Дискусије : Религија

 Коментар
Koja je krivnja ovih ljudi?
kipe
(inzinjer)
10. август 2009. у 23.42
U Pakistanu posle prolaska jedne svadbene povorke u mestu Gojra navodno su pronađene iscepane stranice Kurana, što je isprovociralo nasilno ponašanje muslimanskog stanovništva prema hrišćanskoj manjini. Sumnja se da su u huškanje umešani talibani

Pakistansko naselje Gojra zahvaćeno je talasom religijski motivisanog nasilja. Glavni akter je muslimansko stanovništvo koje manjinskim hrišćanima želi da se osveti za prošlonedeljno, kako kažu, skrnavljenje Kurana. Posledica nasilja su sedmoro mrtvih i najmanje 20 povređenih. Glavna hrišćanska crkva u Gojri je uništena do temelja.

Porodica Hamid doživela je strašnu tragediju, pošto je ubijeno čak sedam članova ove familije. Deda porodice je ubijen, a preostalih šestoro članova porodice su živi spaljeni, i to samo zbog toga što su hrišćani. „Govorili su da će me ubiti ako izađem napolje”, kaže Iklak Hamid, koji je preživeo nasrtaj rulje. Među mrtvima je i dvoje dece, šestogodišnji Musa i trinaestogodišnja Umaja.

Više od 100 hrišćanskih kuća je spaljeno i opljačkano u subotnjem napadu koji je trajao oko 8 sati, a u razularenoj rulji je bilo oko 20.000 ljudi. Hrišćani su oduvek bili tretirani kao građani drugog reda u Pakistanu, u kojem je Islam zvanična religija. Postoje čak i ustavna ograničenja za kandidovanje nemuslimanskog stanovništva na mesto predsednika i premijera države.

Ubistva su postala svakodnevica u Pakistanu. Ovo poslednje nasilje je, međutim, veoma uplašilo hrišansku religijsku manjinu u Pandžabu. Pojedini analitičari ovo nasilje objašnjavaju posledicom jačanja snage talibana i savezničkih islamskih vojnih grupa u Pandžabu, koji je dom čak oko polovine ukupne pakistanske populacije.

„Rešili su da unište hrišćanstvo. Oduvek su nas nazivali američkim psima, američkim agentima”, kaže Romar Sardar, nastavnik engleskog jezika iz ove oblasti. „Policijska zaštita ne postoji”, žali se on.

Inicijalna kapisla koja je pokrenula talas nasilja bila je jedna hrišćanska svadba. Prema policijskim izveštajima svadbena povorka je 25. jula prošla pored naselja Korian u Gojri, a svatovi su igrali i bacali novčiće i komadiće papira u vazduh, što je lokalni običaj. Ujutru je navodno jedan od stanovnika našao komad papira na kojem je bilo arapsko pismo, a nakon proučavanja utvrđeno je da je reč o iscepkanim stranama islamske svete knjige, Kurana.

Četiri dana nakon toga, jedan od svatova, Talib Masih, pozvan je na razgovor sa lokalnim starešinama, koji su zatražili da bude kažnjen zbog skrnavljenja. U policijskom izveštaju se navodi da je „umesto da se pokaje zbog ovoga”, Masih porekao učešće u skrnavljenju, što je „razbesnelo celokupnu muslimansku populaciju u gradu”. Spaljivanje hrišćanskih kuća je tada otpočelo i trajalo je sve do nedelje ujutro.

Riaz Masih, penzionisani profesor, izgubio je celokupnu imovinu. Postavši zabrinut zbog povećanog nasilja u kojem su uzvikivani antihrišćanski slogani i proklinjani Amerikanci zaključao je kuću i potom sa ženom i detetom otišao kod svog komšije muslimana.

Rulja je nešto kasnije zapalila njegovu kuću, a svedoci kažu da su u napadu korišćen benzin i slične zapaljive supstance. „Ništa nam nije ostalo”, kaže on. „Pokušavamo da se suočimo sa ovim u ime Isusa Hrista, a Biblija kaže da ne smemo da uzvratimo nasiljem”, kaže ovaj penzionisani profesor. Dvadesetdvogodišnji Atik Masih je ranjen u desno koleno. On kaže da je siguran samo u jednu stvar , a to je da rulja želi da uništi hrišćane.

