Password na Linksys WRT 54
snexan
28. септембар 2010. у 01.44
Kupio sam koricsen pomenuti ruter od nekoga do koga više ne mogu doći (nije dostupan danima). Ispostavilo se da ID podaci nisu „root” i „admin” (po defaultu). Molim za bilo koju vrstu pomoći koja me može odvesti do ponistenja ili citanja usera i passworda na pomenutom ruteru. Zahvalan sam svakome, ali bas, bas. Uostalom, ta pomoć će me spasiti od kupovine novog rutera i ustedeti nekoliko desetina evritja.
rebro
28. септембар 2010. у 04.19
Jesi li probao da resetujes podesavanja pritiskom na malo dugme sa zadnje strane rutera? Pritisnes i držiš jedno 15 sekundi. To će da ponisti sva setovanja i onda bi trebalo da user bude admin a passworda nema.
ajd probaj
snexan
28. септембар 2010. у 04.39
Neće tako, rebro. Tim resetom se sve može ponistiti i vratiti na fabricko, sem usera i passworda. Po default-u, user name je „root”, a password „admin”. Jedan drugar mi je pomenuo da se njemu čini da je jedini način flesovanje, a to se radi posebnim prikljuckom (interfejsom) na plocu rutera i programom za fles na linux-u. Pokusavam da saznam da li neko zna laksi način.
snexan
30. септембар 2010. у 01.38
hvala, u pravu si. uz dodatak da „reset” treba drzati dok je uredjaj ukljucen pod napon i to oko 1 min. posle toga sve „zaboravlja”. Još jednom, hvala.