Коментар
Zvezda-Lask Linc 2-1
TC-64
28. јануар 2022. у 11.07

U drugoj utakimici na pripremama u Turskoj, fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu. Posle remija sa Mariborom, crveno-beli su u drugom izlasku na teren pobedili ekipu austrijskog LASK-a iz Linca rezultatom 2:1, dakle ekipu koja je letos na ubedljiv način eliminisala Vojvodinu u kvalifikacijama za Ligu konferencija. Golove su postigli Ohi Omoidžuanfo i Aleksandar Katai još u prvom poluvremenu, preokrenuvši rezulltat, s obzirom da je rival vodio golom Balića.

Austrijanci su već u 1. minutu imali korner posle kojeg je usledio šut pored gola, a u 3. minutu Srnić je i mogao i morao da dovede Zvezdu u vođstvo. Imao je zicer, ali je sa pet metara glavom pogodio prečku.

Usledio je nešto mirniji period igre u kojem je jedan dobar napad crveno-belih propao jer je bio ofsajd, a zatim je u 17. minutu LASK poveo. Bio je to dobar kontranapad Austrijanaca preko desne strane, na kraju je šutirao Balić i uz malu pomoć stative lopta je završila u Popovićevoj mreži.

Mogao je Norvežanin Ohi da donese izjednačenje u 23. minutu, ali je njegov pokušaj sa pet-šest metara Šlager ukrotio uz pomoć stative. Usledilo je nekoliko naizmeničnih napada, a onda u 32. minutu konačno izjednačenje. Ivanić je ubacio loptu, Ohi utrčao u prostor i zatresao mrežu Austrijanaca. Bio je to drugi gol Norvežanina u drugoj utaimici za crveno-bele.

Imao je LASK veliku priliku u 38. minutu da ponovo povede. Posle greške Erakovića ukazala im se prilika, ali je Popović ostaio nesavladan, a samo minut kasnije Zvezda je taj promašaj kaznila. Ponovo je Ivanić bio asistent, poslao je sjajan pas u prostor, ovog puta za Kataija, koji je levom nogom poslao loptu u dalji ugao gola Šlagera za 2:1.

Prvu priliku u nastavku meča imao je Ivanić, ali je golman LASK-a uspeo da odbrani. Zapretili su jednom i Austrijanci, ali bez rezultata. Bilo je u prvom delu drugog poluvremena znatno manje uzbuđenja nego u prvih 45 minuta.

U 71. minutu trener Dejan Stanković zamenio je kompletan tim, pa je utakimicu kraju privelo drugih 11 fudbalera u odnosu na one koji su meč počeli. Nastavila je Zvezda sa napadima, pa je takjo u 76. minutu Šlager zaustavio solidan pokušaj Falka.

To je bilo i poslednje što je vredelo zabeležiti, do kraja meča crveno-beli su sačuvali pfrednost i na taj način upisali prvi trijumf u 2022. godini.

CRVENA ZVEZDA – LASK 2:1 (2:1)

Strelci: 0:1 Balić u 17, 1:1 Ohi u 32, 2:1 Katai u 39. Teren hotela Kalista u Beleku.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gajić, Dragović, Eraković, Sanogo, Rodić, Srnić, Ivanić, Katai, Ohi, Živković. Od 71. minuta: Gordc, Bakajoko, Đurić, Pankov, Gobeljić, Stanković, Krstičić, Lučić, Falko, Mustafa, Pavkov

LASK: Šlager, Rener, Mihorl, Raguz, Balić, Pozman, Holand, Gojginger, Horvat, Lukeneder, Boler.

-------------------------------------------------------

Dobro je. ali može i bolje. Ohi je definitivno dobro pojacanje.

TC-64
28. јануар 2022. у 11.09
Da li mogu da dobijem objašnjenje od moderatora zašto sam morao da menjam prezime prvog igrača koji je na spisku usao u 71 minutu jer je kako piše to ime zabranjeno!!! O cemu se radi??? Zašto smeta prezime G o r d i c?