova ne bijaše takve pogrobne sile koja se okrenula direktno na njihovo zatiranje.
Pre svega Miho to si isto rekao za komuniste.
Drug, stradali su milioni ljudi u mnogim ratovima i bez Nemaca.
Miho ti ne znaš šta se u proslosti desavalo niti gledaš u buducnost, ti misis da se cela prorocanstva danas ispunjavaju, a to nije tavcno.
Možeš li ceo opis PRVE ZVERI uklopitu u slučaj Nemacke? Ne možeš.
Drugo, Nemacka je politicka sila, a Prva zver versko politicka. Prema tome o tome ne treba da gubimo vreme.
-----------------------
I TO JE JEDAN OD GLAVA VJEROVATNO PRVE ZVJERI. JER ZVJERSKI SU PLODOVI NJENI BILI.
Miho, često ti upotrebljavas reč „verovatno” „možda”...
Miho ti pricas lepe price, ali nicim još nisi dokumentovao svoje izjave. Dokazi nedostaju, a dokaze treba uklopiti sa biblijskim tekstom ne sa nekim pricama.
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 01:37 PM
I ostale su još islamske zemlje gdje je još vjera jaka i gdje su države vjerske, a ne bezbožničke. I tu su ikone koje govore došle naveliko. Ali još sistem odoljeva.
premda se i ti narodi pokloniše moći i sili. Još nisu odbacili svoju vjeru.
Na istoku u Rusiji i među pravoslavnim narodima preko crvenog zmaja uništiše vjeru i od nekad vjerničkih naroda ostade samo ostaci vjerujućih.
Na zapadu preko cijele državne mašinerije i ikone koja govori stvoriše takozvane sekularne države TO JEST BEZBOŽNIČKE. debeli trbusi uništiše vjeru.
Indija gdje bijaše jaka vjera preko ikone koja govori koja je došla skoro i u najsiromašniju kuću od vjere polako prašina postaje. Mada se još vjera drži ali sve ide istim putem ko na zapadu.
Ostadoše još Muslimani da se drže. I u sljedećem periodu pratićemo događaje gdje će se pokušati od tih država napraviti takozvana sekulartne to jest BEZBOŽNIČKE DRŽAVE kako bi se ateisti osjećali svuda da su doma.
+0 / -1
-1
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 01:46 PM
Cobi
DAO VAM JE TO MOJSIJE ZBOG TVRDOĆE SRCA VAŠIH, A JA VAM KAŽEM.
Sam Isus ti kaže što ti i ja govorim. DA IM JE TO DAO MOJSIJE, A NE BOG. Postoji i po nešto što je Bog dao ali puno više uniješe ljudi svoga.
A JA VAM KAŽEM to jest RIJEČ BOŽJA NAM GOVORI. Tako DA SAMO ISUSOVO UZIMAM KAO RIJEČ BOŽJU I ISTINU I OTKRIVENJE.
Iz Starog Zavjeta jako pažljivo prilazim da se ne prevarim i da ljudsko uzmem što je tamo.
Ti kako hoćeš ali istinu nećeš vidjeti ni Salamonovim ni Davidovim očima pa čak ni očima poniznog Mojsija nećeš moći vidjeti pravu istinu.
GLEDAJ SVOJIM OČIMA.
Kada kažem vjerovatno. To je zato što razvoj događaja pokazat će oistinu. Srž je bitna, a forma ova ili ona svejedno je.
VRIJEME JE SEKULARNOG TO JEST BEZBOŽNIČKOG DRUŠTVA I DRŽAVA I NAMETANJE TOGA SVUDA U TIM DRŽAVAMA.
Crveni zmaj je to radio isto silom i nasiljem. prva zvjer to radi msješkom i ikonom koja govori napravi posao koji hoće.
Nema više vjerskog društva do dolaska Isusovog. nego samo BRISANJE vjere iz života ljudi.
Samo će kao turističke znamenitosti na kraju ostati. BILO TO JEDNOM NA ZEMLJI.
