Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Труднице и мамице
+0 / -0
0
Rendgen -da ili ne?
dragaja
(justitia)
06. јул 2012. у 12.33
Moje dete od četiri godine kaslje već mesec i po dana ,prošli smo tri tretmana ukljucujuci i antibiotike ,ali nije mnogo pomoglo jer mi danas doktor kaže da je zaradio bronhitis i dobio novu terapiju od dve vrste antibiotika, uput za vadjenje krvi i da snimi pluca da bismo bili sigurni da nema upalu pluca.Malo sam se zabrinula zbog zracenja radiografije,nisam pametna šta da radim,s jedne strane znam da je bolje uraditi a s druge strane zracenje(iako je to mala doza zracenja opet se plasim).Da li imate neki savet,šta biste vi radile?
+0 / -0
0
Gala06
(......)
06. јул 2012. у 13.36
Moja je do drugog meseca zivota isla 3 puta na rendgen. Strasno. Nisam bila odusevljena, ali šta da se radi...
Dva puta je isla na rendgen stomaka zbog povracanja( prvo u jednoj bolnici, pa u drugoj), da otklone raznorazne sumnje. Sve je bilo OK.
Treci put zbog sumnje na postojanje spine bifide jer je imala blago ispupcenje iznad analnog otvora. Na kraju se ispostavilo da je sve OK, da to nije ništa, ali sam prezivljavala pakao dok nisu stigli svi rezultati.
Šta da ti kažem, ja nisam bila odusevljena svim ovim rendgenima, ipak sam pristala vodjena mišlju: Šta ako zaista ima „nešto”, a dete nije dobilo pravu terapiju jer lekari nemaju uvid u pravo stanje stvari, zbog mog odbijanja da ide na rendgen.
+0 / -0
0
kartica
06. јул 2012. у 13.44
i nasa curica 4 god, kaslje od početka juna!
bila je na jednim antibioticima 7 dana.. poslije 12 dana, dosla kuci iz vrtica, meni je izgledala da jedva dise, i kasljala jako „tupo'
i odma se spakujem u hitnu, odma su je stavili na Oxygen sa nekim lijekom sa maskom koju je udislaa 15 min. i odma je posalo na snimanje pluca.
Jer je meni bila puna kapa ne mogu da je slusam kako kaslje 1 mjesec (meni to nije normalno)
pored toga sve sam davala, cjedila sokove, med, cajeve... uglavnom,
da isli smo, snimala.. imala je infekciju i stavio je 10 dana (opet) na antibiotike, evo u subotu zavrsavamo, i slabije kaslje.
tako da, ja mislim akot i dijete toliko dugo kaslje, mislim da bi trebali da da odvedete id a vidite šta je, pa ina taj x-ray---sto mi ove to zovemo :)
pozic.
”
+0 / -0
0
tweety_m
(?)
06. јул 2012. у 14.48
Moj stariji je snimao pluca sa malo manje od godinu dana,snimili smo da dr. bude siguran da nije upala pluca.Kad izvagam za i protiv,ja sam za,bar znaš šta mu je.
+0 / -0
0
Rinzo
06. јул 2012. у 14.57
Moja je sa 5 nedelja morala 2 puta na CT i još rengen celog tela. Ja i dan danas imam nocne more oko toga. Ne želim da te savetujem ovako ili onako, ali ako možeš još nešto probati pre snimanja ja bih probala.
+0 / -0
0
dragaja
(justitia)
06. јул 2012. у 15.18
Hvala puno na odgovorima. Znam da ste sve u pravu jer i ja tako mislim ,bolje je da budem sigurna ali me strah od tog zracenja pa zato sam u dilemi.
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
06. јул 2012. у 19.00
Neće ništa biti od zracenja jednom ili čak 2-3 puta, nemoj da brines. Pa rendgen je napravljen za ljude i naravno, ko se zraci sto puta, to je druga stvar, ali za jedan jedini put stvarno ne treba da brines.
+0 / -0
0
dragaja
(justitia)
06. јул 2012. у 19.37
Nije jedni put ,snimao je kukove kad je bio manji ,zato se i brinem,jeste da je prošlo tri godine ali opet još jedna doza zracenja
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
06. јул 2012. у 23.58
I dalje mislim da ne treba da se brines. Ne zraci se svaki dan.
