Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Неплодност
+0 / -0
0
Azoo - nalazi potrebni za Belgiju
Dejana76
(prevodilac)
29. јун 2009. у 07.44
Drage moje,
ja sam nova na ovom forumu iako vas pratim već godinama. MM je dijagnoza azoospermija, 2x radjena biopsija (BiH 2003 i Slovenija 2004), ništa nije nadjeno i odustali smo. Prije par dana sam procitala na Rodi za Sanju79 pa mi je to vratilo neku nadu, pa me zanima koje su vam sve nalaze tražili. Dolazimo u BG da radimo Y mikrodelecije u helixlab-u. Veliki pozdrav iz Sarajeva
+0 / -0
0
Edina26
29. јун 2009. у 08.35
Dejana kupi muzu BioAstin i Tribestan možda će mu tu pomoći za sperice. Moj muž isto ima azoo. Bas žena sa rode mi je rekla za te vitamine i ona je sad trduna. Možda si vidila na rodi šta je ajvica pisala. Njezin je muž koristio ove vitamine godinu dana i skoro su radili icsi i uspjeli su iz prve.
+0 / -0
0
utva1973
29. јун 2009. у 10.16
Samo naprijed!!!
Mislim da treba poslati sve sto imate.A oni onda traže dodatno ako misle da treba.Ne odustaj, i kod nas je isto.I mi smo kandidati za Belgiju.Pozdrav
+0 / -0
0
MalaKitty
29. јун 2009. у 10.56
Mi smo u Belgiju slali:
- mm-ove: hormone, mikrodeleciju Y hromozoma, histopatoloski nalaz biopsije, UZ testisa.
- od oboje: kariotip, hiv, syphilis, hepatitis B, hepatitis C, Chlamydia, Micoplasma, Ureaplasma, gen za cisticnu fibrozu.
(Ovo sve smo radili oboje kad smo se pripremali za Jevremovu.. Vlaisavljevic to uvek trazi.)
Srećno!
+0 / -0
0
Dejana76
30. јун 2009. у 02.42
Hvala puno cure. Ja nemam još nikakvih nalaza jer balje od 2 neuspjele biopsije nismo mrdnuli. Gdje ste radile nalaz za cisticnu fibrozu?
+0 / -0
0
MalaKitty
30. јун 2009. у 05.33
Ispitivanje gena za cisticnu fibrozu mi smo radili na IMGGI (Institutu za molekularnu genetiku i geneticko inzenjerstvo) u Beogradu, Vojvode Stepe 444a.
Mi smo radili ispitivanje 7 najcescih mutacija u tom genu, i to je bilo nešto oko 14.000 din po osobi.
Mislim da Belgijanci traže samo ispitivanje jedne najcesce mutacije (Delta F508), a to je bilo oko 7.000 dinara (nisam bas sigurna, ali tako nešto).
Ispitivanje celog gena je bilo čak oko 90.000 din. Ali to niko ne trazi.
Ipak se prethodno raspitaj, u Briselu to traže, ali u Gentu i Leuvenu nisam sigurna da li traže.
Pozdrav.
+0 / -0
0
Dejana76
30. јун 2009. у 07.43
Hvala, sve ću se raspitati samo da nam ovaj Y hromozom bude OK. Navodno ako su genetske mutacije nema pomoći. Ja sam vidjela da je Sanja79 radila micro-tese/ICSI u Gentu pa smo zato mislili kontaktirati tu kliniku jer nam je to jedina shansa posto klasicnom biopsijama (2) ništa nije nadjeno. Na koji postupak i gdje ste se vi odlucili? Hvala puno na odgovorima i razumjevanju. Iskreno, tapkali smo u mjestu godinama, bez ikakve nade pa me je ovo sad bas razdrmalo. Veliki pozdrav!
Looking for Lava Rock Bracelets?
Life Press
Posne rolnice od hleba
Delotvorni napitak za brže sagorevanje kalorija
Kako da odaberete pravo ulje za svoj tip kože
Napravite držač za labelo
Kako naši najbliži reaguju kada im kažemo da čekamo bebu?
Dnevnik – Postanite ekološki osvešteni
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.