TC-64
09. децембар 2021. у 18.05
Ajmo lepo onda da kažemo nešto i o tome kako dolikuje...

Posle Zenita pobedili smo i Olimpijakos. lepo, lepo, samo napred!

EVROLIGAKalinić mašinovođa Zvezde! Srušen je Olimpijakos!Bojan BrezovacObjavljeno 20:46h, 09.12.2021. Ažurirana vest: 09.12.2021. u 22:51Od Bojan Brezovac

Zvezda je u seriji pobeda! Četa Dejana Radonjića je potvrdila sjajnu formu iz meča protiv Zenita i na današnjem meču protiv Olimpijakosa. Zvezda je odigrala hrabro i napadački i na kraju je nagrađena velikom pobedom u 14. kolu Evrolige sa 81:76.

Spetkakularna utakmica koju je Zvezda sasvim zasluženo pobedila, pre svega zahvaljujući maestralnoj partiji Nikole Kalinića. Najbolji Zvezin košarkaš ove sezone je odigrao najbolju utakmicu za čistu desetku. Upisao je 25 poena, četiri skoka i šest asistencija za 33 minuta na parketu. Pored njega Zvezda je imala još četiri dvocifrena košarkaša. Luka Mitrović je ubacio 12 poena uz osam skokova, dok je Dejan Davidovac imao 11, a po 10 su zabeležili Nikola Ivanović i Nejt Volters.

Na drugoj strani, Tejlor Dorsi je imao 18 poena.

Bio je ovo meč serija, uspona i padova. Početak je bio baš kakav je trener Radonjić priželjkivao. Agresivna odbrana i pametan napad koji je iz minuta u minut donosio sve veću prednost. Ona je bila i dvocifrena u jednom momentu tokom prvog poluvremena, ali finiš prve polovine utakmice u potpunosti pripada Olimpijakosu.

Grci su napravili silovitu seriju i potpuno preokrenuli rezultat posle 20 minuta košarke.

Nastavak meča je u potpunosti pripao Nikoli Kaliniću. Zvezdi košarkaš je sve radio na parketu, igrao odbranu, skako, pogađao šuteve, pronalazio način da dominira u reketu, ništa nije bilo izvan domaka Kalinića koji je na kraju i dobio ovacije publike koja je znala kako da pozdravi najboljeg igrača.

Ipak, nije samo on bio taj koji je zaslužio pohvale. Svi su u odsudnim momentima odradili sjajno svoje uloge. Luka Mitrovičć je u potpunosti povezao redove Zvezde, pre svega sigurnom igrom u reketu, a i šuteri su prodarili. Najzad smo videli i dobru rolu Dejana Davidovca koji je prisetio navijače kako je igrao svih prethodnih sezona, Pogodio je nekoliko vrlo bitnih trojki koje su slomile otpor protivnika, kao i Branko Lazić koji je pogađao iz ugla.

Na kraju Olimpijakos nije imao snage da još jednom dođe do preokreta uprkos svim naporima koji su trajali punih 40 minuta.

Ako se uzme u obzir forma Zvezde, očekuje nas vrlo zanimljiv period košarkaški kada su crveno-beli u pitanju, ako ovako nastave neće izostati i borba za najboljih osam. Ipak, ta priča je za sada još uvek daleko. Treba ići korak po korak iz utakmice u utakmmicu.

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS 81:76

(19:15, 17:23, 20:15, 25:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Emin Mogulkoč, Ig Tepenije

Crvena zvezda: Volters 10, Davidovac 11, Mitrović 12 (8sk), Lazić 6, Kalinić 25 (6as), Dobrić, Holins 3, Simonović, Ivanović 10, Marković 5as, Kuzmić 4 (5sk), Cirbes

Olimpijakos: Vokap 3, Ejsi, Dorsi 18, Larencakis 3, Fal 3, Slukas 12, Martin 8 (6sk), Vezenkov 12, Printezis 4, Papanikolau 3, Žan Šarl 2, Mekisik 8