Дискусије : Бања Лука

 Коментар
„Папци” и „Раја”
POLARIS
(doktor)
25. фебруар 2015. у 16.27
Папци и раја!

******************
Sve životinje su jednake, samo su jedne jednakije od drugih„. /DŽordž Orvel: ”Životinjska farma„/

Postoje mnogobrojne tajne po kojima ćemo pamtiti 20. vijek, ali sarajevska priča o ”raji„ i ”papcima„ ostaje ”majka svih misterija„.

S počeka rata, ”raja„ je odlučila da su sve Sarajlije koje su za novu državu - ”raja„. Istovremeno, svi oni koji su za staru državu imaju biti - ”papci„.

”Raja„ je od tada pa nadalje i ubuduće optužila ”papke„ da su izdali ”raju„, jer su glasali da ostanu u svojoj državi, dok je ”raja„ odlučila da ide u svoju državu i tako pokazala ”papcima„ da je prava ”raja„.

Stvari se dodatno komplikuju kada ”raja„ postaje branilac Sarajeva, dok ”papci„ postaju agresori.

Kako biste prepoznali jedne i druge? La/h/ko! ”Papci„ su pucali odozgo, a ”raja„ odozdo.

Ipak, ”raja„ je to činila samo zato što je - ”raja„. I to ona prava ”raja„, od srca, iz ubjeđenja, zbog sarajevskog duha. Inače bi i ona pucala na ”papke„ odozgo.

Nije razlog taj što su ”papci„, za razliku od ”raje„, u katastru imali zemlju, kuće i planine, dok je ”raja„ od imovine, najčešće, imala /državne/ stanove. Ne!

”Raja„ je branila svoj grad, a ”papci„ su branili svoje kuće. A to nije isto. Mislite da je to teško shvatiti? Ma ne, la/h/ko je!

Dovoljno je znati da su u ”raji„ Sarajlije, dok su u ”papcima„ - Sarajlije. Ali, ”raja„ više voli i osjeća Sarajevo od ”papaka„. Opet nije jasno?

Pa već je objašnjeno da je ”raja„ branila grad ispred svojih zgrada, za razliku od ”papaka„ koji su ga napadali ispred svojih kuća.

”Raja„ je žrtva jer ne može biti krivac, pošto su to mjesto već zauzeli ”papci„.

”Papci„ su postupili podmuklo - oni su uzeli oružje da bi ostali u svojoj zemlji, u svom gradu i svojim kućama.

”Raja„ je, pak, uzela oružje iz razumljivih razloga - da bi ostala u svojoj zemlji, u svom gradu i svojim stanovima.

Koliko je ”raja„ prava ”raja„ pokazuje i činjenica da, za razliku od ”papaka„, ne prihvata nikakav drugi identitet, osim identiteta ”raje„.

Tako je nije moguće staviti u istu ravan sa ”papcima„, koji odbijaju da budu ”raja„.

”Raja„ može da bude svako ko je protiv ”papaka„, a ”papak„ ima ime i prezime, što dovoljno govori o ugroženosti ”raje„.

Gdje su danas ”papci„, a gdje je ”raja„?

”Papci„ su otišli jer su htjeli da okupiraju svoj grad. Za razliku od njih, sarajevska ”raja„ živi u svom gradu i u kućama ”papaka„.

I to je najveća misterija koja traži odgovor na pitanje - da li je grad okupiran ili nije? ”Raja„ kaže da nije, jer je ona ”raja„, a oni su ”papci„.

Kako ćemo to provjeriti da bi svima bilo kristalno jasno? Pa, la/h/ko!

Idemo iz početka i sve tako dok svi ne postanemo ”raja„.
****************”
vacuum
26. фебруар 2015. у 00.39
Ko nije glasao za Aliju i njegovu bajku o „nezavisnoj i suverenoj Bosni” ispao ja papak (vjeruju u Saraj'vu)... nema veze sto je Alija osvjedoceni IZDAJNIK zemlje gdje mu je ta 'raja' rođena.

Kad pogledam ko su sada 'vodje raje' u tom Sarajevu (ne mislim na politicare)... ogolilo se na šta je Sarajevo spalo.