Hrišćansko stanovništvo u Pandžabu čini oko 2 odsto populacije zemlje. Hrišćani su bili na meti rulje i u nekoliko prethodnih navrata. U junu su napadnute hrišćanske kuće u pandžabskom okrugu Kasur zbog navodnog omalovažavanja proroka Muhameda. U Pakistanu su na snazi strogi zakoni protiv blasfemije, a ljudi zbog toga mogu biti osuđeni na kaznu doživotnog zatvora ili na smrtnu kaznu.

Predsednik Pakistana Pervez Mušaraf zatražio je detaljnu istragu o nasilju u Pandžabu. Policija i paravojne formacije su počele aktivno da deluju tek od nedelje. Otpočela su hapšenja, a ispitano je oko 800 ljudi. Savezni ministar za manjine Šahbaz Bati stao je u odbranu hrišćana, rekavši da nijedan Kuran nije oskrnavljen.

Društvo za zaštitu ljudskih prava u Pakistanu oštro je osudilo brutalno ubistvo nedužnih hrišćana u Gojri. Društvo poziva na kažnjavanje izgrednika i poziva hrišćansku zajednicu da sebe ne doživljava kao izolovanu manjinu, već kao grupu skup građana koji uživaju jednaka prava kao i muslimanski živalj.

Hrišćansko stanovništvo je protestovalo tokom cele prošle nedelje, blokirajući puteve i tražeći od lokalnih glavešina da podignu krivične prijave protiv osumnjičenih za ova zlodela.

Prvi verski incident u Gojri

Stanovnici Gojre kažu da je ovo tek prvi incident ove vrste u ovom mestu u kojem su Hrišćani i muslimani već duže vreme živeli u miru. Oni krivicu za eskalaciju nasilja prebacuju na muslimansko sveštenstvo koje je navodno tokom beseda huškalo muslimanski živalj, a sumnje za uključenost u napad su pale i na militantnu grupu Sipah-e-Sahaba i talibane. „Vlada Pandžaba ne prihvata činjenicu da je najveći deo ove pokrajine uzdrman releigijskom netolerancijom koju su prouzrokovali talibani”, kaže Piter Džejkob, izvršni sekretar Nacionalne komisije za pravdu i mir, organizacije koja objavljuje godišnji izveštaj o položaju religijskih manjina u Pakistanu. „Bili su nemarni. Ovaj konflikt je spreman barem tri dana, ali oni (vlada Pandžaba) to nisu shvatali niti uzimali za ozbiljno.”

Hrišćani u Pakistanu u podređenom položaju

Hriščanska zajednica u Islamabadu već duže već duže vreme zahteva od pakistanskih vlasti jaču zaštitu hrišćanskog stanovništva, koja čini oko 2 odsto stanovništva zemlje. Biskupi zahtevaju ukidanje zakona broj 295, koji na osnovu šerijatskog zakona predviđa smrtnu kaznu za uvredu Kurana ili Muhameda. Najveći problem je što se zakon arbitrarno primenjuje i što je dovoljna samo jedna reč muslimana da hrišćanin bude pritvoren, bez ikakvog prethodnog dokaza, prenosi italijanski list Korijere dela Sera reči biskupa Kutsa.


Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 00.19
Muhamed je DOZVOLIO i čak NAREDIO da se UBIJAJU mnogobozci,i tim ekstremistima je dovoljno da kažu kako ovi hrišćani veruju u trojednog Boga i eto ti MNOGOBOZACA koje treba UBITI !!!

Vera koja naređuje ubijanje je SRAMOTNA !!!
kipe
(inzinjer)
11. август 2009. у 00.32
Kuran 9, 29-31: („PROROK” MUHAMED ZAHTEVA BORBU MUSLIMAN PROTIV HrišćaNA I JEVREJA)

29. Borite se protiv onih kojima je data Knjiga, (hrišćani i jevreji) a koji ne vjeruju ni u Allaha ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu poslušno i smjerno.

30. Jevreji govore: „Uzejr je - Allahov sin”, a hrišćani kažu: „Mesih je - Allahov sin.”* To su riječi njihove, iz usta njihovih, oponašaju riječi nevjernika prijašnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmeću?

31. Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiha, sina Merjemina, a naređeno im je da se samo jednom Bogu klanjaju - nema boga osim Njega. On je vrlo visoko iznad onih koje oni Njemu ravnim smatraju.

Kuran 5, 73: (NEVERNICI SU HrišćaNI)

73. Nevjernici (hrišćani) su oni koji govore: „Bog je jedan od trojice!” A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane.

