Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Труднице и мамице
+0 / -0
0
„Hunger Games” - knjiga i film
elastigirl
(mrs. incredible)
23. март 2012. у 00.56
Jeste li citale knjigu „Hunger Games” (i preostale 2 knjige iz trilogije) i da li planirate da gledate film? Procitala sam prvu knjigu jer sam htela da proverim oko čega se dize tolika frka i stvarno je zanimljiva. Nameravam i film da pogledam (premijera je sutra!) a i da procitam nastavke. Zanimljiv je i ovaj link sa goodreads.com gde ovu knjigu ubrajaju u „dystopian books”:
http://www.goodreads.com/blog/show/351-the-dystopian-timeline-to-the-hunger-games-infographic?utm_source=fa...
m_medium=editorial&utm_campaign=infographic
+0 / -0
0
oceania
23. март 2012. у 06.13
Ja sam narucila Franzena (drugi zanr) ali ne verujem da ću ista procitati jer već 2g glavno citanje mi je dailymail,blic,forum i tako;))
Ovo „hunger games” deluje jako interesantno, ja obozavam urusulu le guen i deluje mi da je u istom stilu.. doduse,obavezno pogledacu film
+0 / -0
0
calla_lily
23. март 2012. у 09.28
Ja sam procitala sve 3 knjige, a pogledacu i film.
Volim tematiku „dystopia” i procitala sam tonu novih knjiga koje se bave raznim verzijama syebane buducnosti. Interesantne su i lako se čitaju, ali na kraju krajeva su samo lagana literatura. Recimo, ne mogu da primirisu Orwellovoj genijalnoj „1984”.
Hunger Games sadrže dosta interesantne kritike na danasnji svijet, pune su akcije i bljestavih stvari, uglavnom imaju sve sto je potrebno da danas budu bestseller. Ako se zanemare odredjene velike rupe u prici, pogotovo cinjenica da je objašnjenje kako je svijet dosao u taj novi poredak jako slabo razvijeno, onda je lako uziviti se u pricu.
+0 / -0
0
Tashka
23. март 2012. у 11.58
Lagano stivo al kad uzmes knjigu u ruke ne možeš ispustit. Procitala sam sve tri knjige u 8 dana. Budala, nisam isla u krevet do 1-2 ujutro i onda ustaj u 6 pa na posao. Gledaću i film al tek za par sedmica.
Mozete li preporuciti još neke knjige sa sličnom tematikom.
+0 / -0
0
dajanara
(professor)
23. март 2012. у 12.37
Knjiga je 100% ukradena. 2000 godine japanski autor je napisao kjnigu i snimljen je film koji se zove „Battle Royale”. Potpuno ista prica, 100%. Cisti plagijarizam, nazalost.
Da je original, bila bih odusevljena, procitala sam kjnige. Ovako, zali boze što se spisateljica obogatila na racun tudje ideje.
+0 / -0
0
calla_lily
23. март 2012. у 14.00
Tashka, probaj The Uglies (isto trilogy), Enclave i Divergent. Sve su lagane distopije.
Naravno, ako nisi citala Orvelovu klasicnu „1984”, to je originalna distopija i fenomenalna knjiga. Ovo ostalo su limunade u poredjenju.
+0 / -0
0
Tashka
23. март 2012. у 14.31
1984 sam procitala davno, mogla bih ponovit gradivo. Pogledacu te sto si preporucila. U zadnje vrijeme samo čitam laganicu, tačno mi treba nešto samo da pustim mozak na pashu.
+0 / -0
0
calla_lily
23. март 2012. у 15.14
Onda obavezno proguglaj The Uglies, The Pretties i The Specials (tim redom). Zabavno i puno akcije, a mozak možeš skroz da iskljucis. :)
+0 / -0
0
Tashka
23. март 2012. у 18.30
Odmah danas s posla svracam u knjizaru ili naruzujem sa amazon. Vidim da ima i četvrta knjiga u seriji, Extras.
+0 / -0
0
tweety_m
(?)
23. март 2012. у 19.45
Evo ja sebi rezervisah The Uglies u biblioteci,bas vam hvala.
+0 / -0
0
mia55
24. март 2012. у 10.47
Knjige nisam citala ali sinoć sam gledala film i dobar je. Sigurna sam da su knjige još bolje ( kao sto to uvijek biva)...