P.S. jedan Dino Merlin glavna faca „muzicke raje”... ha, ha nije bio do gleznja nekom Neletu, Coli, Bregovicu... do 1992... pa tako da zaredamo.
BL
(Dr.)
26. фебруар 2015. у 17.34
Dino Merlin balince,hahahhaha ma kako je mogao 3 noćizaredom u sred Beograda da idrzi koncerte,da je bilo termina mogao je još 5 zaredom.

Narod u Beogradu zna da cijeni umjetnike.

Mislim da ti volis samo ovu mjuzu sto tvoja braca sviraju na...

http://tinyurl.com/pvnw5bn
KhMkmhhhh bez ruzni rijeci molicu hehehehhe
BLAAP
28. фебруар 2015. у 08.28
U BG živi 150.000 maslemana i zato je Dino imao takvu posjecenost.
Dobro je poznato da su maslemani najveci gubitnici prošlog gradjanskog rata pa njihovo
zapomaganje koje je i dalje njihovo najace oruzje ne prestaje.Tako i ovaj siroma BL nemajuci svog zivota pokusava da nas zivot živi ali mu nešto ne ide.Ganici se je usutio,prljavi Hari je pokupio lovu i uhvatio se noge jer vidi da je stvar propala.Ostali su fanatici koji sanjaju hislamsku bih koja je apsolutno nemoguća jer maslemani vise nisu najbrojniji narod u odnosu na Srbe zato i ne daju rezultate popisa na uvid.
USRA imperija koja odlazi predvidjela je još jedan ratni scenario na balkanu ali tu će za razliku od prvog sukoba dobro biti umjesana i Rusija i karte će se podjeliti na novi način.
Dihno i dihnici su minorna pojava kao i masa BL ideologa kojima je net postao izvadak za sva zivotna ponizenja i stradanja.Prekonponovanje vlasti na globalnom planu je u zavrsnoj fazi oni koji to ne vide osjetice to na veoma bolan način.

BL
(Dr.)
28. фебруар 2015. у 17.02
gosp. BLAAP Ja bih ti mogao dati tako socan odgovor na ovo sve ali ne mogu na tvoj nivo jer tu si jači od mene priznajem.

Gubitnik kao ti ima od mene samo,hahahahahhahha,dobro zdravlje jarane.
BL
(Dr.)
28. фебруар 2015. у 17.14
Kako neki vole Beograd tu je dokaz za vas koji ovo ne mozete naći u arhivi.
-------------------------------------

TROFAZNI-3
(Penzioner)
05. novembar 2012. u 20.42

Za ovih proteklij 20g zbog Beogarda i Srbije zastideo sam se mnogo puta ...
A ovo u vezi Lukasenka i BeloRusije za mene je jedan od najvecih samara
sto sam kao Srbin dobio od Beograda i Srbije...zaista nemam reci jbga

Ljudi moji,braco Srbi eto stid me da explodiram od muke i besa ...hmm
tako mrzim Beograd da nebi trepno kada bi ga ovog casa neki vulkan zbriso i u rupetino progutao.

ZNammm pa tamo su moji Srbi...izginuli bi mnogi...maaa yebes takav narod kakav je u Beogradu...gde se skupi grupica od 100-ak Srba za vreme utamnicenja Ratka Mladica...a niko da protestvuje kada se samara starac izmuceni s KiM kada ga samara Natasa Kandic.

fujjjjjjj

Srećni li su BeloRusi dok imaju Luku za presednika.Nek' je barem neko (bogu hvala)od ans Slovena usrecen s takvim ljudima na vlasti.
POLARIS
(doktor)
01. март 2015. у 15.59
Алкар Поларис у сриииду!

ХАХАХАХАХАХАХАААХАХАХАХАХХАХАХАХАХА
POLARIS
(doktor)
02. март 2015. у 05.51
Које си ти смеће, бришеш моје коментаре, а своје провокације не бришеш!

ХАХАХАХАХАХАААХАХАХАХАХА
BL
(Dr.)
05. март 2015. у 14.42
Svako postovanje jarane ja ne želim da Vas vrijedjam.

Zato vam želim dobro zdravlje uz ovu muzicku zelju...

https://www.youtube.com/watch?v=3tr9lolzpBk
 Коментар Запамти ову тему!

Looking for Unicorn Gifts?
.