Treba pitati Dodu.
No-1
23. новембар 2010. у 03.40
Zašto su srbi predali svoje teritorije,sa svoim stanovnistvom,skoro pa 99% srpsko,tj Ilidzu,Vogosce,Novo Sarajevo,Grbavicu...i sve to za KRVAVU Srebrenicu,Srebrenica je jedno selo,Ilidza je veca od Srebrenice.
Kakve veze ima Dodo s ovim što se u Dejtonu učinilo a gde je pokojni Milosevic odlucivao???
A danas se lojavi sire po toj istoj Srebrenici.U Srebrenicu se sahranjuju svi lojavi gde god umu,pa i iz inostranstva ih tu sahranjuju...zašto?
Sirenje lojavih u Srebrenici Dodik je takvo stanje zatekao prilikom Dodina dolaska na vlast za premijera RS.Istina treba sprečiti lojave da se sire bas kao sto lojavi sprečavaju Srbe u Ilidzu,Vogoscu,Novo Sarajevo,Grbavicu...Prema neprijateljia se mora uspostaviti reciprocitet .
Gde je spomenik poginulim Srbima u Srebrenici..?
Godišnjica stradanja 3.267 Srba u Bratuncu Srebrenice i srednjeg Podrinja.
nedelja, 12 jul 2009
Na području Srebrenice i Bratunca obeležena 17. godišnjica stradanja više hiljada Srba iz srednjeg Podrinja, ubijenih u operacijama muslimanskih snaga pod komandom Nasera Orića.
http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2008/12/14/137043/bratunac-1.jpg
Sedamnaesta godišnjica velikog stradanja više hiljada Srba iz srednjeg Podrinja, u Republici Srpskoj, koje su muslimanske oružane snage iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića, ubile tokom 1992. i 1993. godine, obeležena je na području Srebrenice i Bratunca.
Na stratištima Biljača, Sase, Zalazje i Zagoni, gde je na Petrovdan, 12. jula 1992. godine ubijeno 69 Srba, 70 ranjeno, a 19 se još vode kao nestali, položeno je cveće i zapaljene su sveće.
Na Vojničkom groblju u Bratuncu episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije, pred više hiljada prisutnih, otkrio i osveštao centralni spomen-krst i služio parastos za 3.267 Srba ubijenih 1992. i 1993. godine. „Prisećamo se danas svih koji su nevini stradali samo zato što su pravoslavni Srbi i koji su branili svoja ognjišta”, rekao je episkop Vasilije.
Predstavnik Boračke organizacije RS Pantelija Ćurguz istakao je da se „čoveku ledi krv na pomisao, na činjenicu, da su toliki zločini napravljeni 1992. i 1993. godine na ovom prostoru nad Srbima i ne samo da niko još nije odgovarao već su neki i oslobođeni optužnice”.
Vence na centralni spomen-krst su položili predstavnici vlasti, organizacije i udruženja Republike Srpske, kao i predstavnici Srpske napredne stranke i Srpske radikalne stranke iz Srbije.
Posle obraćanja zvaničnika Republike Srpske, u Kulturnom centru u Srebrenici održan je duhovno-umetnički program.
Organizatori i pokrovitelji ovih manifestacija su Vlada RS, Odbor za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova, Crkvena opština Srebrenica, Srpsko prosvetno društvo „Prosvjeta”, boračke organizacije Srebrenice i Bratunca i organizacije porodica poginulih boraca i nestalih civila.
nedelja, 12. jul 2009
Na području Srebrenice i Bratunca, danas, na Petrovdan, obeležava se 17. godišnjica velikog stradanja 3.267 Srba iz srednjeg Podrinja, u Republici Srpskoj, koje su muslimanske oružane snage iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića, ubile tokom ratnih 1992. i 1993.
Na stratištima Biljača, Sase, Zalazje i Zagoni, gde je na Petrovdan, 12. jula 1992, ubijeno 69 Srba, 70 ranjeno, a 19 se još vode kao nestali, biće položeno cveće i upaljene sveće.
Za ovaj zločin, kao i za sve ostale počinjene na području opština Srebrenice i Bratunca, tokom 1992. i 1993, u kojima je ubijeno više od 1.500 Srba civila, a razoreno i popaljeno svih 156 sela i zaselaka, još nijedan musliman nije odgovarao.
Jedino je protiv Orića vođen sudski proces, ali ga je Haški sud, pravosnažnom odlukom od 3. jula 2008, oslobodio optužnice, konstatujući da nije bilo dokaza za njegovu komandnu odgovornost.