Kuran 9, 123: (MUHAMED ZAHTEVA BORBU PROTIV SVIH NEVERNIKA)

O vjernici, borite se protiv nevjernika koji su u blizini vašoj i neka oni osjete vašu stogost! I znajte da je Allah na strani čestitih.

Kuran 5, 51-52: (MUHAMED ZABRANJUJE PRIJATELJSTVA MUSLIMANA SA HrišćaNIMA I JEVREJIMA)

51. O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike jevreje i kršćane! Oni su sami sebi zaštitnici! A njihov je onaj među vama koji ih za zaštitnike prihvati; Allah uistinu neće ukazati na Pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu čine.

52. Zato ti vidiš one čija su srca bolesna kako se žure da s njima prijateljstvo sklope, govoreći: „Bojimo se da nas kakva nevolja ne zadesi.” A Allah će, sigurno, pobjedu ili nešto drugo od sebe dati, pa će se oni zbog onoga što su u dušama svojim krili kajati.
lesselier
(zeza)
11. август 2009. у 04.31
kipe,

Iskustvo mi govori da su tvoji tekstovi vrlo nepouzdani.

Zato bih te molio za izvor ovoga sto si naveo.

Iako sam licemeru pojasnio neke stvari, on opet tera po starom.
lesselier
(zeza)
11. август 2009. у 04.33
Vera koja naređuje ubijanje je SRAMOTNA !!!

Da li još uvek stojis iza ove tvoje izjave?

Nešto mi govori (nije sveti duh) da ćete skrenuti sa teme.
Regulus_Gavrilo
(Signal from Heaven)
11. август 2009. у 07.40
lesselier
(zeza)
11. avgust 2009. u 04.31
kipe,

Iskustvo mi govori da su tvoji tekstovi vrlo nepouzdani.

Zato bih te molio za izvor ovoga sto si naveo.

Iako sam licemeru pojasnio neke stvari, on opet tera po starom.

Vera koja naređuje ubijanje je SRAMOTNA !!!

Da li još uvek stojis iza ove tvoje izjave?
-----------

lesselier,

момак, опет си се најео чварака и почео да трипујеш;)

Хоћеш доказе?

па ако није сам КУРАН најбољи доказ онда не ѕнам шта би по твоме био најбољи докаѕ??

ДАЈ ДА ПОГЛЕДАМО ШТА СТОЈИ У КУРАНУ држећи се при том редоследа којег је гос КИПЕ поставио..

КУРАН 9,29-31:

29] Fight those who believe not in Allah nor the Last Day, nor hold that forbidden which hath been forbidden by Allah and His Messenger, nor acknowledge the Religion of Truth, from among the People of the Book, until they pay the Jizya with willing submission, and feel themselves subdued.

[30] The Jews call 'Uzair a son of Allah, and the Christians call Al-Masih the son of Allah. That is a saying from their mouth; (in this) they but imitate what the Unbelievers of old used to say. Allah's curse be on them: how they are deluded away from the Truth!

[31] They take their priests and their anchorites to be their lords in derogation of Allah, and (they take as their Lord) Al-Masih, the son of Maryam; yet they were commanded to worship but One God: there is no god but He. Praise and glory to Him: (far is He) from having the partners they associate (with Him).

КУРАН 5,73:

[73] They do blaspheme who say: Allah is one of three in a Trinity: for there is no god except One God. If they desist not from their word (of blasphemy), verily a grievous penalty will befall the blasphemers among them.

КЗРАН 9, 123:

[123] O ye who believe! Fight the Unbelievers who gird you about, and let them find firmness in you: and know that Allah is with those who fear Him.

КУРАН 5, 51-52:

[51] O ye who believe! take not the Jews and the Christians for your friends and protectors; they are but friends and protectors to each other. And he amongst you that turns to them (for friendship) is of them. Verily Allah guideth not a people unjust.

[52] Those in whose hearts is a disease, thou seest how eagerly they run about amongst them, saying: „We do fear lest a change of fortune bring us disaster.” Ah! Perhaps Allah will give (thee) victory, or a decision according to His Will. Then will they repent of the thoughts which they secretly harboured in their hearts.
---

А ЕВО И ЛИНК..

http://quran.al-islam.com/Targama/DispTargam.asp?nType=1&nSeg=0&l=eng&nSora=5&nAya=51&t=eng

А АКО ЖЕЛИТЕ ПРЕВОД СА ЕНГЛЕСКОГ НА СРПСКИ..

http://translate.google.com/translate_t#
ПОЗЗ..

