Seeb
20. децембар 2010. у 06.17
Hvala na pohvalama i savjetima koje ste mi tamo na flickr.com dali:))
-One dvije slike sa vozom u pokretu sam probao kako to ide odprilike. Interesantno je iako se sve pripremi ipak neznas kako će to na slici izgledat..
-Vjetrenjaca je ok. i tu sam bas onako zadovoljan kako je ispalo.
To je slikano iz ruke sa 35mm, imam i sa 50mm i sa 85mm, jeste vjetrenjaca što se kaže u krupnom planu ali ovaj prostor ispred i nebo iza vjetrenjace su meni interesantniji.
Naravno bio bih isto veoma zahvalan ako netko misli da je ovdje trebalo nešto drugacje, neki filter i sl..
-Sa onom sumom osim one kompozicije nisam uopste zadovoljan i molim neki savjet oko takovog slikanja. Taj ambijent tamo je nešto zaista fascinantno ali nisam to priblizno uspio na slikama prikazat.
Imao sam stativ u autu ali je bio problem tu parkirat i duže se zadržavat pa sam iz ruke napravio tih par snimaka, ali mislim da bi sa nešto duzom expozicijom dobio malo bolje nebo, kontrast i ostrinu..
-Ptica je ok.. Nepovoljno mi je kod tih pticica sto imam mjesto gdje im ostavljam hranu ali em je stalno oblacno tu je još u dubokoj hladovini, pa ću morat vidjet da to premjestim jer expozicija kakovu imam je 160-250 1/sek., to presporo za te pticice koje ni sek. nemaju mira.
Hvala još jednom :))
SrdjanM
20. децембар 2010. у 07.28
„-Vjetrenjaca je ok. i tu sam bas onako zadovoljan kako je ispalo.
To je slikano iz ruke sa 35mm, imam i sa 50mm i sa 85mm, jeste vjetrenjaca što se kaže u krupnom planu ali ovaj prostor ispred i nebo iza vjetrenjace su meni interesantniji.
Naravno bio bih isto veoma zahvalan ako netko misli da je ovdje trebalo nešto drugacje, neki filter i sl.. ”
Ova u vertikalnom formatu može da se pretvori u odličnu, samo odseci dobar komad neba, tako da horizont bude na 2/3.
Sa desne strane otseci još oko 1cm, da bi opet sve bilo u ravnotezi.
I eto super.
Ostale neću da komentarisem, ne mogu se spasiti.
alpskiSrbin
(Mile)
20. децембар 2010. у 17.04
Puka slučajnost da smo baš na taj vikend radili iste motive. Šuma, sneg, i vozove.
Ja sam koristio sephia mode, par i crno-bele. Dobija se odličan kontrast kada je puno snega i svetlost prejaka. Probaj.
mornar7
(mornar)
20. децембар 2010. у 20.02
>suma
podeksponirano je, i imaš skoro čitave dve blende rezerve koje si mogao iskoristiti, izgleda da ti bila na nekom auto modu.
Plvicasto normalno i lako korigovati. I podigni srednje tonove.
Mene nešto u zadnje vreme vreme nervira ova ruzna boja neba kod digitalaca kad je preeksponirano. Mislim da je bolje isprano nebo jer ionako nema funkciju u ovom slučaju.