+0 / -0
0
JednaTanja
07. јул 2012. у 02.26
Jedan rendgenski snimak ima vrlo malo zračenje u poređenju sa CT skenerom, na primer. Bilo je par članaka koji upozoravaju protiv preteranog CT snimanja (to ti je kao 1000 rendgena). U US ima dece koja su 5, 6, 7 puta išla na CT snimanja pre 10-te godine, i to nije baš preporučljivo. Princip jeste da se smanji izlaganje tim zracima, ne postoji „sigurna granica”. Takođe ako ima više koristi (tačna dijagnoza) od štete (zračenje) to je isto princip po kojem se ide. Mislim da ne treba da brineš oko jednog rendgena. Nas su kao bebe redovno snimali zbog iščašenih kukova. Moj tata se seća da su ga zadržali u sali da drži bebama noge, samo su ih snimali jednu za drugom. Moj sin je pre par meseci snimio nogu jer mu je ušla u točak za biciklo. Nemoj da se opterećuješ. Pozdrav.
+0 / -0
0
Tajci
(...)
07. јул 2012. у 04.29
Sigurno bih se i ja brinula da moje dete to mora proći ali hoću da ti kažem da sam ja kao tinejdzerka imala saobracajnu nesrecu, snimana su mi pluca i karlica oko 30 puta za 2 meseca... od tad je prošlo skoro 15 godina, i ja sam da zahvalim Bogu, zdrava, rodila sam zdravo dete, i za sad nisam imala nikakve posledice svega toga. I ja bih pre odlucila da se slika pa da se utvrdi šta je s detetom.
+0 / -0
0
JoannaL
07. јул 2012. у 17.46
Nadam se da će detetu simptomi proćipre snimanja, pa da ni ne mora:)Ali zracenje je sada svedeno na minimum i retko je vise nego spoljasnog, suncanog ozracenja kome smo svaki dan izlozeni, ne brini.
+0 / -0
0
dragaja
(justitia)
07. јул 2012. у 18.16
Evo da se javim, bili smo danas na snimanju, snimali su ga odnapred(en face) i popreko,a onda je ponovio odnapred jer se dete nakrivilo .Pitala sam doktora o zracenju, on kaže da ništa to nije vece zracenje od onog s kojim se srećemo svakodnevno, znam i ja da zraci i tv,kompjuter,mob, i šta sve ne ali opet mi nije bilo sve jedno.Nadam se da će rezultat biti dobar jer treba da cekamo da prođe vikend pa sam ko na iglama. Hvala vam puno na podrsci i na brzom javljanju uvek me utesite kad treba,hvala puno svima i javljam vam kakav je rezultat ;nadam se da nema zapaljenje uh poludecu od brige
pozdrav za sve moje virtuelne drugarice
+0 / -0
0
Puppi
((mama))
10. јул 2012. у 05.19
Nije toliko problem doza koja je primljena, vise se radi o primljenoj dozi u kom periodu, tj. za sekundu primljena doza je stetnija nego ista ta primljena doza u joednom danu ili u nekom periodu.
Možda ovako mogu da pojasnim. 1 kg kamencica i da ti svaki jedan po jedan padne na glavu, nije isto kao da ti cigla od 1 kg padne na glavu.
Takodjer nisu svi organi jednako osjetljivi na x zrake. Imam respekt prema rentgenu i takodjer bi brinula za djete kao i ti.
Da ustvari ne dužim previse, uvijek treba odvagati da li je stvarno potrebno, ako jeste, onda je odgovor jasan. Mnogo zivota je spaseno bas zahvaljujuci rentgen dijagnostikom.
Sve najbolje ti želim i da su nalazi dobri!
Looking for Tassel Necklaces?
Life Press
Brbljavi haski
Rolnice sa sirom – brzi doručak
Ukusna torta od kafe i maskarpone sira
Milky way slatki zalogaji
Kako se nositi sa čestim promenama vremena
Mitovi koji sabotiraju vašu dijetu
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.