Divijak
11. август 2009. у 09.46
Ne treba vam ići u Pakistan da vidite takve stvari.Eto vam Bosna i sva porusena srpska sela od Doboja do Sarajeva. Nigdje žive duse, samo pustos i rusevine zarasle u živice.Koji su ostali, nisu dugo ostali: pojela ih je noć!
Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 11.41
Iako sam licemeru pojasnio neke stvari, on opet tera po starom.

++++Ja sam brate tebi naveo iz Kurana bio,nedvosmislene čitate ubijanja,robova,mrznje,osvete,silovanja...a ti ostajes i dalje pri svome !!!

Evo ti opet citati Kurana pa čitaj !!!

Sramota !!!
Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 11.44
Kad Hrišćanin ubije Muslimana,on je to uradio NA SVOJU RUKU,SAM JE TO SMISLIO !!!ISUS ga nicim na to nije nagovorio !!

Kad Musliman ubije Hrišćanina,on za to ima OBILJE CITATA U „SVETOJ”KNJIZI SVOJOJ,KURANU,ON IMA OPRAVDANJE ZASTO JE TO URADIO,ON JE NAGOVOREN NA TO OD STRANE MUHAMEDA !!!

To je razlika kao NEBO I ZEMLJA !!!
putnik931
(vera, nauka...)
11. август 2009. у 13.01
sto nis pisao kada su padale bombe na pakistan?
Mihovilov
(dizajner)
11. август 2009. у 13.24
NEMA ULAZKA U RAJ ZA ONOGA KO UBIJE DRUGOG GOLORUKOG ČOVJEKA I TO KAŽE DA JE ZA BOGA NAPRAVIO.

Nema svetih ubistava golorukih. Ta kada bi to opravdali, opravdali bi i ubistva u Srebrenici. Jer „garant” je neko šapnuo da to Bog odobrava da se Muslimane može ubijati jer eto oni su krivovjernici po stavu ubojica.

Nije Bog nemoćan i slab da kazni nekog grešnika ako hoće, pa da eto treba imati vjernike ubojice. Ne trebaju mu tuđi zločini. Najmanje mu trebaju zločini vjernika.

neka se ne nadaju da će u raj ući oni koji krv djece i golorukih proliju. MORAJU DO ZADNJE PARE SVOJE DUGOVE ODPLATITI.

To je veliki problem Muslimana. To da su prihvatili arapski nauk (ne Božji) ubistava neprijatelja.

NIJE TO ANĐEO GOSPODNJI REKAO MUHAMEDU. nego je to njegOva pamet rekla muhamedu. jer on drugačije nijemogao pojmiti.

NIJE ANĐEO BOŽJI MUHAMEDU DOZVOLIO SILOVANJE OTETIH ŽENA. nego je to Muhamedova pamet i arapsko nasleđe odredilo , jer drugačije nisu mogli pojmiti.

NIJE BOŽJE TO KOD MUHAMEDA NEGO LJUDSKO. Ta većina vidioca (koji tvrde da im govore anđeli i Marija i čak i sam Bog) imaju isti problem . TO JE DA ČUJU SAMO ONO ŠTO ŽELE ČUTI.

Ta i zapovjed Mojsiju bi data NE UBI. O kako jasno izgovorena. Da ne može biti jasnija samo ako uho hoće čuti zapovjed.

Ta Isus pokaza DO KOJEG NIVOA SE VRŠI OVA ZAPOVJED BOŽJ „ NE UBI”. DO SMRTI.

nema svetih ubojica i silovatelja. takvih nema kod Boga.

putnik931
(vera, nauka...)
11. август 2009. у 14.03
*** Kad Hrišćanin ubije Muslimana, on je to uradio NA SVOJU RUKU,SAM JE TO SMISLIO !!!ISUS ga nicim na to nije nagovorio !!

Vera koja naređuje ubijanje je SRAMOTNA !!! ***

Ko je otvorio lovnju na muslimane?

NT. 2. Petr. 2
12. Oni pak kao nerazumne životinje, po naravi rođene za LOV i istrebljenje, pogrđuju što ne poznaju. Istim će istrebljenjem i oni biti istrebljeni;

dakle, moj izazov izbegavate, „blagoslovite” me, a ja inače po vasem zakonu zasluzujem smrt jer sam stoka i hulim na „sina boga”.

