Дискусије : Кошарка

 Коментар
Tunde i ja - veciti rivali?!
Veritas
(Kestendzija)
10. јун 2013. у 16.29
Ja nekad bio „Lejker” (i živeo u L.A.) a Tunde „Seltic”. Sada sam za „Drvosecu” Tunde opet „protiv mene”?!?! Nego šta je sa Wade-om? Allena su i uzeli da ga zameni jer ovaj izgleda neće izdrzati da igra do kraja sa tako raspadnutim kolenom. Kao sto rekoh, ipak sve zavisi od Allena!
BabaTunde
10. јун 2013. у 22.27
znaš šta brate, ovako preko kompjutera smo nereseno ALI u basketu 1 na 1 u bi te odvalio da ne bi znao ni kako se zoves a ne za koga si navijao dok si živeo u L.A.-u ;o).

*nisam znao da je alen dosao da zameni vejda ... svasta. pa alen ne igra uopste odbranu a ni u napadu nije ono sto je nekada bio. mene MNOGO vise brine dankanova igra ... nema ga nigde ni u napadu ni u odbrani. voleo bi da se serija zavrsi u san antoniju i da pop i ekipa ne moraju da se vracaju u majami ALI biće teško. inače ovo sto sam do sada video je UZAS od kosarke.
Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 00.12
Sure, cekao si da napunim 60 godina pa da me izazoves na teren?!?! Gde si bio pre 40 godina? Verovatno 'u stomaku':-). Inače mogu i sada da odigram basket 1:1 ali posle toga sigurno neću moći da hodam jedno nedelju dana. Vise sam se orijentisao na Tennis.
U svoje vreme sam bio kapiten skole u kosarci i odbojci (takođe igrao za drugoligasa) a i jedne godine u rukometu. Kad sam dosao „preko bare” poceo sam da igram u HSU ali sam na leto između sophmore i junior (2-3) rasturio koleno i kraj!!! Potom sam igrao vaterpolo jednu sezonu (imali jednog Ceha reprezentativca za trenera; trenirao Kubu pa prebegao u USA!). Zaposlio sam se pre diplomske, zenidba, porodica i sve sto s'tim dolazi.
---------------------------------
Što se Wade'a tiče on kuburi s'povredama već godinama i Majami je morao da nadje zamenu za njega. Allen-u ne treba odbrana, dovoljno je njegovo 'snajperisanje iz svlacionice' da razredi odbranu i da otvori ulaz 'Drvoseci'! Majami ima dovoljno solidnih odbrambenih igrača na klupi za žrtvovanje.
BabaTunde
11. јун 2013. у 09.08
ma kakvi BRE kosarkaski tereni, avioni i baloni ... mislio sam na video igrice. za pravu kosarku/basket ti priznajem da si majstor pogotovu sad kad sam video da si bio kapiten skolskog tima. inače, da ne bude zabune, pre 40 godina takvi mladji poletarci kao sto si ti su mi vracali lopte na zagrevanju ;o). nego kad smo već kod vaterpola ... da li si ikada video sina od delfina? jaooo šta bi ti tek napravio u vodenoj sredini ... znaš šta je bolje? aj' da pricamo o bilo cemu drugom SAMO ne o sportu jer tu sam izgleda mi MNOGO jak za tebe ;o).

*koja ti je prognoza za veceras?

Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 10.07
Veceras San Antonio! Sledeća verovatno Majami a treca opet San Antonio.
Na kraju će verovatno Allen odluciti jer Wade je „gotov” - može igrati jednu četvrtinu po utakmici tako da u „tandemu” sa Allenom naprave nešto „fore” pa ako izdrže do kraja biće dobro.
Nego primetio sam nešto: OPET NAVIJAM ZA PAT RAJLIJA!!!! Kad sam bio „Lejker” Pat je bio trener i sada kad sam „Hot” Pat Riley je opet trener - samo sve bi dao da Spoelstru sutnu a dovedu nekog ozbiljnog trenera, kao DelNegra npr. posto su ga glupi Klipersi otpustili. Ne mogu da verujem da posle toliko godina „TIM JOS UVEK TRAZI SEBE”?!?!?!
-----------------------------------------------------------------------
BabaTunde
11. јун 2013. у 11.18
na zalost moracu da se složim sa tobom ;o) ... i ja mislim da će san antonio da dobije prvu, sledeću gubi i onda opet dobija. ne verujem da mogu da dobiju 3 za redom. meni spolstra izgleda kao recimo dobar sin ili dobar zet a što se trenerskog zanata tiče tu je tanak. ZNA da vodi ekipu, čak sam primetio da zna i da promeni postavu, ALI samo kad vode sa 20 razlike ... do tada je izgubljen i ponasa se kao ciketan. slusam ove komentatore (alal vera medzik dzonsonu) pa to su dileje na kub. pricaju o nekom „adjustmentu” ... kakav je „adzastment” napravio majami ... SA je izgubio u samo u prvoj/4-ni 5-6 lopti, parker na zalost ništa, pinokio ništa, dankan standardno nikakav, spliter ništa ... jedino onaj momak sto je drzao prikljucak sa par trojki.