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-04 02:20 PM
pogledajte sve dokumentarce o iluminatima, pa oni planiraju godinama ovaj dan koji se uskoro blizi, da se formira svjetska vlada. Već sada smo svjedoci da je ona na neki način donekle oformirana. Prisluskuju se komunikacije preko elektronskih uredjaja skoro svuda, idolizuju se posvuda americki filmovi i emisije (big brother, twilight, horrir filmovi, porno filmovi, mtv zvijezde). U nato vojsku (NATO je svjetska vojska i već je uspjela da unisti ove nacionalne vojske)tamo idu svi koji žele novac i to je jedan od nacina da se ljudi odvoje od familije i da ne gledaju ni rođenu djecu kako odrastaju...Antikrist je presrecan jer je blizu cilja. On sada jedva ceka da napadne Iran. Znaci muslimanske zemlje se još drže, ali zavisi KO i gdje. Ima dosta muslimana koji krenuse nekim krivim putem i oformirase i oni neke sekte. Doduse ovi su ih platili. Ben Ladena su prvog naucili i platili da bude sektas. Njima to treba da olaksaju prolaz i oformiraju svjetsku vladu antikrista i da prate cijeli svijet putem prisluskivanja i putem skeniranja. Ne znam kud se bas ja rodiu ovo najinteresantnije doba gdje sam svjedok svih ovih drasticnih promjena i gdje sam svjedok da su stvarno oni već dugo godina planirali ovo i blizu su cilju. Živim u jako interesantno vrijeme, vrijeme gdje se sada lako spoznaju neke stvari i vrijeme gdje imam mogućnosti da demaskiram sve ove nesrece po svijetu. Srećna sam zbog toga. To mi daje snagu da vjerujem da postoji Bog, bez obzira na to što nisam prihvatila neku religiju kao sistem nego kao nešto sto otkrivam iz srca i nešto sto usporedim s nekim citatima iz većih religija. Npr. otkrovenje Svetog Jovana je nešto što se sada citira često zbog toga sto dokazuje ovo sada sto mi otkrivamo takođe. Mi smo ti svjedoci i u dobu smo kad se to otkrovenje desava.
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-04 02:24 PM
sjecam se kad je kod nas poceo rat, pa kad sam mislila da je NATO doso da nas pomiri. A ono NATO vojska antikrista koja je sve ratove i pocela. Ko bi to reko da ćemo to otkriti jedan dan.
+0 / -0
0
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 02:33 PM
I sve je to prirodni razvoj ljudske rase.
Ta da nije čvrstoće od strane vlasti brzo bi i među Muslimanima bilo isto ko na zapadu i istoku.
1914. niko nije niti mogao pomisliti da će vodeća pravoslavna zemlja Rusija postati ateistička i neprijatelj vjetnika. I za čas praktićno preko noći nasta pogrom vjernika i crkve. I zla prema njima i svima do neba.
Nije to do vjere ove ili one nego narodi su takvi. Što mačem dođe mač i vlada time.
4 anđela na rijeci Eufratu gle čekaju. Kada njihovo vrijeme nastupa to Bog Sveti zna.
I nakon svega ljudi se neće odreći svojih idola.
+1 / -0
+1
cobi63
(sportista)
2010-07-04 04:37 PM
Mihovilov
(dizajner)
04. јул 2010. у 13.46
Cobi
DAO VAM JE TO MOJSIJE ZBOG TVRDOĆE SRCA VAŠIH, A JA VAM KAŽEM.
Sam Isus ti kaže što ti i ja govorim. DA IM JE TO DAO MOJSIJE, A NE BOG. .
A JA VAM KAŽEM to jest RIJEČ BOŽJA NAM GOVORI. Tako DA SAMO ISUSOVO UZIMAM KAO RIJEČ BOŽJU I ISTINU I OTKRIVENJE.
Miho, iz kog zaveta je ovo prorocanstvo:
„Eto, devojka će zatrudnjeti i rodi će sina i nadenuce u ime Emanuilo sto znaci Bog s nama.” ? Isiaja7,14. Matej 1,23.
Iz koga je zavet ovo prorocanstvo?