NT. Luka 19
27. A moje neprijatelje - one koji me ne htjedoše za kralja - dovedite ovamo i smaknite ih pred mojim očima!'„

u Muhmedovoj državi su živeli i jevreji i hrišćani i idolopoklonici iako im nije bio kralj.
PUTNIK931
(vera, nauka...)
11. август 2009. у 14.52
Koja je krivnja ljudiju u Iraku, Avganistanu, Palestinu, Ceceniju, Bosnu, Kosovu, Dagestan, Pakistan, Turkmenistan, Ingusija, Egipat, i, i, i, i ...
Šta su uradili ta deca tamo i sav nejac, žene i starci, mukarci koji rade svaki dan za nemocne, koji rade u ime Boga, i trose u ime Boga, koji gledaju gde im idu pare, koji ne bacaju imetak na bezvredne stvari, a sada nesmeju da imaju ništa bas ništa!

Zapamtite, vi koji prkosite, kolonilaisti i korumpatori, troprstasi robovi od braca svinja i majmuna iz ciona! uzeli ste nam sve, i sve ste nam unistili, nasem narodu ste uzeli i unsitili države i gradove, imovinu i prirodna blaga, kulturu i tradiciju, skole i bolnice, cast i ponos, vukli ste nas kroz blato, pljuvali po nama, vredjali nas i psovali, da, čak ste nam i RAZUM uzeli!
al jedino sto nam nemozte oduzeti je SHEHADET U SRCU!
to nam necete NIKAD uzeti!
BOG JE NAJVECI I MUHAMED JE NJEGOV POSLANIK!
Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 15.10
Naravno da je svako protiv bombardovanja Avganistana,Iraka...i naravno da to ne rade Hrišćani !!!Nego POJEDNICI-NEVERNICI !!!

Hrišćanin ne može da bombarduje !!!

Bog je veliki a Muhamed NIJE BOZIJI POSLANIK !!!
lesselier
(zeza)
11. август 2009. у 15.57
Nećeš naći iole trezvenog muslimana koji će reći da je Bog veliki.
Muslimani kažu da je Bog NAJVECI.

---
Ja sam brate tebi naveo iz Kurana bio,nedvosmislene čitate ubijanja,robova,mrznje,osvete,silovanja...a ti ostajes i dalje pri svome !!!
---

Prvo, ja tebi ne mogu biti brat, sve i da hoću.
Drugo, ne ostajem ja pri svome kako ti tvrdis.
Vrati se na staru temu, da ne bi jurcao za tobom kao za zecom.
Nego svi koji pljuvaste pobegoste na druge teme.
Ispod je bar 10 tema o muslimanima ili protiv muslimana.
Sve teme se ugasise.
Razlog?
Svejedno. Meni vas odgovor nije potreban. Ja ga znam.
Nego imam predlog.
Mi smo vama dovoljno dugo odgovarali.
Da li se slazete da sada ja postavim jednu temu?
Neće biti protiv hrišćana. Mozete i dalje pljuvati i psovati. Stavise, ako nema toga, ja ću pomisliti da nešto ne stima.
Treba mi neko ko zna hebrejski.
Želim da se javi bar jedan diskutant koji zna hebrejski među vama, jer meni necete verovati ono sto ja budem postavljao.
Ja na zalost ne znam hebrejski.

May peace be unto all of you.
lesselier
(zeza)
11. август 2009. у 15.59
Ah, da, ovo zaboravih.
Kipe još nije postavio izvor njegovog posta.
Zna li neko zašto?
kovac06
(privatnik)
11. август 2009. у 16.17
Pitanje za Putnika.Koliko vremena ima da si primio islam?
Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 16.33
Postavi temu Liessser !
Licemer-7
(BOGotrazitelj)
11. август 2009. у 16.38
Hebrejshi znaju mislim Tyr i Balamory.
Pobunjenik_1
(protiv sila tame)
11. август 2009. у 16.45
Nedajte da vas ovaj Putnij laže,u 2Perova 2,12 piše sledeće:

,,A oni,kao nerazumna zivotinja,koja je od prirode na to stvorena da se hvata i kolje,hule na ono što ne razumiju,i u pogibli svojoj propasce,13,primajuci platu nepravde.

Dakle ,ne kaže i oni će na isti način biti istrebljeni kao sto putnik kaže,nego da će propasti jer su odbacili Spasitelja.

oprez,uvek proverite šta piše u prevodu Vuk Stef Karadzic
kipe
(inzinjer)
11. август 2009. у 17.34
lesselier
(zeza)11. avgust 2009. u 15.59Ah, da, ovo zaboravih.
Kipe još nije postavio izvor njegovog posta.
Zna li neko zašto?
_____________________________________________________________________
Evo ti izvora, ti kao neverujes da ste vi muslimani tako svirepi.

http://www.borba.rs/content/view/8017/36/
Kipe
(inzinjer)
11. август 2009. у 17.49
Ovaj primer koji sam naveo, nije izuzetak, već pravilo za sve

muslimanske zemlje.