* uzivaj generacijo moja i čujemo se nocas posle meca.

Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 11.24
BabaTunde:
„...pre 40 godina takvi mladji poletarci kao sto si ti su mi vracali lopte na zagrevanju...”
---------------------------------------------------------------------
E, tu si se malo zeznuo ;-), u zivotu nikad nisam nikome vracao lopte!! Kao klinac „stari” su nam napravili kos u dvoristu pa smo „od jutra do mraka” igrali. Moj drug-vrsnjak je nastavio sa kosarkom a ja otisao u odbojkase. Kad smo „izasli među ljude” već smo bili formirani (and formidable) igrači.
---------------------------------------------------------------------
Što se plivanja/vaterpola tiče odrastao sam na Dunavu i moj najbolji drug je bio juniorski vice-sampion Juge (radili smo leti kao spasioci na bazenu u Deliblatskoj Pescari/Banat). To je bilo vreme Veljka Rogosica pa sam voleo maraton; mogao sam bez umaranja satima da plivam - to je za mene bio najlaski sport.

Sad se spremam za karijeru u golfu...
Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 11.38
Slazem se, na istoj smo stranici!!!
Nešto razmišljam, možda bi Wade-a trebalo uvesti u zadnjoj četvrtini da Mamuzama „razbije rutinu” i odmoran Wade im može dati poleta i preokrenuti rezultat (koji će do tada verovano biti u korist Mamuza). Ali mislim da si ti u pravi, Spoelstra se izgubi kad su u „minusu” a i Drvoseca ne može da se koncentrise kad vidi da je Spo izgubljen.
Ne znam, sve se opet vraca na Allena. Bostonu je oduvek bio jedan od najboljih (ako ne i najbolji) strateski utrenirnih klubova u istoriji i Allen je sigurno već nešto „poprimio”.
BabaTunde
11. јун 2013. у 13.14
to što nisi nikada nikome vracao lopte NIKAKO ne znači da ih meni ne bi vracao ... to bi ti kao i vojska bila (prijatna) obaveza, duznost i cast ;o). da si me ranije upoznao SIGURNO bi ti upropastio detinjstvo i sazrevanje ... ja kad sam na terenu TI ili mi vracas lopte ILI ako sam slabo raspoložen onda sedis na tribinama a na teren ulazis TEK kad sam ja na pristojnojj udaljenosti ... recimo posle sat vremena ;o). što se tiče odbojke ne znam šta da ti kažem ... meni su UVEK preskakanje lastisha, odbojka, bacanje frizbija i NORMALNO golf bili sportovi za devojcice.

* nego posto vidim gde si otprilike odrastao ... da li ti ime marija demsar veger nešto znaci, a? o veljku rogosicu ćemo drugi put ... SJAJAN sportista ... njejga sam UVEK voleo. nego da li se secas momka (prezivao se balich) sto je skakao u neretvu sa mosta u mostaru ... MNOGO JAK Igrac. secam se kao danas da je pobedjivao SVAKE godine i da je bio nepobediv deceniju ipo ako ne i duže.

geriatrikus
(zvakac karamela)
11. јун 2013. у 16.53
Baba, nikada do sada nisam koristio tu mogućnost, ali nakon ovakve izjave ti dajem ne „plus”, već „PLUSCINU”!
-----------------------------------
Veritas:„Nego šta je sa Wade-om? Allena su i uzeli da ga zameni jer ovaj izgleda neće izdrzati da igra do kraja sa tako raspadnutim kolenom”

