Forums : Kulinarstvo

 Comment
Hobotnica!
niagara_usa2010-08-17 03:22 PM
danas sam nabavila hobotnicu, ociscena je i smrznuta.
pregledala sam ove ovde recepte, ali mi se ni jedan nešto ne svidja. ima li neko ideju šta da radim sa njom, kako da je pripremim a da ne bude „gumena”, slični pokusaji u proslosti su ispadali takvi, tj. „gumenasti”. nekada davno sam u jednom grckom restoranu u NYC jela salatu od hobotnice, i danas mi podje voda na usta kad je se sjetim:)). može li neko da podijeli recept?
hvala puno,
poz
frauGabriela
2010-08-18 03:07 AM
Ima dva nacina kuvanja hobotnice,za koje ja znam.Jedan je kada je udaraju da omeksa pa je kuvaju.Drugi,laksi,je da se potopi tri puta u kipucu vodu i zatim kuva dok ne omeksa,oko sat i po.Isece se na kolutove i spremna za upotrebu.
Ja pravim jednostavnu salatu:
kolutovi hobotnice
crni luk secen na kocke 1x1cm
paprika na kocke 1x1cm
maslinovo ulje
limunov sok(nikad sirce)
A mozete da probate i jelo koje potice iz Galicije.
Dok se hobotnica kuva dodaju se oguljeni celi krompiri,treba sve da se skuva u isto vreme.Hobotnica se isece na kolutove,krompir na vece kocke.Sve se slozi na tanjir,tradicionalno drveni tanjir i krompir u sredinu.Sve se pospe alevom paprikom,krupnom morskom solju i dobrim maslinovim uljem.Jede se toplo i u Spaniji je veliki specijalitet.
maslacakk
(cvet)
2010-08-19 08:50 AM
HOBOTNICA NA BOSANSKI NAČIN

Staviti u lonac hobotnicu da se kuha a u dvorište staviti jagnje da se peče na ražnju.
Kad se hobotnica skuha iscijediti vodu i baciti je macama i cukama da se može s mirom jesti gotovo janje uz pivo.
:-)))))

Šala mala...vic je u pitanju!
niagara_usa
(mama)
2010-08-19 08:53 AM
hvala na receptu,
juče sam tako svrljala po internetu, nasla par recepata, nešto iskombinovala, i napravila mariniranu hobotnicu -grcki stil :))
i posle sve te muke, dobijem alergijsku reakciju na hobotnicu, koprivnjacu koju nikad nisam imala do sada!!!
za ne povjerovati :)))
niagara_usa
(mama)
2010-08-19 08:55 AM
hehehehe, bravo maslacak,
super vic, moracu zapisati :))))
 Comment Remember this topic!