Posle podne, u 15 časova, na groblju u Bratuncu biće osvećen centralni spomen-krst, služen parastos, položeni venci i zapaljene sveće.
U 16 časova, nakon obraćanja zvaničnika RS, u Kulturnom centru u Srebrenici će biti održan duhovno-umetnički program.
Organizatori i pokrovitelji ovih manifestacija su Vlada RS, Odbor za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova, Crkvena opština Srebrenica, Srpsko prosvetno društvo „Prosvjeta”, boračke organizacije Srebrenice i Bratunca i organizacije porodica poginulih boraca i nestalih civila.
U Bratuncu se obeležava 17. godišnjica stradanja više od tri hiljade Srba, koje su ubile oružane snage pod komandom Nasera Orića.
U Bratuncu je održana komemoracija za ubijene srpske civile i vojnike u srebreničko-bratunačkom kraju od 1992. do 1995. godine. Prema podacima boračkih udruženja i vlade Republike Srpske u tom području ubijeno je više od 3.000 Srba.
Na bratunačkom vojničkom groblju otkriven je centralni spomen-krst i služen je parastos. Skupu je prisustvovalo oko 1.000 ljudi, među kojima su i zvaničnici Republike Srpske. Oko 50 učesnika nosilo je slike haških optuženika Ratka Mladića i Radovana Karadžića. Jutros je u srebreničkom selu Zalazje služen parastos za nastradale Srbe iz ovog sela i sela Sase, Biljača i Zagoni, gde je na Petrovdan 1992. godine ubijeno 69, a ranjeno 70 civila i vojnika. Još 18 ljudi vodi se kao nestalo.
Okupljeni građani ponovo su zatražili pravdu za srpske žrtve i odgovornost počinilaca zločina nad Srbima ovog kraja za koje, kako kažu, još niko nije odgovarao. Protiv Orića je vođen sudski proces, ali ga je Haški tribunal pravosnažnom odlukom od 3. jula 2008, oslobodio optužnice, konstatujući da nije bilo dokaza za njegovu komandnu odgovornost.
Cveće na spomen obeležje u Zalazju položile su delegacije Narodne skupštine i Vlade Republike Srpske, Boračke organizacije RS, Organizacije porodica poginulih i zarobljenih srpskih vojnika i civila, kao i predstavnici srebreničke i bratunačke opštine.
U organizaciji Odbora za njegovanje tradicija oslobodilačkih ratova Vlade Republike Srpske i Boračke organizacije RS, danas će u Srebrenici i Bratuncu biti obilježena 17. godišnjica stradanja srpskih civila i vojnika ovog kraja.
U 15.00 časova biće otkriven centralni Spomen krst u Vojničkom groblju u Bratuncu, nakon čega će biti služen parastos za 3.262 srpske žrtve iz regije Birač, a duhovna akademija i obraćanje zvaničnika počeće u 16.20 časova u srebreničkom Kulturnom centru.
Prethodno će članovi porodica, saborci i ostali građani posjetiti srpska stratišta u Biljači, Sasama i Zalazju gdje je na Petrovdan 1992. godine ubijeno 69, a nestalo 19 srpskih vojnika i civila.
Na spomen obilježja u tim selima biće položeno cvijeće, a prisutni će prislužiti svijeće u znak sjećanja i zahvalnosti za nastradale.
Obilježavanju 17. godišnjice stradanja Srba, na Petrovdan, u okolini Srebrenice i Bratunca, kao jednog od 18 najvažnijih datuma u novijoj istoriji srpskog naroda, prisustvovaće ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Rade Ristović, a očekuje se dolazak većeg broja predstavnika vlasti RS i zajedničkih organa BiH.
Jake muslimanske snage iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića, 12. jula 1992. godine upale su u više srpskih sela u srebreničkoj i bratunačkoj opštini ubijajući, pljačkajući i paleći sve što su stigle.
Tada je poginulo 69 srpskih civila i vojnika, a kao nestali još se vodi 18 osoba, jer je 19. Milisav Ilić nedavno identifikovan i sahranjen.
Za ove, kao i za mnoge druge zločine počinjene nad Srbima iz Srebrenice i Bratunca samo je Naser Orić osuđen na kaznu od dvije godine zatvora, koliko mu je trajalo i suđenje u Haškom tribunalu.
-------------
ps
Ajd i ne pravi se mutav No-1