Jadni su pripadnici drugih religija koji žive s muslimanima,

jer nemaju osnovna zivotna prava,

sloboda vere, govora, ...

Jednom recju muslimani su bili i jesu najveci svetski problem,

jer je islam negacije slobode i demokratije, a o tome mora da se

raspavlja u UN, da se zastite sve nevine žrtve.

lesselier
(zeza)
11. август 2009. у 18.16
Ok, ok, ne joguni se, dobices odgovore.
nevenka_p
(cvet)
12. август 2009. у 01.37
Ako ćemo pravo evo i nekoliko redaka iz Biblije, koji pozivaju na krv i ubijanje:

IZLAZAK (EXODUS)„... 26 Stade Mojsije na vrata od logora, i reče: K meni ko je Gospodnji. I skupiše se pred njega svi sinovi Levijevi.
27 I reče im: Ovako kaže Gospod Bog Izrailjev: Pripašite svaki svoj mač uz bedro svoje, pa prođite tamo i amo po logoru od vrata do vrata, i pobijte svaki brata svog i prijatelja svog i bližnjeg svog.
28 I učiniše sinovi Levijevi po zapovesti Mojsijevoj, i pogibe naroda u onaj dan do tri hiljade ljudi.
29 Jer Mojsije reče: Posvetite danas ruke svoje Gospodu, svak na sinu svom i na bratu svom, da bi vam dao danas blagoslov...”

1 Samuilova (1 Samuel)
...„2 Ovako veli Gospod nad vojskama: Opomenuh se šta je učinio Amalik Izrailju, kako mu se opro na putu kad je išao iz Misira.
3 Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce...”

Isaija (Isaiah) 13 „Gospod će izaći kao junak, podignuće revnost svoju kao vojnik, vikaće i klikovati, nadvladaće neprijatelje svoje.”

Ponovljeni zakon (Deuteronomy) :„... Kad odeš na vojsku na neprijatelja svog i vidiš konje i kola i narod veći od sebe, nemoj se uplašiti od njih, jer je s tobom Gospod Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje misirske.
2 I kad pođete da se pobijete, neka pristupi sveštenik i progovori narodu,
3 I neka im kaže: Slušaj Izrailju! Vi polazite danas u boj na neprijatelje svoje, neka ne trne srce vaše, ne bojte se i ne plašite se, niti se prepadajte od njih.
4 Jer Gospod Bog vaš ide s vama i biće se za vas s neprijateljima vašim da vas sačuva.
...
10 Kad dođeš pod koji grad da ga biješ, prvo ga ponudi mirom.
11 Ako ti odgovori mirom i otvori ti vrata, sav narod koji se nađe u njemu neka ti plaća danak i bude ti pokoran.
12 Ako li ne učini mira s tobom nego se stane biti s tobom tada ga bij.
13 I kad ga Gospod Bog tvoj preda u ruke tvoje, pobij sve muškinje u njemu mačem.
14 A žene i decu i stoku i šta god bude u gradu, sav plen u njemu, otmi, i jedi plen od neprijatelja svojih, koji ti da Gospod Bog tvoj.
15 Tako čini sa svim gradovima, koji su daleko od tebe i nisu od gradova ovih naroda.
16 A u gradovima ovih naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u nasledstvo, ne ostavi u životu nijednu dušu živu.
17 Nego ih zatri sasvim, Heteje i Amoreje i Hananeje i Ferezeje i Jeveje i Jevuseje, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.
18 Da vas ne nauče činiti gadna dela koja činiše bogovima svojim, i da ne zgrešite Gospodu Bogu svom.
19 Kad opkoliš kakav grad i budeš dugo pod njim bijući ga da bi ga uzeo, ne kvari drveta njegova sekirom; jer možeš s njih jesti, zato ih ne seci; jer drvo poljsko je li čovek da uđe u grad ispred tebe?
20 Nego drveta koja znaš da im se rod ne jede, njih obaljuj i seci i gradi zaklon od grada koji se bije s tobom, dokle ne padne...”

Jevandjelje po Mateju (Matthew):...„34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan...”