Baba Tunde:„ma kakvi BRE kosarkaski tereni, avioni i baloni ... mislio sam na video igrice ... znaš šta je bolje? aj' da pricamo o bilo cemu drugom SAMO ne o sportu”
Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 18.52
„Tunde” nikome ne dajem prednost u „basketu” od bekova osim kalibra Duciju, Kici, i njima sličnim igračima. Priznajem moj komsija niz ulicu me je skoro redovno dobijao ali je tip 195cm sa fenomenalnim odrazom (lakat iznad kosa, igrao centra) i dobijao me sa 2-3 poena ali ako ne igra presing (ostavi me samog na distanci) znao sam ga dobiti sa 21:0. Isao sam i 30+ slobodnjaka iz cuga i zakucavao iako sam samo 188cm. Ja sam u skoli skakao za loptu iako nam je centar bio 197cm. Ako si dvometras i dobar tehnicar - PRIZNAJEM i SVAKA CAST, verovatno bi me dobio! U protivnom bio bi ti „kais beo od znoja” da me dobijes. Za „basket” sam živeo i nisam voleo „na dva kosa” ali sam ipak bio dovoljno dobar da budem kapiten skole. U utakmicama protiv drugih skola ake ne stave „flaster na mene (a sto su obično radili)” gubili su.
U Americi je bilo teze zbog crnaca jer su zivotinjski jaki i brzi ali sam se ipak donekle nosio i sa njima.

p.s.nego nešto je iznenada zasmrdelo ovde na ovom topiku, da nisi ti nagazio na nešto i uneo?!?!
nebojsa2
11. јун 2013. у 20.27
Prije početka treće utakmice komentatori kažu da je 93% pobjednik treće novi sampion. Želim svima sreću u prognozama, ja navijam za San Antonio. Ako uzmu ove godine, Manu je najbolji strani igrac ikad:)
Napred Greze Popovicu!
Veritas
(Kestendzija)
11. јун 2013. у 20.33
Na zalost ti si verovatno u pravu!
ON THE OTHER HAND - NEVER UNDERESTIMATE A HEARTH OF A CHAMPION!!!!
BabaTunde
11. јун 2013. у 21.01
kestendzija, iskren da budem moj najveci problem je bio sto nisam mogao da promasim ... a ni sad nisam ništa bolji ;o). rukicu imam kao dzeparos ... ne bi ni osetio a već bi te presvuko. inače MNOGO mi je drago da smo malo aktivirali ovu diskusiju ... dubok naklon i postovanje gerijatrikusu i nebojsi2. aj' odoh sad i vidimo se oko ponoci.

Veritas
(Kestendzija)
12. јун 2013. у 00.55
Znaci „Tunde” da se pazim tebe u guzvi u metrou ili autobusu- good to know? Još samo da nađemtaj metro ili autobus u Los Angelosu!!!
--------------------------------------------------------------------
Inače svojevremeno smo igrali „2 na 2” i sa (gore pomenutim) „Kengurom” smo bili nepobedivi a u tandemu sa „Batom” („Ivka i Jara”)* prodju dani bez „klupe” - igramo od 8am - 8pm...pa posle na korzo. Ali sve bi bilo moguće, možda bi nas tandem: „BabaTunde i Jose Ferrer” poslali na klupu?!?!

p.s. tandem „Ivka i Jara”: aluzija na „Ivkovica i Jarica” iz Radickog a „klupa” - izgubis pa cekas pobednika.
Veritas
(Kestendzija)
12. јун 2013. у 01.20
Ma ne 'Jose Ferrer' nego 'Ibrahim Ferrer' - Kuba a ne Portoriko!

p.s. Tunde, znam da sam te dirnuo u nerv sa Ibrahimom!!!
BabaTunde
12. јун 2013. у 09.51
brate ja STVARNO nisam imao tu privilegiju da se sedim na klupi ili tribinama i da se „sushim” ... samo za tvoju informaciju poslednji put sam promasio jedno slobodno bacanje u 4-tom osnovne ... od tad sve ulazi bezbolno. kažem ti ja ... ne bi se ti naigrao basketa pored mene ;o).
* kad sam uz sve duzne pocasti posetio prijateljsku kubu (havanu) bio sam u zgradi gde je raj kuder vezbao za snimanje albuma „beuna vista socijal klub” ... izuzetno dirljivo.
Veritas
(Kestendzija)
12. јун 2013. у 21.36
Tunde, trebao bi ti shpiditer da natovaris sve banane koje bi „popio” igrajuci protiv Mikija-Kengura i mene (-:} + {:-). Njega bi svaki nas prvoligas uzeo ali je tip bio idealista (kao Duci); nije hteo ni za Ameriku iako je mogao. Otisao u kompjutere kad je to za sve bila samo misaona imenica - steta, to je bio redak talenat i genije?!?! (da, da, razocarao se u kosarku igrajuci sa mnom xa! xa!)

