Вести
Спорт
Селебрити
Лајфстајл
Дискусије
Кувар
Огласи
Дискусије
:
Здравље
+0 / -0
0
Za dr. galeba
stefanis
21. новембар 2012. у 19.37
DRagi doktore ako biste mogli da mi odgovorite na moje pitanje jer već pola godine pokusavam da otkrijem šta je sa mnom jer sam zbog toga prestao i da treniram biciklizam , bol je poceo da mi se javlja od proleca po jednom-dvaput u mesecu na treningu, posle je pocela dva tri puta u nedelji i posle 2 nedelje svakog dana i dan danas još nisam resio javlja se kao neko jako pecenje sto me je jako bolelo na treninzima i osecam bol na dodir, bol se najviše javlja na vrhu zeluca kod jednjaka ne mogu dugo da stojim jer pocinje da boli kao ni da trcim i hodam duže od 1km, bilo šta fizicki da radim odmah pocinje da boli jače a ovako me non-stop boli, bol se javlja i ujutru pa sve do veceri, isao sam i na gastroskopiju nije ništa nadjeno nisam ništa oslabio pa tako da su mi rekli da ništa nije u pitanju sa zelucem niti bilo ista oko njega...nzm dali postoji mogućnosta da je doslo do pomeranja zeluca...i samo još jedno radio sam i sam u priv. lab. test na cadnidu imao sam 100kol. pio sam diflukan,nistatin i probiotik ma sam imao 0 posle 2 meseca opet 50 i tada sam prestao sa lekovima jer mi je diflucan smetao a i popio sam za mesec dana vise od 100 tableta kako mi je prepisao doktor gastroentrolog koji je u penziji a dok doktor u bolnici nije hteo ni da komentarise za kandidu e ja se nadam ako vi mozete da mi pomognete bar da zaznam konkretno šta mi je...unapred Hvala!!!
+0 / -0
0
Galeb
24. новембар 2012. у 10.18
Bol koju ste opisali u vidu pecenja, koja se osjeca i na dodir u podrucju spoja zeludca i jednjaka, kao i kod svakog napora, mogu dolaziti od razlicitih obolenjaom.
Kod ovakvih stanja se uvijek ide redosledom da se iskljuce tjelesna obolenja a na ktaju dolazi i psihicko obolenje. Svaki bol ima svoju podlogu bilo da je fizicka tj tjelesna ili psihicka. Iz navedenih razloga se ide slijedom isljucivanja obolenja:
1. Problemni srca i krvnih sudova:
Problem u cirkulaciji srca-anginozni bol)
Pericarditis
Problemi u aorti (Aortic disection)
2. Probavni problemi:
GERD
Diaphragmatic hernia
Swallowing disorders (Problem gutanja)
3. Bolesti zuci i gusterace
4. Problemi misicno-kostani
Costochondritis
Fibromialgia
Povreda rebara i hrskavice
5. Plucna obolenja:
Pleuritis
Pulmomalna hypertension
Pulmonalna embolia-retko
i na kraju,
6. Panini atak.
Vi ste do sada ikljucili probavne smetnje koje mogu dovesti do toga bola. Sad prioritetno treba ikljuciti obolenja srca i krvnih sudova a zatim i ostala obolenja koja su nabrojana.
Zasigurno razlog bola ima a tek kad se sazna uzrok bola može se ići na lijecenje.
Sve najbolje, Galeb.
+0 / -0
0
stefanis
24. новембар 2012. у 18.31
A dali može da bude posto sam čuo to da može da se pomeri zeludac ili da se ramota pupak posto ja osecam i bolove i to jake na dodir oko pupka i odmh čim dodirnem probada u zeludac gde me boli???
UNAPRED HVALA...
+0 / -0
0
Galeb
25. новембар 2012. у 11.59
Vi ste bili kod Gastroenterologa i da je bilo bilo kakvih promjena polozaja to bi se vidjelo kada je radio pregled i Gastroskopiju. Postupite kako sam vam naveo a ako se ništa ne nadje onda je u pitanju psihogena komponenta.
Sve najljepse, Galeb.
+0 / -0
0
stefanis
07. децембар 2012. у 15.26
Ma lepo ste vi to sve napisali ali kad sam otiso kod svog lekara i pitao vezano za to što ste napisali on mi je reko da to nema veze sa ovim i nije hteo da mi da da proverim a i napipao sam gde je tačan izvor bola osecam glavni bol desno od zeluca kod rebro pa nzm dali je možda u pitanjuu jetra???
Looking for Tassel Earrings?
Life Press
Napravite kapu Deda Mraza
5 načina da prepravite stare majice
Ptičica!
Posna torta od čokolade i banana
Pržene kuglice od kiselog kupusa
Posne rolnice od hleba
Изаберите државу:
Аустралија
Аустрија
Босна и Херцеговина
Велика Британија
Европска Унија
Канада
Немачка
Сједињене Америчке Државе (САД)
Србија
Француска
Холандија
Хрватска
Црна Гора
Швајцарска
Шведска
Ћирилица |
Latinica
|
English
© Trend Builder Inc. и сарадници. Сва права задржана.
Terms of use
-
Privacy policy
-
Маркетинг
.