„A ti Vitlijemu .. iz tebe će izaci celovodja...” Mihej 5,2. Matej 2,6.
Iz kog Zaveta je ovo:
„Glas u Rami ću se, plac i ridanje, i jaukanje mnogo Rahilja place za decom svojom...”? Jeremija 31,15. Matj 2, 18.
Za vreme kusanja u pustinji, koji Zavet je kao odbranu upotrebio Isus?
„Pisano je: ne živi covek o samome hlebu no o svakoj reci koaj izlazi iz usta Bozjih.” 5. Mojsijeva 8,3. Matej 4,4.
Iz kog Zaveta je ovo?
„Jer stoji napisano: Gospodu Bogu pokalanjaj se i njemu jedinome sluzi.” 5. Mojsijeva 6,13. Matej 4,10.
Ne zaboravi d aje sve ovo Isus upotrebio iz Starog zaveta.
Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovu misao:
„Blago siromasnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko?”
Isaija 57,15. Matej 5,3.
Iz koga Zaveta je Hristos uzeo ovu misao?
„Blago onima koji placu, jer će se utesiti.” Isaija 61,2. Matej 5,5.
Iz kog Zaveta je Isus uzeo ovo?
„A ti kad se molis zatvori vrata i pomoli se...? 2. Carevima 4,33. Matej 6,6.
Iz koga zaveta je Hristos uzeo ovo?
”A kad postis ne budi zalostan kao licemer.„ Isaija 58,5. Matej 6,16.
Iz kiog Zaveta je Isus ovio citirao?
”Milosti hoću a ne priloga...„ Osija 6,6. Matej 12,7.
Odakle je Isus uzeo ovu izjavu?
”Usima ćete cuti a necete razumeti, i ocima ćete gledati, a necete videti.„ Isaija 6,9. Matej 13,14.
Iz koga Zevta je Isusu uzeo ovu izjavu?
”Otvoricu u pricama usta svoja, kazacu sakriveno od postanja sveta.„ Psalam 78,2. Matej 13,35.
Iz koga Zaveta je Isus uzeo ovo:
”Tada će se pravednici zasjati kao sunce...„ Danilo 12,3. Matej 13,43
Od koga starozavetnog pisca je Isus ovo uzeo?
”Pa kad nadje jedno mnogoceno zrno biseras..„ Price 8,10. Matej 13,46.
Koga je ovde Isus citirao?
”Postuj oca i mater, i koji opsuje oca i mater smrcu da umre.„
2. Mojsijeva 20,12. Matej 15,4.
Odakle je Hristos naveo ove reci?
”Ako ti sagresi brat tvoj... ako te poslusa dobio si brata svojega.„
3. Mojsijeva 19,17. Matej 18,15.
Iz koga Zaveta je Isus ovo naveo?
”Zato ostavice covek oca svojega i mater i prilepice za ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.„ 1. Mojsijeva 1,27. Matej 19, 5.
Odakle je Isus naveo ovo?
”Postuj oca i mater, i ljubi bliznjega svoga kao sebe samoga.„
3. Mojsijeva 19,18. Matej 19,19.
Cije reci je Hristo ovde naveo?
”Dom moj, dom molitve neka se zove, a vi naciniste od njega pecinu hajducku.„ Jeremija 7,11. Matej 21,13.
Cije reci je ovde Isus naveo?
”Kamen koji odbacise zidari, ovaj posta glava od ugla. To bi od Gospoda...„ Psalam 118,22. Matej 21,42.
Od koga je ISUS naveo ovu zijavu?
”I ko padne na ovaj kamen razbice ga, a na koga on padne satrce ga.„ Danilo,2,44. Matej 21,44.
Odakle je uzeo ovaj izraz?
”Blagosloven koji ide u ime Gospodnje.„ Psalam 118,26. Matej 23,39.
Cije je ovo reci Hristos naveo?
”I ugledace Sina covecijega gde ide na oblacima nebeskim„.
Danilo 7,13. Matej 24,30.
Cije reci je ovde uzeo?
