Forums : Kulinarstvo

 Comment
Želio bi da pravim vino
doktor2009-07-06 01:28 PM
dali iko od vas pravi domaće vino? dosta naših ljudi u usa je pocelo da se bavi tim, interesuju me vasa iskustva i savjeti.
Hvala
Dragoljub--
2009-07-08 05:47 AM
Pravili smo nekad „nashe” vino u početku, otisli bi na izlet do vinogorja pa u vinariju, gde bi kupili shiru ili mosht i vinski kvasac, zahtevali tamo da se smesaju vinske shire po recepturi koja je koriscena u starom kraju , odneli sudove u nas podrum i posle cetrdestak dana bilo je gotova fermentacija.

Kad se izbistrilo, za to je trebalo još par nedelja, flasirali. Vino je imalo buke starog kraja...

Vinarija je nudila da kod njih fermentishe, kao i da nam jave kad da dodjemo pa da ga oni flasiraju s našim etiketama... no to nam je u tom trenu bilo skupo i glupo, ali vidim da to ovde rade mnogi
verba
2009-07-08 12:34 PM
Najbolje bi bilo da odeš u neku vinariju gde se prodaje grožđe ali i poluzavršeni vinski produkti. Tamo možeš da kupiš celu aparaturu za proizvodnju vina, hemikalije i uputstvo. Takođe će ti objasniti kako da počneš sa proizvodnjom. Velike vinarije uglavnom drže Italijani i Portugalci, ali nije pravilo. Ne znam gde se nalaziš, ali ako si u većem gradu naći ćeš vinariju sigurno.
majloVa
(genije od rodjenja)
2009-07-08 12:58 PM
Ili jednom recju :knjiguusake:

:))
verba
2009-07-08 01:00 PM
Jes! Mani se stetoskopa, baci se na zadovoljstvo!:)))
majloVa
(genije od rodjenja)
2009-07-08 01:33 PM
Jes' Verba ali ne veruj svemu sto vidis na net-u.. ;)
kriska
2009-07-18 09:55 AM
Moj stric je u stanu pravio vino. Zapusio kadu, napunio je grozdjem i bosim nogama gazio.
U kupatilo je ukljucio radio, pustio veselo kolce i po taktu igrao po grozdju.
Majke mi vam kažem, ovo je ziva istina!
 Comment Remember this topic!