Кувар
Лајфстајл
Дискусије
Огласи
Дискусије
:
Емиграција
+1 / -1
0
Prijava stranaca kad rentaju preko agencije?
Komandant_Marko
(Vuk sa Ontarija)
03. октобар 2010. у 08.31
Nemam srpsko državljanstvo i planiram da rentam stan preko agencije za vrijeme moga boravka u Beogradu.
Koliko sam upoznat sa srpskim zakonom o prijavi stranaca za vrijeme posjete Srbiji, agencija bi morala da me prijavi (a i odjavi) 'stranca' i ja ne bi trebao da se brinem niti da poduzimam bilo kakve korake u vezi prijave/odjave.
Interesuje me da li na ovom forumu ima iko ko je već rentao stan na ovaj način i kakva su mu iskustva. Da li agencija stvarno to i radi i da li za rentera obezbjedi onaj bijeli karton o prijavi i odjavi?
U slučaju da ga nemam, a nađemse u situaciji da me sluzbeno lice pita za njega u toku moga boravka ili pri izlazu iz Srbije, pretpostavljam da bi mogao imati neprijatnosti, sto u svakom slučaju ne želim da se desi...
Unapred hvala na informacijama.
+2 / -1
+1
rebro
03. октобар 2010. у 11.49
Dobronameran savet. NE VERUJ AGENCIJI NI 0.000001%!
NE VERUJ IM NI ZA ADRESU GDE SE NALAZE a kamoli nešto drugo. Bolje idi sam u policiju i prijavi se nego da te agencija KAO FOL PRIJAVI, jer oni moraju da plate porez onda a ne pada im na pamet da to rade.
+1 / -1
0
Marko_011
(Slobodni umetnik)
03. октобар 2010. у 14.33
Ja sam vodio neke Italijane, iznajmili stan u Centru na nekoliko dana, agencija ih prijavila, uzeli podatke iz pasosa, tako da nije bilo nikakvih problema.
Mislim da moras imati prijavu, nije to bas onakva anarhija ko za vreme Slobe, pa se moglo raditi šta se htelo.
+0 / -0
0
velebitV
03. октобар 2010. у 15.55
Isto, preko rentbeo.
+0 / -0
0
Komandant_Marko
(Vuk sa Ontarija)
03. октобар 2010. у 16.15
Hvala na informacijama.
Da li vam agencija obezbijedi karton sa prijavom i odjavom ili... Kako to funkcionise?
+0 / -0
0
Marko_011
(Slobodni umetnik)
03. октобар 2010. у 17.00
Sve agencija zavrsava, ako je ozbiljna i ne radi na crno.
Dobijes potvrdu koliko si platio i karton koji predajes na izlazu iz zemlje.
Proveri sa njima i shvatices da li su ozbiljni.
+0 / -0
0
Komandant_Marko
(Vuk sa Ontarija)
03. октобар 2010. у 19.22
Mnogo hvala imenjace!
+0 / -0
0
Iranac
03. октобар 2010. у 21.29
Ништа се не секирај, све код нас може...нормално, не џабе.
+0 / -0
0
Marko_011
(Slobodni umetnik)
04. октобар 2010. у 15.19
Ne kosta ništa dodatno, to im je deo posla, jer gomila stranaca tako iznajmljuje smestaj a oni žive i jedu hleb od istih.
Inače to za pare može sve, ima toga svuda.
Ja sam ovde u Italiji otisao sa jednim prijateljem, koji radi za državnu policiju Italije u odsek za strance na Via Moscova u Milanu, gde svako jutro od četiri a možda i od ponoci, ceka i po dve hiljade stranaca u redu za produzenje boravisnih papira.
Pocepao mi se Permesso di Soggiorno i otisao da „nabavim” drugi.
Da ne bi cekao u reku i kasnije da mi zakazu termin po dolazak, poslužim se Italijansko Srpskim modelom pa preko veze.
Pandur na vratima zbunjeno nas pogledao odakle nam hrabrost tako da banemo, posle čega mu prijatelj vadi znacku, na šta pandur na vratim smesak na licu i otvara vrata a oni u redu već reze.
Usli odmah u kancelarije, palo pozdravljanje sa prijateljem, koji nam je na kraju dao formulare i originalan papir za Permesso da sami ispunimo.
Mi smo sami stavili informacije i lupili pecat a kolega samo potpisao na kraju, ne proveravajuci ništa.
Kad smo izasli napolje u hol, pali su takvi namrsteni pogledi ljudi koji su cekali celu noc i jutro, gledajuci gotov Permesso u ruci i pozdrav kolege iz kancelarije uz smesak, da sam poceo nekontrolisano da se valjam od smeha.
Ima toga svuda, nismo samo mi po tome poznati.
Uzeo sam u međuvremenu pasos, tako da sam skinuo tu bedu sa vrata i cekanje sa tim strancima, sto je doslo ko zna odakle sve ne.
+0 / -0
0
Iranac
04. октобар 2010. у 16.26
Inače to za pare može sve, ima toga svuda.
--------
Нема свуда. Да има свуда, свуда би било исто. Али није свуда исто.
+0 / -0
0
storyteller
17. октобар 2010. у 14.48
ovo je tema za forum Srbija; Beograd, Novi Sad...Šta trazi ovde?
Looking for Chakra Necklaces and Bracelets?
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.