”I tada će doći posledak. Kad dakle ugledate mrzost i opustocenje o KOJEMU GOVORI PROROK DANILO...„ Danilo 9,27. Matej 24,15.
(Ovo su samo neki primeri kada je Gospod Isus Hristos upotrebljavao tekstove starozavetnih pisaca cime je priznao da su verodostohne, a ima ih još na stotine).
Eto dragi moji prijatelji braco hrišćani, kad prociate sve ove izjave koje je Hristos uzeo iz Starog zaveta, pa pocnete da hulite na Sveto pismo, kako se vasa hula slaze sa ucenjem i primerom Gospoda Isusa Hrista?
Ja vas ne osuđujem, jer niko mi nije ni dao to pravu, ja samo ukazujem da je to opasna staza kojom su se nazalost uputili i neki dobri hrišćani.
Šta mislite o svojoj izjavi kad kazete, to je rekao Solomun, David, Mojsije... kad procitate da je i Isus sam navodio njihove izjave kao dokaz svoga propovedanja?
Mozete li te svoje hulne izjave uskladiti sa Hrisovim izjavama:
”Pregledajte pisma, jer vi mislite da u njima imate zivot veci, i ona svedoce za mene.„ Jovan 5,39. Onda kada je HRISTOS izgovorio ove reci postojao je samo Stari zavet.
Ili kada je rekao ovo: ”Ko je zedan neka dodje k meni i pije.
Kojime veruje kao sto Pismo rece, iz njegove tela potecice reke žive vode.„ Jovan 7,37.38.
Moja je odluka da sledeim svoga Gospoda i Spasitelja Isusa Hriasta,
a koje je vas izbor?”
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 04:54 PM
Rekao sam Cobi da ima nekoliko riječenica koje su napisane po Božjem nadahnuću.
Ima ih Cobi. Ali Stari Zavjet ima nekoliko hiljada rečenica.
DADE VAM TO MOJSIJE. JA BIH NADODAO NE SAMO MOJSIJE NEGO I DAVID GREŠNI IM TO DADE I SALAMON JOŠ GREŠNIJI.
A JA VAM KAŽEM TO ISUS REČE. .
Pa birajte između nauka koji dade Mojsije i David i Salamon i ONOG KOJI DADE RIJEČ BOŽJA TO JEST ISUS.
Cobi nemožeš doći do istine gledajući kroz Salamoove oči. Gledajući kroz Mojsijeve oči možeš doći samo do nivoa da se Arkanđeo Mihajlo mora prepirati za tvoju dušu i da se pozove na Boga jer argumenata više nije imao.
GLEDAJ SADA SVOJIM OČIMA I MOLI DUHA SVETOG DA TI POKAŽE NAUK ISUSOV. Ne nauk Salamonov nego NAUK ISUSOV.
Prevario te neko da je u Starom Zavjetu sve sama istina. JAKO TE PREVARIO cobi moj.
TA ZAR TI NIJE DOVOLJNO ONE RIJEČI UBI NEPRIJATELJA I SVE MU ŽIVO POBIJ OSIM DJEVICA. zar ti to nije dosta da vidiš koliko tu ljudskog ima.
Cobi moj takve riječi ruše povjerenje u sve. Tako surov nauk ukazuje da je svačega nabacano u Starom Zavjetu.
Pa ti se druže snađi u mješavini ljudskog na pameti i nešto posvećeničkog.
PA ZATO VAM UBIJANJE VJERNIKA I DJECE JEVREJSKE NIJE GRIJEH TEŽAK. SKORO GA NE VIDITE. PA TO JE NORMALA. PA STARI ZAVJET OPRAVDAVA UBIJANJE NEPRIJATELJA I DJECE NJEGOVEW.
E Cobi, Cobi. barem da is rekao je strašan je to bio grijeh likvidacija tolikog broja djece za samo 7 opakih godina.
NIKADA TOLIKO DJECE TAKO BRZO POBIJENO I SPALJENO NIJE.
I tebi to je sitnica. Ta sve u skaldu sa Starim zavjetom. O KOJE LI DUHOVNOSTI.