Tunde, tvoja nova himna bi tada bila:
****************************************
„Come, Mister tally man, tally me banana
Daylight come and me wan' go home
Come, Mister tally man, tally me banana
Daylight come and me wan' go home!!!”
****************************************
- za „marija demsar veger” nisam čuo, should I?
- bio sam u Mostaru (pre rata) i onaj most je stvarno vrlo impresivan ali za Balicha nisam čuo - ja sam iz Vojvodine!
BabaTunde
12. јун 2013. у 22.27
brate znaš šta sam čuo ... kažu da ste ti i miki kengur igrali strasno ALI u lokalnom disko klubu ;o)
inače imaš VELIKI minus za mariju demsar veger ... ti iz vojvodine i da ne znaš za nju ...svasta!?! žena je nominovana za kosarkasku kucu slavnih ... SLOBODNO idi na gugl neću ti ništa. aj' posto si mi posvetio pesmu o bananama evo da ti se onako momacki odužim:
http://www.youtube.com/watch?v=gWDmau1Vbxs

* pazi ga majstor emir balich ... odvade je skakao i to na glavu:
http://www.youtube.com/watch?v=7lRP4lSGL7I
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 00.34
Marija Demsar Veger, kraljica zenske kosarke!
Znaci tako si ti dominirao, igrao sa zenskama - 'vatacina na terenu' kao satro 'presing' OK OK!! Uzgred manja lopta i nizi kos - pa ti si stvarno razbijao, sad ti stvarno verujem. Kako si se 'isfolirao :-)' da nisi zensko i kad su te 'provalili'?
BabaTunde
13. јун 2013. у 01.07
alo BRE kestendzija pa nećemo valjda ovako da se grudvamo. ja sa tobom sve na note a ti ... nemoj kad se sretnemo da te nateram da mi jedes iz ruke.
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 08.23
„Kako si se 'isfolirao' :-) da 'SI' zensko i KAKO su te 'provalile'?” - pravopisna greška (maybe Freudian slip, who knows)!?!?!
---------------------------------------------------------------------
I don't blame you, igrao sam i ja sa ribama iz UCLA-a! Samo za razliku od tebe mi smo uvek bili gentlemeni (crnac Julius i ja) i gubili! Ribe su mnogo 'zahvalnije' kad one dominiraju nego kao ti po 'Crnogorskom'!
BabaTunde
13. јун 2013. у 10.45
PRIZNAJEM da sam devojcica ... kad piskim UVEK moram chuchnem.
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 11.02
Znaci ti si taj {:-), sve bi dao da se uvuces u zensku svlacionuicu!!!!
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 11.43
„BabaTunde:
kestendzija, iskren da budem moj najveci problem je bio sto nisam mogao da promasim ... a ni sad nisam ništa bolji ;o). rukicu imam kao dzeparos ... ne bi ni osetio a već bi te presvuko.”
------------------------------------------------------------------
Da i ja pomenem „SVOJE RUKICE”?!? Kunem se u decu da je sve istina:
Znaš kako se igraju „Crvene Rukavice”? Znaš? E, u mom gradu sam bio 'strah i trepet'. Ubijao sam u pojam lokalne karatiste inače moje dobre priatelje. Odem u vojsku i postavim rekord u kompletnom rastavljanju i sastavljanju puskomitraljeza: 1 min. 41 sec. Bio sam TATA!
Odem u prekomandu (kao desetar)! Kad tamo neki Beogradjanin vod. Milosavljevic, zvani „Guja”! Njegov shtik je bio da ako hoćeš „vani” a on je dezurni bataljona moras ga tuci u „Crvenim Rukavicama”. Pomislim ja, „Ako je tako, ja ću sada svako vece u grad”! I tako ja moju njizicu pa kod njega u kancelariju a on „postavi ruke”...nikad me niko nije u zivotu tako tukao kao on! Tip je ono sa puskomitraljezom radio za 1 min. i 29 sec. - i jeste bio guja.
-----------------------------

Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 12.19
Ali ja sam ipak bio veci manijak od njega; ne upustam su u ništa u cemu ne mogu da budem najbolji. Znam ako „ja bijem” on ne može da eskivira ali ja nikako njega da eskiviram. Ja navalim kao manijak da treniram samo „odbranu” - ko god je hteo imao je sansu „da me bije”. Ukapiram ja i novi način odbrane i posle mesec dana...za mene samo potpis i „ništa vise!”
---------------------------------------------------------------------
Ali dolazi bolje:
Po povratku cekam da sredim papire pa tutanj preko bare. U međuvremenu dobijem privremeni posao u fabrici. Bilo nas je trojica u timu: ja, jedan student (govorio Rumunski) i jedan klipan siledzija. Rumuni iz Bukuresta su radili oblaganje rezervoara a „student” je bio prevodilac. (radnice) Rumunke su ga muvale ali je „siledzija” bio ljubomoran i hteo je da ga bije. Stalno ga izazivao ali ništa. Na kraju ga izazove na „Crvene Rukavice”; ovaj je na kraju pristao ali ubro odustane jer ga ovaj ubi. Ovaj kreten natavi da navaljuje - osladilo mu se! Ja sedim sa strane i čitam „Ilustrovanu”!. Dosadi mi da sve to slusam i pridjem da se ponudim „ali da me prvo nauci kako se to igra”. Pustim ja njega neko vreme „da me uci” dok me nije dovolno iznervirao...na sreću tvrdoglava mazga bi radije crkla nego se predala!!!!
Od tada smo se svi jako lepo slagali!
BabaTunde
13. јун 2013. у 12.45
znala sam ja da si ti balkanski grubijan ... crvene rukavice su za vas siledzije i prave muskarcine ... ja sam nekako vise za setnje po parku, drzanje za ruke i eventualno neki peting.

*nego brate kako si ti igrao domine to mi reci? http://www.bosnic.com/views/bosnic/Slike/Domine.jpg
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 13.00
Domine - slabo! Preferans - majstor! Oducio sam moje komsije oficire da me vise zovu „mali” kad sam poceo da ih ladim. Mi noćimazimi igrali od 10,000 pa na dole; nedelju dana partija. Danju zimske rukavice, toplu odecu i kapu pa na smrznuti gradski stadion „na sutiranje” (basket).
BabaTunde
13. јун 2013. у 15.01
igras preferans, znaš odlično da plivas, igras odbojku, razbijas u basketu, igras crvene rukavice ... pa ti si brate kao sumski pozar ima te bre na sve strane.
Veritas
(Kestendzija)
13. јун 2013. у 15.34
Pa kad ti je u kuci uzas a ne želiš da se odas alkoholu/pusenju onda trazis alternativu u sportu i drugim delatnostima. I preferans sam uvek igrao kod komsije a sportovi su uvek bili „vanski”. Ne želim dalje da elaboriram.
Veritas
(Kestendzija)
14. јун 2013. у 00.30
I da okoncam ovim da bi me bolje shvatio:
Živeo sam u fanaticno sportskoj ulici! Imali smo veliki broj mladih i skoro svi su bili neki sportisti: bokseri, ragbisti, rukometasi, odbojkasi, kosarkasi, plivaci, sprinteri...
Verovao ili ne mi smo ponekad i Ragbi igrali u ulici. Moja ulica je redovno igrala kosarku, fudbal i odbojku protiv (B-timova) lokalnih drugoligasa, skola kao i protiv timova ogromne kasarne van grada. Takav je to bio mentalitet u to vreme. Imali smo i sopstveno kosarkasko igraliste sa svih dimenzijama - vrata sa obrucem na banderama postavljene kroz raklje drveca na praznom parkingu. Gradski stadion sa igralistima nam je takođe bio na bukvalno dva minuta hoda! Odbojkasko igraliste u Domu JNA isto u nasem komsiluku. I šta si mogao ocekivati?!
p.s. zbog nezdrave kucne atmosfere uvek sam bio vani na nekom od igralista!!!
 Коментар Запамти ову тему!

Looking for Unicorn Gifts?
.