Mihovilov
(dizajner)
12. август 2009. у 02.59
Bitno je Putniče da se slažemo da silovatelji žena i ubojice golorukih ljudi neće u raj (dok ne plate do zadnjeg dinara dug svoj i ne umru sebičju i požudi i zloći svojoj).

Nema tu Hrišćana ili Muslimana ili Hindusa ili Budista ili ...

JEDAN JE ZAKON ZA SVE.

Sebe oblačio u haljine Hrišćana ili Muslimana ili bilo koje Bogu je svejedno. Jer za Boga postoji samo srž, a to je djela naša i srca naša. ne postoje forme sa kojima se kitimo ili druge osuđujemo. Nego ONO ŠTO NAPRAVISMO DRUGIM DUŠAMA I TO ONIM NAJSLABIJIM.

Zakon ulaska u raj je tako jednostavan i vrijedi za sve duše na planeti. Nije Bog nepravedan pa da jednoj vjeri da, a drugim dušama da neda istinu. Jer eto nisu se rodili u pravoj vjeri nego u „krivoj” Svi imaju Istinu ako je hoće u izobilju.

Ne može u raj ući duša koja ikoga mrzi na ovom svijetu. Malo mržnje je puno mržnje. U RAJU JE SAMO SVELJUBAV I SAMO DUŠE KOJE ISTINSKI LJUBA MOGU BITI U RAJU.

NE KRIJMO SVOJU ZLOĆU UPIRUĆI PRST U TUĐU ZLOĆU. Ne opravdavajmo sebe to jest pripadnike svoje vjere upirući prst u zločine druge vjere. Svako ubistvo ili silovanje ima sličnu težinu pred Božjim sudom.

Ne opravdavajmo zločine upirući prst u neke čitate koji ostaše zapisani u Svetim Knjigama. Sami pojmimo SA KAKVIM BI TO MI HTJELI DUŠAMA BITI U RAJU.

Uistinu najveća kazna grešnicima će biti ta ŠTO ĆE BITI SAMO SA GREŠNICIMA. Pravednicima biće nagrada da će biti samo sa pravednicima. Neće morati više trpjeti teror grešnika.

I tada neće više biti skrivanja svoje zloće tobožnjim služenjem Bogu. Tobože Bogu trebaju ubojice i silovatelji da bi kaznili grešnike.



Mihovilov
(dizajner)
12. август 2009. у 03.09
Grešnike Bog ne kažnjava predajući ih u ruke boljih od njih. Nego tako što ih preda gorim od njih (ili istima).

To je Božja kazna.

I duše biraju hoće li biti kazna za druge ili nagrada Božja za druge.

Ako si zli sluga(jer svi su sluge Božje i to dobre i zle sluge) Bog će te iskoristiti da budeš kazna za one sa kojima živiš i koje ti dođu u ruke. I to je Božja kazna. I Božja kazna vrši SE GREŠNICIMA. GREŠNICI SU SREDSTVO BOŽJE KAZNE(pored bolesti i sl.)

Ako si dobar sluga Bog će tvoju dobrotu iskoristiti da budeš blagoslov za sve oko sebe i one koje Bog pošalje na tvoj put.

Neće Bog sa dobrim zlo činiti. Nego sa dobrim dobro će dušama davati.

Nije dobro ubiti čovjeka. JER MU TIME NIKAKVO DOBRO NAPRAVITI NE MOŽEŠ. Ta ako je grešnik bio u času kada na tebe naiđe, a ti ga ubi. Samo si mu i poslednju šansu za obraćenje oduzeo i zlo si mu napravio. Bilo da to zovemo kaznom ili slično. NIKAKVOG DOBRA U TOME NEMA.

Dobro se sa dobrima radi, a zlo sa zlima.

knowhow
(slobodan strelac)
12. август 2009. у 09.50
Procitath ove čitate iznad, i muslimanske i ove Nevenkine kriscanske i jednostano ne mogu a da ne primetim da covek ovde, ne da ima sekundarnu ulogu, već, covek uopste nije važan. Svrha svih ovih zapovesti je da gradjane svih gradova motivise da budu dobre i ponizne sluge, vojnike motivise da budu agresivniji i da se ne plase; glavni ciljevi su proširenje teritorija („osvajanje gradova, blizih i onih jako dalekih”) i ostvarenje materijalne koristi (kroz nametnute poreze i pljacku)... i sve to po zelji i za slavu gospodaru.

Pa zar ovo nije dovoljno da se vidi da su religijske knjige ustvari još jedan pokusaj da se ucvrsti vlast vladara i/ili religijskih vlasti (ili oboje u sprezi) - a narod nek pushi????