+0 / -2
-2
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-04 05:04 PM
I sada osvjestih još jedno kako duh tužiteljev optužujući vjernike zbog tobože krivih tumačenja skreće pozornost duša od teškog grijeha i zločina.
Tobože teološke rasprave su bitne, a ne zločin i kršenje srži Isusovog nauka.
Vidiš Cobi taj duh ti neda da svatiš koje je zlo bio crveni zmaj ubojica vjernika širom svijeta.
To je onaj isti duh koji je Eleni U VRIJEME KADA JE RASIZAM, ROBOVLASNIŠTVO, KRIMINAL, GENOCID NAD INDIJANCIMA BIO NA SVE STRANE U AMERICI. Ali njen duh vidi samo subotu. TOBOŽE JE SAV ISUS U SUBOTI. Ovo ostalo je nebitno jer zbog tog nemožemo druge tužiti.
Nije vidjela strašno i potpuno kršenje zapovjedi NE UBIJ I NE UKRADI. Ta to je taj duh koji je i Mojsija nagovorio da napiše ono o likvidaciji neprijatelja i djece mu(osim djevica, a one za rasplod).
Moj Cobi isti vas duh drži da ne osuđujete prave zločine. Nego zbog forme da osudite ONE NEKRIVE.
Zato ćutite kada su abortusi u pitanju i razvodi i bludništvo. ta tom duhu to nije važno. VAŽNA JE SUBOTA DA SE OSUDE ONI DRUGI.
TA PIŠE U EVANĐELJIMA DA JE KRŠIO SUBOTU ISUS. Pa zato taj duh nastoji da u dušama izazove osudu i prema Isusu. I time se onda počne mijenjati sav Isusov nauk.
Moj Cobi to je srž problema koji imate. To je duh tužiteljev. To je duh sakrivanja pravih i teških zločina i optuživanje drugih vjernika zbog forme date ZA ČOVJEKA I ZBOG ČOVJEKA, A NE ZBOG OSUDE NJEGA.
+2 / -0
+2
cobi63
(sportista)
2010-07-04 06:42 PM
Mihovilov
(dizajner)
04. јул 2010. у 16.54
Rekao sam Cobi da ima nekoliko riječenica koje su napisane po Božjem nadahnuću.
Ima ih Cobi. Ali Stari Zavjet ima nekoliko hiljada rečenica.
Miho, potpuno sam razumeo tvoju izjavu, ali kako se ona slaze sa novozavetnom izjavom apostola Pavla: „SVE JE PISMO OD BOGA DANO.” 2. Timotiju 3,16. A ti kažeš NIJE!, nego je od Boga samo nekoliko recenica. Koga da slusamo, apostola Pavla ili Mihu?
---------------
DADE VAM TO MOJSIJE. JA BIH NADODAO NE SAMO MOJSIJE NEGO I DAVID GREŠNI IM TO DADE I SALAMON JOŠ GREŠNIJI.
Miho, ti si slobodan da „dodas” šta god hoćeš, ali nije na domet da znasi i ovo:
„Ko dometne ovome Bog će na njega nametnuti sva zla napisan u knjizi ovoj, i ako ko uduzme od reci knige prorostava ovoga Bog će oduzeti njegov deo od knjige zivota i od grada svetoga i od onoga sto je napisano u knjizi ovoj.” Otkrivenje 22,18.19.
-------------
A JA VAM KAŽEM TO ISUS REČE. .
Pa birajte između nauka koji dade Mojsije i David i Salamon i ONOG KOJI DADE RIJEČ BOŽJA TO JEST ISUS.
Ne Miho, nego ja mislim da je vreme da se ti odlucis da sledis Hrista i Njegov primer, ili da lutas po mraku neznanja.
Pa zar si toliko slep da me vidis na koliko mesta je Hristos citirao Mojsija, Solomuna i Davida? Ako zaista ceznes da upoznas istinu sve ti je pred oci stavljeno. Ništa iz Starog zaveta Hristo snije odbacio, nego je te nejasne istine uzdigao na vise, vidnije mesto.
