Pratite nas na:
Naslovna
Recepti
Predjela
Supe
&
čorbe
Salate
Hleb
&
pecivo
Prilozi
Glavna jela
Deserti
Pića
Zimnica
Posni recepti
Napišite novi recept
Forum
Blog
Galerija
registruj se
Login
Дискусије
:
Кулинарство
+0 / -0
0
Sastojci fondana?!
ljana
01. септембар 2012. у 17.38
nadjoh ovaj recept za fondan ovdje
http://www1.serbiancafe.com/lat/kuvar/recipe/7/6722/doma
ći-fondan
zanima me gdje naći glicerol? ja sam nasla samo glukozu-ubjedjuju me da je to isto, a meni sa kao čini (i malo vise od „čini”) da su dvije razlicite stvari u pitanju..
ako ne zna niko ovdje da mi odgovori, moracu na kakav forum sa okorijelim hemicarima... ihhh,kad me tamo „sasiju”! :) :) :)
+0 / -0
0
MajstorZika
02. септембар 2012. у 09.28
Masni alkohol. Zašto se dodaje - ne bih znao da Ti objasnim.
+0 / -0
0
Komunikativna
(($))
02. септембар 2012. у 17.12
Glicerol je glicerin i možeš ga kupiti u apoteci. Pozz
+0 / -0
0
ljana
(&student)
03. септембар 2012. у 06.12
valjda sprečava stvrdnjavanje...ali-o tom po tom... (i ne razmišljam bas puno zašto...tako ide i to ti je... :) :) :)
komunikativna,
da li je to nekakav poseban glicerin ili mogu samo traziti „glicerin”?
(da ne otrujem narod?) :)
+0 / -0
0
ljana
(&student)
04. септембар 2012. у 00.55
u apoteci me samo blijedo gledase... nudise mi fruktozu...čak sam bila toliko uporna da je apotekar isao na google da vidi da li glicerin iko stavlja u kolace! hahahah...
i-ne kupih ga - jer „ima fruktoza” i uz prijedlog „a da stavite malo jestivog ulja?...npr nekog nejakog-poput ulja uljane repice?”
pomozite ako boga znate! :) :)
+0 / -0
0
Liketa007
(photo)
04. септембар 2012. у 10.45
http://www.coolinarika.com/recept/doma
ći-fondan/
Ide glicerin u fondan. Ja sam ga pravila davno i takođe sam se čudila kako to da ide glicerin, koji sam kupila u apoteci kao što ti reče i komnikativna. Međutim, uopšte mi se nije dopao niti volim da stavljam sastojke tog tipa u nešto što dajem deci. Sledi gornji link, mislim da su ipak bolji i prirodniji sastojci za fondan od tog sa glicerinom.
+0 / -0
0
ljana
(&student)
05. септембар 2012. у 01.30
liketa, link ne radi... ;(
+0 / -0
0
Liketa007
(photo)
05. септембар 2012. у 03.18
http://www.coolinarika.com/recept/doma
ći-fondan/
+0 / -0
0
Liketa007
(photo)
05. септембар 2012. у 03.19
Nešto nije u redu. Idi na coolinariku i ukucaj domaći fondan. Prvi recept koji ti izbaci je po meni najbolji.
+0 / -0
0
Majda
05. септембар 2012. у 08.36
Liketa, da li je to recept ciji je autor SaAida? I još nešto, ja ne koristim margarin, da li si ga pravila sa puterom?
+0 / -0
0
Liketa007
(photo)
05. септембар 2012. у 16.13
Da, to je taj recept. Koristi puter umesto margarina. Nisam pravila po ovom receptu. Probaj po ovom receptu slobodno, napravi prvo manju količinu ili napravi za slavlje pa čuvaj u frižideru.
+0 / -0
0
tweety_m
(?)
05. септембар 2012. у 20.49
Ovo je po meni najbolji recept za fondan
http://whatscookingamerica.net/PegW/Fondant.htm
imaš par tema o fondanu na TIM otidji na pretrazivanje.
+0 / -0
0
Zar_Ptica
(pedagog)
06. септембар 2012. у 04.21
I ja sam se cudila kada sam prvi put videla taj recept, ali sam oducila da ga probam kada su mi u apoteci rekli da je ok i da može da se unosi glicerin da ne smeta ništa.
Vise puta sam pravila na taj način mada sam videla i drugih dobrih recepata.
+0 / -0
0
ljana
(&student)
06. септембар 2012. у 07.34
liketa, a koji fondan bez glicerina je taj sto si ti pravila i sto provjereno znaš da je dobar?
nasla sam taj na coolinarci-sa begremovim medom, ali ne bih da zapocinjem ako ne znam da je još nekom ispao ok...
+0 / -0
0
Liketa007
(photo)
06. септембар 2012. у 10.48
ljana, nisam ga probala, preporučila sam ti ga jer sam pročitala sastojke i videla da je mnogo žena pravilo po tom receptu, a zatim to i objavilo sa slikama. Pravila sam samo taj sa glicerinom ali mi se ukus nije dopao, a i moram priznati da nemam strpljenja da time prekrivam tortu, lepo ispadne ali treba izdvojiti vremena, više volim kremove i šlag. Ne znam koliko imaš vremena do slavlja ali probaj da napraviš upola doze i da vidiš kako ti se dopada. I javi nam rezultate ako se odlučiš da znamo i mi.
+0 / -0
0
snow
(Zivi kao da ti je svaki dan po)
16. октобар 2012. у 07.46
Pravila sam fondan po receptu u koji ide glicerin. Kupila sam ga u apoteci. U jednoj nisu hteli da mi ga prodaju jer je tehnicki glicerin uu pitanju ali u drugoj kada sam rekla za čega mi treba i koja kolicina ( 1 kasika glicerina) ide na 1 kg secera i još 100 gr fruktoze rekli su da mogu bez problema da ga koristim. I sada sam ga pre par dana pravila za oblaganje decije rođendanske torte. Skroz je OK da se koristi i nemas brige biće super.