Ljudi, kada ćete se okrenuti sebi i prestati slepo pristajati da vas pojedinci zeljni vlasti, slave i bogatstva manipulisu čak i po cenu vaseg stradanja i smrti??? Ovo je 21. vek, vreme Interneta i informaticke revolucije, znanosti... skuzili smo ih i stavio ih tamo gde im je i mesto - u neki muzej ili biblioteku na stub srama.

Živio zivot, ljubav, sreća... s covekom kao centralnom licnosti!!!!

„Amen”
kovac06
(privatnik)
12. август 2009. у 15.56
Proverite čitate koje Nevenka postavlja.
nevenka_p
(cvet)
13. август 2009. у 00.16
Citati su skinuti sa sajta http://wwwyu.com/biblija/
a to je prva adresa koja se dobije kad se u Google pretrazivac ukucaju reci biblija na srpskom.
kovac06
(privatnik)
13. август 2009. у 10.19
Svako ko ima BIbliju može proveriti da li se ovo nalazi na mestima koje si navela.Potpuno pogresno.
Sto navodis kad nisi ni citala Bibliju i ne znaš?Cemu to?Samo sebe pravis budalom,nemoj se sramotiti.
Kao kad bi ja napisao Izlazak 26:Onaj ko krivo navede stihove u BIbliji neka ne bude Nevenka,nego neka uvene„.”
hugenot1
(Profesor)
14. август 2009. у 01.15
Ovo sve jeste rekao Hristos...
Jevandjelje po Mateju (Matthew):...„34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan...”
...
Ali nema veze sa ubijanjem nego sa stanjem stvari koje vidimo na primer u muslimanskim zemljama kako tretiraju hrišćane. Ako mladic ili ( i) devojka iz muslimanske porodice prihvataju Hrista, postoji velika sansa da ih ubiju i da im seku glave... i u tom smislu bude istina:
„ Ja sam dosao da rastavim coveka od oca njegovog i kcer od matere njene...”
Cena koju treba platiti da bi neko sledio Hrista u muslimanskim zemljama je veoma često ZIVOT...
I bude onda istina „I neprijatelji coveku postace domasnji njegovi”...
A kada bi neko radi sacuvanja mira, ili radi majke ili tate ili sina ili cerke odlucio da je bolje ipak ne slediti Hrista, on nije dostojan Hrista.
Mi to ne dozivljavamo u našim zapadnim zemljama ali dolazi takvo vreme i kod nas...
TAKO DA NEVENKA UZIMA STIHOVE VAN KONTEKSTA ( To su radili nekada komunisticki ideolozi)
nevenka_p
(cvet)
14. август 2009. у 03.46
Kovace, privatnice ovo prethodno je stvarno bilo duhovito, svaka cast, ha, ha, ha,ha, zašto da ne budemo kao deca? A za pismenog coveka/ženu tri tacke znace da je nešto izostavljeno, dakle, ako već toliko poznajete Bibliju možda bi trebalo da znate iz knjiga koje su navedene odakle su pomenute recenice.
Što se tiče prethodnog posta, možda se i stihovi iz Kurana uzimaju i tamace van konteksta, pogotovo od nepoznavaoca materije.
nevenka_p
(cvet)
14. август 2009. у 21.11
Izlazak 32:26-29,
1 Samuilova 15:1-3,
Isaija 42:13,
Ponovljeni Zakon 20:1-4, 20:10-20,
Jevandjelje po Mateju 10:34-37,
Pavlova poslanica Efescima 6:5-7
nevenka_p
(cvet)
16. август 2009. у 19.35
Šta bi? Je li to po onoj:„Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase...”?

Evo još jednog bisera iz Biblije:

Jevandjelje po Luci 14:26
„26 Ako ko dođe k meni, a ne mrzi na svog oca, i na mater, i na ženu, i na decu, i na braću, i na sestre i na samu dušu svoju, ne može biti moj učenik.”

Šta je kovac? Možda ne možeš da pronadjes glave i poglavlja? Ili će pre da bude da si pronasao ali posto se pronadjeno ne uklapa u tvoju koncepciju onda to zanemarujes ? Možda bi na takve moglo da se primeni sledeće:

Jevandjelje po Mateju7:1-5
„1 Ne sudite da vam se ne sudi;
2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti.
3 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?
4 Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom?
5 Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.”
 Коментар Запамти ову тему!

Looking for Mantra Bracelets?
.