Ako je Hristos navodio starozavetne izjave kao ispravn, ko smo mi da to odbacimo?
-----------------
Cobi nemožeš doći do istine gledajući kroz Salamoove oči. Gledajući kroz Mojsijeve oči možeš doći samo do nivoa da se Arkanđeo Mihajlo mora prepirati za tvoju dušu i da se pozove na Boga jer argumenata više nije imao.
Miho, cenim ja tvoje mišljenje, ali zao mi je ono je u direktnoj suprotnosti sa Hristovim izjavama.
Drugo, Arhandjel Mihailo nije se borio za Mojsijevu DUSU, nego se borio za njegovo TELO, a u tome je ogromna razlika koju ti nisi uocio.
--------------------
GLEDAJ SADA SVOJIM OČIMA I MOLI DUHA SVETOG DA TI POKAŽE NAUK ISUSOV. Ne nauk Salamonov nego NAUK ISUSOV.
Ne Miho, ja se trudim da na sve gledam Hristovim ocima, jer moje su skolene da pogresno vide.
----------------
Prevario te neko da je u Starom Zavjetu sve sama istina. JAKO TE PREVARIO cobi moj.
Pa ako me je „prevario” „prevario me je Hristos i apostol Pavle.
A ko je tebe prevatrio da se tako ponasas preme izjavama apostola, proroka i samoga Hrista?
-------------
TA ZAR TI NIJE DOVOLJNO ONE RIJEČI UBI NEPRIJATELJA I SVE MU ŽIVO POBIJ OSIM DJEVICA. zar ti to nije dosta da vidiš koliko tu ljudskog ima.
Da Miho, ja to zaista ne volim, jer mi je zao svakog ljudskog bica koje strada.
Ali Miho šta kažeš za ovo:
”I izidjose na sirinu zemaljku, i opkolise oko svetih, i grad ljubazni,I SIDJE OGANJ OD BOGA S NEBA I POJEDE IH... i KO SE NE NADJE ZAPISAN U KNJIZI ZIVOTA, BACEN BI U JEZERO OGNJENO.„ Otkrivenje 20,9.15.
Miho, volis li ti ovo? Ja ni to ne volim.
E pa vidis a to nije iz Starog, nego iz Novog zaveta.
Ali to je Izjava Bozje reci i tako je voleli mi to ili ne.
----------------------
Cobi moj takve riječi ruše povjerenje u sve. Tako surov nauk ukazuje da je svačega nabacano u Starom Zavjetu.
Emoj Miho, vidis da si se ponovo prevario, nije to samo napisano u Starojm nego i u Novom.
-----------------
PA ZATO VAM UBIJANJE VJERNIKA I DJECE JEVREJSKE NIJE GRIJEH TEŽAK. SKORO GA NE VIDITE. PA TO JE NORMALA. PA STARI ZAVJET OPRAVDAVA UBIJANJE NEPRIJATELJA I DJECE NJEGOVEW.
Miho, izvini, nisam te ovlastio da u moje ime dajes nikakve izjave.
Ko ti je rekao da ubijanje Jevreja i njihove dece nije greh?
Zašto izvodis pogresne zakljucke?
--------------
E Cobi, Cobi. barem da is rekao je strašan je to bio grijeh likvidacija tolikog broja djece za samo 7 opakih godina.
Da Miho, zaista je bilo strasno, a zar si ti zaboravi na ono da su ljudi spaljivani zaivi na lomaci samo zato što su citali Bibliju?
Drugo, stradanja Jevreja desilo se za vreme rata, koga je sotona vodio i šta bi ti dobroga hteo od njega, ali progone vernik ljudi koju su bili verni i sledili Bibliju spaljivali su religiozni lideri i to u merno doba, a ne u ratu.
Pa zar za tebe to ništa ne znaci?
Da li ti je poznato da je u tim verskim sukobima stradalo oko 50 milona vernika?
Znaci za tebe to nije ništa, tebe muci samo sto su bezbozni komunisti ubijali vernike. Zar to vise prilici religioznima ali ne i komunistima. Vidism Miho kako su pogresni tvoji zakljucki.