+0 / -0
0
skoljka
(student)
24. март 2012. у 12.44
Hvala vam sto me 'keep updated' u vezi filmova i knjiga. I ja odmah u biblioteci porucujem:) Ja još uvijek nemam vremena da gledam tv i da idem u bioskop često, ali ovaj Hunger games moram da pogledam, pa makar:)
Sinoć sam se iskrala i pogledala Friends with kids. Simpa je film, malo glupkast na holivudski način, ali mi je ipak bilo drago da sam ga pogledala.
+0 / -0
0
elastigirl
(mrs. incredible)
25. март 2012. у 14.03
Ja volim da procitam knjigu pre nego sto pogledam film/seriju zasnovanu na istoj. I ja sam „Hunger Games” prvo uzela iz biblioteke, ali sam nakon procitane prve knjige kupila celu trilogiju da ne cekam da nastavci stignu do mene (ima ih u Costco-u za manje od 11$ po knjizi).
Znam da (bar glavna) ideja ove knjige nije skroz originalna, ali moracu da procitam prvo „Battle Royale” (nisam ni film gledala) pa da sama procenim.
calla_lily, hvala na preporuci - „Uglies” je jedna od knjiga na linku koji sam gore ostavila (link izgleda prekinuto ali radi) i sada je i taj serijal definitivno na mojoj listi knjiga „za procitati”.
mia, super sto ti se dopao film. Ja ću sacekati da malo prođe guzva :-)
Od novijih knjiga sa linka koji sam gore postavila citala sam još jedino „Never Let Me Go” (i gledala i film), dobra je knjiga ali nije mi bila ni blizu tako zarazna kao „Hunger Games”.
Od knjiga koje sam skoro procitala a koje nemaju veze sa ovim zanrom mogu da preporucim dve Ken Folett-a: „The Pillars of the Earth” i njen nastavak „World Without End” („istorijska fantastika”) - prva je pomerena skoro ceo milenijum unazad, a druga se desava oko 200 godina posle prve. Zanimljiva je i serija po prvoj od ove dve knjige, ima je na Netflix-u (nije vise na instant watch-u, ali ko zna - možda opet uskoro bude).
E, da - ko voli Stephen King-a (a i ko ne voli može da proba) - preporucujem „UR” - nema je u stampanom obliku već samo u Kindle/Audio CD izdanju.
+0 / -0
0
ivanaikai
26. март 2012. у 15.34
Sinoć gledala film i bas sam se smorila... jako loše napravljen, spor, dosadan, bas sam se nazevala... zali Boze potrosenog vremena i para.
Knjiga je vrlo interesantna.
+0 / -0
0
NavyGirl
28. март 2012. у 15.13
Procitala prvi deo, sad moram sutra do knjizare po druga dva :)
+0 / -0
0
blondinka
(avanturista)
29. март 2012. у 07.31
Ja se izvinjavam ali da li se radi o knjizi u kojoj glavni likovi i, sto je najgore, tinejdzeri ucestvuju u svojevrsnom reality show-u/igrici u kojoj se bore na zivot ili smrt za hranu?
Ako je o tome reč, tema je uzasno morbidna. Možda zato što dolazim iz zemlje koja je malte ne treci svet i gde je hrana i dalje teško sanjan san za dosta stanovnika ali meni je sama ideja odvratna.
Ogradjujem se da nisam citala knjigu, kod nas se najavljuje film pod naslovom Igre gladi i na taj način sam razumela da je tema ovakva kakvu sam je napisala. Po meni, vrlo brutalan i nasilan film.Odbilo me „na prvu loptu”.
+0 / -0
0
Tashka
29. март 2012. у 17.52
Jeste Blondi to je taj film, ali ne brigaj oni se pobune protiv tog rezima i shuknu im ;o)
+0 / -0
0
blondinka
(avanturista)
30. март 2012. у 04.16
Pa sad, ako imaju Pokret Otpora, onda im se može i oprostiti :)
Looking for Lava Rock Bracelets?
Life Press
Ekcem u trudnoći
Novinarima nije lako – presmešne scene sa terena
Japanci znaju najbolji način za pakovanje poklona
Krofnice kao praznični ukrasi
Sneško Belić od napravljen od čarape
Briga o zubima u trudnoći
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.