Svakako je zločin šta su komunisti radili, ja to ne opravdavam, Zločin je i šta su nacisti učinili sa Jevrejim i Srbima, jer u tom zlu je ubijen i moj otac, zato nadam se da ćeš razumeti kojiko to mrzim, ali ovamo su u pitanju religiozni ljudi koji su radili iste zločine kao i oni. Sotana je rukovodio i jedne i druge.”
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-04 06:53 PM
Kroz tolike godine, zavjeti su toliko puta promjenjeni da je zato sada dosta ljudi okrenilo ruke od svega i prestalo skroz vjerovati u Boga.
Ovaj papa je čak usudio se promijeniti deset Bozijih zapovjesti, eto dokle je doslo.
Salomon je bio tako strasan gresnik i sada antikrist jedva ceka da zasjedne na njegovo mjesto u Izraelu. Zato je u ovo doba ekumenizam i izmjena vjerskih zavjeta, ajeta, i stvaranje sve većeg broja sekti. Zato i kažem da je najcisce da covjek u dusi bude cist i blagoslovljen.
+1 / -0
+1
neutralni
(teolog)
2010-07-04 07:13 PM
O!!! Kako to da David je tako gre[an a mihvilov je tako pravedan da nema potrebe da se pokaje kao David što se je pokajao i kak se je molio u psalmu 51-vom. Eto ti pravedni farise 21 veka koji sve zan pa čak kako da tumači sibole iz otkrivenja.
Mohovilov, ti si toliko zaslepljen ohološču da ne vidiš kako drugi pokušavaju dokazima iz istorije i iz Boiblije pokažu kako se usklađuje Novi Zavet i Stari. Jer novi zavet neje mogao DA POSOTOJI BEZ STAROG.
Ti slepo insisitiraš da Televizor je ta ikona koja govori ali sinko ti imaš daljinski u tvoje ruke i možeš da kontrolišeš a to zver o kojo cobi govori je zver koju niko ne može kontrolisati. To žnači da nema nikakve veze sa televizijom, kao ikonom koja govori.
Tvoja crvena zmija koju ti primenjuješ da je to sovestki komunizam pa je raspadamo SSSR-a crveni zmaj je crkao, A šta da kažemo o komunističkoj kini sa severnom korejom, pa sa kastrovom kubom. Vodoš miho da crveni zmaj još je živ samo ti ga ne vidiš.
To govoriš o islamskim držaavama da se još bore protiv sekularizma, a ne vidiš da islaqmski ekstimisit deluju kao neki novu crveni zmaj. Ako ti je islam toliko drag što to kao prvoslavac ne primaš islam pa da da neki način uvede pravosalvni sitem šerija zakon pa da postaviš versku diktaturu, da prisiliš savest ljudima pod smrtnom kaznom da prime tvoja verovanja, kao što su pappisti radili u tamnom veku.
Ti miho ssi taj koji ne poznaješ istoriju, a i oni što poznaš isprevrćeš tako da ugađa tebi imišljotinama i glupostima.
Pošto i dalje tvrdiš kako si ekspert u tumačenju otkrivenja, tamo piše da šena je jahala na zver sa čađom vina kurvarstva njezina, a ja imam, miho TV i na nega ne jaše ni jedna žena. Ajd miho tumači, šta to znači, jer umiram da znam. Nemij da mi kažeš da žena je sada u bikin, u televizpor i umesto čašu vina, a ona sada ima čašu šampanca ili viskija. Izvoli miho pokaži šta znaš, još neke gluposti.
Ej, Cobi, Šta si se vatao da ovom pravednom fariseju objasniš kad on sve zna. On zna da je David bio opasan grešnik i Sosomun bio još grešniji, a to njega čini super bezgrešan, kad gleda koliko su oni bili grešnici, ali mihaviolov ne vdi da su se oni bili pokajali, i posle iz iskustva su pisali nadahnute reči u psalmima, priče i prorpvednika.
Mihi ne teba lekar kao što su trebali carenici i grešnici s kojim je Hristo obedovao.
Miho mSve je Pismo (stari i novi zavet) od Boga dato i nadahnuto, jer isti duh koji je delovao na proroke starog zaveta je delovao preko pisce evađelja i poslanice novog Zaveta. Pavle piše da što je o njima pisano je nama za pouku, da nebi mičinili to što su oni šinili, a ti miho huliš na takve primerne pouke, verovatno što ti činiš isto sto zbog čega njih osuđuješ i to je tvoja reakcija. Nije ni čudno da si sav izmešan u tvojoj glavi sa tvoje vede i istočnjačke filozofije i paganske dogme.
Ni je tebiu lako, Miho. ali, ali mor i takvih d apsotoji jer je Bog jednoko milostiv svima jer čak da se neko pokaje kao David, vidi 51 psalam, molitva Davidova o pokajanju.
+0 / -0
0
cobi63
(sportista)
2010-07-04 09:59 PM
speranza-
nisu se desavale nikakve promene u Zavetima,
ali se menja ili slabi vera pojedinaca što se
moglo i ocekivati.
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-05 01:06 AM
znaci novi zavjet se treba zanemariti jer se ne poklapa dovoljno sa starim?
+0 / -0
0
Mihovilov
(dizajner)
2010-07-05 02:18 AM
Nije crveni zmaj crko. Nego je samo predao svoju vlast i moć i prijestolje svoje. Jer svijest i duh
Ako baš hoćeš evo ga još uvijek u Kini na neki način.
Samo što je vlast predao KAPITAL ODNOSU I POTROŠAČKOM MENTALITETU I BOGAĆENJU.
BEZBOŽNIŠTVO JE TEMELJ I CRVENOG ZMAJA I PRVE I DRUG ZVJERI. I protu Božje kod crvenog zmaja nasiljem i ubistvima , a kod zvjeri lukavšću i zatiranjem Svetačkih primjera i dovođenje novih primjera.
crveni zmaj i zvjer po duhu SU JEDNO bezbožđništvo - SEKULARNA DRŽAVA i borba protiv vjere. Ista je ui srži duhovnost ateistička koja stoji iza svega.
S time da je kod zvjeri jako prisutan, a prikriven okultizam. crveni zmaj je bio grubo ateističko protubožje djelovanje. zvjer je još jedna razina niže u padu ateista ka tamnoj strani.
+0 / -0
0
cobi63
(sportista)
2010-07-05 12:55 PM
-speranza-
05. јул 2010. у 01.06
znaci novi zavjet se treba zanemariti jer se ne poklapa dovoljno sa starim?
Speranza, kad to kažeš izgledan da ne razumest sadrzaj Starog ni Novog zaveta, niti razumes ovo o cemu diskutujemo.
Ko je rekao da se Novi zavet ne poklapa sa Starim? Niko.
Novi zavet se poklapa savrseno sa Starim ako oba razumemo pravilno.
Drugo od kud ti pada na pamet da se Novi zavet treba zanemariti?
Kad ne bi bilo Novog zaveta ne bismo imali ni Spasitelja i ostali bismo bez spasenja. Oba Zaveta su dobra i korisna i oba treba proucavati i živeti prema Bozjim uputstvima.
+0 / -0
0
-speranza-
2010-07-11 03:47 PM
ne, nisam citala nijednu religijsku knjigu, samo u posve kratkim sadrzajima
Dok je bio Hristos, on je ucio ljubavi i milosrdju, zar nije to dovoljno ?
Doduse znam ja neke vaznije i popularnije stvari iz religija, ali ne bas i razlike između n. i s. zavjeta
Looking for Mantra Bracelets?
Select a country:
Australia
Austria
Bosnia-Herzegovina
Canada
Croatia
European Union
France
Germany
Montenegro
Netherlands
Serbia
Sweden
Switzerland
United Kingdom
United States of America (USA)
English |
Latinica
|
Ћирилица
© Trend Builder Inc. and contributors. All rights reserved.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Advertising
.